Dostinex kullandınız mı?

ilaca bugun başladım pazartesı perş içicem bende. süt hormonuyuksekmiş onun için kullanıcam ama ustunde gebelık ihtimalı olmamaı lazım bu ilaç kullanılırken dıyor bide ilAçtan sonra 1ay gebelık olmamalı dıyor doktorumda dediki bu ilaçı kullan eger adetın gecerse bırak test yaptırdedi.DUN HCGYE BAKILDI BUAY BİŞİY YOK AMA YA SONRAKI AYLAR
geceb yıllardada kullanmiştim bu ilaçltAN GERIC BAŞLAMİŞTİM AMA DEVM EDEMİŞİTM ÇOK YORDU BENİ .
ŞİMDİ 3AY KULLANICAM BİDE ADETIM GELINCE KLOMENE BAŞLIYCAM

bu ilacı kullanan arkadaşlar değerleirniz kaç yazarmısınz buraya bırbımıze fıkır olsun dıye

bende kullandım ama doğum kontrol hapı da vermişti doktorum ve prospektüste de hamile kalmadan en erken bir ay önce bırakılması ferekir diyor ama bazı doktorlar korunmayı önerirken, bazıları kullanırken de hamile kalınabilebileceğini ve regli de gecikme olur olmaz bırakılması yönünde. Özellikle sürekli yükseliyorsa sanırım bu yöntem uygulanıyor. En doğru bilgiyi yine doktorunuz verecektir...

bende kullandım ama doğum kontrol hapı da vermişti doktorum ve prospektüste de hamile kalmadan en erken bir ay önce bırakılması ferekir diyor ama bazı doktorlar korunmayı önerirken, bazıları kullanırken de hamile kalınabilebileceğini ve regli de gecikme olur olmaz bırakılması yönünde. Özellikle sürekli yükseliyorsa sanırım bu yöntem uygulanıyor. En doğru bilgiyi yine doktorunuz verecektir...

canım dun kafam karışıktı ama bugun daha iyiyim
şöle bi kanıya vardım doktorum bana süt hormonu yuksek dıye verdıgıne göre bu durumda hamile kalma sansım zaten çok düşük.
bide normalden nerdeyse 3kat yuksek benım degerim.
doktorum adet gecekmen olursa hemen tets yaptır dedi zaten ilaça başlamadn hcg ye de bakıldı.siz kullandınız peki sonuç aldınızmıgebelık varmı luan sizde

canım dun kafam karışıktı ama bugun daha iyiyim
şöle bi kanıya vardım doktorum bana süt hormonu yuksek dıye verdıgıne göre bu durumda hamile kalma sansım zaten çok düşük.
bide normalden nerdeyse 3kat yuksek benım degerim.
doktorum adet gecekmen olursa hemen tets yaptır dedi zaten ilaça başlamadn hcg ye de bakıldı.siz kullandınız peki sonuç aldınızmıgebelık varmı luan sizde

normalden 3 kat büyükse ger.ekten yüksekmiş o zaman zaten hemen hamile kalamazsın ve doktorun reglin gecikirse bırak dediyse düştüğü an gebede kalabilirsin. Çünkü ilacı kullandığında hızla düşebiliyor sen doktorun ne diyorsa onu yap. İlacı dediği vakte kadar kullan ve sonra yine kan tahlili yaptır düşerse daha kullanmazsın ama sürekli kontrol ettir yine de. Ben o konuda çok talihsizlik yaşadım aslında. Ben şubat ayında reglim gecikince gittim tahlilde çıktı 49.3 tü değerim.Ama doktorum hiçbir açıklama yapmadı maalesef. hamileliğe engel mi diyorum tedavi etcez diyor ama biz korunuyoruz diyorduk düşünmüyoruz çocuk diyorduk belkide ondan gecikirse bırak felan demedi. 5 ay kullandım bir ay ara verip gittim doktor öle dedi çünkü ama hep araştırdığımda aslında 2-3 ayda yeterli oluyormuş neyse. Gittiğimde tahlilerde düşmüştü neyseki. Sonra da zarrasın bir kist çıktı 3 ayda yine doğum kontrol hapı kullanmaya devam ettim. Sonra da doktorumu değiştirdim. Hamilelik yok canım şu anda baharda düşünüyorum kısmetse bu ayın ortasında genel bir muayeneye gitcem ve folikasid almaya başlıcam artık. Zaten kistimde kaybolmuştu en son.. Sana da hayırlı evlatlar nasip olsun İnşallah...

