Dostinex kullandınız mı?

][/FONT]QUOTE=rumeysamustafa;31642234]eğer adetin düzene girmeye başladıysa bu iyiye işaret olabilir cünkü benimde adetlerim düzensizdi ilactan sonra düşünce bir iiki gün gecikme haricinde düzenli oluyordum..[/QUOTE]

evet duzene gırıyor 25 ten 23 e ındı temız gunlerım bu ayda bakayım ne zamn adet olacam, sende durum nedır ?

][/FONT]QUOTE=rumeysamustafa;31642234]eğer adetin düzene girmeye başladıysa bu iyiye işaret olabilir cünkü benimde adetlerim düzensizdi ilactan sonra düşünce bir iiki gün gecikme haricinde düzenli oluyordum..
[/QUOTE]

ben o ilacı kullandım bir bucuk sene sonra hamile kaldım prolaktinim sonra yükselmedi daha ama bende sonra yumurta tembelliği cıktı onun için ilac kullandım ama olmadı sonra kürleri denedim yumurtlamayı takip ettim doktora gittim hormonlarım nasıl diye sonra işte geldi kendilğinden hamilelik inşallah sende en kısa zamanda hamile kalabilirsin eğer başka bi sorun yoksa prolaktin düzelmeyecek bişey değil sıkmamaya calış canını

ben o ilacı kullandım bir bucuk sene sonra hamile kaldım prolaktinim sonra yükselmedi daha ama bende sonra yumurta tembelliği cıktı onun için ilac kullandım ama olmadı sonra kürleri denedim yumurtlamayı takip ettim doktora gittim hormonlarım nasıl diye sonra işte geldi kendilğinden hamilelik inşallah sende en kısa zamanda hamile kalabilirsin eğer başka bi sorun yoksa prolaktin düzelmeyecek bişey değil sıkmamaya calış canını[/QUOTE]

HTML:
inşllh bende farklı problemlerle karsılasmam vede ınsallh hasret kalan herkese bebek verır rabbım, sıkmamaya calısıyorum ama ınsallh 4 ay sonra ızne turkıyeye gelıyorum orda bıraz moral depolarım ınsallh :)) seninde bebişin saglıkla gelir inşllh

Son düzenleme:
ben o ilacı kullandım bir bucuk sene sonra hamile kaldım prolaktinim sonra yükselmedi daha ama bende sonra yumurta tembelliği cıktı onun için ilac kullandım ama olmadı sonra kürleri denedim yumurtlamayı takip ettim doktora gittim hormonlarım nasıl diye sonra işte geldi kendilğinden hamilelik inşallah sende en kısa zamanda hamile kalabilirsin eğer başka bi sorun yoksa prolaktin düzelmeyecek bişey değil sıkmamaya calış canını

HTML:
inşllh bende farklı problemlerle karsılasmam vede ınsallh hasret kalan herkese bebek verır rabbım, sıkmamaya calısıyorum ama ınsallh 4 ay sonra ızne turkıyeye gelıyorum orda bıraz moral depolarım ınsallh :)) seninde bebişin saglıkla gelir inşllh
[/QUOTE]

amin canım inşallah.türkiyeye geldiğinde eğer hamile kalmamış olurusan burdada bi doktora gözük derim türkiyede nereye gelcen

amin canım inşallah.türkiyeye geldiğinde eğer hamile kalmamış olurusan burdada bi doktora gözük derim türkiyede nereye gelcen[/QUOTE].
ınsallh hamıle kalırım ama doktora gorunecem, bn hatay a gelecem

Son düzenleme:
Selam aranıza yeni katıldım.Bende 1 aydır bu ilacı kullanıyorum.Çok düzenli adetim varken şu son 2 aydır sıklaşmaya başladı ayda 2 kere adet olur durumdayım.Buna sebep olan hormon yüksekliğimmiş tamda 2 ay önce eşimle bebek yapmaya karar vermiştik.Kendimden bile şüphelenir hale geldim acaba psikolajikmi diye.Malum yaşta çok.Bir an evvel çocuk sahibi olmak isterken sağlık sorunlarıyla karşılaşmak insanın canını sıkıyor.Doktorum bu ilacı 2 aylık olarak yazdı ama sanırım hemen dengelenmeye biliyor sizin yazdıklarınızdan okuduğumkadarıyla uzun süreçte gerektire biliyor galiba.İyiki bana ilacın yan etkileri olmuyor.Haftada 2 adet kullanıyorum.Pazartesi- Perşembeleri.İnşallah herkesin gönlüne göre en kısa zamanda olur herşey...

slm. çok geçmiş olsun. inşallah bebek sahibi olabilmişsindir. bende şu an seninle aynı dertteyim. adetim sıklaşmaya başladı. ne yapayım.

