doğumda erkek tarafı neler yapar? belli bir adet varmı?

............................................................

Son düzenleme:
bızdede farklı deıl durum kızlar...yalasık 1,5 yıldır ben ve benım aılemden kımse konusmuyor eşimin tarafıyla...tabı onlarda bızle..kımse kımseyı arayıp sormuyo anlıycanız...hamılelık pısıkolojısısylamıdır nedır bazen aklıma geldıkce sınır oluorum...hamıle olduumu ogrendıklerınden buyanada tık yok yanı...
bende dua edıorum dogumumada gelmesınler dıye...,
bırtek ıgnelerı yok suana kadar alıdıkları oglusuma almasınlarda ıstemem yani.ama tabı ınsan manevıyat beklemıor deıl hanı...içten içe uzuluor..eşime bellı etmıorum sadece yoklarmışşş gıbı davranıorum...
en azından sımdılık bebişimide kendımıde strese sokmamayı tercıh edıorum onları dusunurek..
degmezler bılıyorum...sızde ole yapın bacılar....

bu başlık süper dertleşip sinirlerimizi boşaltırız açtıgın için ağolun kızlar benimkilerde aynı ilkden çok iyiydik kızım canım cicimdik evlenmeye karar verince işler değişti çok kötü oldular anlamadım onlar kapalı yani tesettürlü bi aile ben açığım tek fark bu sanırım kendilerine uygun görmediler beni ama eşimle çok şükür iyi anlaşıyoruz evlendik evlenirken beni evlerinde bayıltana kadar aglattılar biz iki düğün yaptık 1 ay arayla ilk burda oldu sonra onların memleketi tokatta o sırada yani ordaki düğünde ben hamile kalmışım ama çok yeni işde orda bayılmışım ağlamakdan ve bebegim düştü 2 ay sonra kürtaj oldum çok acılar çektim gene anlamadılar bi geçmiş olsun bile demediler sonra hamile kalamadım tedaviyle şimdiki meleğime kavuştum allha şükür ama hiç bişeylerini gene görmedim gelcez demişler doğuma ama bana ve bebegime bişey yaparlar diye korkuyorum çünkü bi lafları bile beni çileden çıkarıyor artık onlara karşı çok tahammülsüzüm nefet ediyorum hatta ne yalan söyliyim ama eşim arada kalıyor diye gene hallerini hatırlarını sorarım işde benim hikayem böyle ne evlenirken bişey gördüm ne evlendikden sonra şimdi doğumumdamı yapcaklar:KK43:((((ben dua ediyorum o halimle beni üzmesinler bebegimin sevincini kursağımda bırakmasınlar:KK43:

ah gülüm ya... anlattığın şeyler korkunç şeyler.hani sana gelirlerse kapa kulağını kapa gözünü diyeceğim ama biliyorum mümkün değil. hormonlarmıdır nedir zaten acayip duygusal oluyoruz.daha ince daha hassas oluyoruz. allah yardımcın olsun.

Konuyu okuyunca "offf" dedim. Neler var...Benim kaynanam cok iyi bir insan. Daha bana birgün, incitici, kirici bir laf etmedi. Herseyi ince ince düsünüyor, olgun bir insan. Gerci ben senede sadece birkac hafta görüyorum ama bir insan kendini birgün hatta birkac saatte belli eder nihayetinde.
Bebegimiz icinse birseyler yapmaya calisiyor elinden geldigince, telefonlastigimizda hep soruyor. Dügünümüz Türkiye'de olmadi, dügüne katilamadilar maalesef. Ama hediyelerini fazlasiyla aldilar. Galiba Tutkun ve diger birkac arkadasin kaynanasi gibi bir kaynanam olsaydi, büyük konusmayayim ama kesinlikle konusmazdim. Ne demek dügünde gelin oynamasin diye tuzak kurmak. Korkunc birsey!!!