normalden 3 kat büyükse ger.ekten yüksekmiş o zaman zaten hemen hamile kalamazsın ve doktorun reglin gecikirse bırak dediyse düştüğü an gebede kalabilirsin. Çünkü ilacı kullandığında hızla düşebiliyor sen doktorun ne diyorsa onu yap. İlacı dediği vakte kadar kullan ve sonra yine kan tahlili yaptır düşerse daha kullanmazsın ama sürekli kontrol ettir yine de. Ben o konuda çok talihsizlik yaşadım aslında. Ben şubat ayında reglim gecikince gittim tahlilde çıktı 49.3 tü değerim.Ama doktorum hiçbir açıklama yapmadı maalesef. hamileliğe engel mi diyorum tedavi etcez diyor ama biz korunuyoruz diyorduk düşünmüyoruz çocuk diyorduk belkide ondan gecikirse bırakfolikasid almaya başlıcam artık. Zaten kistimde kaybolmuştu en son.. Sana da hayırlı evlatlar nasip olsun İnşallah...

sğl canım işsteyen herkese naspı etsın rabbım kımsenın kucagını boş bırakmasın bbek kokusundan kımseyı mahrum etmesin
bide arkadaşlr bebk konusunu kafaya takıncada yukselıyomuş budeger.
sut hormonunun bı adı da analık hormonumuş
doktor ole dedi bize.
bende kafaya çok takıyorumkımı zman kendımı sankı bebegım varmışta onunla bırlıkteymişim gibi onunla ilğiniyormuş buluyorum .
bundn sonra takmamaya calışıcam

sğl canım işsteyen herkese naspı etsın rabbım kımsenın kucagını boş bırakmasın bbek kokusundan kımseyı mahrum etmesin
bide arkadaşlr bebk konusunu kafaya takıncada yukselıyomuş budeger.
sut hormonunun bı adı da analık hormonumuş
doktor ole dedi bize.
bende kafaya çok takıyorumkımı zman kendımı sankı bebegım varmışta onunla bırlıkteymişim gibi onunla ilğiniyormuş buluyorum .
bundn sonra takmamaya calışıcam

olabilir canım. Aslında her rahatsızlığın ucu yine strese çıkıyor. Bende o ay hep belirtiler varmış gibi hissediyordum korunmamıza rağmen. Bir de 10 gün gecikince mide bulantıları, bel ağrıları feland olunca hemen acaba mı demeye başladım ama asıl neden stres. Çünkü beyindeki hipofiz bezi salgılıyor bu hormonu ve çok hassas gerçekten o yüzden sanırım oluruna bırakmak daha iyi. Ben baharda düşünüyorum ama bakalım sakin olabilecekmiyim.. Umarın fazla bekletmez bebişler bizi.. :Saruboceq:

ArkadaŞlr yazmıstımya degerım 47 dıye yalnıŞ yere bakıyomusum meger ben deĞerım 24mÜŞ zaten normal deĞer aralıgındada 26 yı gÖsterıyor 2gundur uykularım kaÇıyordu bugun ıyıyımÇok ŞÜkÜr .bıde netten araŞtırdım ama bulamadım prolaktın hormonu tedavıısınd ebıtkısel tedavı varmı acaba ot ÇÖpbıŞıler varmı bılenler varsa yazabılırmı

geçen ay yaptırdığım tahlilde 41.5 çıkmıştı. ilacı kullanmaya başlayalı 1 ay bile olmadı bugün yaptırdığım tahlilde 0.1 çıktı. yalnız benim reglim 28 günden önce gelmezdi. hatta son aylarda 30-34 gün arasıydı. ilacın etkisinden midir 26. gün geldi bu ay. ilacı kullandığınız ay sizdede olmuşmuydu?

geçen ay yaptırdığım tahlilde 41.5 çıkmıştı. ilacı kullanmaya başlayalı 1 ay bile olmadı bugün yaptırdığım tahlilde 0.1 çıktı. yalnız benim reglim 28 günden önce gelmezdi. hatta son aylarda 30-34 gün arasıydı. ilacın etkisinden midir 26. gün geldi bu ay. ilacı kullandığınız ay sizdede olmuşmuydu?

ilaca perş gunu başladım.
dun adet gunumdu 2.ay olack adet olmadım.
doktor builaçla adetın gelir dedi ama bılmıyorum bakalım gelecekmi bi hafta daha gecssın tekrardan hcg ve prolaktını ölçtürmeyi düşünüyorum.gebelık vardır dıye değil yınede dıkkat etmek zorundyım dımı

yıllardır bende prolaktinle mücadele ediyorum en fazla 78 leri gördü adet düzensizliğide yaşıyorum doğal olarak 3.5 yıllık evliyim rahimle alakalı bi problem yok çok şükür
geçen ay 29.5 di dün doktora gttim dostineks verdi pazartesi perşembe yarım tablet kullanıcam adetimin 14. günü kontrele gidip yumurtalıklarıma bakılacak

