Dostinex kullandınız mı?

aylar sonra yazdigin icin cok saol ben cok sükür hamile kaldim dostinex i kullanirken 2. kutuda hamile oldugumu ögrendim . simdi 4 ayligim adenomdan hic bi fikrim yok büyüdümü sabitmi :)
dogum isinide hic düsünmek istemiyorum elimden geldigince sezeryan icin ugrascam ..
normal de dogururmuyum suanda bi fikrim yok dr lara sormam lazim
Allah hepimizin sifasini versin:KK54:

merhaba hamile olduğun için çok sevindim canım benim hiç korkma adenom korkulacak bir rahatsızlık değil allah çaresi olan hastalık versin 5 ay önce babamı çaresiz bir hastalıktan kaybettim demek istediğim rahat bir hamilelik geçir doğum normal olursada korkma çünkü adenomun çok küçük son gittiğim dr 1cm üzerindekiler tehlikeli dedi son gebeliğimde adenom 6mmdi ve halen aynı dr bana önemli olan bebeği az yada hiç emzirme dedi ama ben kıyamadım 7 ay emzirdim sonrada allah tarafından kendi emmedi şimdi kızım 19 aylık oda bende iyiyiz bende hep ilaç kullanırken hamile kaldım sorunda olmadı benim hastalığım geç farkedildi bundada bir hayır var dedim buna şükür zaten yazdıklarımdan okumuşsundur en kötüsü çok bilinen bir rahatsızlık değil internet olmasa inan sorularıma cevap bulamazdım senin için önemli olan hamile kalmandı oda olmuş ve tadına bak asıl zevki karnın büyüğünce ve bebek hareketlenince ne güzel diyecek ve iyiki anne oldum diyeceksin

merhaba hamile olduğun için çok sevindim canım benim hiç korkma adenom korkulacak bir rahatsızlık değil allah çaresi olan hastalık versin 5 ay önce babamı çaresiz bir hastalıktan kaybettim demek istediğim rahat bir hamilelik geçir doğum normal olursada korkma çünkü adenomun çok küçük son gittiğim dr 1cm üzerindekiler tehlikeli dedi son gebeliğimde adenom 6mmdi ve halen aynı dr bana önemli olan bebeği az yada hiç emzirme dedi ama ben kıyamadım 7 ay emzirdim sonrada allah tarafından kendi emmedi şimdi kızım 19 aylık oda bende iyiyiz bende hep ilaç kullanırken hamile kaldım sorunda olmadı benim hastalığım geç farkedildi bundada bir hayır var dedim buna şükür zaten yazdıklarımdan okumuşsundur en kötüsü çok bilinen bir rahatsızlık değil internet olmasa inan sorularıma cevap bulamazdım senin için önemli olan hamile kalmandı oda olmuş ve tadına bak asıl zevki karnın büyüğünce ve bebek hareketlenince ne güzel diyecek ve iyiki anne oldum diyeceksin

mrb canim basin saolsun dedigin dogru allah caresiz hastalik vermesin ben de tesadüfen ögrendim gecen sene prolaktinim 40 iken dr emar istedi tesadüfen ortaya cikti cok sükür 2 aylik tedavide de hamile kaldim simdiki korkum normal dogum ..masallah kizinida büyütmüssün :)
ben yurtdisindayim burda sezeryani isteyince yapmiolar . adenomu olup normal dogum yapanla karsilasmadim daha senin dogumun sezeryanmiydi?

mrb canim basin saolsun dedigin dogru allah caresiz hastalik vermesin ben de tesadüfen ögrendim gecen sene prolaktinim 40 iken dr emar istedi tesadüfen ortaya cikti cok sükür 2 aylik tedavide de hamile kaldim simdiki korkum normal dogum ..masallah kizinida büyütmüssün :)
ben yurtdisindayim burda sezeryani isteyince yapmiolar . adenomu olup normal dogum yapanla karsilasmadim daha senin dogumun sezeryanmiydi?

