Donmuş embiriyo transferi yaptıranlar ve yaptıracaklar

hepinizin tedavisi hayırlı olsun arkadaşlar bende şu an dondurulmuş anne adayıyım benimde 6 embiryom vardı transfer günü çözdüler dördü sağlıklıydı hepsini transfer etirdik çok şükür şimdi 13 haftalık gebeyim darısı başınıza inşallh arkadaşlar ilk günler hiç bir belirti olmuyo diye sakın endişeye kapılmayın çünkü bende hiç bir belirti yoktu bende sıkıntı yapmıştım ama betahcg m 220 çıkmıştı inşallh sizlerinde öyle olur allah yardımcnız olsun

hepinizin tedavisi hayırlı olsun arkadaşlar bende şu an dondurulmuş anne adayıyım benimde 6 embiryom vardı transfer günü çözdüler dördü sağlıklıydı hepsini transfer etirdik çok şükür şimdi 13 haftalık gebeyim darısı başınıza inşallh arkadaşlar ilk günler hiç bir belirti olmuyo diye sakın endişeye kapılmayın çünkü bende hiç bir belirti yoktu bende sıkıntı yapmıştım ama betahcg m 220 çıkmıştı inşallh sizlerinde öyle olur allah yardımcnız olsun

ah canım maşallah sübhanallah.
çok teşekkürler desteğin için.
böyle yazınca çok mutlu oldum.
moral oldu.

allah tamamına erdirsin canım bebişini sağlıkla kucağına alırsın inşallah bize dua et lütfen....

arkadaşlar bütün yazılanları baştan sona okudum umutla haberlerinizi bekliyorum hepinizin allah yardımcısı olsun inşallah hamileyim diye yazarsınız bu sevinci hep birlikte yaşarız dualarım sizinle ...

Gollum, Artrit, Sılam, hadi inşallah ne güzel tesadüf olmuş. Allah hepinize hepimize en güzel sonuçları versin. Buradan bekleme sürecini de bizimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Ben taze embriyolarla denememde çok büyük hatalar yaptım, şimdi anlıyorum, o yüzden sizin deneyimlerinize çok ihtiyacım var.

kızlar günaydın.
embriyologla görüştüm.
çözülme yapılmış 3 saat bekleyeceğiz dedi. ama transfere gidecek gibi görünüyor dedi.
üzüntüm hepsi blast değilmiş. sadece 2 tanesi blastmış.
oysa bana 6 demişlerdi.
neyse herşeyde hayır vardır.
inşallah güçlü çıkarlar dayanırlar.

Gollum, Artrit, Sılam, hadi inşallah ne güzel tesadüf olmuş. Allah hepinize hepimize en güzel sonuçları versin. Buradan bekleme sürecini de bizimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Ben taze embriyolarla denememde çok büyük hatalar yaptım, şimdi anlıyorum, o yüzden sizin deneyimlerinize çok ihtiyacım var.
teşekkürler canım amin.
dün gece tekim derken 3 kişi olduk birden ve bu çok moralimi düzeltti.
bende taze embriyo denememde çok yanlışlar yaptım.
hazır değilken denedim, yanlış doktor seçtim. depresyona girdim.
bekleme sürecim ve sonrasındaki 2 ay burnumdan geldi hayat.
tam 1.5 yıl ara verdim. normalde kimse istemez. doktorlar tavsiye etmez.
ama ancak kendimi iyileştirdim.
evliliğim tekrar yoluna girdi.
onu yolundan çıkaran benim çocuk isteğimdi zaten.
eşimi sürekli zorlamamdı.
şimdi o da istiyor çünkü aştım ben bu meseleyi.
toparlandım yuvama sahip çıktım.

dondurulmuş transferi çok rahat çok anlatamam.
tedavi yok gibi.

Çok çok geçmiş olsun canım, Allah kimseyi muradından uzak etmesin. Ben bebek konusunda zorlanacağımı 16 yaşımdan beri tahmin ediyordum PCO yüzünden, hatta tedavisiz denediğimiz dönemlerde çok mutsuz ve sıkıntılıydım. ılk ilaçla tedavimiz olumsuz sonuçlanınca eşim de baktırmak istedi ve sperm sayısı çok az çıktı ve doktorlar hemen tüp yaptırın dedi. Bu benim için adeta bir çözüm oldu, çünkü ben amacım uğruna birşey yapmadığım zaman çok gergin oluyorum. Belirsizlik beni çok yıkıyor. Tüp bebek tedavisinin şart olduğunu öğrenmekle rahatlamıştım adeta, çünkü sadece beklemek yerine uğraş vereceğim birşeyler vardı. Eğer başka tekniklerle uğraşıp dursaydık ben de çok duygusal sıkıntı yaşardım. Ama işte her çözüm insanın içinde, arayınca tesellini de tedavini de içinde buluyorsun.

Dondurulmuş tedavisinin kolay olması da büyük bir nimet, gerilmeden üzülmeden sonuca gidiyoruz demek ki. Umarım tedavin gibi transferin ve sonrası da sıkıntısız olur, bebeklerini kucağına alırsın.

merhaba
sadece bir tane embriyom dayanmış.
onuda emanet aldım geldim

meraba canım aynı durumdayız benimde bir tane embriyom iyi çözündü bende onu içime sakladım inşallah büyüyene kadar benimle kalır inşallah BEBİŞLERİMİZ BİZE SIMSIKI TUTUNUR....................

