Dr Fuat Yüksel ile meme küçültme+dikleştirme ameliyatım

Hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür.sadece bir ay sonra bantlar çıktığında o taze dikiş görüntüsü beni biraz üzmüştü ve bütün gece aglamıstım.ama ertesi gün toparladım kendimi ve olan oldu artık ağlamak neyi geri getirecek diye teselli ettim kendimi.ama simdi izler daha iyi çok şükür tam iki ay oldu.sadece çok fazla küçülmüş olması üzüyor beni.ama onun icin de büyük ihtimal silikona başvuracağım.ilk günden itibaren sol göğüsümde his vardı aöa diğerinde yoktu.hala da yol gerçi umarım en kısa sürede geri gelir.kahverengi bölgelerin biri yamuk gözüküyor ama dr o düzelecek dedi.bakalım daha çok erken.ama meme başındaki dikişlerim hic belli olmuyor.aşağı inen de öyle.sadece kıvrımdakiler belli o da çok degil.foto isteyene özelden gönderebilirim
Paylasabilir misiniz bende yeni oldum

Merhabalar,
Sitede açtığım ilk konu olacak bir yanlışım varsa affedin. Daha öncesinde Fuat Yüksel hakkında çok az yorum yazılmış ve en güncelleri bile yıllaaar yıllar önce yazılmış. Ben de buna dayanarak benim deneyimimi paylaşmak istedim. İlk olarak okuduğum yorumlar, işinde çok eski ve tecrübeli olması ve duyulmuş biri olmasına rağmen abartı bir fiyat talep etmemesi nedeniyle tercih ettim doktoru. İyi ki de etmişim çok çok mutluyum bir ayımı tamamlamış bulunuyorum. Bende 2. tip tübüler meme, asimetri ve sarkıklık vardı. Sol memem küçültüldü ve iki taraf da dikleştirildi eşitlendi. Lolipop kesi ile yaklaşık 250 gr doku çıkarıldı, D kaptan yaklaşık C kaba geçtim.
Sitede kimsenin fiyat paylaşmıyor olması öncelikle benim çok garibime giden bir konu olmuştu. tabii ki implant yapılırsa boyuna markasına veya başka bir şey yapılırsa yapılan işleme vs göre değişebiliyor ancak bir fikir oluşması adına bir rakam verilmesinin yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ben ameliyattan 5-6 ay önce tarih alıp fiyatta anlaşmıştım doktor ile. Sadece küçültme ve dikleştirme ek herhangi bir işlem olmadığı için en baz fiyattan 1800 euro olarak anlaştık. yaklaşık 37.000tl ye denk geliyor günümüz kuruyla. Ancak Fuat Bey geçen ay itibari ile ameliyat yaptığı hastaneyi değiştirdi Kadıköy Florance nightingale hastanesinde yapıyor ameliyatlarını ve daha pahalı bir hastane olduğu için fiyatlarını doğal olarak biraz arttırmış, benimle önceden anlaştığı için ve öğrenci olduğum için fiyatımda bir değişiklik yapmadı sağolsun :KK68:. Yani verdiğim fiyattan daha yükseğiyle karşılaşırsanız da beni suçlamayın lütfen :p. Fuat bey ile görüşmeye gitmeden önce de 5-6 farklı doktoru da arayıp konuşmuştum ve fiyatları 60binden başlayıp 90bine kadar gidiyordu. Fuat beyin fiyatını duyunca başka insanları aramayı bile bıraktım. Bazı yerler muayene için ayrı ücret de talep ediyor ancak bedava muayene yapan doktorlar da mevcut, fuat beyinki de ücretsizdi. Üzerinden zaman geçtiği için ve notlarımı silmiş bulunduğum için maalesef hangi doktor ne kadar bir fiyat verdi isim veremiyorum inanın hiçbirini hatırlamıyorum :KK43:
İlk muayene çok basit geçti. Baktı, eski benzer hastalarının resimlerini gösterdi, implant isteyip istemediğimi sordu ve daha öncesinde çok araştırdığım için çok da soru sormadım. Tarih aldım ve çıktım. Ameliyattan bir gün önce kan grubu testi ve kan tahlilleri yapıyor hastane, randevu almadan sabahtan gidip kan veriyorsunuz hastanede. Ameliyattan önceki gün gece yarısından ameliyat saatine kadar yemek içmek yok. Su bile yok dediler ama susuz duramıyorum arada bir iki yudumcuk su içtim :sus:. Öbür gün sabah 7de hastaneye gittim odama çıkardılar damar yolum açıldı doktor bey çizimleri yapıp resimler çekti sonra ameliyata girip çıktım. Ameliyat sonunda doktor ameliyat sütyenini giydiriyor sütyenle uyandım zaten (sütyeni kendim almadım doktor kendisi getiriyor). Ameliyat sonrasında zaten yapılan ağrı kesiciler öyle fena ki hiçbir ağrı sızı hissetmedim biraz başım dönüyordu kolumdan destek alıp etrafta yürüyebiliyordum. Hastanede bir gece geçiriyor olmak bence çok iyi ve rahat oluyor yemek ilaçlar ağrı kesici antibiyotikler açısından. Öbür gün öğlen saatinde bankadan havale ile ücreti ödedim ve taburcu oldum annem araba ile eve götürdü beni.
