Doğum sonrası kilolar veriliyor mu ? verilemiyor mu ?

Kızlar 21 haftalık hamileyim, 48 ile hamile kaldım şuanda 54 oldum, 5 ayda 6 kilo aldım acaip takıyorum bu duruma, sizce doğuma kadar çok alırmıyım, asıl kilo alımı ne zaman hangi ay oluyor.

Canım ne yedıgıne baglı.. tatlı cok yersen cok cabuk kılo alırsın.. Benım hatam surada oldu.. ılk 5 ay 1 kılo aldım sadece.. bulantılar ve ıgrenmelerden dolayı.. sonra 5 ıle 7,5 arası cosmusum bulantılar gecınce nede olsa 1 kılo aldım azla bıtırırım dıye hataya dustum.. neredeyse aldıgım 15 kılonun 10 u orda aldım.. dusun :KK43:.. gerısınıde son 1,5 ayda fılan.. tatlı ve hamur ısını abartmazsan abartılı kılo almıyorsun.. son ayda bebege ılıskın aldıgın kılo da zaten dogumla bırlıkte gıdıyor.. tuzlu cok yersen odemın cok oluyor eller kollar yuzler ayaklar sısıyor kıloyu o da arttırabılıyor bunlara dıkkat edersen fazla kılo almadan dogumunu yaparsın ınsallah saglıkla..

Kızlar 21 haftalık hamileyim, 48 ile hamile kaldım şuanda 54 oldum, 5 ayda 6 kilo aldım acaip takıyorum bu duruma, sizce doğuma kadar çok alırmıyım, asıl kilo alımı ne zaman hangi ay oluyor.
sen de ben gibi olmuşsun canım, benim bulantım falan hiç olmadı, midem yanardı, sürekli peynir ekmek yerdim acıkmasam bile
ilk aylar hızlı aldım, 4 aylıkken 5 kilo falan almıştım
sonlara doğru öyle abartılı bir artış olmadı
sen zaten düşük kiloyla hamile kalmışsın, düşük kilolular biraz daha fazla alırlar, normaldir, her ay 2 bile alsan ki almazsın 14-15 le bitirirsin, gayet iyi bence

canım 10 ocakta kızımın ılk yasını kutladık.ben 56 kıloyla 1.5 aylık hamıleydım ve 9 ay boyunca 24 kılo aldım.dogumdan 1 hafta sonra tartıldıgımda 10 kılo gıtmıstım yanı 40ım ıcınde 17 kılosunu verdım emzırerek ve asla abur cubur yemedım bol sıvı aldım.sut olsun dıye sunu ye bunu ye dıyenlere sakın kulak asma cunku sadece sıvıdır sut yapan pırınc de cok ıyı sutunu yogunlastırır.bol sıvı alacaksın.gerı kalan zamandada ıyıce kılo verdım evde hep yurudum sureklı ama sureklı emzırdım saat koymadan cunku bebegın emdıkce sutun coklasır ve meme ucun daha ıyı cıkar meme ucunun ıyı cıkması bebegının meme ucunu ıyı alması ve memende yara olmaması anlamına gelır!1 yıl gectı suan 53 kıloyum duzgun fızıgım.hala emzırıyorum ve asla abur cubur yemıyorum!!!!!tabıkı evde bol haraket temızlıgımı kendım yapıyorum mesela bılerek hareket olsun dıye.zaten bebegın hareketlendıkce ıster ıstemez sende hareketleneceksın canım.moralını ıyı tut ve beynını sartlandır kılolarım gıdıcek dıye.bu arada ben,de sezeryan oldun gobek falanda kalmadı!bol sans sana tatlım.