merhaba arkadaslar ben bekarım yasım 18 doktora akıntı ve adette agrı bide tuylenme sorunu içingittim ultrasonda follikuller varmıs doktorum kılo almamı yasakladı bugun kan sonucunu aldık verirken kanımı adettim prolaktin 31 cıktı 31.79 doktor bugun tekrar olcturdu ıdrar kulturude verdim umarım yukselmemiştir ben uniye baslıycam evimden uzak 2 saat baska ılde yani orda sıkıntı olur düşer bayılırm fln diye cok korkuyorummmm :KK50:

merhaba arkadaslar ben bekarım yasım 18 doktora akıntı ve adette agrı bide tuylenme sorunu içingittim ultrasonda follikuller varmıs doktorum kılo almamı yasakladı bugun kan sonucunu aldık verirken kanımı adettim prolaktin 31 cıktı 31.79 doktor bugun tekrar olcturdu ıdrar kulturude verdim umarım yukselmemiştir ben uniye baslıycam evimden uzak 2 saat baska ılde yani orda sıkıntı olur düşer bayılırm fln diye cok korkuyorummmm :KK50:
bide SSK karsılıyormu ? :KK14:

arkadaslar lutfen bilgisi olanda uyelerden ablalarımdan cevap bekliyorum ılac cok agır oluyomu bide omur boyumu kullanılıyo lutfenn

arkadaslar lutfen bilgisi olanda uyelerden ablalarımdan cevap bekliyorum ılac cok agır oluyomu bide omur boyumu kullanılıyo lutfenn

Canıım bnm bnde ıcıyorum hatta 3 gunde bır yarım ıcmem gerekırken ben tam alıyorum ve 3 aydır içiyoru, ılac agır olmuyor ama güçlü bir ilac kımısi yarım ılac içtiyi vakıt hormon normale düşüyor sende korkma prolaktinin düşünce doktor kesecektir. Ama kontrol altına al cnm arada tahlıl yaptırmayı unutma

Canıım bnm bnde ıcıyorum hatta 3 gunde bır yarım ıcmem gerekırken ben tam alıyorum ve 3 aydır içiyoru, ılac agır olmuyor ama güçlü bir ilac kımısi yarım ılac içtiyi vakıt hormon normale düşüyor sende korkma prolaktinin düşünce doktor kesecektir. Ama kontrol altına al cnm arada tahlıl yaptırmayı unutma
tamam ablacım pazartesi tekrar kontrolum var doktorum tekrar bakıcak ben ankara dısında okuyacagım universiteyi bu nedenle gelip gitmek sıkıntı olucak doktoruma ama okul kazandıgımı bılıyo ona göre bi ayarlama yapar umarım cok tesekkur ederim :KK42:

tamam ablacım pazartesi tekrar kontrolum var doktorum tekrar bakıcak ben ankara dısında okuyacagım universiteyi bu nedenle gelip gitmek sıkıntı olucak doktoruma ama okul kazandıgımı bılıyo ona göre bi ayarlama yapar umarım cok tesekkur ederim :KK42:

Canım bnm zaten doktor ılacı verırken falanca vakıtte tekrar test yap der sende okudugun yerde herhangı bir labaratuvar yaptırırsın korkma annenlerle bılgı gonderırsın doktora korkacak bısey yok okul hayatında başarılar...:)

Merhaba, ben dostinexi uzun süredir kullanıyorum hiperprolaktinemi var bende beyin mr ı 100 ün üstünde isteniyor benimki 100 ün üstündeydi ve ben çektirdim ufak bir adenom çıktı 5 mm kadar.Çok korkmuştum ama aslında hiçde korkulacak birşey değilmiş.Kadınların %17 sinde bu adenom yani tümör varmış.
Arkadaşlar prolaktini yüksek olanlara söylüyorum ama cidden yüksek olanlara yani 30 lar 60 ları değil 100-150 olanlara söylüyorum hamile kalınca prolaktin ilacını bırakmayın.Bebek tutunamıyor.Bir anda fırlıyor prolaktin ve bebek düşüyor. Ben şimdi 3 aylık hamileyim 2,5 aya kadar ilacı kullandırdı doktorum.Yeni kestim.

drlarin geneli hamile olundugunu ögrenince hapi biraktiriyor ..senin dr un 2,5 ayliga kadar devam ettirmis sok sasirdim ins hamileligin saglikli sekilde sonuclanmistir .. dogumun normal dogummu oldu ?

merabalar hepinize
ben de sizler gibi beyninde 10mm adenom bulunan ve prolaktini 120lerde gezinen biriydim
bana da dostinex verildi
2 tane kullandım fakat yan etkilerinden ötürü bırakmak durumunda kaldım
kadın doğum doktorum agnucaston vermişti (hayıt tohumu hapı)
2 taneden sonra ona başladım ve hergün içtim
ve o ay hamile kaldım kızlar çok şükür
allah sizlere de bebeklerinizi nasip etsin
sakın moralinizi bozmayın, sık sık tahlil yaptırın
hayıt tohumu içmenizi de tavsiye ederim

slm canm adenomun makro adenoma yakin ameliyat filan önerdilermi sana ? Allah´im nasip etmis sana bebegini .. dogumun normalmi yoksa sezeryanmi oldu?

