Doğum sonrası kilolar veriliyor mu ? verilemiyor mu ?

arkadaşlar bir de ilgilenenlerin dikkatine!ben doğumdan sonra bana yapışıp kalan 5 kilomu ahmet marankinin beden temizliği yöntemi ile verdim.işte o zaman eski kıyafetlerimi yeniden girebildim.

canım bu yontemı bebeğin nekadarlıkken yaptın?sebze falan yıyılıo cunku demı sadece baska gıda alınmıyor.sutun kalıtesını etkılez mı?bırde lavman falan gerkıyor.sen nasıl yaptın anlatabılır mısın ??

Son düzenleme:
canım bu yontemı bebeğin nekadarlıkken yaptın?sebze falan yıyılıo cunku demı sadece baska gıda alınmıyor.sutun kalıtesını etkılez mı?bırde lavman falan gerkıyor.sen nasıl yaptın anlatabılır mısın ??

ben bunu,bebeğim 8 ve 10 aylıkken yaptım.canım,sabah içtiğim şeker pancarı karışımı sütümü artırdı benim.bir de gün boyu marul,meyva,kuruyemiş falan yedim.aslında sebze yemeği falan da yemek gerekiyor,ama ben yiyemedim,canım istemedi.sabah içilen yarım litrelik karışım,baya bir enerji veriyor,bir süre kendini tok hissediyorsun zaten.ben çalıştığım için arada ceviz,fındık gibi yiyecekler de yedim,enerji için..bol bol su içtim.soğanlı marullu bir salata yiyebilirsen zaten anne sütünü olumlu yönde etkiliyor.maalesef,evde olmadığım için hergün lvman yapamadım.son gün yapmayı planlıyordum,son gün de iş koydular.ancak,akşamdan içilen limon suyu ve zeytinyağının baya bir etkisini gördüm.ben bunu öncelikle sağlık problemlerim için yapmak istemiştim.fayda ,görünce ikinci kez yaptım.eski kilomun bile altına inmeye başlamıştım.ama,şu aralar çok stresli olduğum için kendimi tatlıya abur cubura verdim.1,5_2 kilo geri aldım,o da direk göbek yaptı.kısmet olursa biraksilik çıkmazsa mart ayında tekrar yapmak istiyorum.biraz uzun oldu,inşallah yardımcı olabilmişimdir.:1hug:emziren anneye bence daha da çok faydası var.

kızlar bakıyorumda çoğunuz yemezsem sütüm olmuyor kesiliyor diyorsunuz..ama ben hangi diyetisyenden dinlediysem sütü tek yapan sudur diyorlar..normal yemenizle bol su içerek sütünüz olur diyorlar..yemezsem sütüm olmuyor diye bişey yok o işin bahanesi diyorlar..hatta daha yeni dinledim bunu..çevremde de 3 kişi aynı şeyi söyledi doğumdan sonra kilolarını verdiler hatta emzirmeyle fazlası bile gitti..manken gibi oldular...söyledikleri şey normal yeme,bol yeşillk günde 3 lt kadar su...
bir arkadaşım hamilelik öncesinde 44 bedendi hep topluymuş zaten bekarken falanda..doğum yaptı bebeği 6 aylıkken 38 beden oldu....valla terziye gittik gözümle gördüm eteklerini pantolonlarını 4 parmak kadar daralttı...ve tek yaptığı bol bol su içmek..deli gibi sütü oldu...
heee bide bugün murat topoğlunu dinledim..dediki lohusayken alınan kilolar üzerinize yapışır..o yüzden çevrenin tatlı ye,helva ye onu ye bunu ye demelerine aldırmayın..kilo alırsınız ve veremezsiniz dedi...sütün %98 i sudur bol bol su için bu yöntemle en kısa zmanada hamilelik kilolarınızdan da kurtulduğunuzu göreceksiniz dedi...

