Donmuş embiriyo transferi yaptıranlar ve yaptıracaklar

allah hepimizin yardımcısı olsun bende verilen sürenin dolmasını bekliyorum...

evet arkadaşlar doktorla konuştum ve dondurulmuşlar içinde uzun protokol gibi lucrin ile başlayan bir yöntem izliyoruz dedi.
ama ben başka şekilde olamaz mı vaktim az.
yapamaz mıyız başka şekilde dedim.
arkadaşlarla konuşalım, beni 2 saat sonra ara dedi veeeeee kabul etti kısa protokolu.
çok mutluyum 2 güne yolcuyum.
apar topar işten izin aldım gidiyorum.
her işte vardır bir hayır.
Rabbim sana sığındım.

evet arkadaşlar doktorla konuştum ve dondurulmuşlar içinde uzun protokol gibi lucrin ile başlayan bir yöntem izliyoruz dedi.
ama ben başka şekilde olamaz mı vaktim az.
yapamaz mıyız başka şekilde dedim.
arkadaşlarla konuşalım, beni 2 saat sonra ara dedi veeeeee kabul etti kısa protokolu.
çok mutluyum 2 güne yolcuyum.
apar topar işten izin aldım gidiyorum.
her işte vardır bir hayır.
Rabbim sana sığındım.

canım hakkında hayırlısı olsun inşallah... :nazar:

bugün muayene mi oldum olmasına da
azıcık sinirde oldum.
hemşireler, embriyolog hepsi dondurulmuş transferine paranızı harcamayın.
tüp yaptırın dediler durdular.
neymiş tutunma ihtimal, %15 civarıymış.
kafamı allak bullak etselerde eşimle kararlıyız. hepsi bozuk çözülse de paramız çöpe de gitse biz deneyeceğiz Allah nasip ederse.

o zaman niye dondurmuşlar çok terbiyesiz bunlar yaa pazara döndü bu tüp bebek işi rezillik diz boyu neden dondurdunuz o zaman deseydiniz donarkende paramız boşa gitmedi mi allahım yaa kafayı yiyeceğim bu nee yaa yok mu bizi duyan birileriiii
dondurmaya 567 lira verdim çözdürme içinde 500 tl. istiyorlar ne yani şimdi bu başlamadan negatifler senin yerinde olsam hepsini rezil ederdim...

o zaman niye dondurmuşlar çok terbiyesiz bunlar yaa pazara döndü bu tüp bebek işi rezillik diz boyu neden dondurdunuz o zaman deseydiniz donarkende paramız boşa gitmedi mi allahım yaa kafayı yiyeceğim bu nee yaa yok mu bizi duyan birileriiii
dondurmaya 567 lira verdim çözdürme içinde 500 tl. istiyorlar ne yani şimdi bu başlamadan negatifler senin yerinde olsam hepsini rezil ederdim...
ben zaten embriyoları taşıyorum farklı merkeze.
neler yaşadım anlatamam.
iki merkez arasında gittim geldim perişan oldum.
embriyologlar anlaiamadı.
bizde dedik ki biz bunu deneyeceğiz.
varsın hepsi bozuk çıksın.
paramız boşa gitsin razıyız.
kafamı bulandırmalarına bu sefer müsade etmedim.
geçen sefer apar topar tüp yaptılar.
kendime gelemedim herşey o kadar hızlı oldu ki.
nette baktım. daha fazla şans veriyorlar.
aman ben artık yüreğimin sesini dinliyorum.
doktorlar aracı sadece

slm arkadaşlar ben 16 ocak 2010 da 4 dondurulmuş embriyoalrı transfer ettirdim. Bugün 5 .ci günüm.. sadece ufak ufak adet sancılarım oluyor.onun dışında bir belirtim yok. Bu arada embriyolog yumurtalrımın dondurulmuş olmalrına rağmen çözüldüklerinde kalitelrinden ödün vermediklerini söyledi. Lütfen stres yapma bu embriyoların kıymetini bil dedi....Biz elimizden geleni yaptık.sıra sende dedi.... Ama ben yine korkuyorum ya tutmazsa stres yapmamaya çalışıyorum.....lütfen dua edin.....28.ocak perşembe günü beta HCG yaptırıcam.inşallah bu sefer pozitiftir....

