Dukan diyet tariflerim

gojiberry nerde satılıyo arkadaşlar bilen duyan vardır illa ki de bi zahmet yazıverirse sevinirim :KK16:
Goji berry reçeli

250 gr goji berry güzelce yıkanır üzerine 3-4 kaşık toz tatlandırıcı 4-5 adet karanfil birkaç damla vanilya aroması ve biraz limon suyu ve üstüne gelecek kadar su konup çelik tencerede kısık ateşte kaynatılır .

Ben gojiyi sevmediğim için bu reçeli de pek sevmedim ama arkadaşlarım bayıldılar

afiyet olsun

bu ne arkadas ya bizim turk hatunlari ne becerikli ne guzel tarifler var oyle hayran kaldim insan diyette oldugunu unutur yani simdi ormanlik alanda kalsak ottan bortu bocekden kac cesit yiyecek cikarir bu bizim turkler cok yasayin emi:KK60:ben de basladim kitapida buldum turk kitapcilardan biri getirmis emme yemekler hic bana gore degil sonucda fransiz degilim :KK1:burdan tarifleri alir alir yaparim :KK53:anacim hem ye hem zayifla oh be dunya varmis:KK52:

ben diyete yarin baslayacam ve nette simdiden yemek tariflerine baktimm
yarin kahvaltiya sunu yapacagim
1 kutu ton baligi
ve 2-3 yk. süzme peynir

ikisini güzelce bir karistiriyoruz baharatliyoruz, krem haline gelene kadar karistiriyoruz
sonra dukan ekmegine sürüp yiyoruzz :KK3:

kızlar ben de yeni başladım diyete 3.günüm.yulaf kepeğiinin tadı tahminimden de kötüymüş ilk gün süte karıştıdım içerken kusmamak için zor tuttum kendimi.2.gün yoğurtla karıştırıp yemeyi denedim onu da hiç sevmedim malesef.bugün bi çözüm üretmek istedim bununla ilgili.bir tarif denedim peynırli kek gibi birşey. 6 kaşık yulaf kepeği,4kaşık yogurt,3 yumurta birazcık kabartma tozu ve 100 gr kadar da peynir ekledim.küçük silikon kaplarda pişirdim.tadı güzel oldu aslında yenilebilr bi hale geldi benim için yulaf kepeği.ama bunda da beni rahatsız eden yerken ağzıma çıtır çıtır kum gibi taş gibi biseyler gelmesiydi.acaba bu yulaf kepeğinin bi özelliği mi? hangi tarifi denersem deniyim böyle mi olcak acaba? :KK43:

Tarçınlı Zencefilli Kurabiye

1 yumurta
1 kaşık yoğurt
1,5 kaşık toz tatlandırıcı(surel)
3 yemek kaşığı buğday kepeği
3 yemek kaşığı yulf kepeği
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 çay kaşığı tarçın
1 çay kaşığı zencefil
limon rendesi
hepsini karıştırıp birer kaşıktan az yağlı kağıdın üzerine koydum hafifçe yaydım, yani yassı kurabiyeler oldu,175C de 15-20 dakika pişirdim afiyet olsun
Eki Görüntüle 208432

çok güzel teşekkürler tarif için:)

bu topic sayesinde yemek yapmayı öğreniyorum:)

çok şükür burayı buldum..... daha doğrusu lisabeel sayesinde yönlendirildim, en son 5ocakta yorum yazılmış, yani ben aslında kendimle şuan yazışıyorum:)))ama kimbilir birileri gelir belki

ben diyete yarin baslayacam ve nette simdiden yemek tariflerine baktimm
yarin kahvaltiya sunu yapacagim
1 kutu ton baligi
ve 2-3 yk. süzme peynir

ikisini güzelce bir karistiriyoruz baharatliyoruz, krem haline gelene kadar karistiriyoruz
sonra dukan ekmegine sürüp yiyoruzz :KK3:

Dukan ekmegi:26: mi????

Kizlar bu tatlandiricilar iyi hosta bobreklere zararli degil mi? Zayiflayacagiz diye bide sagligimizdan olmaya lim Allah korusun?

Merhaba Arkadaşlar Çok Güzel Paylaşımlar Olmuş Ellerinize Sağlık Bizde Eşimle Bu Sabah Başladık Umarım Başarırız :) Tarifler Çok Güzele Benziyor Ama Merak Ettiğim Birşey Var Ben Kitabı Aldım Kitapta Hiç Bu Tarz Tarifler Yok Bu Tarifleri Nereden Alıyorsunuz Söylerseniz Sevinirim

cnm cogunu kendimiz türk yemeklerine uyarlarken uydurmuşuzsur.onun dışında

İlkay'ın Dukan Lezzetleri
dukandiyetitariflerim
Dukan Diyeti ve Dukan Diyeti Yemek Tarifleri

buralardanda tarifleri bulabılırsın.ayrıca bu diyetle ıglılı bi başlıgımız var ordan dan arkadaslarımızdan kafana takılan konularda yardım alabılırsın:KK34:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet.../384581-dukan-diyeti-deneyimlerimiz-8856.html

Çok Teşekkür Ederim

X