Düğünüme 20 Gün Var ve Çok Mutsuzum

Köylerde gelinlerin böyle düğün derneklerde bulunması önemsenir kayınvalidende bu yüzden ısrarcı oldu bence. Geleneksel bi tip değilsen yandın bunun bir sürü farklı versiyonunu yaşayacaksın. Kararlarına daygu duyulmuyor alt tarafı düğün rahatsızdı gelemedi diyebilirlerdi seni idare edebilirlerdi maksatları bu olsaydı. Çalışan bir kadın olsanda “gelin” adı altında ne oluyosa senden onu bekleyecekler

Yaşlarınız kaç? Bana çözülemeyecek bir şey yok gibi geldi, tavrınızı korumaya devam ederseniz ısrar da etmez insanlar. Olayın sonrasında hatasını anladı bir daha yapmayacam dedi demişsiniz. Düğüne kadar bin tane çözülmesi gereken sorun çıkacak zaten, biraz daha gözlemleme şansınız olur.

O zaman son zamanda cevreye karsi cekindiklerini dusunurdum ben. Dugun cok yaklasmis ve su an etrafta tek konu sizsiniz
Anneci olan erkek yada Karisacak kv esya konusunda asla durmaz. Ya onay ister ya emin olmak. Hali mevzusu kendi annenizin de soyleyebilecegi birsey tabi ki sagir dilsiz olmayacaklar.
Halı konusunda söylediklerini ben pek umursamadim aslında burasi benim evim ve ben böyle ıstiyorum dedim. Aslinda benim en cok takıldıgım nokta devamli benim oğlum demez öyle şeyler demesi ben mi uyduruyorum oğlun demediyse. Allah korusun yarin bir gün farklı bir durum olsa Oğuzhanim yapmaz öyle şey diyecek🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

O zaman son zamanda cevreye karsi cekindiklerini dusunurdum ben. Dugun cok yaklasmis ve su an etrafta tek konu sizsiniz
Anneci olan erkek yada Karisacak kv esya konusunda asla durmaz. Ya onay ister ya emin olmak. Hali mevzusu kendi annenizin de soyleyebilecegi birsey tabi ki sagir dilsiz olmayacaklar.
Evet sanki sen simdi gelmezsen onlar da yarin senin düğüne gelirken laf ederler diye düşünmüş olabilirler. Ya ben yine de oynayasım yoksa zorla gitmem ama en azından eşim de benim kafadan, idare etmek zorunda kalmıyoruz. Es idare etme mevzusu hiç anlayamadığım bir şey, ben idare edemezdim es için herhangi bir şeyi.

Yaşlarınız kaç? Bana çözülemeyecek bir şey yok gibi geldi, tavrınızı korumaya devam ederseniz ısrar da etmez insanlar. Olayın sonrasında hatasını anladı bir daha yapmayacam dedi demişsiniz. Düğüne kadar bin tane çözülmesi gereken sorun çıkacak zaten, biraz daha gözlemleme şansınız olur.
O 32 ben 28 yaşındayım. Allah beteriyle sinatmasin artik ne diyeyim şaşırdım bende 🙏🏻🙏🏻

Aslinda sizi korumak icin israr olabilir
Birde kimin dugunu oda onemli.
Kaynanamin çocukluk arkadaşınin oğlu nişanlim süt annem diyor ama süt annenin oğlunu bir kere gormedim o kadar mühim biri olsa tanışırdım sanırım

Halı konusunda söylediklerini ben pek umursamadim aslında burasi benim evim ve ben böyle ıstiyorum dedim. Aslinda benim en cok takıldıgım nokta devamli benim oğlum demez öyle şeyler demesi ben mi uyduruyorum oğlun demediyse. Allah korusun yarin bir gün farklı bir durum olsa Oğuzhanim yapmaz öyle şey diyecek🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Ama ztn kayinvalide ile oglu konusulmaz. Sen bu kurali asmissin hem aciklama gibi oluyor hem savunma gidip gelirler

Evet sanki sen simdi gelmezsen onlar da yarin senin düğüne gelirken laf ederler diye düşünmüş olabilirler. Ya ben yine de oynayasım yoksa zorla gitmem ama en azından eşim de benim kafadan, idare etmek zorunda kalmıyoruz. Es idare etme mevzusu hiç anlayamadığım bir şey, ben idare edemezdim es için herhangi bir şeyi.

