Doktorlar Kafamı çok karıştırdı lütfen okuyun

Evet regl olmama 4 gün varken gebeliğimi öğrendim adet sonrası yumurtlamam gerçekleşmiş çünkü kızımda da adet bitimi hamile kalmıştım adet günü 3. günü gecikmemde gittiğimde 1 aylık gebelik dedi kese büyüklüğüne göre 4w2d demişti hatta , ama maalesef ikinci gebeliğimde keseyi görmeme rağmen 9. Haftamda bebeğimi düşürdüm inşallah konu sahibi geç döllenmedir bebeği görür ❤️

Evet yani 3 hafta olması imkansız o yüzden şaşırdım. Şuan söylediğiniz gibi 4 hafta 2 günmüş. Sizinde son adet tarihine göre hesaplanmış gördüğünüz gibi. Adetiniz geçse direkt 5 hafta denecekti. Artık anlatabişmişimdir umarım. Hakkınızda hayırlısı olsun. En kısa zamanda kucağınız dolsun 💓

182 ile öğrendiğimde 3. Haftadaydım

Adet tarihine göre bile 5. Haftalık çıkmıyor işte demek istediğim bu doktoru gerçekten bende anlamadım siz kafanıza takmadan biraz bekleyin canınızı sıkmayın ❤️
Ben de hiç anlamıyorum bu gebelik durumlarından eğer olmazsa da vardır bunda da bı hayır dediğim gibi ilaçlardan dolayı kötü bişey olmasından da korkuyorum çok teşekkür ederim bilgiler için

Kızların öncelikle merhaba konum biraz uzun olabilir ama acil cevaplara ihtiyacım var. Evleneli 5 ay oldu ve 2. Evliliğim henüz çocuk düşünmüyoduk ama geri çekme yöntemiyle korunmaya çalışıyorduk.spiral takınmak istiyodum ama korkuyodum neyse bu şekilde devam ediyoduk bı süredir.1 buçuk aydır dişimde ki apseden dolayı antibiyotik kullanıyodum ve kutu kutu ağrı kesici ilaçlar içtim.Röntgene girdim çıktım derken bı de vajinal kaşıntı ve akıntı başladı. Kadın doğuma ilaç yazdırmak için gittim ve geciktiğimibde söyledim.Antibiyotikten kaynaklı olduğunu sandım ama doktor kan testi yaptı.Sonucu öğrenmeye gittiğimde evet gebelik var erken gebelik dedi beta değerini sormadım bile iş yeri kurum polikliniği olduğu için e nabızda da kan sonuçları çıkmıyor. Dün doktora gittim vajinal ultrasondan baktı rahimde gebelik görünmediğini söyledi ve tekrar kan testi istedi sonuç beta 24.2 çıktı 5 haftalık olduğunu söyledi ama pazartesi tekrar gel dış gebelik mi var bı bakalım dedi. Yani beta 24 5 haftalık gebe olup vajinal ultrasonda rahimde gebelik görünmemesi normal mi bilen varsa cevaplar mısınız
Doktoru değiştirin kesinlikle 24 beta değeri ile 5 haftalık olamaz hatta bu değerle muayene bile yapılmaz beta değeri 3000 lerde olunca kese kontrolü vs yapılır. Çok şaşırdım niye vajinal baktı bir de dış gebelik ihtimali için değer uygun bile değil. Kimyasal dese belki ama o da net olamaz.

Doktoru değiştirin kesinlikle 24 beta değeri ile 5 haftalık olamaz hatta bu değerle muayene bile yapılmaz beta değeri 3000 lerde olunca kese kontrolü vs yapılır. Çok şaşırdım niye vajinal baktı bir de dış gebelik ihtimali için değer uygun bile değil. Kimyasal dese belki ama o da net olamaz.
Pazartesiye kadar bekleyip başka bir doktora gideyim en iyisi 24 betayla 30 Ekim son adet tarihi şuan ne durumdayım acaba

30 yada 31 Ekim daha öncesi ve sonrası değil ama tam emin olamadm çünkü 1 Kasım'da ya 2 ya 3 günlük adetliydim
Geç döllenme de olabilir. Bekleyip kan testiyle takip edin ama en önemlisi farklı bi doktora da gidin derim. Hakkınızda hayırlısı olsun

Beta 5. Haftaya göre çok düşük geldi bana bu beta da kesenin bebeğin gözükmesi imkansız benim değerim 6000 bindeydi bebeği gördüm 2200 de keseyi gördüm
Bugün saat 4 te kanamam oldu hastaneye gttim kimyasal gebelik dedi beta 6 ya düştü sıfırlanana kadar kan vermem gerekecekmiş dediğiniz gibi kimyasal çıktı o ne demek onu bile bilmiyorum araştırdım biraz tam net anlayamadm