ya kilo bi şekilde veriliyo ama asıl sorun vücudu eski formuna döndürmek benim 4 ay olcak doğum yapalı 65 le hamile kalmıştım şimdi 68im 65e dönsem bile belim eskisi kadar incelmiycek basenlerde tabi sorun bunları inceltmek

kızlar bakıyorumda çoğunuz yemezsem sütüm olmuyor kesiliyor diyorsunuz..ama ben hangi diyetisyenden dinlediysem sütü tek yapan sudur diyorlar..normal yemenizle bol su içerek sütünüz olur diyorlar..yemezsem sütüm olmuyor diye bişey yok o işin bahanesi diyorlar..hatta daha yeni dinledim bunu..çevremde de 3 kişi aynı şeyi söyledi doğumdan sonra kilolarını verdiler hatta emzirmeyle fazlası bile gitti..manken gibi oldular...söyledikleri şey normal yeme,bol yeşillk günde 3 lt kadar su...
bir arkadaşım hamilelik öncesinde 44 bedendi hep topluymuş zaten bekarken falanda..doğum yaptı bebeği 6 aylıkken 38 beden oldu....valla terziye gittik gözümle gördüm eteklerini pantolonlarını 4 parmak kadar daralttı...ve tek yaptığı bol bol su içmek..deli gibi sütü oldu...
heee bide bugün murat topoğlunu dinledim..dediki lohusayken alınan kilolar üzerinize yapışır..o yüzden çevrenin tatlı ye,helva ye onu ye bunu ye demelerine aldırmayın..kilo alırsınız ve veremezsiniz dedi...sütün %98 i sudur bol bol su için bu yöntemle en kısa zmanada hamilelik kilolarınızdan da kurtulduğunuzu göreceksiniz dedi...
Arkadaşım aynen katılıyorum söylediklerine tatlı,helva vs.zaten bunlar çok susatan şeyler doğal olarak su içirtir e annelerde helva bana süt yaptı, tatlı bana süt yaptı zanneder oysaki içtikleri sudan kaynaklanır bu

canım bu bunyeye gore degısıyor.kımısı hemen eskı halıne donerken kımısı cok zorlanıyor kılo vermekte.ben 11 ay once dogum yaptım hala 6 kılo fazlam var.ıkı aydır rejım yapmaya calısıyorum sadece 3 kılo verebıldım.benden 5-6 ay sonra dogum yapan komsu ıse ıncecık oldu.benımde cok canım sıkılıyor ama,ınat ettım zorda olsa verıcem.

bende hamileliğinde hem şişen hemde fala kilo alan ve kilolarıyla hala boğuşan bir anneyim.67 ile hamile kaldım doğuma gittiğimimde tahminen 94 kiloydum .eve geldiğimde 86 kilo yani 8 kilo gitmişti.bilinçli olarak yememe çok dikkat ettim biran önce kilolarımı vermek istiyordum ama maalesef olmadı sütümde zaten çokta değildi .bktım kilo veremiyorum sütte bgebeğime yetmiyor bende yedim ama 86 nın üstünedfe çıkmadım.şimdi bebeğim 5 ay 3 haftalık ek gıdaya geçti diye 1 aydır diyet yapıyorum ancak 4 kilo verebildim.yani anlayacağınız nasıl gidiyor anlamadım diyemeyeceğim ben!en eski kilom ise 62.hamilelik öcesi sigarayı bırakıncada 5 kilo almıştım.
aslında kimsenin moralini bozmak istemem ama bende doğum kiloları hiçte öle gitmedi üstelik deli gibi emzirdimsütüm o kadar arttıki tam anlamıyla boşalmadığı için kanal tıkanıklığı ve ameliyat geçirdim buna rağmen kilomda bişey değişmedi.

şimdi ise tek ve son umudum 6 aydan sonra kilo verme hızlanırmış dediler son 1 hafyatı bekliyorum.

doğum yapan annlerden umarım kimse benim kadar talihsiz olmaz ve hemen kilolarını verirler.

yok canım banada 6 aydan sonra gıttı bızım kılolar demıslerdı ama benım 6.ayın uzerıne bırde 5 ay bındı hala aynıyım.hareket ve yedıklerıne dıkkat et o zaman azda olsa zayıflamaya baslıyor ınsan

veriliyor hiç korkma ben hiç bişey yapmadım 64 kiloyla doğuma girdim 57 ile eve geldim oğlum şimdi iki aylık şu an 52 kiloyum nasılg ittiğini bile anlamadım

