doktorunuzun her soyledığını yapıyor musunuz

hepsi başka bişey söylediğine göre demek ki hangisini yaparsak yapalım sorun olmuyor esnek bir konu yani katı kuralları yok o da olur bu da bir şekilde büyüyorlar bebekler

evet inciboncuk haklsıın öyle ya da böyle bi şekilde büyüyorlar,zaten katı kurallar değil bunlar sadece öneriler,uyup uymamak bize kalmış,ama önemli olan miniklerimiz için en doğsusunu yapmak,ne yaparsak yapalım zaten büyüyecekler,ama ilerdeki hayatlarını etkileyecek yaptıklarımız,hata payı elbette vardır,en aza indirgemek amacımız anne olarak,hepimizin yaptığı da bu zaten..yerimseniben

şimdiki doktorları anlamıyorum bebeklere neden su verilmiyormuş suyun yeri ayrıdır sütün yeri ayrıdır
bir tanıdığımızın bebeğine dr su vermeyin demiş onlarda dinlemiş bebeğin vücudu susuz kalmıştı bence yiyecekler de küçükten az az tattırarak alıştırmalıdır ki yemeye başlayınca sorun olmasın sırf sütle beslenen bebekler yemek yemeye alışamıyor
Anne sütünün çoğunluğu sudan oluşuyor zaten,tekrar su verilirse tokluk hissi verir ve bebek emmez.Oysaki ilk altı ayda anne sütü alması lazım.Ayrıca bebeklerin sindirim sistemi gelişmemiş olduğundan ilk altı ay sadece anne sütü verilir.

havalar cok sıcakken benım doktorumda ne kadar emzırsende bebek cok terlerse su vermelısın dedı

havalar cok sıcakken benım doktorumda ne kadar emzırsende bebek cok terlerse su vermelısın dedı

doktorun doğru söylemiş canım,anne sütü varken suya ihtiyaç yoktur haklısın,ama bu kural hava sıcakken bozulur çünkü sıcaktan anne sütüyle aldığı su buharlaşır,suyla takviye yapmak gerekiyo..

Bebeğimi sırt üstü yatır, yan yatırmamalısın dedi, önce ilk haftalar yatırdım, baktım bebeğim kusuyor yan yatırmaya başladım...Umarım doğru yapmışımdır.Biraz tedirginim...

Niye yan yatırmıcakmışız anlamadım.Ben özellikle geceleri yan yatırıyorum ama gündüz pek dikkat etmiyorum sık sık kontrol ettiğim için nasıl rahatsa öyle yatırıyorum.Ayrıca doktorlar çok kalın giydirmeyin diyorlar ama kız bebekler çok üşüyor ben kalın giydiriyorum.

genelde doktorun dediklerini yapıyorum. sadece emzik kullanma dedi ama ben kullanıyorum:ecrin_bebek: yoksa memem ağzında uyumak istiyor çekince uyanıyor:) ben de emzik veriyorum uyuyunca zaten atıyor kendisi..bir de su verip vermeme konusunda kararsız kaldım. doktor verme dedi, ama bazı doktorlar da verdiriyormuş bi kaç kaşık. bende versemmi acaba diyorum. tek pişmanlığım göbek düşmeden yıkayabilirsin diyen doktorumu dinlemektir. yıkadım ve 12. günde anca kuruyup düştü, sonra da fazla iyileşme dokusu oluştuğundan gümüşnitratla ancak düzeldi göbüşü oğlumun. şimdiki doktorum da sebebi fazla temizlik dedi, eskiden göbek düşene kadar yıkanmazdı böyle şeyler de olmazdı. şimdi yıkıyoruz ondan böyle oluyor dedi.:bbo:

ben bu doktorları anlamadım gıttı oglum bır yasında oldu ıkı dedıgı bırbırınız tutan doktor gormedımm

X