Doktorlar Kafamı çok karıştırdı lütfen okuyun

Anonimmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2020
257
760
30
Kızların öncelikle merhaba konum biraz uzun olabilir ama acil cevaplara ihtiyacım var. Evleneli 5 ay oldu ve 2. Evliliğim henüz çocuk düşünmüyoduk ama geri çekme yöntemiyle korunmaya çalışıyorduk.spiral takınmak istiyodum ama korkuyodum neyse bu şekilde devam ediyoduk bı süredir.1 buçuk aydır dişimde ki apseden dolayı antibiyotik kullanıyodum ve kutu kutu ağrı kesici ilaçlar içtim.Röntgene girdim çıktım derken bı de vajinal kaşıntı ve akıntı başladı. Kadın doğuma ilaç yazdırmak için gittim ve geciktiğimibde söyledim.Antibiyotikten kaynaklı olduğunu sandım ama doktor kan testi yaptı.Sonucu öğrenmeye gittiğimde evet gebelik var erken gebelik dedi beta değerini sormadım bile iş yeri kurum polikliniği olduğu için e nabızda da kan sonuçları çıkmıyor. Dün doktora gittim vajinal ultrasondan baktı rahimde gebelik görünmediğini söyledi ve tekrar kan testi istedi sonuç beta 24.2 çıktı 5 haftalık olduğunu söyledi ama pazartesi tekrar gel dış gebelik mi var bı bakalım dedi. Yani beta 24 5 haftalık gebe olup vajinal ultrasonda rahimde gebelik görünmemesi normal mi bilen varsa cevaplar mısınız

Beta 5. Haftaya göre çok düşük geldi bana bu beta da kesenin bebeğin gözükmesi imkansız benim değerim 6000 bindeydi bebeği gördüm 2200 de keseyi gördüm

Beta 5. Haftaya göre çok düşük geldi bana bu beta da kesenin bebeğin gözükmesi imkansız benim değerim 6000 bindeydi bebeği gördüm 2200 de keseyi gördü
Çubuk test yaptım dün önce tek cizgiydi 2 saat sonra ikinci çizgi silik bı şekilde geldi bugün tekrar kan sonucu için gittim gebelik var beta 24 dedi o zaman 2 haftalık felan mı dedim hayır 5 haftalık dedi dün ki vajinal muayenede de rahimde gebelik yok dedi iyice kafam karıştı

Çubuk test yaptım dün önce tek cizgiydi 2 saat sonra ikinci çizgi silik bı şekilde geldi bugün tekrar kan sonucu için gittim gebelik var beta 24 dedi o zaman 2 haftalık felan mı dedim hayır 5 haftalık dedi dün ki vajinal muayenede de rahimde gebelik yok dedi iyice kafam karıştı
Ayrıca pazartesi tekrar gel dış gebelik var mı bı bakalım deyince iyice psikolojik sıkıntıya girdim

Ayrıca pazartesi tekrar gel dış gebelik var mı bı bakalım deyince iyice psikolojik sıkıntıya girdim
Bu nasıl bir doktor anlamadım ki 24 lük betaya 5 hafta ise üzmek istemem ama kesin dış gebelik ama kimyasal gibi duruyor keseyi görmeden nasıl 5 haftalık dış gebelik diyor anlamış değilim inanın doktorunuzu değiştirin

nasıl bir doktor anlamadım ki 24 lük betaya 5 hafta ise üzmek istemem ama kesin dış gebelik ama kimyasal gibi duruyor keseyi görmeden nasıl 5 haftalık dış gebelik diyor anlamış değilim inanın doktorunuzu değiştir

Hay Allah hiç bı bilgim de yok bu konularda kasıklarımda da bi kramp var doktor pazartesiye kadar kanaman olursa hiç bekleme gel dedi kesin ve net bir şey söylemiyor sanırım dediğiniz gibi ben doktor değişikliği yapayım

Beta 5. Haftaya göre çok düşük geldi bana

Son adet tarihine göre hesaplanıyor. Yani değer kaç çıkarsa çıksın 5. Hafta oluyor adet geçince biliyorsunuz dimi? Bu durumda 6000 olana da 5. Hafta deniyor adeti geçtiyse değeri 10 olana da. Yanlış bilgilendirme yapmışsınız.
Kese görünmemesi normal konu sahibi.
Ayrıca 6-7 değerle öğrenip sağlıklı gebelik yaşayan da çok. Şuan bu veriler ile belli olmaz sağlıksız gebelik mi değil mi diye.

Son adet tarihine göre hesaplanıyor. Yani değer kaç çıkarsa çıksın 5. Hafta oluyor adet geçince biliyorsunuz dimi? Bu durumda 6000 olana da 5. Hafta deniyor adeti geçtiyse değeri 10 olana da. Yanlış bilgilendirme yapmışsınız.
Kese görünmemesi normal konu sahibi.
Ayrıca 6-7 değerle öğrenip sağlıklı gebelik yaşayan da çok. Şuan bu veriler ile belli olmaz sağlıksız gebelik mi değil mi diye.
5. Haftada 24 değer hiç denk gelmedim 182 ile öğrendiğimde 3. Haftadaydım ve 5 haftalık gebe de vaginal muayene de kese görünmüş olması gerekiyor görünmeyen gebelikler ne yazık ki zaten sonlanıyor . Doktorum keseyi görmeden haftasını bile söylemekte çekinmişti bir doktor kese görmeden nasıl 5. Haftadasın der onu anlamadım adet tarihine göre bile söylese 24 beta da çok zor

Sıkıntıya sokma kendini , inşallah geç döllenme vs dir ve gebelik yeni oluşuyordur sen güzel düşün inşallah bir sorun olmaz keseni görürsün

5. Haftada 24 değer hiç denk gelmedim 182 ile öğrendiğimde 3. Haftadaydım ve 5 haftalık gebe de vaginal muayene de kese görünmüş olması gerekiyor görünmeyen gebelikler ne yazık ki zaten sonlanıyor . Doktorum keseyi görmeden haftasını bile söylemekte çekinmişti bir doktor kese görmeden nasıl 5. Haftadasın der onu anlamadım adet tarihine göre bile söylese 24 beta da çok zor

Regl olmadan mı öğrendiniz?

