Dukan Diyeti

Elimde iki hafta once aldigim dukan diyeti kitabi var. 25 tl ye aldim. Izmir ici arayan varsa 10 tl ye verecegim.

arkadaşlar ben daha öncesinde dukan diyetini denemiş biri olarak kendi deneyimlerimi aktarmayı bir borç bildiğim icin yazıyorum. ben neler yaşadığımı anlatayım siz ister yapın ister yapmayın kendi kararınız. ben bu diyeti yapmadan önce defalarca diyet yaptım ama hic biri bu kadar zorlamadı beni. cok fazla kilomda yoktu aslında ama bir türlü veremiyordum. şok bir etkiyle veririm kurtulurum dedim. kitabı satır satır okudum. internet sitesinden takip ettim, tarifler öğrendim. ıyy düşündükce midem kalkıyor. 4-5 ay kadar devam ettim. ilk zamanlar haftada bir gün sadece protein alip ömür boyu fit kalma fikri cok kolay gibi geliyordu. helede ilk evrelerde. ama böyle olmuyor tabiki. ben tüm evreleri yaptım. siz korumaya gecince bile o kilolar gelmeye başlıyor hop bir önceki aşamaya dönüyorsunuz. en nihayetinde bir kac hafta üst üste kacıyor gidiyor ve sonrasında yapamaz oluyorsunuz. hani ramazandayken kışın birer gün oruc tutar kazaları bitiririm ne var dersinizde o kış gelince zor gelir ya öyle işte. benim serüvenimde tez yazmam gerekti öyle aman aman yumulmadım yemeklere dikkat ettim ama yinede o kilolar misliyle geri geldi. bırakalı 1 yıl oldu ama hayatımda görmediğim kilolara cıktım. 62 kilo ile başlamıştım. 56 kiloya indim dukanla, şu an 68 kiloyum. ve bu kiloya vücudum cıkmıyordu ama bedeniniz bir sünger gibi oluyor ne verirse cekiyor ve anlamıyorsunuz bir anda artmış, tüm metabolizmam mahvoldu. önceleri biraz dikkat etsem hemen kilo veriyordum simdi vücudum direniyor. ayrıca o dönemde en cok özlediğim sabahları ekmek yemekti.sinir yapıyor depresyon yapıyor uzun süre devam ederseniz böbreklerde taş yapıyormuş Allahtan böyle bir şey yaşamadım. ama depresyonu sonuna kadar yaşadım. gün icinde sürekli sinirliydim. simdi diyetisyene gidiyorum bakalım sonuc alacakmıyım ama bir düzen kuruyor iste. dukandan sonra diyet kelimesinden bile nefret eder oldum. zaten 6-7 ay et yiyemedim midem sindirmedi. ben bu diyeti yaptığım icin pişmanım buna sabrettiğime bile inanamıyorum. cok zorlayıcı. ben kendi serüvenimi anlattım. keşke bırakan arkadaşlar o zaman yorum yazsaydı. ama tabi o gün o kafayla pek önem vermezdim. hepinize sağlık dilerim.

Bende 5 günde 5 kilo diyetinden sonra diyet yapamıyorum
Oda 1 gün et bir gün karbonhidrat bir gün meyve bir gün yumurta idi

Kızlar ben de başladım ilk günü bitirdim ve benim gibi yumurta aşığı bi insana bu diyet ilaç gibi geldi yiyebileceklerinin sınırsız olması zaten gözünü doyuruyor bence şahsen benim öyle oldu. Ben de tatlısiz yapamam mesela ama bu kez kafaya koydum 15 kilo vericem ilk evreyi bitirince kaç kilo vermisim yazıcam hemen tekrar