KIVILCIM valla dilini ısır nazar deymesin.insanlar nasıl bukadar kötü olur anlamıyorum.hoş benimkilerinde pek bir farkı yok.ben eşimden yana şanslıyım. valla kaynananın elini öp git sarıl.. benim öyle hayallerim vardı. ama bizim nemrut buzdağına bunları yapmak pek mümkün değil haketmiyorda zaten. bari sen bizim uhdelerimizi yerine getir...

bendede durum aynı kızlar bizimkilerle eşimin tarafı konuşmuyolar bursada oturuyorum ben kaynanam ve eşimin abileri etmediklerini bırakmadılar hem hamşle hem hastayken benden hizmet beklediler kaynanam hanımefendi ben annemin yanındayken üstüne görev edinmiş eltimle gitmiş bebeğin herşeyini almış ben geldim evime gösteriyor bana herşeyi aldık bide laf sokuyor aslında kız tarafı yapar bunları diye eee dedim kim dedi sana gitte al diye nyse ben evime döndüğüm halde benim çocuğumun giyeceği eşyaları eltimle almaya devam etti sanki ben taşıyıcı anneyimde beni umursayan önemseyen yok en son adapazarına kardeşimin yanına giderken eşimin abisi olacak kişilk aradı sırf bir gün anne ve teyzesine müsait değilim başka zaman gelin dediğim için telefonda küfretti ve buda bardağı taşıran son damla oldu şimdi eşimi bursaya yolladım ben bartındayım annem ve babam olayı duyunca yollamadılar geri beni herşeyinide aldılar kızımın banada sıkıca tembihlediler tek çöp bile almayacaksın kaynananın aldıklarından diye eşimde bende suç buluyo :KK43: doğuma gelemeyeceğini söylüyor offf kızlar çok uzun yazdım ama içim şişti inanın düşünmekten eğer eşim doğuma gelemzse ben boşanacağım :KK43:

bızdede farklı deıl durum kızlar...yalasık 1,5 yıldır ben ve benım aılemden kımse konusmuyor eşimin tarafıyla...tabı onlarda bızle..kımse kımseyı arayıp sormuyo anlıycanız...hamılelık pısıkolojısısylamıdır nedır bazen aklıma geldıkce sınır oluorum...hamıle olduumu ogrendıklerınden buyanada tık yok yanı...
bende dua edıorum dogumumada gelmesınler dıye...,
bırtek ıgnelerı yok suana kadar alıdıkları oglusuma almasınlarda ıstemem yani.ama tabı ınsan manevıyat beklemıor deıl hanı...içten içe uzuluor..eşime bellı etmıorum sadece yoklarmışşş gıbı davranıorum...
en azından sımdılık bebişimide kendımıde strese sokmamayı tercıh edıorum onları dusunurek..
degmezler bılıyorum...sızde ole yapın bacılar....

hep aynı sıkıntı hiçbirimizin derdi maddi değil hiç birimiz onlardan gelecek birşeyin maddiyetında değiliz hepimizin derdi biraz sayılmak biraz kabullenilmek biraz gösterdiğimizin karşılığını almak. ama olmuyor işte. bir yerlerde batıryoruz ailelere.keşke tümden bağlarını koparsalar bağlarını ama koparmıyorlar çıkarları noktasında o bağ sürüyor. bende dua ediyorum gelmesinler.. ama biliyorum gelcekler delikafadulden

ha bu arada kaynanam olacak kadın annemi istemedi doğumda 2 gün sonra gelsin 10gün kalır gider kardeşin gelsin dedi annemleri üzmemek için hiç birşey diyemedim kızlar ama iyikide annemin yanına gelmişim sonuçta doğum bizim hayatımızın dönüm noktası annemsiz çok zor olurdu benim için ve bebeği kesinlikle göstermeyeceğim onlara karar verdim

bendede durum aynı kızlar bizimkilerle eşimin tarafı konuşmuyolar bursada oturuyorum ben kaynanam ve eşimin abileri etmediklerini bırakmadılar hem hamşle hem hastayken benden hizmet beklediler kaynanam hanımefendi ben annemin yanındayken üstüne görev edinmiş eltimle gitmiş bebeğin herşeyini almış ben geldim evime gösteriyor bana herşeyi aldık bide laf sokuyor aslında kız tarafı yapar bunları diye eee dedim kim dedi sana gitte al diye nyse ben evime döndüğüm halde benim çocuğumun giyeceği eşyaları eltimle almaya devam etti sanki ben taşıyıcı anneyimde beni umursayan önemseyen yok en son adapazarına kardeşimin yanına giderken eşimin abisi olacak kişilk aradı sırf bir gün anne ve teyzesine müsait değilim başka zaman gelin dediğim için telefonda küfretti ve buda bardağı taşıran son damla oldu şimdi eşimi bursaya yolladım ben bartındayım annem ve babam olayı duyunca yollamadılar geri beni herşeyinide aldılar kızımın banada sıkıca tembihlediler tek çöp bile almayacaksın kaynananın aldıklarından diye eşimde bende suç buluyo :KK43: doğuma gelemeyeceğini söylüyor offf kızlar çok uzun yazdım ama içim şişti inanın düşünmekten eğer eşim doğuma gelemzse ben boşanacağım :KK43:

ah be gülüm senin olaylar kendi ailene fena yansımış. ben aileme hiç duyurmadım olanları. senin ailen işin içine girdiyse durum biraz sıkıntılı. onlarda koruma dürtüsü var sen kendini ezdirir bir yere kadar yutarsın ama annen baban senin kılına dokundurmaz.işler çok büyür.neyse olan olmuş. ilk bebiş sanırım. bence içini ferah tut gelecektir eşin.sen üzüldüğünle kalacaksın. o başka...

AHHHH ahhh herkezde aynı dert kardeş bak daha iki gün önce olan şeyi anlatayım ben kütahyalıyım eşimi çok sevdim bursaya gelin geldim kimsem yok burda düğünüm zaten bi felaketti hiç anlatmayayım dedem vefat etti bizde baş sağlığına gidiyoruz kaynanam kayınpeder eşim ben düğünden sonra kaynanayla kayınpederim ilkkez gidiyor kütahyaya 2 sene oldu bu arada bunu diyecem benzin parasını veriyor eşim kayınvaldem çocuğun parası yoktur sen ver diyo onun karısı için gidiyoz ben niye vercem diyo gittik neyse canım annem bebişime herşeyler almış örmüş hazır gelmişken gidelim uyku setini alalım bebeğin sen beğen dedi annecim gittik almaya şöyle alın bunu alın akıl veriyo kaynanam annem dediki bitane plastik çekmeceler varya onlardan alıvereyim bebeğin eşyalarını koyarsın kadında gidiyo ahşap dolaplara 340 milyon annem ben alamıycam o kadarını kızım diyor mahçup oldu birde yazık daha bir tane zıbın almış yalan olmasın hep görümcemin eskilerini saklamış onları veriyor bana bu arada görümce 20 yaşında siz düşünün artık ilk torunu bide bu.aslında kayınvaldemin sanayi makinası var bebek pike ve uyku setleri dikiyor dışarı bitanede torununa dik değilmi hiç umursamıyor bizi eşime dedim inan param olsa annene diyecem diksin bi tane parasıyla dedim oda parasıyla olunca diker utanmazki dedi oda anlamış anasını yani inanın hiiiiç umurlarında değil birde doğunca orda durcakmışız istedikleri zaman sevceklermiş bizim eve kadar gelemezlermiş gelde çıldırma işte

AHHHH ahhh herkezde aynı dert kardeş bak daha iki gün önce olan şeyi anlatayım ben kütahyalıyım eşimi çok sevdim bursaya gelin geldim kimsem yok burda düğünüm zaten bi felaketti hiç anlatmayayım dedem vefat etti bizde baş sağlığına gidiyoruz kaynanam kayınpeder eşim ben düğünden sonra kaynanayla kayınpederim ilkkez gidiyor kütahyaya 2 sene oldu bu arada bunu diyecem benzin parasını veriyor eşim kayınvaldem çocuğun parası yoktur sen ver diyo onun karısı için gidiyoz ben niye vercem diyo gittik neyse canım annem bebişime herşeyler almış örmüş hazır gelmişken gidelim uyku setini alalım bebeğin sen beğen dedi annecim gittik almaya şöyle alın bunu alın akıl veriyo kaynanam annem dediki bitane plastik çekmeceler varya onlardan alıvereyim bebeğin eşyalarını koyarsın kadında gidiyo ahşap dolaplara 340 milyon annem ben alamıycam o kadarını kızım diyor mahçup oldu birde yazık daha bir tane zıbın almış yalan olmasın hep görümcemin eskilerini saklamış onları veriyor bana bu arada görümce 20 yaşında siz düşünün artık ilk torunu bide bu.aslında kayınvaldemin sanayi makinası var bebek pike ve uyku setleri dikiyor dışarı bitanede torununa dik değilmi hiç umursamıyor bizi eşime dedim inan param olsa annene diyecem diksin bi tane parasıyla dedim oda parasıyla olunca diker utanmazki dedi oda anlamış anasını yani inanın hiiiiç umurlarında değil birde doğunca orda durcakmışız istedikleri zaman sevceklermiş bizim eve kadar gelemezlermiş gelde çıldırma işte