Gece cok tesekkur ederım arkadasım..
Haklısın ben zaten sutum olsun dıye yemıyorum abur cubur u.. kendıme engel olmadıgım ıcın yıyorum malesef :KK43:
Yoksa doğrusun sutu en cok su yapıyor.. bunun bılıncındeyım.. bakalım ınsallah bende buraya yazabılırım kılolarımın hepsını verdım dıye..
Benım gıbı olanlara moral verebılırım :)

kilo problemi hiç yaşamayanlardan biriyim herhalde 53 kilo ile hamile kaldım 63 kilo ile doğuma gittim yani 10 kilo aldım bugün kızım tam 1 aylık ben 55 kiloyum hamilelik öncesi kilomdan 2 kilo fazla nasıl gitti ben de anlamadım

slm arkadaşım sanırım senin kiloyu hızlı vermendeki sebeb metobolizman hızlı çalışıyor.bu genetik ama bazı bitkilerde metobolizmayı hızlandırıyo,doğum izninde iken bu tarz çyları bitkileri bol bol yazdım ama yapmaya hiç fırsatım olmadı,arkadaşlar belki bu tarz çay bitki deneseler faydası olur.bende doğumdan önce 52 kg idim doğuma 68legirdim benim oğlımda şu an 1 yaşında bendede 1,5 kilo kaldı ama o bile bana çok büyük sorun gibi geliyor.birazda bizde bitiyor herşey yediklerimize dikkat bol sıvı ve hareket.inşallah hepimiz istediğimizi alırız arkadaşlarkaydirigubbakcemile5

Canımm ya bende hamıleyken son zamana yakn kılolardan bıkmıs dıyordum kıı dogurayım bır an once spora baslayacagım egzersız yapacagım dıye yaknıp duruyordum..
Ama dogum yaptıktan sonra bır muddet yenı bebek heyecanı ıle hıcbırsey aklına gelmıyor..
ben zaten ılk 1 ay yemek bıle gelmezdı aklıma eşim getırırdı hep onume..
Ama sonra sonra bebek buyumeye baslayınca yemeklere dıkkatım kactı daha dogrusu benım sorunum yemek degıl..
sutlu tatlı ve aburcubur.. fındık fıstık gıbı.. onlarda cok kalorılı seyler.. zaten ne geldıyse basıma abur cubur dan geldı..
yoksa yemek yemem normal..
Bakalım bugun pazartesı ıtıbarıyle abur cuburu kesıyorm tekrar.. 20 gun once fılan bır dıyet yaptım 2 hafta surdu 3 kılo verdım cok guzel gıdıyordu ama sutum azaldı...
bu yuzden sıkıntı cekmeye basladım dıyetı durdurdum hemen.. kımısının dıyetten sutu etkılenıyor kımınde etkılenmıyor oysakı sutum coktu tasardı.. sonrada grıp olduk aılecek oylece kaldı dıyet.. sımdı sadece abur cubur u kaldıracagım bakalım yemek normal bır de bol su..
Aman sutum gıtmesın de.. o sımdılık hersey demek bızım ıcın.. :1no2:
merhaba betül naber oğluş nasıl iyidir inşallah beni hatırlamışsımndır aynı doktora gidiyorduk kilo sorunu bendede var ben 63 ile hamile kaldım 74 ile doğuma gittim 71 ile çıktım 1 ayın sonunda 64 kiloya döndüm ve şimdi 70 kiloyum neden dersen benimde senin gibi sütüm azaldı çok üzüldüm ve bilinçli bir şekilde yemeye başladım napalım bebişlerimizin 6 ayına birşey kalmadı adam akıllı ek gıdaya geçince ben elma sirkeli su ve bol ısırgan çayı içecem çünkü ilk 1 ay ısırgan çayı içerek ödemimi atmıştım hemde süt yapıyor bak aslında hem süt yapan hemde kilo verdiren birşey ısırgan ve rezene çayları deneyebilirsin

merhaba betül naber oğluş nasıl iyidir inşallah beni hatırlamışsımndır aynı doktora gidiyorduk kilo sorunu bendede var ben 63 ile hamile kaldım 74 ile doğuma gittim 71 ile çıktım 1 ayın sonunda 64 kiloya döndüm ve şimdi 70 kiloyum neden dersen benimde senin gibi sütüm azaldı çok üzüldüm ve bilinçli bir şekilde yemeye başladım napalım bebişlerimizin 6 ayına birşey kalmadı adam akıllı ek gıdaya geçince ben elma sirkeli su ve bol ısırgan çayı içecem çünkü ilk 1 ay ısırgan çayı içerek ödemimi atmıştım hemde süt yapıyor bak aslında hem süt yapan hemde kilo verdiren birşey ısırgan ve rezene çayları deneyebilirsin

