DOKTOR MEHMET KARTALIN DUDAK DOLGUSU FACİASI

Doktorunuzu acilen ama acilen değiştirin, Mrsa enfeksiyonu olabileceğini düşünüyorum. Yaradan pü alınıp test yapılmalı ve sonucuna göre Uygun etkili bir antibiyotıik tedavisi ile birlikte drenaj yapılmalı ve ardından içi antiseptikle temizlenmeli. Bunu fotoğraflara bakınca muhtemelen birden fazla kez uzman bir cerrahın yapması gerekir. İçindeki enfeksiyon tümüyle geçse bile dudaklarınıza hiçbir yeni müdahale yaptırmamanızı tavsiye ederim.
Dudağımın şuan ki şekli resimdeki gibidir.Emar sonucumda dolgu maddesinin sıkılan hiçbiryerde erimediği görünüyor fakat görüntü olarak dolgulu bir dudak görüntüsü yok.Şuanda herhangi bir yara oluşumuda yok fakat belırlı donemler ıcındekı topaklanmaları ıltahaplandırıp şekil değişikliğine sebep olmakta.
thumbnail_IMG_9450.jpg

Dudağımın şuan ki şekli resimdeki gibidir.Emar sonucumda dolgu maddesinin sıkılan hiçbiryerde erimediği görünüyor fakat görüntü olarak dolgulu bir dudak görüntüsü yok.Şuanda herhangi bir yara oluşumuda yok fakat belırlı donemler ıcındekı topaklanmaları ıltahaplandırıp şekil değişikliğine sebep olmakta.
Eki Görüntüle 2578579
Neler yaşadığını en iyi ben bilirim. Sana özelden yazdım. Oku ve adını verdiğim dr la görüş. İz bırakmadan ameliyatla o dolguyu alır. İnanılmaz tecrübeli bir dr.

Buraya da yazabilir misin doktorun adını? Herkes öğrensin 👍🏻
Dr ismini vermeyi doğru bulmuyorum. O arkadaşa yardım amaçlı özelden yazdım. Ama doktora gitmeyip benimle telefon numarasını paylaşmış benimle görüşmek istemiş ama ben burada tanımadığım hiç kimseyle tlf görüşmüyorum. Yani kısaca ismini verdiğim dr la görüşmek yerine benim tlf istenmesini tuhaf buldum.

Ben sadece 1 ml juwederm dudak dolgusu yaptırmak istemiştim.Kalıcı maddelerle dudak dolgusu yaptığı için dudağımda geçmeyen 2 yıldır bir iltahap var.Bugun aldığım 3 TESLA Kontrastlı Emar sonucu daha kalıcı dudak dolgusu maddesinin kullanıldığını öğrendim yapan doktor 2 sene öncesinde hala juwederm kullandığını iddia etmekteydi..Hiçbir cerrah kalıcı hasar bırakacağı için elini bile sürmek istemiyor.Yapan doktor sebebine dahi açıklık getiremediği için hem psklojik hem fiziksel olarak çok yıpranmış durumdayım.
Merhaba cok gecmis olsun annemin de göz cevresi ve alnına yapıldı dolgu ancak topak topak duruyor ve diğer doktorlar dolgu maddesini bilmediğinden müdahale edemiyor. 3 tesla kontrastlı emar ile yüzündeki dolgu maddesini öğrenbilir miyiz

Neler yaşadığını en iyi ben bilirim. Sana özelden yazdım. Oku ve adını verdiğim dr la görüş. İz bırakmadan ameliyatla o dolguyu alır. İnanılmaz tecrübeli bir dr.
Özel mesaj atamadım size, annem de yüzüne göz cevresi kaz ayakları ve alnına yaptırdı ancak topak topak duruyor erimiyor iltihap yok ama cözüm de bulamadık o topaklara

Doktor ne madde kullandıgını söylemiyor sadece annem şikayetleri icin gittikce bi iğne yapıyor dağılsın diye ama 4 senedir dağılmadı
Ne yaptığını söylemek zorunda. Ayrıca kesin kortizon iğnesi yapıyor asla yapt
Dr ismini vermeyi doğru bulmuyorum. O arkadaşa yardım amaçlı özelden yazdım. Ama doktora gitmeyip benimle telefon numarasını paylaşmış benimle görüşmek istemiş ama ben burada tanımadığım hiç kimseyle tlf görüşmüyorum. Yani kısaca ismini verdiğim dr la görüşmek yerine benim tlf istenmesini doğru bulmadım.