merhaba. Ben 3 Ağustos 2015 te 77 kg ile Dukan Diyetine başladım. şu an hedef kilom olan 59 kg dayım ve Güçlendirme evresi 55. gündeyim. Toplamda 18 kg verdim ve gerçekten çok sağlıklıyım. Bir çok insan bu diyeti karalamaya çalışıyor ve tek yönlü beslenme diye adlandırıyor. Tam aksine kesinlikle tek yönlü beslenme değil sadece günlük yediklerimize biraz kontrol getirilerek oluşturulmuş bir beslenme programı. Şöyle bir baktığınızda hemen hemen her gün et,tavuk,kırmızı et tüketiyoruz, bununla birlikte sebze tüketiyoruz, her zaman için yoğurt,süt,peynir in az yağlı ya da yağsız olması tercih edilir. Beyaz un, tuz ve şeker sağlıksızdır dolayısıyla tüketilmemesi öneriliyor. Dukan da böyle söylüyor. Her gün meyve yemiyoruz ki diyetin ilk iki evresinde meyve yasak nedeni de içinde barındırdığı şeker miktarı. Bunu da günde 2 kutu light meyveli yoğurtla tamamlayabiliyorsunuz. Ayrıca goji berry (kurt üzümü) de 1 yemek kaşığı kadar serbest ve o da harika bir meyve. Karbonhidrat yasak onu da yulaf kepeğinden alıyorsunuz çünkü yulaf kepeğinde yeterli miktarda karbonhidrat var. Yulaf kepeğini Migroslarda ya da Carrefour larda kolaylıkla bulmanız mümkün. Doğalsan marka bizlerin kullandığıdır. Splenda, Stevia veya Takıta tatlandırıcıları da yine aynı marketlerde mevcut. Şeker yerine bunları kullanabiliyorsunuz. O da sınırsız değil günde 3 yemek kaşığı kadar hakkınız var. Bunları daha uzun bir şekilde sıralayabilirim. Her diyette olduğu gibi bıraktığınızda 2 katını alırsınız ki Dukan Güçlendirme evresini bu nedenle diyete dahil etmiş. Bu evrede yasaklı olan bir çok besini belli ölçülerde dahil ediyoruz. Bu evre de sonlandığında ömrümüz boyunca istediğimizi tüketip sadece Perşembe günü saf protein uygulayarak diyeti sadece 1 gün yapmış oluyoruz. Neresinde ne gibi bir tutarsızlık olabilir ki? Koruma dediğimiz son evre yani ömür boyu 3 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketeceğimiz evre de gayet mantıklı yulaf kepeği sindirim , bağırsak ve doygunluk için beyaz undan çok daha sağlıklı. İçinizde en ufak bir şüphe olmadan başlayabilirsiniz. Hatta çok yeni ama bloguma da uğrayabilirsiniz. ben de bilgim dahilinde yanınızda olurum. :) sevgiler