Merhaba canım evet hatırladım.. ıyıyım cok sukru oğluşta ıyı oynuyor suan :)
Senın paşa da ıyıdır umarım.. bu cayları soyledıgın cok ıyı oldu.. en kısa zamanda alıp ıceyım o zaman.. zayıflama yontemı olarak hangı caylar varsa 6 aydan sonra baslayacagım hergun bellı bır mıktarda ıcmeye.. elma sırkesı balı bende gordum burada ama denemedım.. bır kere tadına baktım bıraz tuhaf geldı :) devam etmedım.. bakalım ınsallah kurtuluruz bu kılolardan.. kılo gercekten cok kotu bırsey yaa.. fazla oldugunda.. :1no2:

ben temmuz annesiyim çok şişmiştim, ayaklarımı tanıyamıyordum. 60 ile hamile kaldım, 17 kilo aldım. Hastaneden eve geldiğimde 4, 15 gün içinde de 5 kilo daha gitti, çoğu şişti çünkü. Bebeğim 6,5 aylık, 3 kilo da 5. aydan sonra verdim. 4 kilom kaldı. 6 ay sadece anne sütü verdim.

bende hamileliğinde hem şişen hemde fala kilo alan ve kilolarıyla hala boğuşan bir anneyim.67 ile hamile kaldım doğuma gittiğimimde tahminen 94 kiloydum .eve geldiğimde 86 kilo yani 8 kilo gitmişti.bilinçli olarak yememe çok dikkat ettim biran önce kilolarımı vermek istiyordum ama maalesef olmadı sütümde zaten çokta değildi .bktım kilo veremiyorum sütte bgebeğime yetmiyor bende yedim ama 86 nın üstünedfe çıkmadım.şimdi bebeğim 5 ay 3 haftalık ek gıdaya geçti diye 1 aydır diyet yapıyorum ancak 4 kilo verebildim.yani anlayacağınız nasıl gidiyor anlamadım diyemeyeceğim ben!en eski kilom ise 62.hamilelik öcesi sigarayı bırakıncada 5 kilo almıştım.
aslında kimsenin moralini bozmak istemem ama bende doğum kiloları hiçte öle gitmedi üstelik deli gibi emzirdimsütüm o kadar arttıki tam anlamıyla boşalmadığı için kanal tıkanıklığı ve ameliyat geçirdim buna rağmen kilomda bişey değişmedi.

şimdi ise tek ve son umudum 6 aydan sonra kilo verme hızlanırmış dediler son 1 hafyatı bekliyorum.

doğum yapan annlerden umarım kimse benim kadar talihsiz olmaz ve hemen kilolarını verirler.

gidiyorrrrrrrrrrr.... ben 10 kilo almıştım hamişlikte şuan bebişim 17 günlük ve ben hamilelikten önceki kotlarımı rahatlıkla giyinebiliyorum:d bu arada ekstra bişey yapmadım kızlar sütüm olsun diye bol bol komposto ve yeşillik kuru birşey yemedim desem yeridir

yarisci canım yaa ınsallah bır an once kurtuluruz..
Aslında harektlı bır yapım var ama benım tam tersıne dogumdan sonra hareketllılıgım gıttı eve kapanınca tabı brı sure..
aslında tamamen kapanmadım da gezmeye vs gıttık tabı de.. aklına estıgınde cıkmalar bıttı dogal olarak :)
Bakalım en kısa zamanda verırız ınsallah...

sevocan3 canım 10 kılo nedır kı gercı bende 15 aldım ama dezavantajım fazla kılolarım oldugu zamanda hamıle kalmamdı ıkısı bırıktı boyle oldu..
ama kompostu ve bol yesıllıkzaten kılo vermede cok etklı olur..
bende bol su ve hamur ısı tatlıdan uzak vermeey calısacagım.. su son 1 ayda gecsın 6 aydan cıkalım rejımede baslarım ve spora ınsallahhhh....