ArkadaŞlr yazmıstımya degerım 47 dıye yalnıŞ yere bakıyomusum meger ben deĞerİm 24mÜŞ zaten normal deĞer aralıgındada 26 yı gÖsterıyor 2gundur uykularım kaÇıyordu bugun İyİyİmÇok ŞÜkÜr .bİde netten araŞtırdım ama bulamadım prolaktın hormonu tedavİİsınd ebıtkısel tedavı varmı acaba ot ÇÖpbİŞİler varmı bİlenler varsa yazabılırmı

hayıt otu işe yarıyo ben iki ay içtim düşürdü zaten 14 aydır hiç ilaç içmedim soğan suyula adet oldum ve bazı dönemler prolaktin seviyem düşmüştü stres yapınca tekrar yükseldi

arkadaşlar dr benden AMH testi istedi menepozdan mı şüpeleniyor acaba ben prolaktinim yüksek diye gittim yoksa emin olmak için mi istemiştir

merhaba kızlar bende bebek sahibi olamayanlardanım prolaktinim bir kaç kez yüksemişti birinde 69 olmuştu ama o zaman pek sebebini bilemedim ilaç da kullanmadım sadece göğüaslerim çok fazla büyümüş ve hassaslaşmıştı
4 ay önce 2. tüp bebek tedavime başlamadan önce doktor istemişti ve 58 çıkmıştı dostinex kullandım haftada 2 kez tam doz ve 1 ay sonra tamamen düşmüştü
prolaktin yüksekliğine sebep olan nedenlerden biride tsh ın yüksemesi ben guatr ameliyatı oldum yıllar önce ve hep levatiron kullanıyorum ama bazen tsh ım yükseliyor hipotiroidim var yani tsh yükselince prolaktininde yükseldiğini fark ettim doktora sorunca doğru dedi kesinlikle etkiliyormuş tsh ı dengede tutmakda önemli yani
bu arada hamile kaldım tüpten sonra ama bebeğimi kaybettim
inşallah hepimiz< bir an önce anne oluruz

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum.13 aylık evliyim 6 aydır bebek istiyoruz doktora gittim prolaktin hormon testi yapıldı ve yüksek çıktı doktorum dostinex verdi.
ilacın yan etkilerinde gebe kalmadan 1 ay önce bırakılması öneriliyo doktorumda gebelik şüphen olduğunda bırak dedi.bebeğe bir zararı olurmu gebe kalınınca korkuyorum eğer bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilirmi??

kızlar ya iyi güsel sorunlarımızı yazmışız ama aradan yıllar geçmiş baktımda kimse sonucu yazmamış tedavileriniz ne aşamada iyileşme varmı hamişş kalan varmı yazında bizde öğrenelimm

herkese merhaba. bütün yorumları okudum ve ben de hikayemi paylaşmak istedim. yaklaşık 1 yıldır 2 ayda bir adet görüyorum, bu yüzden muğlada özel bir hastanede kadın doğum doktoruna gittim (adetin 5. günü). 5li hormon tahlili istedi, sonucunda prolaktin değerim: 92.7 çıktı. doktorum bu hormonun yüksek olduğunu, beynin ön kısmında bulunan hipofiz bezinin bu hormonu salgıladığını ve yüksek olmasının nedenini araştırmak için beyin cerrahına sevk etmesi gerektiğini söyledi. beyin cerrahı doktorum, stresten ve anlık olarak da bu hormonun yükselebileceğini ama ne olursa olsun mr çektirmesi gerektiğini söyledi. mr sonucumda hipofiz bezimde 10 x 60 mm boyutunda kistik lezyon saptandı. muğladaki doktorum: ' şuan ilaçla tedavi ya da ameliyat kararını ben vermek istemiyorum, en iyisi üniversite hastanesinde bir profesörün bunu görmesi ve karar vermesi ' , dedi. Üniversitesi hastanesi profesöründen özel randevu aldım (ücreti, doktorun ve hastanenin adını isteyene söyleyebilirim, sadece muayene özel oluyor, tahlilleri filan devlet karşılıyor). Doktorum urun içine doğru kanamış olduğunu (tam olarak ne demek olduğunu bilmiyorum) ve göz sinirleme zarar vermiş olabileceğini eğer vermişse ameliyatla uru alacağını ve bunun basit bir işlem olduğunu, vermemişse ilaçla kontrol altında bir tedavi uygulayacağını söyledi. görme alanı testi yapıldı, temiz çıktı. sadece gözlerimde numaralanma var ama sanırım bunun urla bir alakası yok ki ilaçla tedaviye başladık. 3 ay boyunca haftada 2 kez(pazartesi perşembe) tam doz dostinex kullanacağım ve 3 ay sonunda gidip tekrar mr çektireceğim. urun durumuna göre tedavi şekli belirlenecek. burda okuduğum yorumlara göre çoğu kişiden mr istenmemiş ve ilaca başlanmış, bunun ne kadar doğru olduğu kafamı kurcaladı. hiç kimseye de ameliyatla ilgili bir şey söylenmemiş. ameliyat burundan girilerek yapılıyormuş. sonuç olarak boşlamamak gerekiyor ve araştırılıp doktora da öyle gidilmesi gerekiyor. şuan ilacı henüz 1 defa kullandığım için etkililiği hakkında size ancak 3 ay sonra haber verebileceğim. şunu da ekleyeyim henüz evli olmadığım için çocukla ilgili bir durumum yok. ek tedavi olarak abimin yurtdışından araştırıp gönderdiği aloe vera suyunu kullanıyorum ( stres giderici, bağışıklık ve sindirim sistemini güçlendirici, alerji giderici özellikleri olduğu saptanmış ) , daha yeni başladım, bakalım iyi gelecek mi. inşallah yazdıklarımla biraz olsun yardımcı olabilmişimdir. insan ilk duyduğunda araştırmak için direkt internete dayanıyor çünkü. 3 ay sonra sonuçlarımı tekrar ileteceğim.