Son düzenleme:
merhaba. Ben 3 Ağustos 2015 te 77 kg ile Dukan Diyetine başladım. şu an hedef kilom olan 59 kg dayım ve Güçlendirme evresi 55. gündeyim. Toplamda 18 kg verdim ve gerçekten çok sağlıklıyım. Bir çok insan bu diyeti karalamaya çalışıyor ve tek yönlü beslenme diye adlandırıyor. Tam aksine kesinlikle tek yönlü beslenme değil sadece günlük yediklerimize biraz kontrol getirilerek oluşturulmuş bir beslenme programı. Şöyle bir baktığınızda hemen hemen her gün et,tavuk,kırmızı et tüketiyoruz, bununla birlikte sebze tüketiyoruz, her zaman için yoğurt,süt,peynir in az yağlı ya da yağsız olması tercih edilir. Beyaz un, tuz ve şeker sağlıksızdır dolayısıyla tüketilmemesi öneriliyor. Dukan da böyle söylüyor. Her gün meyve yemiyoruz ki diyetin ilk iki evresinde meyve yasak nedeni de içinde barındırdığı şeker miktarı. Bunu da günde 2 kutu light meyveli yoğurtla tamamlayabiliyorsunuz. Ayrıca goji berry (kurt üzümü) de 1 yemek kaşığı kadar serbest ve o da harika bir meyve. Karbonhidrat yasak onu da yulaf kepeğinden alıyorsunuz çünkü yulaf kepeğinde yeterli miktarda karbonhidrat var. Yulaf kepeğini Migroslarda ya da Carrefour larda kolaylıkla bulmanız mümkün. Doğalsan marka bizlerin kullandığıdır. Splenda, Stevia veya Takıta tatlandırıcıları da yine aynı marketlerde mevcut. Şeker yerine bunları kullanabiliyorsunuz. O da sınırsız değil günde 3 yemek kaşığı kadar hakkınız var. Bunları daha uzun bir şekilde sıralayabilirim. Her diyette olduğu gibi bıraktığınızda 2 katını alırsınız ki Dukan Güçlendirme evresini bu nedenle diyete dahil etmiş. Bu evrede yasaklı olan bir çok besini belli ölçülerde dahil ediyoruz. Bu evre de sonlandığında ömrümüz boyunca istediğimizi tüketip sadece Perşembe günü saf protein uygulayarak diyeti sadece 1 gün yapmış oluyoruz. Neresinde ne gibi bir tutarsızlık olabilir ki? Koruma dediğimiz son evre yani ömür boyu 3 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketeceğimiz evre de gayet mantıklı yulaf kepeği sindirim , bağırsak ve doygunluk için beyaz undan çok daha sağlıklı. İçinizde en ufak bir şüphe olmadan başlayabilirsiniz. Hatta çok yeni ama bloguma da uğrayabilirsiniz. ben de bilgim dahilinde yanınızda olurum. :) sevgiler
Merhaba lütfen bana yardımcı olun bende güçteyim ve bu diyet e çok inandım yaptım gayet güzel kilo verdim ama suan çok moralsizim ters giden bişeyler var gibi

Arkadaşlar merhaba,

dukan diyetiyle bundan 3 yıl önce zar zorda olsa 6 ayda 8 kg verebilmiştim. Bünyemden kaynaklı olabilir. Dukan diyetinin yeni versiyonu boo diyeti varmış yapan var mı?

2 ayda dukan ile 11,5 kg verdim Çad'a memnunum açlık yokacıktıkça izinli besinlerden doyasıya yiyorum 30 kg toplamda Recep'im yani 19 kilom kaldı

bence tek kelimeyle tüm kurallara uyuldukça harika hızlı ve sağlıklı sonuç veren diyet 3 ayda 15 kilo verdim hemde bol bol yiyerek

Arkadaşlar dukan diyetinde sabah kahvaltıları için kahve tüketimi var çokça. Sizce her sabah kahve içmek ne kadar sağlıklı?Ben de sabahları güne kahveyle başlıyorum. Ama bu alışkanlığım bitse iyi olacak sanki? Dukan la ilgili çokça eleştiri okudum. Ama özellikle kahve tüketimi ile ilgili yorumlarınızı merak ediyorum

Dukan diyeti çok etkili aslında,ben 2 aydır yapıyorum 4 kilo verdim ama şeker tüketmeyince çok mutsuz oluyorum haftada bir gün tatlı yiyorum onda da bayılıyorum nerdeyse sızıp kalıyorum

ömürboyu dukan yapmam lazım benim.çünkü vücudum kilo almaya çok elverişli,versem de geri alıyorum:KK43:

Ya ben bu diyeti geçen sene yaptım. 88 den 62 ye düştüm. Ama tüm aşamalarını bitirmediğim için yine aldım. Aşamaları bitiren arkadaşım şu an 55 kilo ve 90 lı kilolardan indi. ama ben yine çok denedim motive olamadığım için devam edemiyorum. yapmak isteyenler mutlaka kitabı okuyup başlasın. Tehlikeli diyenler için hiç korkmayın kurallara uyun yeter. En öenmli kural bol su ve yulaf kepeği. gerisini proteine bırakın.

X