evet sezeryandı

Mrb arkadaşlar benim merak ettiğim Dostinex adeti geciktiriyor mu lütfen cevap

Dostinex adeti geciktiriyor mu bilen varsa cevaplasin lütfen adetim gecikti hamile miyim acaba

kızlar birşey danışmak istiyorum bende yaklaşık 1 aydır kullanıyorum dostinex 0.5 mg bir yarım pazartesi bir yarımda perşembe içiyorum şimdi 2.aya başladım az kaldı hap bittikten sonra tekrar gel dedi ben bu ilacı 2 ay kullanmıs olucam doktora gitmem için 1 ay daha beklemem lazım mı???

Dostinex kullanan arkadaşlar lütfen bir cevap yazsın . Hipofizde adenom olduğunu öğrendim ve prolaktin uzun zamandır yüksek . Dostinexi kullanmaya başlamalıyım fakat yan etkileri beni çok korkutuyor . Bünyem zayıf çünkü . Siz kullanırken ne gibi yan etkileri gördünüz ?

Dostinex kullanan arkadaşlar lütfen bir cevap yazsın . Hipofizde adenom olduğunu öğrendim ve prolaktin uzun zamandır yüksek . Dostinexi kullanmaya başlamalıyım fakat yan etkileri beni çok korkutuyor . Bünyem zayıf çünkü . Siz kullanırken ne gibi yan etkileri gördünüz ?

Bende dostinexi geçen ay kullandım. Kullanma sebebim prolaktin yüksekliğiydi. Bende en büyük yan etkisi kabızlıktı. Öyle bildiğim kabızlıkta değil. Bende şiddetli kabızlık oldu. Gerçi yan etkilerinde kabızlık yazıyordu. Bu kadar kötü olacağını tahmin etmemiştim. Bir de karnımda şişkinlik ve midemde yanmaya da sebep oldu. Bende reflü vardı belki de o yüzden mide yanması yapmış olabilir. Benimde bünyem zayıf, doktorun bu ilacı verdiyse korkmana gerek yok. Sonuçta onlar bizden daha iyi biliyor. Ciddi bir yan etki yapacağını düşünse vermezdi. Prolaktinin ve adenomun tek çözümü dostinex. Hemen hemen herkese bu ilacı veriyorlar. Doktor kontrolünde kullandığın zaman sorun çıkmaz. İçini ferah tut.

Bende dostinexi geçen ay kullandım. Kullanma sebebim prolaktin yüksekliğiydi. Bende en büyük yan etkisi kabızlıktı. Öyle bildiğim kabızlıkta değil. Bende şiddetli kabızlık oldu. Gerçi yan etkilerinde kabızlık yazıyordu. Bu kadar kötü olacağını tahmin etmemiştim. Bir de karnımda şişkinlik ve midemde yanmaya da sebep oldu. Bende reflü vardı belki de o yüzden mide yanması yapmış olabilir. Benimde bünyem zayıf, doktorun bu ilacı verdiyse korkmana gerek yok. Sonuçta onlar bizden daha iyi biliyor. Ciddi bir yan etki yapacağını düşünse vermezdi. Prolaktinin ve adenomun tek çözümü dostinex. Hemen hemen herkese bu ilacı veriyorlar. Doktor kontrolünde kullandığın zaman sorun çıkmaz. İçini ferah tut.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim . Adenom düşüncesi beni çok korkuttu ama hala ilacı başlayamadım .