Bazen herseyi bayilarak yapmayiz ama bu cizgi onemli tabi esitlik aramaya kalkarsak tutmaz denge sasmamali herkes beceremez

Ama ztn kayinvalide ile oglu konusulmaz. Sen bu kurali asmissin hem aciklama gibi oluyor hem savunma gidip gelirler
O beni aramasaydi ben onu aramazdim ki zaten onunla polemiğe asla girmezdimz suç nişanlımda annesine söyleyip ikimizi karşı karşıya getirmemeliydi

Zaten nişanlı olduğum süre içinde onlarin istediği düğünlere ve etkinliklere istedikleri şekilde kuyumcu dükkanı edasiyla katildim oynadımda ! Ilk kez bana uyusulsun istedim ne var bunda ayrica küsmek veya kırılmak sadece çocuklara has bir duygu mu siz hiç kirilmiyorsunuz sanirim harika 👌🏻👌🏻👌🏻

Bu uyulacak bir konu değilki? Bu bir davet? Köy yerinde nerdeyse herkesin dıdısının dıdısıyla katılacağı bir davet. Belediyenin nikah dairesinde böyle kısa süren bir nikah değil bu.

İnsanlar anlaşamaz, orta yol bulamaz, küser, kırılır. Ama 2 gün çok uzun bir süre yetişkinler için.

Birde en kötü nişanlınla konuşur, rahatsızım dersin, bir şey bahane edersin. Bu insanların bu düğün konusundaki ısrarını bilip, "bu sefer benim dediğim olacak" diye bekleyip, iki gün küs kalman garip.

Bu uyulacak bir konu değilki? Bu bir davet? Köy yerinde nerdeyse herkesin dıdısının dıdısıyla katılacağı bir davet. Belediyenin nikah dairesinde böyle kısa süren bir nikah değil bu.

İnsanlar anlaşamaz, orta yol bulamaz, küser, kırılır. Ama 2 gün çok uzun bir süre yetişkinler için.

Birde en kötü nişanlınla konuşur, rahatsızım dersin, bir şey bahane edersin. Bu insanların bu düğün konusundaki ısrarını bilip, "bu sefer benim dediğim olacak" diye bekleyip, iki gün küs kalman garip.
Rahatsizim diyip yalan söylemem sizin için daha doğal sanırım, katkılarınız icin teşekkür ederim iyi geceler. Küsmek veya kirilmak çocukluksa ben çocuk kalmayi tercih edenlerdenim.

Arkamda dururlar ama ben daha önce nişan attim karşı taraf beni sokak ortasinda dövdü ve ailecek cok üzüldük, kimse birbirine belli etmemeye çalıştı herkes dimdik durmaya çalisti, küçük bir yerde yaşıyoruz ve tanınmış bir aileyiz ben tekrar onlari üzmek istemiyorum aslinda birazda çaresizlik bundan kaynaklanıyor. Yoksa benim işim gücüm mesleğim elimde o konuda bir sorun yok tek sorun ailemi tekrar üzmek..
Aileni üzmeyi geç, evlenip boşansan ailen daha mı az üzülecek? Burda önemli olan senin ne istediğin. Nişanlını seviyor musun? Geçinmeye gönlü olan, seven bir şekilde geçinir ama aksi halde her şey batar ikinize de eziyet olur.

İçinizde en ufak şüphe varsa mutlu olmayacağınıza dair her şey hazır elalem ne der diye sakın evlenmeyin.
Elalem 2 gün konuşur unutur, ailenizde evlenip mutsuz olursanız daha çok üzülür. İyi düşünüp karar verin

"annem cok uzulecek" dedigi an tamam dedim ya anasini ve kok ailesini birinci plana koyacak. ah konu sahibesi bu tarz seylerden oyle agzim yandi ki.. esimin annemin de gonlu oluversin tavri yuzunden. onlari hayatimdan cikarmak 3 bucuk seneme mâl oldu. ama cok acilar yasattilar bu surede. ayrilir misiniz bilmiuorum ama lutfen sınırı iyi cizin. nisanliniz sizin sinirlariniz oldugunu bilsin ve ona gore hareket etsin. ve kesinlikle maral zaten kabul eder profili cizmeyin.

evleneceğin kişi hakkında şüphelerin varsa daha vaktimiz var düşün istersen dedi bana yani yanlış yaptığının farkında değil sorunun bende olduğunu düşünüyor galiba
Sorunun sizde olduğunu falan düşünmüyor, "ben buyum, değişmeyeceğim; şüphen varsa, vakit varken düşün, kabul etmeyeceksen ayrılalım" demiş, farkında mısınız?

"annem cok uzulecek" dedigi an tamam dedim ya anasini ve kok ailesini birinci plana koyacak. ah konu sahibesi bu tarz seylerden oyle agzim yandi ki.. esimin annemin de gonlu oluversin tavri yuzunden. onlari hayatimdan cikarmak 3 bucuk seneme mâl oldu. ama cok acilar yasattilar bu surede. ayrilir misiniz bilmiuorum ama lutfen sınırı iyi cizin. nisanliniz sizin sinirlariniz oldugunu bilsin ve ona gore hareket etsin. ve kesinlikle maral zaten kabul eder profili cizmeyin.
Bunu kirmadan ve manipüle edilmeden nasil yapacağım bilmiyorum, bu kadar süredir tek bir kez itiraz ettim oda elimde patladı adeta 1 haftadir hasta oldum neredeyse sıkıntıdan

X