Dostinex 0,5 Prolaktin hormonu

Mylv48

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
808
346
26
Herkese merhaba hanımlar kan tahlili verdiğimde Prolaktin ( süt hormonu ) değerim 52 çıktı bugün doktora gittiğimde Dostinex ilacını verdi . ilacın içinde sadece 2 adet var ve bana sabah akşam kullan dedi 1 günde bitiyor yani . Ama araştırma yaptığımda haftaya yayarak kullanmışlar ve gebelik düşünüyorum sizce nasıl kullanmalıyım bu ilacı iyice kafam karıştı bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Herkese merhaba hanımlar kan tahlili verdiğimde Prolaktin ( süt hormonu ) değerim 52 çıktı bugün doktora gittiğimde Dostinex ilacını verdi . ilacın içinde sadece 2 adet var ve bana sabah akşam kullan dedi 1 günde bitiyor yani . Ama araştırma yaptığımda haftaya yayarak kullanmışlar ve gebelik düşünüyorum sizce nasıl kullanmalıyım bu ilacı iyice kafam karıştı bana yardımcı olursanız çok sevinirim
Doktor degilim tabii en dogrusunu doktorlar bilir lakin ben haftada yarım içiyordum, yani 4 hafta yetiyordu o.

Değeriniz yüksek çıkmış
Çabuk etki etmesi açısından öyle vermiştir

Doktorunuz neden bu sekil kullanim önermiş bilemiyorum ama değeriniz cok yüksek degil cogu doktorun ilac bile vermedigi değer

Kafam çok karıştı ya ben şimdi bir günde içiyim mi 🥴
Benim degerim düştü zaten 4 hafta da kullanmama gerek kalmadi, ama yanlis anlamis olabilir misiniz doktorunuza bir daha dozu danışın yada farkli bir doktordan görüş alın isterseniz.

Prospektusunde yaziyor aslinda. Eger hamilelikten sonra sut kesilmesi icinse gunde 1 baska sebeptense de pazartesi yarim persembe yarim seklinde kullanmaniz yaziyo. Birde bunu kullandiktan sonra 1 ay hamile kalmamaniz da yaziyo. Anormaliler olabilirmis. Benimde sorum su aslinda kullanmadan hamile kalabilir miyim? Kullanim esnasinda bu sebeplerden dolayi hamile kalmak istemem yoksa bisey olursa kendimi suclarim yoksa

X