Doğurmakla anne olunmuyormuş ( eşim)

Bir iyi bir kötü davranıp kötü davranışların nedenlerini size yüklüyor. Siz benim yüzümden mi gerçekten diye kendinizi sorgulayın diye yapıyor bunu. Kendini iyi göstermeye çalışıyor. Ailenizi ciddiye almıyor. Akşam bebeğe bakıyor çünkü akşam baktığını elaleme duyurup sizden de onay bekliyecek. Oo siz bide bebek 1 yaşını geçince görün full eleştiri sanki çocuk sizin yüzünüzden yaramaz gibi size yüklenicek, bi yerde otururken çocuk durmayınca ters ters bakıcak, çocuğa söz geçiremiyorsun, çok yüz verdin şöle yapma böyle yaptigin icin seni kâle almıyor da bla bla. Aaa ama sakın o kadar biliyorsan sen sözünü geçir deme. bütün gün çocuklasın diyr onunla olan herşey senin sorumluluğunda bla bla konuşup yine kendini suçlamanı isteyecek. Yani dayanılır mı bilmem, eve bi martı alsan qwak qwak sabah akşam viyaklasa kafan daha rahat olur. Benim eniştem bu tarzdı bunlar sadece eleştiririr bide başak burcuysa daha fena, bi bok yapmaz ama etrafa iyi görünür manipülatif, özgüvensiz, bide boşanma aşamasına bir geçsen varya daha bi rezil pislik bişeye dönüşüyorlar, teyzem çok çekti bi boşanmak istiyor, kabul ediyor bi etmiyor, dava ya gelmiyor ama aman hallederiz tavırları sergiliyor, en son imza atmadı hatta ikametini değiştirdi bilerek bana kağıt gelmedi demek için sonra teyzem arabasının camını taşla kırdı falan acayip bi tip yani.

Burda en suçlu kişi baba. Nasıl karşısına alıp ayar çekmiyor? Kızımı alırım senden bu nasıl laf etmek bizr diyemiyor? Aile saygınlığımız haysiyetimiz onurumuz var sen kim oluyor da karıma bana kızıma bu lafları edebiliyorsun demiyor?! Bu adam babanız sizi çeker alırsa arkanızda durursa düzelir ama sizin boşanacağınızı sanmam. Daha seyrek gidin yatıya kalmayın denge sağlayın madem iyi bir adam diyor çocuk ve kendi ruh sağlığınız için.

Merhabalar
Nerden başlasam bilmiyorum 6 aylık bebeğim var hafta da bir annemlere gidiyorum eşim onun için bile kavga çıkarıyor arada 1,2 kalmamı sorun ediyor

Annemlere gelip kaldım diye annemi aradı ve demediği kalmadı

Burdaki kalmak yatıya kalmak degil o zaman? Oturmaya gidiosun sadece ve akşam evine dönüyorsun bu adam niye arıyor geri geliyorsan?

Merhabalar
Nerden başlasam bilmiyorum 6 aylık bebeğim var hafta da bir annemlere gidiyorum eşim onun için bile kavga çıkarıyor arada 1,2 kalmamı sorun ediyor çok saygızlaşıyor seviyesizleşiyor. Ne kadar istemesem de artık bende onun gibi olmaya başladım beni çıldırıtıp delirtiyor kışkırtıyor ben sinirlenince sinirlendi oluyorum. İyi bir baba hakkını yiyemem iyiyken bana da çok iyi ama en ufak bir şeyde başka biri oluyor örnek vereyim.

