Düdüklü tencere kullanan var mı?

fissler kesinlikle aldim ve kullaniyorum ses fazlla cikmiyo zamandan cok tasarruf ediyorum cok kolay kullanimi ben fissler vitaquick kullaniyorum öncedende yazdigim gibi cok korkardim ama simdi gönül rahatligiyla kullaniyorum

bulaşık makinesinde yıkanabiliyormu acaba ???

bende düdüklü tenceresiz hayattı düşünemeyenlerdenim. hemen hemen herşeyi pişiriyorum.bir tencerem tefal diğeri ev hediyesi getirdiler sağolsunlar lastiksiz düdüklülerden.kuru fasülye, nohut,pırasa
bakla ,taze fasülye,tavuk,haşlama patates,et yemekleri...devir tasarruf devri.zamandan ,gazdan tasarruf
sadece dikkat edilecek şeyler.cılıpsolularda kırmızı sensor çıkınca diğerinde düdük sesini duyunca altını kısmak yoksa kısmassak fazla basınçtan patlar.birde maximum doluluk oranına dikkat etmek

merhaba. yeni evli ve clipsoyu yeni kullanan biri olarak ben bir türlü ayarlıyamıyorum tenceremi. benimki dijital olmayan clipsolardan. yani ilk kapatınca kırmızı sensör yükselince psss sesi çıkıyor ve altını kısıyorum. saat tutuyorum. saat sonunda bakıyorum ki su filan kalmamış:KK5: ve pişme esnasında sürekli buhar çıkışı oluyor. bugün yine et pişirmeye çalışacağım bakalım ne ile karşılaşacağım. ne önerirsin teşekkürler...

merhaba. yeni evli ve clipsoyu yeni kullanan biri olarak ben bir türlü ayarlıyamıyorum tenceremi. benimki dijital olmayan clipsolardan. yani ilk kapatınca kırmızı sensör yükselince psss sesi çıkıyor ve altını kısıyorum. saat tutuyorum. saat sonunda bakıyorum ki su filan kalmamış:KK5: ve pişme esnasında sürekli buhar çıkışı oluyor. bugün yine et pişirmeye çalışacağım bakalım ne ile karşılaşacağım. ne önerirsin teşekkürler...

clipso kullanıcısısın sanırım. tencerenin ayarını doğru yapıyormusun. tavuk ve sebze resmi olan 2 adet seçenek var onlardan birine getireceksin düğmeyi. kaynamaya başlayınca pısssssssss diye ses çıkar tencerenin altını tamamen kısacaksın. daha sonrada pişirme süren dolunca ocağın altını kapatıp. tavuk, sebze resminin yanında buhar resmi var düğmeyi oraya getirip tamamen buharın çıkmasını sağlayacaksın.

buhar bitince pısss seside bitince tencereni rahatlıkla açabilirsin

ben korkuyorum kullanmaya :))

Korkulacak bişey olmadığını kullandığındaanlayacaksın
kullanma klavuzunu iyice okuyup kullanmayı dene mutlaka
şiddetle tavsiye ediyorum :))
clipso controllü benim düdüklü tencerem kullanımı çok kolay otamatik saatini ayarlıyorum
gerisini o hallediyor:))mükemmel ötesi bişey

fissler'in düdüklü tenceresini almak istiyorum önere biliceğiniz model var mı?En son Fissler VV Prem 6,0 lt ve vitavit_edition 6,0 lt modelleri var.
bu modellerden kullanan var mı? acaba :) yardımınıza ihtiyacım var :)

çok geçmiş olsun insanın başından böyle kazalar geçince uzun süre etkisinde kalıyor. bizimde arabamıza yıılar önce boğazköprüsünde arkadan çarpmışlardı uzun süre arabaya binmeye korktum hep arkamızdan biri çarpacakmış gibi geldi ama mecbur kalınca zaman herşeyi hallediyor. bunun gibi tedbirini alırsanız düdüklü tencerede hayatı kolaylaştırıyor.
ben sizlere şunları tavsiye ediyorum.

1- su kaynama noktasına gelince buharın çıkıp çıkmadığını mutlaka görün zaten süre tutmak için bu tıss sesini duymanız lazım.

2- buhar çıkışını gördükten sonra ocağı mutlaka en kısık ayarına alın.

3- korkuyorsanız mutfaktan çıkın pişme süresi dolunca ocağı kapatın yine mutfaktan kaçın.

4- sakın buharı kendiniz boşaltmaya kalkmayın ya da çabuk soğusun buharı çıksın diye akan musluğun altına koymayın. bırakın kendi kendine buharını iyice çıkarsın. korkunuzu yenmek adına yani soğuyuncaya kadar tencereyi orada unutun.

5- düdüklü tencerede kek falan yapıpta boşuna uğraşmayın çok kullanıpta lastiğini hemen eskitmeyin orjinalini bulmak bazen zor olabilir. kelepçeli kalıpta fırında yapın eliniz batmışken fırında ısınmışken bide tuzlu yapın. benide çağırın hemen gelirim.:kahve:

bunları uygularsanız sorun yaşamazsınız ben böyle yapıyorum mutfaktan kaçma kısmıda dahil.sengözlerimebaksanab

kırmızı mercimeğe yine aynı sebeplerden dolayı.yasakkelime
çok güldüm yorumuna cnm bende kaçıyorum :)

X