Eve döndükten bir gün sonra duş almam söylendi. Antibiyotik hap ve ağrı kesici reçetesi verdiler, ben ilk günden sonra ağrı kesici de almayı bıraktım. İlk başta tabii morarıklar ve sertler, dikişlerde de kabuk var, kıvır kıvırlar hoş bir görüntü değil ama ben ilk günkü görüntüsüyle bile o kadar mutluydum ki anlatamam. Günde bir kere baticon ve antibiyotikli bir krem ile pansuman yaptım. Tüm gün boyunca ameliyat sütyeni giymek zorunlu beni çok çok rahatsız etmedi hatta yerlerinde güvende tutuyormuş gibi hissettiriyordu. Ameliyat sütyeni yıkanırken vs yedek olsun diye giymesi kolay önden fermuarlı bir spor sütyen aldım kotondan, doktor illa ameliyat sütyeni olması şart değil demişti. Zaten yıkanıp kuruduktan sonra ameliyat sütyenine geri dönüyordum. İlk hafta sadece işte sırt üstü yatmak ve kollarımı kaldıramamak zor geldi ama onun dışında hiçbir sorun veya rahatsızlık yaşamadım. 1 hafta sonrasında doktora kontrole gittim sadece baktı bir iki sorumu cevapladı. Areola etrafı büzüklükler dikişlerin çekmesinden kaynaklı, dikişler eridikçe onlar gevşeyip kıvrıklıklar minik büzükler çıkıntılar gidecek merak etme dedi. Zaten çok sakin bir insan sizi de aynı şekilde öyle bir sakinleştiriyor ki. Dediği gibi ikinci haftamda morarıklıklar gitti şişlerim indi tekrar yumuşadılar ve meme ucu etrafı kıvırlıklar da yavaşça açılmaya başladı ve yara kabukları düştü. Ameliyat sütyeni bu noktadan sonra biraz baymaya başladı işte, onun yerine spor sütyen giymeye başladım, kollarımı da kaldırabildiğim için normal sıkı spor sütyenlere geçtim. (ameliyat sütyeni olmasa bile mutlaka telsiz desteksiz süngersiz bir spor sütyeni giyiyor olmak şart)
Şu an bir ay oldu, hiçbir kıvırlık yok dikişler dümdüz ayna ile bakmasam elimle hissedemiyorum bile çoğu dikişi. sol areolam biraz oval şeklinde hala tam açılmadı ama doktora onu da sordum, ameliyatlarda areolaları kurabiye kalıbı gibi bir alet ile kesiyorlarmış yani kesinlikle yuvarlak bütün dikişler içten eriyince şekline döner o merak etme dedi. şeklin oturması da 3 ayı bulur o yüzden acele etme dedi. 1 ay muayenesinden sonra da pansuman baticon yapmayı bıraktım. Scarex jel önerdi doktor, günde 2 kez onu kullanıyorum şimdi. Şeklinden boyundan o kadar memnunum ki, eskiden sütyensiz hiçbir şey yapamazken, iyileşsinler bir gün bile sütyen giymek istemiyorum o kadar mutluyuuum ve seviyorum. Boyut olarak eşit gözüküyorlar, meme ucu olarak sol areolanın tam olarak açılmasını bekliyorum karar vermek için ama eski haline göre bir milyon kat daha güzeller ve meme uçları/areolaların da şekil oturup bütün dikişler içten eriyince eşitleneceğine inancım tam.
Bu mesajım çok yorum soru vs almasa bile gelecekte birisinin Dr Fuat ile tanışmasına sebep olmasını veya kafasındaki soruları yanıtlamasını umuyorum. Ergenliğe girdiğimden beri meme şeklim beni çok rahatsız ediyordu, 18imi bekleyeceğim diyordum. İstediğimden biraz geç oldu ama paramı biriktirip takvimime uydurabilir uydurmaz yaptırdım. Size de öneririm, özgüveninizi moralinizi bozuyorsa meme sarkıklığı/şekli, bir gün bile beklemeyin yapabiliyorsanız yaptırın. Hiç pişman değilim ve aynaya bakınca mutlu oluyorum artık.
Merhaba aradan uzun zaman geçmiş şimdi nasılsıniz dikişler vs hersey yolunda mi bende dün ameliyat oldum meme diklestirme hala göremedim korse takılı dren var. Suanki ve eski halinin fotosunu atabilir misiniz acaba salı günü açılınca şok olmak istemiyorum 😊

Merhaba suan nasılsıniz şimdiki halinin fotosu var mi acaba şikayetleriniz geçti mi
Merhaba,biraz daha iyi tabi.ödemler gidince baya küçüldü o da beni ayrıca üzdü.ama 4. Aydan sonra çok iyi toparlandı.silikon taktırmayı düşünüyordum vazgeçtim.foto atarım müsait olduğumda

Merhaba aradan uzun zaman geçmiş şimdi nasılsıniz dikişler vs hersey yolunda mi bende dün ameliyat oldum meme diklestirme hala göremedim korse takılı dren var. Suanki ve eski halinin fotosunu atabilir misiniz acaba salı günü açılınca şok olmak istemiyorum 😊
Siz nasılsınız

X