Annemlere gelip kaldım diye annemi aradı ve demediği kalmadı yok çocuğu gelip alacakmış kendi ailesi sevsinmiş sonra getirirmiş ki daha bir gün önce gelmiştim benimle değil annem ve babamla iletişim kuruyor sürekli. anneme sen kızından betersin siz kızınızı böyle rahat alıştırmışsınız rahat büyütmüşsünüz o size geldiğin de kızım evine git diyeceklermiş annem de o bizim kızımız ne zaman gelse kapımız açık git diyemeyiz deyince çıldırıyor babama sizin kızınız azmış dikkat edin sizi ısırmasın bilmem ne gibi çirkin şeyler söylüyor. Bu arada en son annemlere 1 ay önce falan gelmiştim aynı şehirdeyiz. Babamla annemle çok ama çok saygısızca konuşabiliyor babam da kızım istediği zaman gelir asla gelme demem deyince daha çok deliriyor siz böyle derseniz o sizden yüz bulur vb gibi . Ben artık bugün sinir krizi geçirince babam telefonu kapatmak zorunda kaldı anneme mesaj atmış siz ancak telefonu kapatacak kadarsınız hepiniz aileme kurban olun gibi şeyler sonra üst üste annemi 10 kere arıyor sen çok iyi birisin ben annemle paylaşamadığm şeyleri seninle paylaştım her şeyimize koşturuyorsun ben kapıdayım geleyim çocuğu göreyim falan filan.

Benim sürkeli anneliğimi sorguluyor Doğurmakla anne olunmuyor sen anne misin ki ben senden daha iyi bakarım falan kendimi çok kötü hissediyorum işin garibi de bazen diyorum ki gerçekten kötü bir anne miyim çünkü geceleri o mama veriyor ben uyuyorum altını açmak için uyanıyorum sadece sabahta gece uyuyana kadar ben bakıyorum. Zaten herkese gece ben bakıyorum sabahtan akşama bakıyor diye mi yoruluyor falan demiş kendi işi bu arada artık gece de bakmasın ben bakarım sorun değil ama ne biliyim boşansam annem arkamda ama babam değil çalışır çocuğuma bakardım gül gibi yaşar giderdik ne yapıcam inanın bilmiyorum.
6 aylık bebeği babaya verme durumu olur mu bilgisi olan var mı oğlumu benden alırsa ben ölürüm yaşamak için hiç bi sebebim kalmaz
Sanki soğumuş gibi 😒

Merhabalar
Nerden başlasam bilmiyorum 6 aylık bebeğim var hafta da bir annemlere gidiyorum eşim onun için bile kavga çıkarıyor arada 1,2 kalmamı sorun ediyor çok saygızlaşıyor seviyesizleşiyor. Ne kadar istemesem de artık bende onun gibi olmaya başladım beni çıldırıtıp delirtiyor kışkırtıyor ben sinirlenince sinirlendi oluyorum. İyi bir baba hakkını yiyemem iyiyken bana da çok iyi ama en ufak bir şeyde başka biri oluyor örnek vereyim.

Annemlere gelip kaldım diye annemi aradı ve demediği kalmadı yok çocuğu gelip alacakmış kendi ailesi sevsinmiş sonra getirirmiş ki daha bir gün önce gelmiştim benimle değil annem ve babamla iletişim kuruyor sürekli. anneme sen kızından betersin siz kızınızı böyle rahat alıştırmışsınız rahat büyütmüşsünüz o size geldiğin de kızım evine git diyeceklermiş annem de o bizim kızımız ne zaman gelse kapımız açık git diyemeyiz deyince çıldırıyor babama sizin kızınız azmış dikkat edin sizi ısırmasın bilmem ne gibi çirkin şeyler söylüyor. Bu arada en son annemlere 1 ay önce falan gelmiştim aynı şehirdeyiz. Babamla annemle çok ama çok saygısızca konuşabiliyor babam da kızım istediği zaman gelir asla gelme demem deyince daha çok deliriyor siz böyle derseniz o sizden yüz bulur vb gibi . Ben artık bugün sinir krizi geçirince babam telefonu kapatmak zorunda kaldı anneme mesaj atmış siz ancak telefonu kapatacak kadarsınız hepiniz aileme kurban olun gibi şeyler sonra üst üste annemi 10 kere arıyor sen çok iyi birisin ben annemle paylaşamadığm şeyleri seninle paylaştım her şeyimize koşturuyorsun ben kapıdayım geleyim çocuğu göreyim falan filan.