Hanımlar lütfen yardımcı olun Bu ilaçtan içiyorum cok fazla baş dönmem var ve doktor korunmammi söyledi bir hafta önce rahim filmi cektirdim ay ne soracağım onuda unuttum resmen deli edecek kadar cok başımı döndürüyor ve tansiyonum cok düşüyor bu ilaç sebep olmuş olabilirmi birde bu ilacı kullanırken korundunuzmu

Arkadaslar ben sütten kesmek için dostinex kullandım ama adetim gelmedi aceba gecikme olmasi normalmi bilenler lütfen ymcevp bekliyorum

Merhaba kizlar bende hamiss kalabilmek için hastaneye gittim .Hormon testi yapildi. Prolaktinim yuksek cikdi 55. Sella mr cekilmemi istedi . Beynimde çok şükür bir şey çıkmadı .Simdi ilacla düşürürüz dedi . Dostinex verdi 2 ay kullanicam . Pazartesi perşembe mutlaka tok karina dedi . Ben akşam 8'den sonra iciyorum çünkü ilac icince direk uyuyorum .Ayrica yarimda kullanmiyorum tam kullaniyorum öyle dedi çünkü. Esimede test yapti ayrica sperm sayimi , eşime hersey normal dedi . Suan tek sorunum prolaktin sanirim ınşallah hayirlisiyla isteyen herkesin çocuğu olur.

Arkadslar bende sutum kesilsin die kullnmak istiyorum bu jlaci.bi faydasi var mi ne kdr zamnda kesiliyo sut.nekdr zman kullnmam lazim.

Moonfer bnm de durum senle ayni.bnm degerim 42 cikti doktor bir aylik dostinex verdi. Haftada iki aliyorim ve son haftam. Son hafta ilaci alirken korunmayacam insallah bu ay gebe kalirim

Moonfer bnm de durum senle ayni.bnm degerim 42 cikti doktor bir aylik dostinex verdi. Haftada iki aliyorim ve son haftam. Son hafta ilaci alirken korunmayacam insallah bu ay gebe kalirim
Canim hayirli haberlerin var mi ? Benim ilac bitti 2 ay oldu tik yok daha

Ben de yeni basladım 55 cikti. 3 aydir gebe kalamadigim icin doktora gittim. Sali ve cuma yarim kullaniyorum. Yani haftada bir tane. Bakalim ne olacak.. Ben de felaket baş agrisi ve donmesi yapti. Normalde hic basim agrimaz. Ayrica doktora folik asit yazmasini soyledim ona da basladim bakalim artik :)

Ben de yeni basladım 55 cikti. 3 aydir gebe kalamadigim icin doktora gittim. Sali ve cuma yarim kullaniyorum. Yani haftada bir tane. Bakalim ne olacak.. Ben de felaket baş agrisi ve donmesi yapti. Normalde hic basim agrimaz. Ayrica doktora folik asit yazmasini soyledim ona da basladim bakalim artik :)
Merhaba, siz temmuz ayında dostinex kullanmaya başladığınızı yazmışsınız. Bu ay benim de prolaktin 32 çıktı doktorum bana da dostinex verdi. Sanırım şuan hamilesiniz. Bu ilaçtan sonra mı hamile kaldınız ne kadar kullandıktan sonra hamile kaldınız ? Son olarak ilacı kullanırken korundunuz mu ? Benim dr um korunmam gerektiğini söyledi.

Benim de prolaktin yüksek çıktı dostinex verdi doktor perşembe pazar yarim içiyorum inşallah düşer yaa 6 aydir çocuk istiyorum bu ilaci kullanip sonra hamile kalan var mı

benim prolaktin değerim 34,28 dostinex kullanıyorum, forumda ilacı kullanırken korunmak gerektiğinden bahsedilmiş. doktor o konuda uyarmadı ama hamile kalıp düşük yaşayanlar var. aranızda doktorundan böyle bi uyarı alan var mı? bende ilk içitiğimde herhangi bir yan etki yapmamıştı ama bugün tansiyonum düştü, midem bulandı... sanırım yan etkileri bi süre sonra görülmeye başlıyor. bende ayrıca 1 aydır sol göğüs üstünde ağrı var. acaba prolaktine mi bağlı yoksa kist mi var?

X