canım merhaba ben nisan annesi olucam inş gökte ararken yerde buldum seni benim eşimin anneside kütahyalı orda adet ndir yani kayınvalidem aldım diyo ama bbeğin yüzünü görelim ondan sonra diyo yani ben ne aldığını bilmediğimden belki 2 şer tane eşyalrdan olabilir göstermiyoda aldımı muamma yani fisfisfis.durumuda olmayan biri olsa hiççççççççççççççççççççççççççççççççç beklemem zaten sizde adet nedir ccanım

kızlar ya gerçekten burası güzel bir topik olmuş.allaha şükür benim her iki tarafın ailesiylede sorunlarım yok.hatta eşimin ailesi beni eşimden daha çok düşünüyorlar.inşallah böyle gider hep.ama insanlar nasıl bu kadar kırıcı ve kötü olabilirler şaşıyorum valla.

KIVILCIM valla dilini ısır nazar deymesin.insanlar nasıl bukadar kötü olur anlamıyorum.hoş benimkilerinde pek bir farkı yok.ben eşimden yana şanslıyım. valla kaynananın elini öp git sarıl.. benim öyle hayallerim vardı. ama bizim nemrut buzdağına bunları yapmak pek mümkün değil haketmiyorda zaten. bari sen bizim uhdelerimizi yerine getir...

Cok severim kaynanami, elimden geldigince hosnut etmeye calisirim. Hersey karsilikli nihayetinde canim. Su üc günlük dünyada, ne alemi var kalp kirmanin, gönül incitmenin. Ben kaynana yönünden sansliyim ama görümcem var herseye maydonoz. 50 yasina basacak yakinda, evlenmemis hic. Sanirim ondan. Kaynana yani:) Cocuk özlemi cekiyor diye, gecen yil bizden cocuk yapip ona vermemizi, o özlemini gidermek istedigini söyledi. Tabi bana bile degil, esimle muhatap oluyor dogrudan. Sanki carsidan birkac kilo sebze aliyor:) Yazin yine sakayla karisik söyledi. Sinirlendim ama gayet sakin olmaya calisarak, "ben kim olursa olsun, cocugumu kimseye veremem dedim. Baskalari yapabilir ama bu beni baglamaz..."bozuldu ama bir daha böyle bir laf gelmedi kulagima...

canım merhaba ben nisan annesi olucam inş gökte ararken yerde buldum seni benim eşimin anneside kütahyalı orda adet ndir yani kayınvalidem aldım diyo ama bbeğin yüzünü görelim ondan sonra diyo yani ben ne aldığını bilmediğimden belki 2 şer tane eşyalrdan olabilir göstermiyoda aldımı muamma yani fisfisfis.durumuda olmayan biri olsa hiççççççççççççççççççççççççççççççççç beklemem zaten sizde adet nedir ccanım

bizde hemen hemen bebeğin herşeyini babaanne alır kıyafet ve kullanılacak eşya olarak canım bi beşiği kızın annesi alıyor sonra anneye ya bilezik yada tam altın yapılır benim bildiğim kadarıyla biz yengeme yapmıştık hani yiğenimin bebek arabasını bütün bakım setini küvettir şampuandır pişik kremidir vb. ürünleri bile alınıyor bi battaniye diktirdik mevlüt için çok güzel mevlüt kıyafeti alınıyo ayrıca o peluşu falanda babaanne alıyor benim bildiğiklerim böyle haaaa bide mutlaka tam takım örgü ördürülüyor bebeğe mevlütüde durumu iyiyse erkek tarafı karşılıyor yemeğidir hediyesidir falan

kızlar ya gerçekten burası güzel bir topik olmuş.allaha şükür benim her iki tarafın ailesiylede sorunlarım yok.hatta eşimin ailesi beni eşimden daha çok düşünüyorlar.inşallah böyle gider hep.ama insanlar nasıl bu kadar kırıcı ve kötü olabilirler şaşıyorum valla.