Bugün saat 4 te kanamam oldu hastaneye gttim kimyasal gebelik dedi beta 6 ya düştü sıfırlanana kadar kan vermem gerekecekmiş dediğiniz gibi kimyasal çıktı o ne demek onu bile bilmiyorum araştırdım biraz tam net anlayamadm
Geçmiş olsun canım dün bende bunu anlatmaya çalışıyordum ilk gönderim de kimyasal yazmıştım sana hatırlarsan ama bir arkadaş demediğini bırakmadı yok doğru değil bilmiyor falan kimyasal olduğunu anlamıştım ama birini üzmekte istemezdim , geçmiş olsun üzülme kimyasal gebelik düşük gibi değil daha olağan birşey. Adet olup devam edebilirsin bebek denemeye, sonuçta hamile kalabiliyorsun bu güzel birşey ☺️

Geçmiş olsun canım dün bende bunu anlatmaya çalışıyordum ilk gönderim de kimyasal yazmıştım sana hatırlarsan ama bir arkadaş demediğini bırakmadı yok doğru değil bilmiyor falan kimyasal olduğunu anlamıştım ama birini üzmekte istemezdim , geçmiş olsun üzülme kimyasal gebelik düşük gibi değil daha olağan birşey. Adet olup devam edebilirsin bebek denemeye, sonuçta hamile kalabiliyorsun bu güzel birşey ☺️
Evet söylemiştin ondan sana alıntı yaptım ☺️ Hayırlısı böyleymiş Allah her şeyin doğrusunu bilir hayırlı zamanda hayırlı evlatlar versin bize çok teşekkür ederim yorumların için 😘

Canım ya benimde adetim geciktikten 4-5 gün sonra kan verdim ve HCG 1950 perde çıktı acilde kese yok dedi ama ayni gün başka biri 5 hafta 2 günde uygun kese var ama bebek yok dedi bunun doğruluk yada yanlislik payı nedir lütfen beni gör canm

Canım ya benimde adetim geciktikten 4-5 gün sonra kan verdim ve HCG 1950 perde çıktı acilde kese yok dedi ama ayni gün başka biri 5 hafta 2 günde uygun kese var ama bebek yok dedi bunun doğruluk yada yanlislik payı nedir lütfen beni gör canm
5. Hafta da bebeği görememesi üzücü birşey değil sakın üzülme daha yeni yeni görünmeye başlıyordur haftaya gittiğinde inşallah görürsün bebeğini evet makineden makineye değişebilir keseni gören makine daha hassas demek ki gördü keseni. Sen haftaya tekrar kese görünen doktoruna git şuanlık moralini bozma kötü birşey yok ❤️

Kızlar bakarmısınız şimdi ben her ay mutlaka bi kaç gün ileri atarak regl oluyordum ama bu ay geçenki 2 kasım regl olmuştum şimdi yine 2 aralık oldum ve regl gibi değil di ilk önce kahverengi birşey geldi çamaşırıma (bebek düşündüğümüz için günlerimizi de değerlendirdik) sonrasında ben regl oldum sandım ve kanamam oldu normal şekilde işin garip kısmı bugün 3. Gün bitti ve daha demin baktım yine kahverengi yoğun geldi, ve benim adetim en az 5 gün sürerdi ben ne yaşadım şuan bilmiyorum ama regl olduğunu düşünmüyorum sizce ne olabilir?

5. Hafta da bebeği görememesi üzücü birşey değil sakın üzülme daha yeni yeni görünmeye başlıyordur haftaya gittiğinde inşallah görürsün bebeğini evet makineden makineye değişebilir keseni gören makine daha hassas demek ki gördü keseni. Sen haftaya tekrar kese görünen doktoruna git şuanlık moralini bozma kötü birşey yok ❤️
Canm ben bugün gittim 6+1 kalp atışı henüz yeni başlamış dedi ama benim takıldığım ben gebeligimi bilmeden 3veya 4 haftalıkken karacigerim için ilaçlı emara girmiştim bebeğe zararı var mıdır ya da olmuşmudur diye korkuyordum 5. Haftada öyle deyince korktum inşallah yinede zarar gormemistir korkuyor üzülüyorum

Canm ben bugün gittim 6+1 kalp atışı henüz yeni başlamış dedi ama benim takıldığım ben gebeligimi bilmeden 3veya 4 haftalıkken karacigerim için ilaçlı emara girmiştim bebeğe zararı var mıdır ya da olmuşmudur diye korkuyordum 5. Haftada öyle deyince korktum inşallah yinede zarar gormemistir korkuyor üzülüyorum
Üzülme Rabbim korumuştur onu ☺️ kalp atışları oluşmaya başlamış bile bak haftaya duyarsın. Kötü düşünme bol bol dua 🤲

X