Hangi merkez bunu yapan?

merkez adı yazmayayım ama sakin az hastası olan bir yer.
ev gibi ilgileniyorlar insanla ama dondurulmuşlar konusunda tam anlaşamadık.
herkes farklı birşey söylüyor.
takmamaya kararlıyım.
isterlerse hiç sağlam çıkmasın ama ben umutluyum.

slm arkadaşlar ben 16 ocak 2010 da 4 dondurulmuş embriyoalrı transfer ettirdim. Bugün 5 .ci günüm.. sadece ufak ufak adet sancılarım oluyor.onun dışında bir belirtim yok. Bu arada embriyolog yumurtalrımın dondurulmuş olmalrına rağmen çözüldüklerinde kalitelrinden ödün vermediklerini söyledi. Lütfen stres yapma bu embriyoların kıymetini bil dedi....Biz elimizden geleni yaptık.sıra sende dedi.... Ama ben yine korkuyorum ya tutmazsa stres yapmamaya çalışıyorum.....lütfen dua edin.....28.ocak perşembe günü beta HCG yaptırıcam.inşallah bu sefer pozitiftir....

bende bunu beklerdim embriyologumdan.
ama ilk kez farklı merkezden gelen embriyoları çözecek sanırım biraz tecrübesiz.
ben tecrübeli olanları da gördüm gerçi.
ilacımı içtim sıramı bekliyorum.
Rabbimin izniyle kaliteli çözülen çıkar diyorum.

bana sadece rahim kalınlaştırıcı hap verdi.
transfer olursa jel dedi.
ben şimdi aspirin ve vitamin falan alayım mı arkadaşlar ne dersiniz?

gollum bence dr. ne dediyse onu yap ben henüz tedaviye başlamadığım için bir bilgim yok...
bende donmuşlarının olduğu merkezde tedaviye devam etmek istemiyorum ama taşıma işinede sıcak bakmıyorum allahtan hayrlısı bakalım kliniğe gittiğim zaman fikrim ne olur onuda bilemiyorum.

Merhaba,
Benim de 2.denemem dondurulmuşlar ile oldu. 5 tane dondurulmuş vardı 3ü transfer edildi, 1i tutundu şu an 12 haftalık. Ama önemli olan zaten hepsinin tutması değil, doktorlar için de bu bir başarı değil, sağlık açısından tek tercih ediyorlar. Kesinlikle dondurulmuş ile çok daha rahat, en azından sil baştan yumurta toplama işlemi yapılmıyor, gerçi herkesin tedavisi farklı oluyor ama ben climera fort bant ve vitaminlerimi kullanmıştım, bu arada sorduğun o soruyu anlayamadım ben donmuş transferi tüp bebek hakkına sayılıyor mu derken? Fiyat anlamında mı soruyorsun canım?

Evet meldir, dondurulmuş embriyolar ile oldu bebeğim. Darısı başına canım. Ama hiç korkma bence, doktoruna güven, onun dediklerini harfi harfiyen uygula.

sorumun cevabını buldum ben :) demek istediğim ilk hakkımı kullandım 2. hakkımı donmuşlarda kullanmam gerekiyor mu ? diye sormuştum sadece çözdürme parası alıyorlarmış .
bebeğin hayırlı olsun bende de tek gebelik elde etmeye çalışıyorlar çünkü 25 haftalık ikiz düşüğüm var 2 embiriyo mu transfer ettirsem diye düşünüyordum hala karar vermiş değilim ...

güvenmek istiyorum ama bundan önce dış gebelik geçirdim ve dr. bunu fark etmedi şimdi donmuşlarım orda ne yapacağım konusunda kararsızım :KK43:

gollum bence dr. ne dediyse onu yap ben henüz tedaviye başlamadığım için bir bilgim yok...
bende donmuşlarının olduğu merkezde tedaviye devam etmek istemiyorum ama taşıma işinede sıcak bakmıyorum allahtan hayrlısı bakalım kliniğe gittiğim zaman fikrim ne olur onuda bilemiyorum.
taşıma işlemi aynı il içinde azot tankı ile yapılıyormuş
fakat farklı illere sıcak bakmıyorlar.
benim eski merkeze güvenim kalmadı.
orada durmalarını istemiyorum

verdiğin bilgi için çok teşk.ederim en azından taşınabiliyor bu da bir rahatlık kısmet bakalım ...

Merhaba,
Benim de 2.denemem dondurulmuşlar ile oldu. 5 tane dondurulmuş vardı 3ü transfer edildi, 1i tutundu şu an 12 haftalık. Ama önemli olan zaten hepsinin tutması değil, doktorlar için de bu bir başarı değil, sağlık açısından tek tercih ediyorlar. Kesinlikle dondurulmuş ile çok daha rahat, en azından sil baştan yumurta toplama işlemi yapılmıyor, gerçi herkesin tedavisi farklı oluyor ama ben climera fort bant ve vitaminlerimi kullanmıştım, bu arada sorduğun o soruyu anlayamadım ben donmuş transferi tüp bebek hakkına sayılıyor mu derken? Fiyat anlamında mı soruyorsun canım?
tebrikler.
Allah tamamına erdirsin canım.opuyorumnanaktan
o umutsuz konuşanlara inat sen harika bir örneksin.

X