Dugunde takilan altinlarin kayinvalidemde durmasi

misssunshine86

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2011
477
525
Merhaba bayanlar.. Yasamis oldugum durumda siz ne yapardiniz nasil tepki verirdiniz merak ediyorum. Acaba hata bende mi bunu sorguluyorum. Vereceginiz yanıtlar icin şimdiden tesekkur ederim :)
1 sene once evlendim. Kayinvalidem bilmem neden iyi bir kadin gibi gozukmesine ragmen ustalikla bana laf sokan, alttan alta oglunu dolduran bir kadin. Şoyle ki oglu bana evlilik teklifi yapmışken bana hala oglunun eski sevgililerine yaptigi fedakarliklari (yok esim kiza ev tutmuş,ders calistirmis, kiz surekli gelmis onlarda yemek yemis, kayinpederim ogrenci kizdir diye gitmis ev esyalarini tasimis vs vs) anlatan ama bunu yaparken de guya oglunun ne kadar merhametli oldugunu anlatmayi amaçladigini söyleyen bir kadin. Herseyi kılıfına cok guzel uydurur. Bu huyu zaten eşya aliminda da bizi inanilmaz yipratti. Gozu surekli benim anne ve babamin ne alacagindaydi. Iste senin mutfak takımların neden cicili bicili degil,annen bu ceyizimi yapmış, şuyun eksik buyun eksik. Kadına o kadar sinir oldum ki bir ara evlenmekten vazgecmeyi bile dusundum. Evime ev hediyesi olarak tost makinesi ve cay makinesi aldi onu bile "bunlari kiz tarafi alir ama neyse ben almis oldum artik"diye kafama kakti. Benim annem ve babam da doktorali kiz yetistirdiler. Ve ailemle ortaklasa araba almistik esim daha hayatimda bile yokken. Ve ben arabami ailemin evine birakmayip almama rağmen o 35.000 tl degerindeki arabanin hic esamesi okunmadi. Kadin bi bilmis sizinkiler bisi almiyor, sizinkiler size esya almiyor. Ya zaten kiz tarafi bizim yoremizde sadece yatak odasini alir ki onu da aldilar zaten. Ustune ustluk nisan nikah kina hepsini de ailem yapti. Derdi maddiyatsa ben oglundan 2000 tl fazla maas kazanan biriyim zaten. Bu huzursuzluklar tadimizi daha ilk gunlerden kacirdi. Neyse dugun oldu bitti biz balayina gitmeden mecburen altinlarimizi kayinvalidemin evinde birakmak zorunda kaldik. Hatta dugun gunu biz eve gelince salondan altinlari saymak istedim ve kayinvalidem inanilmaz bozuldu. Neymis evde misafirler varken yapilacak seymiymis. Neyse ben sayi mayi bilmeden gittim balayina. Donuste alacagiz dedik. Balayindan donduk geldik esim tutturdu annemlerin evi guvenli kasaya para vermeyelim. Ben de tabi salak kem kum ettim ama olay cikartmadim. Oylece kaldi altinlar onlarda. Sayisini da yazip elime vermediler. Ben bir kere isteyecek oldum sayiyi cok ayip olurmus diye esim susturdu beni. Bu konu sanki bir tabu inanamazsiniz. Her acildiginda esimle kavga ediyoruz. Gecenlerde bir sayi geldi onlardan kardesimin dugun gunu saydigi rakamla alakasiz. Esim de bu aralar is dolayisiyla onlarin yaninda. Esimden rica ettim bak artik kasaya koyalim getir altinlari onlarda kalmasin diye bildiginiz birbirimize girdik. Surekli neden sen annemle babama guvenmiyorsun, ben senin ne demeye calistigini biliyorum, taktin o altinlara, getirmicem iste, merak etme kimse senin altinlarina cokmedi, senin gibi maddiyat meraklisi değiliz biz diyip durdu bana. Ya dedim bizim malimiz deil mi kendimiz bilelim hesabimizi. Adam kudurdu inanamazsiniz. Ben acikcasi o altinlarin basina bir is geldigini düşünüyorum tepki bu kadar sert olunca. Ben de delirdim sonunda. Yasada bile altinlar kadinin resmen zaptediyorsun diyince de senin fln deil onlar yarisi da benim diye bagirmaya basladi. Su anda inanilmaz bozuguz. Hatta beni uzun bir sure görmek istemiyormus esim. Ben altinlarin derdine dusmus zavalliymisim.
Bir kadinin dugunde takilan altinlarini istemesinin nesi garip lutfen bana biri anlatsin bunu??