slm arkadaşlar ben daha 15 yaşlarında ıken ailem regl olmuyorum diye benidoktora gösterdiler mr lar tahliller derken hipofiz bezi tümörü oldgunu ogrendık husrev hatemı özer acbay ahmet colak necmettın pamır kayhan kuzeylı acıbadem yıne baska bı doktor adını hatırlayamadıgım pek cok doktora gozuktum amelıyat istemedı babam dostınexe basladım haftada ıkı kez le basladım ılk olarak 1877 ıdı prolaktın ve o zamanlar ben nıye kullanıyorum bu ılacı bılmıyorm lıse 1 e gıdıyodum ılacı bıraktıgım gıbı hızla hormon yukselıyodu zaten vucut artık ılaca tepkı vermemeye basladı kısa sure ıcınde hergun kullanmya basladım ılacı rapor da cıkardım. 17 yasında 1 sene duzenlı regl oldum sonra daha olmadım uzun suredır ılacı kullanmıyorum artık dayanamıyorum ılac gordugum anda mıdem bulanıyo dostınex yuttugum gıbı cıkarıyorum beynım allak bullak oluyo 21 yasındayım istanbul da avrupa yakasında oturuyorum öğrencıyım artık buyudum ve cocuk sahıbı olmak ısteyecem evlenmek ısteyecem tedavısı neyse olmak ıstıyom prolaktın sevıyem bınbır zorlukla 150 ye dusmustu 6 sene uzerıne su anda ne kadar bılmıyorum uzun zaman once bakmıstım bu yazımı baska konularada yapıstırcam bana akıl verın doktor hastane onerın sırınevlerde oturuyom istanbulda öğrencıyım bana en uygun en yakın yerde tedavıme baslamak ıstıyom ayrıca kılo vermek zorundaym 60 kılo fazlam var ıns. yenı bı hayata duzene gırıp saglıgıma kavusucam yardımcı olun lutfen...

ben izmir ege üniversitesi hastanesi profesör kazım beyi tavsiye ediyorum. mesafeye pek takılma derim ben de 2dir luleburgazdan gidip geliyorum 11 saat suruyor. ozel muayene ücreti olarak 180 lıra alınıyor. geri kalan tahliller devlete ait oluyor. bu doktor eger ur buyukse ve alınacak durumdaysa amelıyatla alınıyor. bırcok kısı kazım bey cok ıyıdır dıyor. bır dene derim.

canim benim de prolaktinim yüksekti 45 lerdeydi pravidel diye bir hap var 1 haftada düsürdü ben de 3 senedir anne olmak istiyorum yalniz benim 1 tüpüm tikali onun icin biraz zor ama bu hapi hamileyken de kullanabilirsin eger birakirsan cocuk tutnamaz düsermis öyle duydum ama genede doktoruna sor bu hapi bakalim ne söyliyecek yalniz bne almanyada yasiyorum belki türkiyede bu hap yoktur cevvap yaz yardimci olmak isterim ben tugba by

X