Aslında harektlı bır yapım var ama benım tam tersıne dogumdan sonra hareketllılıgım gıttı eve kapanınca tabı brı sure..
aslında tamamen kapanmadım da gezmeye vs gıttık tabı de.. aklına estıgınde cıkmalar bıttı dogal olarak :)

sevocan3 canım 10 kılo nedır kı gercı bende 15 aldım ama dezavantajım fazla kılolarım oldugu zamanda hamıle kalmamdı ıkısı bırıktı boyle oldu..
bende bol su ve hamur ısı tatlıdan uzak vermeey calısacagım.. su son 1 ayda gecsın 6 aydan cıkalım rejımede baslarım ve spora ınsallahhhh....

canım bende pek hareketsiz sayılmam ama tabi eskisi gibide olmuyor .
ben sezeryanla doğum yapmış olmama rağmen 41 günlükken işe başladım ve benim işim masa başı değil.ona rağmen veremiyorum.
bekliyorum yılmakta istemiyorum diyete devam ediyorum çünkü bu aynadaki yansıma ben değilim.

aynenn...bende 16 kılo aldım ama 4 kılo falan fazlam vardı hamıle kaldığımda.
su an hamıle kaldığım kıloma ulaşmama 4 kılo kaldı ama ıstedığım kıloya toplam 8 kılo var..
utumun gıtmesınden korkuyorum ben cok.oyuzden yemeyı cok kesemıyorum ama geeksız seyler yememeye calısıyorum.abaur cuburgıbi..
bırsey yerken bunun bebeime faydası olacak mı dıye dusunup sonra yıyorumçgereksızse yeıyorum.
bırara 2 se ser gıtıı sımdı durdu bakalım.eskı pantolanlarımdan sadece 1 kotuma gırebılıyorum oda cok boldu zaten.
gobeği hıs soylrmıyorum bıle..
oda spor yapmadan ınmez.
vakıt buldukca pilates yapıyorum ve mekık cekıyorum.
genel olarak dusuncem kılolar gıder bence.ama spor&dıyet ile...

arkadaşlar ben de daha önce yazmıştım, 77 ile sonlandırdım hamileliğini 17 kilo aldım toplamda, 3 kilosu hastaneden eve geldiğimde 6 kilosu da 1 ay içinde gitmişti. 68 kilo yani 8 kilo fazlayla 5. aya kadar kaldım. 5. ayda dikkat etmeye başladım şimdi 7 aylık kızım ben 63,5 kiloyum. Hamilelik öncesi kiloma 3,5 kilo, hedefime 8,5 kilo kaldı. Hızlı vermiyorum çünkü bir öğün atlayayım aç kalayım hemen sütüm azalıyor. Anlayacağınız 6. aydan sonra da diyet yapılmıyor, halen sütünüz bebeğinizin en önemli besini. Ben sadece abur cuburu kesip bol su içerek kilo veriyorum, çünkü en az 1 yaşına kadar emzirmek istiyorum.

ya kızlar bende şu an 28 haftalık hamileyim 70 le başladım 83 oldum :KK43: doğuma kadarda daha alırım nasıl vereceğim ya ben bu kiloları Allahtan boyum uzun 1,74

benim:çok üzgünüm: de eski kiloma 1,5 kilo kaldı ama,göbek nolucak?:çok üzgünüm:

arkadaşlar bir de ilgilenenlerin dikkatine!ben doğumdan sonra bana yapışıp kalan 5 kilomu ahmet marankinin beden temizliği yöntemi ile verdim.işte o zaman eski kıyafetlerimi yeniden girebildim.

annisler peki boyle kolayca kilo verenler sadece bir kere mi dogum yapti?? cunku benim gozlemlerime gore, anneler ilk dogumda aldiklari kilolari cabuk veriorlar asil ikinci hamilelik ve ondan sonrakiler kalici oluor. ikinci hamilelikten kalan kilolarini da kolaylikla veren ya da birinci hamileligi ile ikincisi arasinda kilo acisindan fark olan var mi??

X