Bir tek dugun gunu gordugum icin durup durmadigindan da emin degilim. Ama bu kadar konusulan telefon acilip sayisini verdikleri şeyin de hepsini satip yemislerse de iki elim yakalarinda olur. Gerci esimin o altinlari satip arabayi degistirme plani var o yuzden annecigi oglu için satmamış olabilir altinlari. O altinn satilip arabayi degistirme plani da ayri bir konu olur ya neyse..

kesinlikle sonuna kadar haklısın..

düğün gecesi ben dışarda davul zurnada oynarken eşime yumurta falan fırlatmışlardı eve girip üstünü değiştirmek için o sırada teyzesiyle paralarını saymışlar falan ben kıyameti kopardım siz kimsiniz ben yokken benim parmaı sayarsınız bilmem ne diye... böyle bişeyi düşünemiyorum bile...

düğünden sonra ben kendi isteğimle olan bi kaç parçamı kv ye verdim evi en üst kat hırsız girmez falan diye.. ama kimse beni zorlayamaz görmek istediğim an görürüm sayarım onlara ne..

sonuna kadar haklısın ben olsam daha sert tepki veriridim resmen altınlarını senden kaçırıyorlar..

Bir tek dugun gunu gordugum icin durup durmadigindan da emin degilim. Ama bu kadar konusulan telefon acilip sayisini verdikleri şeyin de hepsini satip yemislerse de iki elim yakalarinda olur. Gerci esimin o altinlari satip arabayi degistirme plani var o yuzden annecigi oglu için satmamış olabilir altinlari. O altinn satilip arabayi degistirme plani da ayri bir konu olur ya neyse..

ya nasıl tahammül ediyorsun senin olan bişeyi başkaları sayıp sana söylüyor telefonla.. gidip daha eline almadın yani bugüne kadar..
kaç ay oldu evleneli ?

Salonda altın filan sayılması abes, kvnize o durumda hak verdim açıkçası, misafirlerin yanında milleti bırakıp altın saymaya mı gidecektiniz? Ama öncesinde altınları kime emanet edeceğinizi niçin siz belirlemediniz?

Eşinize de söyleyin, altınların yarısı filan onun değil, düğünde takılan altınların hepsi gelinin olur, hukuken bu böyledir diye biliyorum (Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar) ve bağış olarak sayılır.

En başta altınların kimde kalacağını belirlemek de sizin hakkınızdı, annenize niçin bırakmadınız?
Şu olaylar gösteriyor ki size paragöz diye parmak sallayan eşiniz, baya baya anasının kuzusu imiş.
Kimlerin altınların derdine düştüğü gayet ortada, gasp resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana da böyle bir şey yapmasınlar? Ben güvendim sorgulamadım,sonra başım ağrıdı. O yüzden dikkatli ol diyorum.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/bir-garip-altin-meselesi.884205/

Ayy hayret bi şey ya.. Bu ailelerin her b.ka burnunu sokmasından gına geldi artık! Yeni nesil kaynanalar koyuyorum ben bunların adını, güya cahil değiller, ama eski kaynananlara göre daha da cahiller, okumakla cehalet bitmiyor! Bence eşinizle aranızın bozulmasını istemiyorsanız üstelemeyiin, baştan siz öyle anlaşmışsınız, şimdi isteyince yanlış anlıyorlar demek ki. Haklısınız, sıkıntılı bir durum ama ben harcadıklarını da sanmıyorum, benim kayınvalidemler de bana teklif ettiler, gerek yok falan demiştim düğünden önce bir baktım düğünden sonra geldiler ve aldılar altınları, sanki onlara sorduk... Bana kendisi saymayı teklif etti, ben de aramızda bu kadar güven ortamı olmalı aile olduk artık dedim ve verdim ellerimle, çok bozuldum ama dönünce de borçlarımızı bahane edip aldık.