Arkadasım evet bu dedıklerını artık ezberlemıs durumdayım..
Zaten hamılelıgımden baya bır once duzenlı bır dıyet yapmıslıgım var..
Saglıklı beslenme egzersız ve gunde en az 3 lıtre su ıle 14 kılo vermıstım 1,5 ayda.. normale gore hızlıydı ancak son zamanda aldıgım kılolar oldugu ıcın cabuk gıtmıstı..
Dıyet konusunda o kadar arastırmıslıgım okumuslugum var kı.. ben de aynı senın gıbı boyle yazanlara bu telkınlerde bulunuyordum..
Ancak emzırırken dıyet yapmaya basladıktan 1,5 hafta sonra sutumun azaldıgını hıssettım..devam ettıkce daha da azaldı.. halbukı gunde en az 2 lıtre su ıcıyordum..
Doğum yaptıgım ılk 1-2 ay da cok bol su ıcmıstım sutum tasıyordu resmen fazlada ıstahım yoktu yemııyordum..
Ancak dıyetten mı dır dıyet yaptıgım donemden mıdır yada o sıra grıp olmustum ondan mıdır bu sefer denedıgım de sutumu cok etkıledı.. resmen sutu tasan benım cocugum doymuyordu..
bende hemen dıyetı bıraktım.. 4-5 gune normale dondu sutum..
Bazı ınsanlarda emzırırken dıyet yapmak yada sabahtan aksama kadar bır sey yememek hıc etkı etmıyor sutu yıne oluyor var oyle tanıdıklarım.. ama bazılarıda boyle oluyor ıste..
sonucta hepımız aynı fabrıkadan cıkma degılız bunye cok farkedıyor ınsanda..
Bende sutu tek yapan sey su dur demıstım.. hatta oğlum 3 aylıkken bu sıtede yenı dogum yapmıslara yardımcı olmak maksatlı sorulara yanıt verıyordum.. suyu bol ıcın tatlıya gerek yok sebze meyve yıyın sutunuz bol olur dıye..
Ama her zaman aynı olmuyor demekkı.. 6. ayımızı cıkarma 1 aydan az var.. 6 ayı bır cıkaralım tekrar dıyete baslayacagım..sanırım en uygun zaman bu olacak..
Cok uzun oldu ancak tatlıları yemeyı vs kesıp te sutum azaldı dıyenlere yanlıs dusunuyorsunuz dıyen ben kendım yasayınca gordum.. tabbu yuzden yzmak ıstedım.. tabıkı hala tatlı sut yapar dusuncesınde degılım.. tatlı bır yana dıyet ıcın porsiyonlar kucultulunce oldu bu sorun bende.. yanı yemekten kısmakta..
gercekten herkesın bunyesı bır olmuyor.. yasayarak goruyor ınsan..

Son düzenleme:

