Prolaktin 3 kimyasal ve süreç

shoppingwithbesty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2022
158
17
26
Değerli hem cinslerim ve anne olma hayali kuran herkes basımdan geçen 3 kimyasal kaybım ve stres dolu anılarım var. 3 kimyasal gebeliğim oldu 5 yıl korunduk ve sonrasında anne olmaua karar verdim 1 bucuk sene icinde 3 defa hamile kaldım ama kanama ile son buldu beta değerim en fazla 70 leri gördü psikolojim artık komple bitik durumdaydı bir süre antidepresan kullandım zaten bu süreçte babamıda kaybetmiştim komple mahvolmuştum düsükleride bu süreçte yasadım ardından 6 ay kadar ara verdim mental sağlığımı düzeltmek icin bu süreçte antidepresanlae kullandım biraz kendime geldim şimdi tekrar bir bebis sürecine hazırlandık bu 3 kaybımdan sonra genetik testler pıhtılasma testleri vs hepsini yaptırdık sma testlerimizi bile herşey temiz cıktı . sonrasında simdi sakin kafayla bebis sürecine giriyoruz tayin durumumuz nedeniyle antepe tasındık burada bir doktorla ilerlemek istedim prof dr irfan beyle süreci yürütmek istedim bana 3 kimyasalımdan dolayı rahim filmini çekmem lazım dedi. okeyledim. ve rahim filmide cekindim 1 ay oldu cekineli oda temiz cıktı sonra irfan bey ile anlasamadık doktorumu değiştim daha iyi bir kadın doktor ile süreci ilerletiyorum benden bir takım kan testleri istedi ve gördük ki prolaktin değerim 40 çıktı. hemen bu değeri düsürmek icin ilaca basladım hafta 2 defa yarım iciyorum dostinex adı. ilk yarımımı bu perşembe içtim yeni basladım adetimin 5. günü klomene baslamam gerektiğini söyledi bugün 5. günüm ve sabah aksam olmak üzere tam 5 gün boyunca klomen kullanıcam sonrasında iliski ve ardından bana ultrason yapacakmıs eğer yumurtalarım yeterli büyümüs ve catlarsa çatlatma iğnesi yapmayacak ama eğer istediğimiz gibi ilerlemediyse çatlatma iğnesini düsünücekmis benim gibi böyle kimyasal gebelik sonrası bebeğini sağlıkşı kucağına alan anneler varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, benim geçmişimde aynı sizinki gibi, ama benim 2 dış gebeliğim daha var, bu ay ve geçen ay arda arda 2 kimyasalım var, geçen ay tüp bebekle oldu 630 de kese. göründükten sonra düştü, bu ay da ilk testim 172 ikincisi 142 çıkınca kimyasal olacağını düşündüm, ve geçen sene de Nisan ve Haziran ayında kimyasal oldu ama o aylarda betam 10 civarındaydı o yüzden çok takılmamıştım , bu ay çok çok üzüldüm, bende adetten sonra ne testler gerekiyorsa hepisini yaptırmak istiyorum ( daha önce 3 sene önce sadece rahim filmi çektirmiştim), bana da yardım cı olur musunuz? İlk başta hangi bölümde hangi testleri yaptırmam gerekiyor? Doktorunuz istanbuldaysa tavsiye edebilir misiniz?

Merhaba, benim geçmişimde aynı sizinki gibi, ama benim 2 dış gebeliğim daha var, bu ay ve geçen ay arda arda 2 kimyasalım var, geçen ay tüp bebekle oldu 630 de kese. göründükten sonra düştü, bu ay da ilk testim 172 ikincisi 142 çıkınca kimyasal olacağını düşündüm, ve geçen sene de Nisan ve Haziran ayında kimyasal oldu ama o aylarda betam 10 civarındaydı o yüzden çok takılmamıştım , bu ay çok çok üzüldüm, bende adetten sonra ne testler gerekiyorsa hepisini yaptırmak istiyorum ( daha önce 3 sene önce sadece rahim filmi çektirmiştim), bana da yardım cı olur musunuz? İlk başta hangi bölümde hangi testleri yaptırmam gerekiyor? Doktorunuz istanbuldaysa tavsiye edebilir misiniz?
Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu kadar kayiptan sonra Dr hangi testlerin yapilacagini size söylemeliydi. Biz tıbbi genetik bölümünden tekrarlayan kayıplarımız oldugunu söyledik ve hem eşim hem ben kan verdik. Daha sonra spermiyogram verdik. Dahiliye ye randevu alıp romatoloji ye yandal açtırdik ve gittik. Zaten dusuklerini anlattığında onlar gerekli testleri yaptırıyorlar. Bizim hepsi normal çıktı. Önlem amaçlı coraspirin kullanıyorum. Sigara varsa bırakın derim. Saglikli ve kolay bir gebelik yaşamanızı diliyorum...

X