Doktor ne madde kullandıgını söylemiyor sadece annem şikayetleri icin gittikce bi iğne yapıyor dağılsın diye ama 4 senedir dağılmadı
Ne maddesi olduğunu söylemek zorunda öyle bir dünya yok. İğne sakın yaptırmayın. Belliki kortizon yapıyor. Neden ne iğnesi yaptığını sormuyorsunuz. Hatalısınız. Kortizon iğne dokuyu da eritir. Kalıcı dolgu yapmış. Kesin Aquafilling dolgudur. O dolgu erimez. Ameliyatla bir kısmı alınabilir

2017 Aralık ayında 1 ml dolgu uygulandı.Dolgu esnasının yapılış anında ve sonrasında bir sıkıntı yaşanmadı.1300 tl nakit ödemesi yapıldı.Dolgu 3 ay içerisinde dudaktaki etkisini bayağı bir azalttıgı için ( vücut yapısına göre kalıcılık zamanı herkese göre farklı olarak değişim gösterdiği söylendi.) Mart ayında tekrar 1 ml dolgu yaptırdım. Fiyatın arttığı 1500 tl nakit olacağı söylendi fakat ben öncesinde konuşup fiyat aldığımı ısrarla belirtince ilk fiyattan 1300 tl olarak ödemede anlaşmak zorunda kalındı.3ay sonrasında Haziran gibi dudağımda topaklanmalar meydana geldi.Yag bezesi gibi oluşan topaklanmalar zamanla rahatsızlık verdiği için yapılan yere gittim.Dudağımda su toplama gibi bir his vardı.Dokunuldugu zaman dışarıdan da anlaşılıyordu.Özellikle iltahap olabileceğini ona göre bir işlem yapılmasını istediğimi belirttim. Fakat topaklanmaların normal olduğunu bu gibi durumlarda dolguyu dağıtmak için bir enzim olan hyaluronidaz ile iğne yapılarak dudaga enjekte etmemiz gerektiğini söyledi.Yapılan yere ve doktora güvendiğim için itiraz etmeden doktora bıraktım.Dudağıma iğne yaptıktan sonra topaklanmaların üzerine bastırarak masaj ile dağıttı ve birkaç gün içerisinde tüm şişliğin ineceğini söyledi.Dudağımın üst ve alt kısmından yapılan iğneler sonrasında inanılmaz bir şişlik ve şekil değişikliği meydana geldi. 7. gün geçmesine rağmen şişlik inmedi ve ağrı ve dudak üzerinden görünen iltahaplanma artmaya başladı.Tekrar doktora gittim.iltahabın akıtması gerektiğini söyledi.Üst dudagım ve alt dudağımın iç kısımdan kesikler atarak iltahabı akıttı.Atılan kesiklere dikiş atılma ihtimalide vardı fakat çok şükür dikişsiz bir şekilde işlem sonlandı.İşlem sonrasında dışarı cıkamayacak kadar dudağım şişti inanılmaz bir hal aldı.İşlem sonrasında ağzımda bone ile dışarı çıkabildim.Tekrar birkaç gün sonra dudağın şişliğinin ineceği söylendi.1 kutu Cipro 2 kutu Augmentin 1 kutu Sulcid isimli antibiyotikleri hiç ara vermeden ( doktorun iyileşme süreci için verdiği ilaçlar ) kullanmama rağmen hiçbir şekilde iltahap kurumadı. Tekrar doktora gittiğimde iltahabı aynı kesik ile akıttı fakat doktor iltahabı akıttıkça sonrasında dudağım daha da iltahaplandı.İltahabın kuruması için 2 hafta tüm gün güneşe çıktım ve denize girdim.Deniz ve güneş dudaklarımı kuruttu fakat her hafta muntazam şekilde üst kısımda kesik atılan yer kendi kendine iltahaplanıp şişip iltahap akıtmaya başladı. Artık geçti tamam dedikten 3 gün sonrasında aynı yerler tekrar şişip iltahaplanıyor.Bu süreç içerisinde hiçbir sekilde telefon ile doktorla irtibata geçemedim.İletişim olarak Mehmet Beyin karısı Zerrin Hanım yada asistanları Dilan Hanım ile irtibata geçtim.Doktora olası bir durumda ona ulaşmak istediğimi de belirttim fakat sadece eşinin numarasından ona ulaşabilceğimi söyledi. Bu süreç içerisinde dudagın kontrol süreci ile ilgili sadece onları ben aradım.Kimse bana sonrasında sürecin nasıl ilerlediği ile ilgili sorular ile geri dönüş yapmadı. İşyerim güneşlide ve 17:30 çıkış saatim olmasına rağmen randevuları sadece Mehmet Beyin müsaitlik durumuna göre ayarlamak zorunda kaldık. Şuanda dudağımın şekli normale döndü fakat iltahaplanma hala devam etmektedir ve dışarıdan iltahaplanmalar görülüyor.2 haftada bir üst dudağımda hala kendi kendine şişip patlayıp akıntılar mevcut.Doktora Eylül ayında tekrar gittim ve aylardır neden bu iltahapı geçiremediğimizi sordugumda hicbir cevap malesef alamadım.Nadir rastlanan bir durum olduğu ve daha önce hiç böyle bir durum ile karşılaşmadığını söyledi.Dokunup işlem uyguladıgımızda daha kötü olduğunu oyüzden iltahabın kendinin geçmesini beklememiz gerektiğini söyledi.Durumla ilgili onlarla alakalı bir yanlış olmadığını belirterek yinede iltahap geçince hediye olarak botoks , göz altı ve dudak dolgusunu yağ enjekte işlemi yapacaklarını söyledi.İnternet üzerinden incelerseniz benim yazdığım şikayetlere ve benim gibi madurların aynı konu aynı doktor için yaptığı şikayetleri göreceksiniz.Eki Görüntüle 2557435 Eki Görüntüle 2557436 Eki Görüntüle 2565346
İnanmıyorum nasıl böyle bu hale gelmiş çok üzüldüm son durum nedir