Kac paralik altin oldugunu dusunuyorsunuz? Belki size takilanlari geri iade falan edip bir kismini harcamislardir. Ben dugunde cikardim fazlalik tasimamak icin uzerimde ve teyzeme teslim ettim. Ne esim ne kv m hic sormadi bile nerede ne kadar gelmis diye..kimden ne geldigini yazdim onlarin tarafindan ve bildirdim geri takmak icin o kadar. Ne arsiz insanlar var

tüm suç eşinin burda utanacak ve altın delisi kişiler eşin ve annesi sen değilsin.ayıp yahu ver gelinin takısını.eşin sevgili annesine ver bozdurup falanca yatırımın daha iyi olacağını düşünüyoruz eşimle böle kadar aldık bitti gitti.kv ye de b..k yemek düşer.gerizekalılar çok özür diliyorum asabım bozuldu

Eşin de karısından altın kaçıran bir zavallı gibi görünüyor buradan.
Önce kendisine baksa keşke.
Yarısı da benim diye bağırmış ya
diğer yarısını iste getirsin madem.
Gerçi eşin kadar bizde biliyoruz ki o altınlar artık sizin değil.
Bunu açık açık söyleyemediği için
tabiri caizse yemiyor,
huzursuzlukla üstünü kapama çabasın da.
Ben olsaydım
Kimsenin bana geri zekalı muamelesi yapıp
enayi gibi hissettirmesine izin vermezdim.

Allahım yarabbim ya altınlar gelinle damadın ortak malıdır ya. Hatta gelinde kalmalı diye düşünenlerdenim. Madem öyle eşiniz olan beyfendi sizin annenize getirsin illa bir annede kalıcaksa. Hemen bir kasa tutun eşinize söylemeden kayınvalidenize anne ben kasa kiraladım verirmisin altınlarımı de, hem ben arada takmak istiyorum size de zorluk olmasın sürekli de. Sinir oldum eşinin tavrına ya nasıl anacı danacı oluyorlar evlenince :sinirli:

Artık düğünlerde takı olmasa çiftler daha mutlu olacaak bu nedir ya huu yeni evlenenlerin çoğunda altın sıkıntısı böyle..
Ama ne var ki ben seni suçlu gördüm saysaydın kimseyi dinlemeden artı parantez madem altınlar senin için önemliydi bırakmasaydın altınlarını gerekirse o balayına gitmez o altınlarıda bırakmazdım bu kadar net.

Benim de kayınvalidemde duruyor altınlarım yani set bilezik falan bir iki tek tük te altın ama içim rahat.. Asla kullanmayacağını bilirim.. Eşimde içimi rahatlatır bu konuda .. kayınvalidem balayından sonra kendi getirdi kızım bunlar burda su su var isterseniz al der her lafı geçince o yüzden hiç almayı düşnmedim. o evde genelde onun evi güvenli ama dediğim gibi o güveni aldım sana göstermesi lazım şu var şu kadar lazım olursa alırsınız falan demesi lazım saklaması neden.. Eşin de fazla tepki vermiş ... sizin olmuş sonuçta o altınlar tepki göstercek ne var.. Sana gel bakalım sayalım diyebilir

Hayır eşiniz neden o altınları verdirtmek istemiyor ? Acaba ilerde olurda ayrılırsak alamayasın diye mi ? düşünmüyor mu zaten banka hesabı açılsa ortak olacaksınız ? dikkat et zaman aşımından erimesin o altınlar. biraz yüzleri olsa malını isteyen kişiye bu kadar da yüzsüzlük etmezler

Sende suç yok onların gözü belli ki altında.. Eğer öyle olmasaydı, sen istediğinde "aman yanlış anlaşılmasın" diye ödleri kopar hemen verirlerdi.. Ben de evlendiğimde balayına giderken kayınvalideme bıraktım eşim aracılıgıyla. Döndüğümde de yine eşime söyledim altınları getir diye paşa paşa getirdi.. Sen verirken ve isterken tavrını koyarak verseydin keşke..

X