Arkadaslar gunaydin bugun bemin transfer gunum ve az once merkezden aradilar tek embryonuz oldugu izin bunu donduralim transfer etmeyelim birkac ay sonra yeni bit tedavi ye baslayip bu tek embryoyuda o tedaviye dahil edelim dediler . Biz dusunduk esimle bu tek embryoyu koydurmaya karar verdik cunki kendimizi cok hazirlamistik . Sonucta 2. tedavi demek tekrardan sil bastan demek . Tekrardan igneler tekrardan ucret odemek ve o bekleme sureci . Kaybedecek biseyimiz yok dedik ve transfere karar verdik . Sizce de dogru mu yaptik? Sonucta bu tutsada tutmasada 2. yi zaten deneyecegiz belki ozaman birden fazla embryom olusacak ve bu dondurulana ihtiyac bile olmayacak belkide bu cozulmeyecek ve kaybedilecek? Siz olsaydiniz ne yapardiniz ? Doktorum sansin az bunu bil dedi ama herseyi goze aldim.

sen bilirsin arkadaşım ama benimde şu an tek embriyom transfer edildi tutacaksa eğer tek le de tutar geçen denememde üç tane konmuştu dış gebelikle sonuçlandı kısmet işi tamamen allah hepimizin yardımcısı olsun

bende herşeyi göze aldım. ne olmuş yani bir taneyse.
geçen sefer 4 tane blast tutmadı.
bilimsel verilerle hesaplamalarla olmuyor bence bu işler.

kızlar ALLAH hepinizin yardımcısı olsun ,benim ablamda sizler gibi dondurulmuş embriyo ile tedavisni olacak ,ilk denemsi 19 haf. ken düşükle sonuçlandı.bende 20 hft.hamileyim ama normal yoldan hamile kaldım,ara ara sizin yazdıklarınıza bakıyorum yaşadıklarınız çok zor gerçekten ALLAH hepinizin gönlüne göre versinn inşallah, hamilenin duası kabul olurmuş sizin için duacıyım ,öpüyorum hepinizi

sorumun cevabını buldum ben :) demek istediğim ilk hakkımı kullandım 2. hakkımı donmuşlarda kullanmam gerekiyor mu ? diye sormuştum sadece çözdürme parası alıyorlarmış .
bebeğin hayırlı olsun bende de tek gebelik elde etmeye çalışıyorlar çünkü 25 haftalık ikiz düşüğüm var 2 embiriyo mu transfer ettirsem diye düşünüyordum hala karar vermiş değilim ...

canım sana sorralar ilaçları raporla mı alacaksın diye. Sakın raporla alacağım deme çünkü hakkını kaybetmiş olursun. Zaten ilaçlar fazla bir para tutmuyor hepsi hepsi kaba taslak 200 bilemedin300 tutar belki o kadar bile tutmaz. Sadece transfer yaparken çözülmesi için ve transfer için cuzi bir miktar alıyorlar tabii merkezden merekez bu ücretlenme değişebiliyor. Bilgin olsun. Ben daha önce yaptırdım ve sadece cuzi bir çözme işlem paarası 2 sen önce ilaçlarla 450 tl tutmuştu. Gerçi ben etlik ssk da yaptırmıştım. Allah hepimiz için hayırlısını versin.

arkadaşlar bende tedaviye başladım bu ay donmuşlarımı deneyeceğim bugün lucrin iğneye başlıyorum 2 tane blast embriyom var inşallah emeklerimiz boşa gitmez

Kizlar bu gün 5 dakikaligina bir ugrayim dedim ...

Nasil gidiyor bakalim ? Insallah hersey yolundadirr ..

Bu gün benim 8. günüm .. Yavas yavas sonuca yaklasiyoruzz ..

INSALLAH bekledigimize degecekk ...

Yalniz burda 14. gün kan tahlili yapiliyorr ..

Benim test günüm 19 Subat .. Sizlerin ki ne zaman ?

Insallah sirayla müjdeli haberler almayi nasip eder Mevlaa ..

Son düzenleme:
Merhaba kızlar.
bugün benim 9. günüm.
işe gittiğim için çok anlayamıyorum gündüzleri.
akşamları ise biraz kendimi dinlemeye başlıyorum.
ne kadar uğraşsamda belirti aramaktan alıkoyamıyorum kendimi.
şuram sancıdı yok ağrı var...
idrar yapmadım. belki yarın yaparım.
adet belirtileri de gösteriyorum.
içimde ise olumlu olumsuz hiç bir his yok.
nötr durumdayım.

SıLAM'cım bana 12 gün sonraya test verdi.
sebebini bilmiyorum.
dondurulmuş transferinde test 14. gün diye biliyorum bende.
engelleyemediğim bir heyecanla beraber bekliyorum.

selam kızlar ben 3 gündür çok kötüydüm çok şiddetli idrar yolu enfeksiyonum olmuş
kaç gündür hep hastanelerdeydim yapılmayan tahlil kalmadı nerdeyse
şu enfeksiyonu duyana kadar hep iyi şeyler düşünüyordum
artık hiç umutlu değilim bu kadar olumsuzlukta sanırım bebişim bana tutnmamıştır

X