Sıkıntıya sokma kendini , inşallah geç döllenme vs dir ve gebelik yeni oluşuyordur sen güzel düşün inşallah bir sorun olmaz keseni görürsün
Hayırlısı olsun artık üzülmek istemiyorum çünkü bu gebelik sürecinde çok fazla antibiyotik ve yüksek doz ağrı kesici ilaçlar röntgene girdim belki hayırlısı bu şekilde olacaktır tek korkum olursa sıkıntı olur mu diye bu kadar telaşa kapıldım

Kızların öncelikle merhaba konum biraz uzun olabilir ama acil cevaplara ihtiyacım var. Evleneli 5 ay oldu ve 2. Evliliğim henüz çocuk düşünmüyoduk ama geri çekme yöntemiyle korunmaya çalışıyorduk.spiral takınmak istiyodum ama korkuyodum neyse bu şekilde devam ediyoduk bı süredir.1 buçuk aydır dişimde ki apseden dolayı antibiyotik kullanıyodum ve kutu kutu ağrı kesici ilaçlar içtim.Röntgene girdim çıktım derken bı de vajinal kaşıntı ve akıntı başladı. Kadın doğuma ilaç yazdırmak için gittim ve geciktiğimibde söyledim.Antibiyotikten kaynaklı olduğunu sandım ama doktor kan testi yaptı.Sonucu öğrenmeye gittiğimde evet gebelik var erken gebelik dedi beta değerini sormadım bile iş yeri kurum polikliniği olduğu için e nabızda da kan sonuçları çıkmıyor. Dün doktora gittim vajinal ultrasondan baktı rahimde gebelik görünmediğini söyledi ve tekrar kan testi istedi sonuç beta 24.2 çıktı 5 haftalık olduğunu söyledi ama pazartesi tekrar gel dış gebelik mi var bı bakalım dedi. Yani beta 24 5 haftalık gebe olup vajinal ultrasonda rahimde gebelik görünmemesi normal mi bilen varsa cevaplar mısınız
Hamilelik betaya göre değil son adet tarihine göre hesaplanır. Beta değerinin düşük çıkması da döllenmeyle alakalı bir durum olabilir. Bu değerle görünmemesi de çok normal 2000 gibi değerlerle vajinal 3000de de karından usg ile kese görünür. Değer artışına bakacaktır düzenli artıp artmadığına.

Evet 4 gün gecikti ben yine ihtimal vermiyodum gebelik var deyince şaşırdım açıkçası

Yok diğer üyeye sordum. Canınızı sıkmayın kendisinin verdiği bilgiler doğru değil.
5 haftalık hamilesiniz. Çünkü ne zaman döllendiği belli olmadığı için son adete göre hesaplanıyor. Ee adet sonrası ilk ilişkiden de olabilir 5 gün önceki ilişkiden de olabilir bu döllenme. Bu sebeple değerler farklı. Şuan kese gözükmez çok minik. Son ilişkilerde olmuş çok erken yani.

Kesenin 2000/3000 değerde göründüğünü söyledim ki zaten 5. Hafta da kese göremeyen çok nadir insan vardır. Ve kese görünürken de beta 24 değildir bundan eminim. İnşallah geç döllenme olur ki zaten bu durumda döllenmeye göre keseniz hesaplanır ve ultrasona göre devam edilir adete göre değil. Ondan sonra haftalık gelişim hesaplanır. Yani benim tepkim doktora. Dış gebelik diyeceğini geç döllenme diyebilirdi keseyi göremeden 5. Haftalık ama dış gebelik demek manasız . İnşallah sağlıkla görürsün bebeğini 🌸

Son adet tarihinize göre 5 haftalık demiştir. Son adet tarihiniz nedir?

30 yada 31 Ekim daha öncesi ve sonrası değil ama tam emin olamadm çünkü 1 Kasım'da ya 2 ya 3 günlük adetliydim

Yok diğer üyeye sordum. Canınızı sıkmayın kendisinin verdiği bilgiler doğru değil.
5 haftalık hamilesiniz. Çünkü ne zaman döllendiği belli olmadığı için son adete göre hesaplanıyor. Ee adet sonrası ilk ilişkiden de olabilir 5 gün önceki ilişkiden de olabilir bu döllenme. Bu sebeple değerler farklı. Şuan kese gözükmez çok minik. Son ilişkilerde olmuş çok erken yani.
Evet regl olmama 4 gün varken gebeliğimi öğrendim adet sonrası yumurtlamam gerçekleşmiş çünkü kızımda da adet bitimi hamile kalmıştım adet günü 3. günü gecikmemde gittiğimde 1 aylık gebelik dedi kese büyüklüğüne göre 4w2d demişti hatta , ama maalesef ikinci gebeliğimde keseyi görmeme rağmen 9. Haftamda bebeğimi düşürdüm inşallah konu sahibi geç döllenmedir bebeği görür ❤️

30 yada 31 Ekim daha öncesi ve sonrası değil ama tam emin olamadm çünkü 1 Kasım'da ya 2 ya 3 günlük adetliydim
Adet tarihine göre bile 5. Haftalık çıkmıyor işte demek istediğim bu doktoru gerçekten bende anlamadım siz kafanıza takmadan biraz bekleyin canınızı sıkmayın ❤️

X