Aynen Tülay'cım biz şanslı konumdayız çok şükür. Bende okudukça çok şaşırdım. Netice de oğlun sevmiş almış. Oğlun mutlu olsun istiyosan sende iyi davranırsın olur biter. Ama gördüğüm kadarıyla cadılıkta üstlerine yok. Çok şükür kayınvalide, görümce konusunda çok şanslıyım...

Aynen Tülay'cım biz şanslı konumdayız çok şükür. Bende okudukça çok şaşırdım. Netice de oğlun sevmiş almış. Oğlun mutlu olsun istiyosan sende iyi davranırsın olur biter. Ama gördüğüm kadarıyla cadılıkta üstlerine yok. Çok şükür kayınvalide, görümce konusunda çok şanslıyım...

katılıyorum pınarcım.umarım kızlarımızda bizler kadar şanslı olur. bende görümce 4 tane 2 tanede elti var ama allaha şükür hiçbişeylerini duymadım çok iyiler.özellikle 2 görümcem çok iyi allah nazarlardan saklasın.ama bazıları dediğin gibi cadının tam alası...:1hug:

adetler hep aynı sanırım doğumda anneye bilezik bebeğe takı ve bebek eşyaları... eh şimdi bu günün banko sorusu şu.
7 buçuk ay boyunca bir kere bile bebek nasıl diye sormamış bir kaynanam var. ben ne zaman bebek önden gidiyor tombiş olcak dediğimde 7 aylık doğmuş eşim için beinmde bebeklerim hep tombuldu diye söze başlayıp sırası ile 3- 3,5 -4- 4.5 kiloya kadar çıkan haset kaynanam en son 5 kilo doğurduğunu söyledi biliyormusunuz allah aşkına tıbben imkansız 7 aylık ve 5 kilo bebek.. yerişcek ya benle :) sonracıma grip yüzünden hastanelik olduğum gecenin ertesi günü bilek ağrısı şikayeti ile dikkattt rahatsızlığa bak bilek ağrısı :) evdeki herkesi asker edip gecenin bir yarısı hastaneye kaldırıldı. doktorlar ağrı kesici vermiş yollamış. yetmedi eve telefon telefon telefon.. zaten hastayım bayılıcam. en sonunda eşime git annene şu voltaren kremi sür dedim. sür ve bak 5 dakika sonra bişeyi kalmıycak.dediğim oldu kaynanam oğlu beni o halde evde yanlız bırakıp yanına gitti ve o kremi sürdü ya 5 dakikada iyileşti. ertesi gün hastaneye gittiğinde doktor romatizma demiş. ey ahali romatizma ya yeni çare buldum ben voltaren ( kas ağrısı merhemi) :))) kıskançlık diz boyu... eşim allah muhafaza özlem güzel yemek yapıyo demeye görsün surat 5 karış oluyor.. sanırım bunlar o haset ve kıskançlığı anlatmaya yeter.. ki benim asıl kürsü açmama sebep benim onların bebeğin varlığına ilgisizliğine kırıldığımı eşimin söylemesine rağmen benim üzüldüğümü bile bile " bizim adetlerimiz" diye inatla kılını kıpırdatmamasına karşılık olarak kiiii ve gene biliyorum ellerini kollarını sallaya sallaya geleceklerrrr bende dönüp.." eh anne bebek doğana kadar adet diyerek hiç birşey yapmadınız..benim üzüldüğümü bile bile.. ben seni hiç bilerek üzdümmü. ama sen beni bile bile üzdün.üzülsün banane dedin..adettir diye sustum susturdun. eee neden benim kolum boş neden oğlumun kolu boş.. hani takın. genemi işine gelen adeti alıyor işine gelmeyeni itip görmüyorsun.adet bahanne değilmi anne. ölecek diye bekledin bebeği.. ölürse aldığımız yaptığımız boşa gider diye korktun değilmi.. ne kötü torununun ölümünümü bekledin" deme hakkına sahipmiyim?

bence evettttt :))) ve bu benim açılış cümlem olurmu? eveeetttt...eh kaynana sen 9 ay yaparsın ben birimizden biri ölene kadar...

X