Arkadasım evet bu dedıklerını artık ezberlemıs durumdayım..
Zaten hamılelıgımden baya bır once duzenlı bır dıyet yapmıslıgım var..
Saglıklı beslenme egzersız ve gunde en az 3 lıtre su ıle 14 kılo vermıstım 1,5 ayda.. normale gore hızlıydı ancak son zamanda aldıgım kılolar oldugu ıcın cabuk gıtmıstı..
Dıyet konusunda o kadar arastırmıslıgım okumuslugum var kı.. ben de aynı senın gıbı boyle yazanlara bu telkınlerde bulunuyordum..
Ancak emzırırken dıyet yapmaya basladıktan 1,5 hafta sonra sutumun azaldıgını hıssettım..devam ettıkce daha da azaldı.. halbukı gunde en az 2 lıtre su ıcıyordum..
Doğum yaptıgım ılk 1-2 ay da cok bol su ıcmıstım sutum tasıyordu resmen fazlada ıstahım yoktu yemııyordum..
Ancak dıyetten mı dır dıyet yaptıgım donemden mıdır yada o sıra grıp olmustum ondan mıdır bu sefer denedıgım de sutumu cok etkıledı.. resmen sutu tasan benım cocugum doymuyordu..
bende hemen dıyetı bıraktım.. 4-5 gune normale dondu sutum..
Bazı ınsanlarda emzırırken dıyet yapmak yada sabahtan aksama kadar bır sey yememek hıc etkı etmıyor sutu yıne oluyor var oyle tanıdıklarım.. ama bazılarıda boyle oluyor ıste..
sonucta hepımız aynı fabrıkadan cıkma degılız bunye cok farkedıyor ınsanda..
Bende sutu tek yapan sey su dur demıstım.. hatta oğlum 3 aylıkken bu sıtede yenı dogum yapmıslara yardımcı olmak maksatlı sorulara yanıt verıyordum.. suyu bol ıcın tatlıya gerek yok sebze meyve yıyın sutunuz bol olur dıye..
Ama her zaman aynı olmuyor demekkı.. 6. ayımızı cıkarma 1 aydan az var.. 6 ayı bır cıkaralım tekrar dıyete baslayacagım..sanırım en uygun zaman bu olacak..
Cok uzun oldu ancak tatlıları yemeyı vs kesıp te sutum azaldı dıyenlere yanlıs dusunuyorsunuz dıyen ben kendım yasayınca gordum.. tabbu yuzden yzmak ıstedım.. tabıkı hala tatlı sut yapar dusuncesınde degılım.. tatlı bır yana dıyet ıcın porsiyonlar kucultulunce oldu bu sorun bende.. yanı yemekten kısmakta..
gercekten herkesın bunyesı bır olmuyor.. yasayarak goruyor ınsan..
haklısın arkadaşım yaşamadan göremeyiz...her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.ben çevremdekileri örnek verdim sadece..yoksa yersek tatlıları kalorili şeyleri elbette kilo almak kaçınılmaz...

bir şey daha ekleyeyim benim çok yakın bir akrabam hamilelikte çok almıştı zaten...emzirme döneminde de ne bulduysa yedi..mide zaten genişlemişti..börekti tatlıydı süt olcak bahanesiyle hiç kendini kasmadan yedi..ve noldu hamileik kilolarını vereceğine dehşet kilo aldı...yıllardır da veremiyor..istese verirde artık o kiloyu aldı mide genişledi nefsine hakim olması spor yapması çok zor geliyor ona..onu da görünce çevremde gerçekten bahane gibi geliyor..ama önce bir doğuralımda sonra konuşalım..herkesin bünyesi çok farklı kimi hemen veriyor..kimi kendini paralıyor veremiyor..

Son düzenleme:
evet her bünye farklı ben 30 kilo aldım hamileyken suan kızım 9 aylık ve ben 24 kilosunu verdim eski kıyafetlerime sığabiliyorum ve boğazımdanda pek kısıtlama yapmadım ama cok su içtim emin ol veriliyor o güzel canını sıkma bunlara sadece o güzel ana odaklan hayatta yasayabileceğin en tarifsiz dakikalar emin ol tüm kilolara değecek ve kilocukların hepsi seni terkedecek

50 kilo ile hamile kaldım
70 kilo ile doğuma gittim
doğumda 9 kilosu gitti
61 kilo kaldım ve bu 10 kiloyuda maalesef ilk 5 ay içinde verdim
vereyi hiç istemiyodum ama yorgunluk ve uykusuzluktan gitti kilolar
bu bünye ile alakalı yani
bazı bünyeler istesede alamaz kilo bazı
bünyeler istesede veremez kilo :))))
ama bazıalrıda diyetle gerçekten kolay verebilir
ama kilo almaya calışmak gerçekten daha zor kilo vermekten

Son düzenleme:
bende 71 kilo ile hamile kaldımm 87 ile doğuma girdim... Doğumdan çıktıktan bir gün sonra 80 kiloydum. Doğum yapalı 42 gün oldu ve şu an 72 kiloyum... :KK70:
Yani bebek koşuşturmacası zaten kilo verdiyor.. Ama çok yememek lazım süt olucak diye. Bol bol sıvı.
Ben kilo vermeye devam edeceğim. Hedefim 65...