Benim sürkeli anneliğimi sorguluyor Doğurmakla anne olunmuyor sen anne misin ki ben senden daha iyi bakarım falan kendimi çok kötü hissediyorum işin garibi de bazen diyorum ki gerçekten kötü bir anne miyim çünkü geceleri o mama veriyor ben uyuyorum altını açmak için uyanıyorum sadece sabahta gece uyuyana kadar ben bakıyorum. Zaten herkese gece ben bakıyorum sabahtan akşama bakıyor diye mi yoruluyor falan demiş kendi işi bu arada artık gece de bakmasın ben bakarım sorun değil ama ne biliyim boşansam annem arkamda ama babam değil çalışır çocuğuma bakardım gül gibi yaşar giderdik ne yapıcam inanın bilmiyorum.
6 aylık bebeği babaya verme durumu olur mu bilgisi olan var mı oğlumu benden alırsa ben ölürüm yaşamak için hiç bi sebebim kalmaz
Hiçbir şartta ve sekilde bebeğin velayetini alamaz. Bu adam çok net bir biçimde hasta. Düzelmez. Bir kere o saygı sınırı aşıldı ise düzelme imkanı yoktur. Belki bir süre sessizleşir ama çok daha sert ve arsız biçimde geri döner. Yazılı delillerinizi toplayıp boşanın aksi halde hayatiniz boyunca psikolojik şiddet göreceksiniz.

Merhabalar

Niye evlenmis bir insan aile evinde kalır ki aynı sehirde yasarken?? İlişkiniz de laçka olmus burdan dönmez bu ilişki bebeğe üzüldüm

Babana o lafları ettikten sonra baban seni geri yolluyor mu? Benimki olsa eve bağlardı. Yine de yollamazdı. Eşimi de muhtemelen dövdürürdü. Çok ciddiyim. Şiddetin her türlüsü yanlış ama bu adam sopa istiyor.

Bebeği alamaz boşan git.

Niye evlenmis bir insan aile evinde kalır ki aynı sehirde yasarken?? İlişkiniz de laçka olmus burdan dönmez bu ilişki bebeğe üzüldüm

Ben kalıyorum ne var ki bunda? Bebeğim yokken hiç kalmadım. doğduğunda 2 ay annemde kaldım. Sonra da doğum iznindeyken her hafta yatıya gittim annemler bebeği özlüyordu. Eşim götürüyordu git dinlen annende diyordu. Sorun bu değil ki.

Babanız arkanızda durmak istemiyorsa durmasın, bu onun sorunu. Siz boşanın, anneniz çocuğunuza bakar siz de çalışırsınız.
İnsan kendine bu kadar hakaret ettirmez. Hadi kendine ettirdi, anne babasına ettirmez.

Bu lağım ağızlı adamı öyle bir boşardım ki ondan sonra konuşmadan 20 kere düşürdü. Midem bulandı bu varoşluktan bu avamlıktan:kusmuk:

Son düzenleme:
Allah aşkına bu adamın neresi iyi baba. Siz de bi garipsiniz nasıl yazabildiniz bunu adam tam bir pisssslikkk. Anneniz, babanız nasıl muhatap oluyor bu şerefsizle. Hadi kendinize yapıyorsunuz bari anne, babanıza yaptırmayın şu saygısızlığı. Çatır çatır boşayın 6 aylık bebeği annesinden ayırmaz mahkeme. Kusura bakmayın ama bana biraz da siz ve aileniz yüz vermiş gibi geldi. Eşimin, babama bu şekilde konuştuğunu hayal bile edemiyorum. Konuşmasının yarısına gelmeden altına işer muhtemelen. Aileniz bi an önce yüz göz olmayı bıraksın şu it herifle.