slm canm adenomun makro adenoma yakin ameliyat filan önerdilermi sana ? Allah´im nasip etmis sana bebegini .. dogumun normalmi yoksa sezeryanmi oldu?

hayırhiçbir sıkı tı olmayacağı söylendi ki olmadı da
sezeryan doğum yaptım adenomun da hiçbir sıkıntısını görmedim

hayırhiçbir sıkı tı olmayacağı söylendi ki olmadı da
sezeryan doğum yaptım adenomun da hiçbir sıkıntısını görmedim

su anda gercekten bana büyük umutsun allah sana ve bebegine uzun ömürler nasip etsin..bi kac sorum olcak agucaston denen bitkisel ilaci hemileliginin kacinci ayina kadar kullandin? sezeryani senmi istedin yoksa drlarmi tavsiye etti? ben yurtdisindayim burda istek üzerine sezeryan yapmiyolar bende de 3mm boyutunda adenom var ama hamilelikte büyüme ihtimali varmis normal dogum sirasindada sorun yaratma ihtimali varmis .ben daha hicbir ilaca baslamadim allah´in izniyle bu hafta basliyacam

su anda gercekten bana büyük umutsun allah sana ve bebegine uzun ömürler nasip etsin..bi kac sorum olcak agucaston denen bitkisel ilaci hemileliginin kacinci ayina kadar kullandin? sezeryani senmi istedin yoksa drlarmi tavsiye etti? ben yurtdisindayim burda istek üzerine sezeryan yapmiyolar bende de 3mm boyutunda adenom var ama hamilelikte büyüme ihtimali varmis normal dogum sirasindada sorun yaratma ihtimali varmis .ben daha hicbir ilaca baslamadim allah´in izniyle bu hafta basliyacam

agnucastonu reglime bikaç gün kala bıraktım hamileysem zararı olur diye hamileyken kullanmamak gerekiyor zaten agnucaston dostinex benzeri ilaçları
sezeryan hem istekli hem zorunlu oldu kordon dolanması oldu dr normali deneyebiliriz dedi ama ben istemedim
adenomum doktorların hiçbiri tarafından ciddi bişey gibi yorumlanmadı istesem normal doğum da yapacaktım risk görmedi hiçbiri
ve inan bu konuda msj alıntılandı yazısı gelene kadar adenomum olduğunu unutmuştum :)
bence hiç kafana takma ben duyunca çok korkmuş üzülmüştüm ama hiç sorun çıkarmadı bana ki seninki benimkinin yanında çok çok minik

agnucastonu reglime bikaç gün kala bıraktım hamileysem zararı olur diye hamileyken kullanmamak gerekiyor zaten agnucaston dostinex benzeri ilaçları
sezeryan hem istekli hem zorunlu oldu kordon dolanması oldu dr normali deneyebiliriz dedi ama ben istemedim
adenomum doktorların hiçbiri tarafından ciddi bişey gibi yorumlanmadı istesem normal doğum da yapacaktım risk görmedi hiçbiri
ve inan bu konuda msj alıntılandı yazısı gelene kadar adenomum olduğunu unutmuştum :)
bence hiç kafana takma ben duyunca çok korkmuş üzülmüştüm ama hiç sorun çıkarmadı bana ki seninki benimkinin yanında çok çok minik

cok tesekkürler bende ögreneli daha bi hafta olduhem cok korkuyorum hemde cok panik ve streslerdeyim 24 yasindayim ve 2 yillik evliyim bebek te istiyorum ve ben hicbi sikayetim yokken tesadüfen ögrendim.. bi yandan da sansliyim erken ögrenmis oldum .. tekrar tskürler

merhana uzun süreden sonra nete takıldım bence adenomun çok küçük inan bana ne hamile iken nede doğunca adenomum etkilenmedi drlara kalsa son gebeliğimde bebeği aldır dedi ama ben aldırmadım adenomda sabit kaldı yıllardır bu hastalıktan öğrendiğim tek şey dostinex devamlı içecek olmam ve stresten uzak kalmak tabi ne kadar başarırsan soruların olursa yardımcı olmak isterim haşçakal

merhana uzun süreden sonra nete takıldım bence adenomun çok küçük inan bana ne hamile iken nede doğunca adenomum etkilenmedi drlara kalsa son gebeliğimde bebeği aldır dedi ama ben aldırmadım adenomda sabit kaldı yıllardır bu hastalıktan öğrendiğim tek şey dostinex devamlı içecek olmam ve stresten uzak kalmak tabi ne kadar başarırsan soruların olursa yardımcı olmak isterim haşçakal

aylar sonra yazdigin icin cok saol ben cok sükür hamile kaldim dostinex i kullanirken 2. kutuda hamile oldugumu ögrendim . simdi 4 ayligim adenomdan hic bi fikrim yok büyüdümü sabitmi :)
dogum isinide hic düsünmek istemiyorum elimden geldigince sezeryan icin ugrascam ..
normal de dogururmuyum suanda bi fikrim yok dr lara sormam lazim
Allah hepimizin sifasini versin:KK54:

X