maşallah hepinize kıslar ya doğum kilonuzun altına bile inenler varr
benimde size bi sorum olcak ben şuan 25 haftalık hamileyim 5 kilo aldım normalmi sizce doktorum 15 kilo almamı istiyor bu zamana kadar zorla yemek yerdim ama şimdi çok acıkıyorum bide hep hamur işi bu aydan sonra daha çok alırmıyım yani şuan 10 kilo daha alma hakkım var acaba 10 kiloyu geçermiyimm:KK43:(

hamur işine çok yüklenirsen geçebilirsin canım
ama düzenli ve dikkatli beslenirsen belki 10 bile almazsın
ben de ilk aylar bulantı falan olmayınca hızlı kilo aldım
4 aylıkken 5 kilo civarı almıştım
sonra dikkat ettim biraz, kepek ekmeği yedim, sütü yarım yağlı içtim, bol sebze meyve falan 15 le tamamladım
aman canım hamur işini boşver sen, sana da bebeğe de yararlı bişey değil zaten

doğru diyosun bebeğe hiç yararı yok off nefsime sahip çıkmalıyımm...
10 kiloda değilde bence 15 kilo normal en güseli inş 15 i geçmem
cvbın için teşekkürler canım..

yok canım ben 10 diye bundan sonrasını kastederek demiştim, eksik ifade etmişim
15 iyidir, inşallah hayırlısıyla tamamlar sağsağlim kucağına alırsın bebişini

ben 58 le hamile kalıp 81 ile doguma girdim dogumda 7-8 kilo gitti. ilk ay 2 kilo ve sonraki aylardada aniden kilo alıyordum ancak düzenli yiyip uyuyordum.dikkat edilmesi gereken ani kilo alışları bunlar preeklamsi(gebelik zehirlenmesi) nin işareti olabilir bu aklınızda bulunsun %5 kadında görülüyor nedeni bilinmiyor. Yemenizde bi aşırılık yok ve kilo alışları fazlaysa doktorunuza belirtin

maşallah hepinize kıslar ya doğum kilonuzun altına bile inenler varr
benimde size bi sorum olcak ben şuan 25 haftalık hamileyim 5 kilo aldım normalmi sizce doktorum 15 kilo almamı istiyor bu zamana kadar zorla yemek yerdim ama şimdi çok acıkıyorum bide hep hamur işi bu aydan sonra daha çok alırmıyım yani şuan 10 kilo daha alma hakkım var acaba 10 kiloyu geçermiyimm:KK43:(

canım şuan 6 aylıksın son 3 ay alınıyor zaten..10 kilo almazsın bile bence şimdiye kadar güzel gitmişsin..bide bünye meselesi.çabuk alan bir yapın varsa ben gibi dikkat ettiğin halde 15-16 alırsın:roflol:..valla yağsız süt içtim meyve yedim..sabahları 1 dilim kepek ekmeği yedim,tuzsuz yemekler yedim.tatlı yemedim,hamur işi yemedim..yediysemde çok çok nadir gerçekten..şuan 40 haftanın içindeyim 16 almışımdır kesinnn...delikafadulden eeee napak elden bişey gelmiyor bizden bu kadar:CüvCüv:

canım şuan 6 aylıksın son 3 ay alınıyor zaten..10 kilo almazsın bile bence şimdiye kadar güzel gitmişsin..bide bünye meselesi.çabuk alan bir yapın varsa ben gibi dikkat ettiğin halde 15-16 alırsın:roflol:..valla yağsız süt içtim meyve yedim..sabahları 1 dilim kepek ekmeği yedim,tuzsuz yemekler yedim.tatlı yemedim,hamur işi yemedim..yediysemde çok çok nadir gerçekten..şuan 40 haftanın içindeyim 16 almışımdır kesinnn...delikafadulden eeee napak elden bişey gelmiyor bizden bu kadar:CüvCüv:

canım sen çok diikat etmişin ben yapamıyorum okadar ben 50 kiloyla hamile kaldım çok çabuk kilo alan bi yapım yok hep zayıftım yani....
ama sen bence çok güzel gitmişin 16 kilo normal olanı bu zaten senin ne az ne çok tam kararı keşke bende yapabilsem son 3 aydamı aldın bu 16 kilonun büyük bi kısmını canımmm
bu arada doğum ne zaman 40.haftayada girmişin rabbim bi avazda kurtarsınn:Saruboceq::nazar:

X