Ben de kalıyorum. Küçük çocuğu var kızın. Belki annesi bakıp o dinleniyor. Ne gibi bi sorun olabilir ki. Ayrıca aynı şehirdeler ama belki de anca ayda bir gidip bi gün kalabiliyor. Ne gibi bi sorun olabilir ki bu durumda

Ben de kalıyorum. Küçük çocuğu var kızın. Belki annesi bakıp o dinleniyor. Ne gibi bi sorun olabilir ki. Ayrıca aynı şehirdeler ama belki de anca ayda bir gidip bi gün kalabiliyor. Ne gibi bi sorun olabilir ki bu durumda
O zaman ailelerin evlilige dahil oldugu kocanın kendi ailesine kadinin da kendi ailesine sikayet ettigi bir durum oluşuyor esiyle birlikte bakabilirler bebege

ayda bir kere kalıyorum dinleniyorum var mı başka soru ? :)

Var tabi, dinleniyorum kelimesi bile adamin seni yordugu sonucunu cikartio. Yani bu hic yardim etmio sana boyle de bi sorun var. Adami dahil etmezsen işlere o da dislanmis hisseder. Boşanacak olsan buraya yazana kadar kırk defa yapardın eşin bu kadar gaddarken. Bosanmayacagina göre, çözüm bulmaya çalışıyorum. Bu durumda orayı bi sığınak olarak görmen bana da antipatik geldi. Ustelik baban senin arkanda durmazken seni istemezken. Nasıl gurur yapacagin yerde ısrarla gidiosun annem öyle düşünmüyor diyerek bilemedim. Annenle babanı da zor durumda bırakıyorsun. Şahsen eşim ayda bir annesinde kalsa ben yetemiyor muyum diye sorgularim. Adamin da kapasitesi belli, o sekilde sorguluyor kendini.

Son düzenleme:
O zaman ailelerin evlilige dahil oldugu kocanın kendi ailesine kadinin da kendi ailesine sikayet ettigi bir durum oluşuyor esiyle birlikte bakabilirler bebege
Aynen böyle olur. Zaten kadinlar cocugu alip kendi ailelerine dönmeye megilli, devamli el kapıda tartismalar olurken. Adamlar da böyle bi risk varken - zaten gec olgunlasan tipler erkekler- hic bağlanmıyor kadina da, cocuga da. Karsindaki biseyi istemiosa ozellikle de yapmazsin. Adamin tavri belli kalma orda diyor ne var bunda dinleniyorum diye gidersen böyle şeyler olur. Halletmeden aranizda niye gidiyorsun ki konu sahibi annene babana guvenip. Adamin da huyunu biliosundur uc asagi bes yukari. 1 gun dinlendin guya, 1 ay kafan ağrıyacak simdi.

Hepimiz iyiyken iyiyiz, zaten dünyada kötü insan yok hepsi özünde kendi içinde iyi. Bu adam size psikolojik şiddet uyguluyor bunun iyiliği nerede, hiç mi utanma yok kv ve kp yi arayıp kavga ediyor. Ailesi sevsinmis pis kıskanç. Bu adam sizi kötü hissettiriyor ne yapmışsınız doğurup sokağa mi atmışsınız, dövmüş bebeği hiçe mi saymışsiniz dogurmakla anne olunmuyormus. Bebeği sizden alamaz zaten 6 aylık bebeğe sizden iyi bakarmis hadi ordan ya gıcık oldum bu adama

kk saolsun bütün duygularım köreldi
hiç de üzülmüyorum kimseye artık
bir günde bu hale gelmemiştir bu adam heralde
neden çocuk neden evlilik

Merhabalar

Nerden almış bu yüzü ya babaya senin kızın azmış ne demek hele ? temiz bi dayak yese kendine gelse keşke.Abla boşan arkandayız

X