Down sendromu tekrarlama durumu

bbbrrrccc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2024
19
9
30
20. Haftada detaylı ultrasonda bebeğimde sorun çıktı ve nıpt testi amniyo sentez sonucu derken hepsi trizomi 21 pozitif dedi 24 . Haftada gebeliğimi sonlandırdık o kadar acıydıki normal doğum ile rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin ben şimdi yeniden bir gebelik düşünsem tekrarlarmı korkusu sardı bu arada genetik tarama testinde eşimdede bendede kromozomlarımz normal çıktı benim gibi böyle birşey yaşayıp tekrar sağlıklı gebelik yaşayan varlı yoksa genetik taramalı tüp bebekmi yaptırmam gerek bilgisi olan varmı lütfen yardımcı olun😞

Trizomi 21 gen aktarimli mi tam belli değil aslinda yani bence imkan varsa pgt yaptirmak herkes icin en doğrusu ama ciddi de maliyeti var. 11. Haftada fetal dna yaptirabilirsiniz

Trizomi 21 gen aktarimli mi tam belli değil aslinda yani bence imkan varsa pgt yaptirmak herkes icin en doğrusu ama ciddi de maliyeti var. 11. Haftada fetal dna yaptirabilirsiniz
Ama 11. Haftaya gelmiş gebeliği tekrar pozitif çıksa napıcam tekrar sonlandırma filan allahum sen koru😞ama genetikde de ne kadar bir maliyet var bilginiz varmı acaba?

Canım banada demişlerdi Dow sendrom li sonlandiralim dendi ama ben inat edip doğurdum çokta sağlıklı bir şekilde doğdu teslerin hiç bir sonucu doğru çıkmamıştı şuan 7 buçuk aylık oldu ve ben tekrar hamileyim hiç bir testi bu sefer kabul etmedim aylarca üzüldüm dedim bu sefer gulucem dedim 14 haftalık olduk

Ama 11. Haftaya gelmiş gebeliği tekrar pozitif çıksa napıcam tekrar sonlandırma filan allahum sen koru😞ama genetikde de ne kadar bir maliyet var bilginiz varmı acaba?
Vizede kromozon fazlalığı denmişti ama denilen gibi olmadı keşke aldirmasaydin yaşamasına izin verseydin belkide sapa sağlam dogcakti herşeyin yüksek çıkmıştı pozitiftim ama Allah'ım işte okadar tatlı bir oğlum varki anlatamam sana o acı yerine keşke düşünüp karar verseydin vardır herşeyde bir hikmek diyip kabul etseydin

Canım banada demişlerdi Dow sendrom li sonlandiralim dendi ama ben inat edip doğurdum çokta sağlıklı bir şekilde doğdu teslerin hiç bir sonucu doğru çıkmamıştı şuan 7 buçuk aylık oldu ve ben tekrar hamileyim hiç bir testi bu sefer kabul etmedim aylarca üzüldüm dedim bu sefer gulucem dedim 14 haftalık olduk
Sizin için çok sevindim bizde hep bunu düşündük ya sağlıklıyda diye ama bu fetal dna ve amniyosentez doğruluğu çok yüksek zaten doğumdan sonra bebek muane edildi ve doktor doğruladı siz bu testlerdede mi pozitif çıkmıştı

Sizin için çok sevindim bizde hep bunu düşündük ya sağlıklıyda diye ama bu fetal dna ve amniyosentez doğruluğu çok yüksek zaten doğumdan sonra bebek muane edildi ve doktor doğruladı siz bu testlerdede mi pozitif çıkmıştı
Evet hepsinde pozitiftim beklenilen gibi olmadı tam tersi oldu doğar doğmaz dedim zaten benim evladım Dow sendromlu bana verin kucağıma istedim doktor şaşırdı ne Dow sendromu dedi alakası bile yok dedi

Vizede kromozon fazlalığı denmişti ama denilen gibi olmadı keşke aldirmasaydin yaşamasına izin verseydin belkide sapa sağlam dogcakti herşeyin yüksek çıkmıştı pozitiftim ama Allah'ım işte okadar tatlı bir oğlum varki anlatamam sana o acı yerine keşke düşünüp karar verseydin vardır herşeyde bir hikmek diyip kabul etseydin
Öyle olmuyor işte o kadar emindimki öyle bir sorun olsa ne olucak tabiki doğurucam diye ama olmadı bunu anlatamam ama bebeğe teşhis doğumdan sonrada kondu zaten

Evet hepsinde pozitiftim beklenilen gibi olmadı tam tersi oldu doğar doğmaz dedim zaten benim evladım Dow sendromlu bana verin kucağıma istedim doktor şaşırdı ne Dow sendromu dedi alakası bile yok dedi
Hepsinde derken hangi testleri yaptırdınız siz? Fetal dna yaptırdınız mı? Amniyosentez veya cvs yaptırdınız mı? Yoksa sadece ikili üçlü test mi yaptırdınız ya da sadece ultrasona göre mi down sendromlu dediler?

Nift fetal dna mi yaptirdiniz ve onlarda mi cikmisti

Allah'ım seni bu şekilde sınamak istemiş ama sen sınavı bu şekilde geçirmişsin😔😔
Evet imtihan olduğunu biliyorsunda ya anlatamam ya hayatamın o 3 haftası bir anca cennetdwn cehenneme geçti imtihan dünyası işte bu kararda ne doğru bilemiyorsun ama herkese göre doğruluğu değişiyor halada atlatamadım hala her akşam ağlarmı insan o kadar emindimki aldırmayacağıma 😞😞😞

Nift fetal dna mi yaptirdiniz ve onlarda mi cikmisti
Evet hepsinde Dow sendromlu dendi ama sağlıklı doğdu çok iyi bir doktorum vardı perinatoli doktoru hiç bir test net çözüm vermez hiç bir ulturoson bile net değil dedi doğmadan asla ama asla bilinmez dedi ve dediği gibi oldu sapa sağlam doğdu

Mesela bir arkadasim vardı aynı anda hamile kalmıştım aynı dediğim iki hafta öndeydi bende her testi yaptırmıştı herşeyi gayet güzeldi bebek doğduğunda kalbinde iki delik doğdu ne bilim Allah'ın işi iste

Evet hepsinde Dow sendromlu dendi ama sağlıklı doğdu çok iyi bir doktorum vardı perinatoli doktoru hiç bir test net çözüm vermez hiç bir ulturoson bile net değil dedi doğmadan asla ama asla bilinmez dedi ve dediği gibi oldu sapa sağlam doğdu
Hangi fetal dna’yi yaptirdiniz? Ben inanmiyorum her testi yaptirdiginiza. Fetal dna’da yanilma bayi 0’dan az cunku, kusura bakmayin burda konu sahibine kendini suclu hissettirip dram yaratmaya calisiyorsunuz

X