Ne maddesi olduğunu söylemek zorunda öyle bir dünya yok. İğne sakın yaptırmayın. Belliki kortizon yapıyor. Neden ne iğnesi yaptığını sormuyorsunuz. Hatalısınız. Kortizon iğne dokuyu da eritir. Kalıcı dolgu yapmış. Kesin Aquafilling dolgudur. O dolgu erimez. Ameliyatla bir kısmı alınabilir
Senin yağını koydum diyor altın iğne yaptım diyor her seferinde baska bisi ve iletişim bile kurmaktan kacıyor ismi prof dr ali gürlek bakırköyde muayenehanesi var anneme diğer doktorlar müdahale edemeyiz demiş

Hem bu sitede hemde internette o kişi hakkında yazılanları okuyun.
Okumaya calıstım biraz bilgi buldum ancak cogu silinmiş. Annemin psikolojisi bozuldu aynalara küstü güzelim yüzü pörsük pörsük ve yer yer topaklanmalarla dolu

Çok geçmiş olsun canım. Bu dolgu Aquafilling kesin eminim. Kalıcı dolgu beladır. Ben de yüzümde 8 ay iltihaptan kabusu yaşadım. Senin ne kadar zamandır iltihap olayı sürüyor ? Bu konuda hiç bir dr dokunmaya cesaret edemiyor ama beni bir genel cerrah aynı zamanda plastik cerrah bir dr enfeksiyondan kurtardı. İstersen özelden adını veririm
Merhaba geçmiş olsun.Doktorun adını paylaşabilir misiniz lütfen ?

Dr ismini vermeyi doğru bulmuyorum. O arkadaşa yardım amaçlı özelden yazdım. Ama doktora gitmeyip benimle telefon numarasını paylaşmış benimle görüşmek istemiş ama ben burada tanımadığım hiç kimseyle tlf görüşmüyorum. Yani kısaca ismini verdiğim dr la görüşmek yerine benim tlf istenmesini tuhaf buldum.
Merhaba , bana özelden doktorun adını verebilir misiniz? Çaresiz durumdayım

X