durumlar biraz karışık

Annesi emekli maaşı alıyor olsa bile bir bakıcı 8-10binden başlıyor ki bu ücretle bile bulmak çok zor, yakinlarimdan biliyorum.

Annesinin maaşı bakıcı dışında hiçbir şeye yetmez destek olmaya çalışsanız bile bi zaman sonra sizi çok zorlar, yani adam iyi biri olabilir ama ev gecindirecek sorumlulukta biri gibi gözükmüyor.
Şu çulsuzlardan gına geldi valla bana da.artık yalnızlık falan filan dinlemiyorum.çulsuzluğun kokusunu aldığım an o gün bile düşünmem.bırakır kaçarım.çulsuz herifle gezmek kadar sinir bozucu başka birşey daha yok bu hayatta.maşllah kimse de kızların karşısına sonuçlanmış işle çıkmıyor, hep onu yapacağım, bunu yapacağım planlarıyla, daha doğrusu yalanlarıyla çıkmayı tercih ediyor.biz de saf salak senelerce ha oldu ha olacak diye bekleşip, duruyoruz.hani zor zamanında destek olmuş olacağiz, geçici bir dönem falan filan ya.maşllah bunlar da ömür boyu zor dönemdeler 😀😀 biri de bizim zor dönemimizde bizi beslesin be.zor sönemdeysen karı, kız peşine düşme, kendi aç karnını doyur o zaman.

annesi babası daha önceleri evler yapmışlar hani evleri satsa yine baya parası olur belki bunlara güvenmiştir maddi tarafı çok fazla konuşmadım askerlik olmasa muhasebeden yürür diye düşünüyorum bir de bu oyun oynayıp yayıncılık yapan tayfa varya o şekilde de bi süre yapmış geliri güzel sanırım bu tarz şeylerin de. annesi daha önce beyin kanaması geçirmiş ve zor atlatmış bir de alzheimerdan şüpheleniyor annesinin annesinde varmış acaba annesinde de olur mu diye endişeli
Kurumsal ya da devlet işi olmayan her iş bizim ülkede işsizim dememek için bahane olarak kullanılır.😀😀 eee eline geçen para da işsiz olmaktan hallicedir zaten.hatta yol, yemek falan derken eksiye düşenler de görülebilir 😀 kendinizi kandırmayın, o kadar da küçük değil yaşınız.ben bakarım belli seviyede diyorsanız siz bilirsiniz.hiçbir zaman doğru dürüst para kazanamayacak.

Şu çulsuzlardan gına geldi valla bana da.artık yalnızlık falan filan dinlemiyorum.çulsuzluğun kokusunu aldığım an o gün bile düşünmem.bırakır kaçarım.çulsuz herifle gezmek kadar sinir bozucu başka birşey daha yok bu hayatta.maşllah kimse de kızların karşısına sonuçlanmış işle çıkmıyor, hep onu yapacağım, bunu yapacağım planlarıyla, daha doğrusu yalanlarıyla çıkmayı tercih ediyor.biz de saf salak senelerce ha oldu ha olacak diye bekleşip, duruyoruz.hani zor zamanında destek olmuş olacağiz, geçici bir dönem falan filan ya.maşllah bunlar da ömür boyu zor dönemdeler 😀😀 biri de bizim zor dönemimizde bizi beslesin be.zor sönemdeysen karı, kız peşine düşme, kendi aç karnını doyur o zaman.
Bu mal da annesi elden ayaktan iyice düşmeye başlayıp kendi yaşı da ilerleyince direkt evlilikten girmiş konuya ve olan iki evine güveniyor elinde başka da bir şey yok.

Konunun başında bu kişiyi herhalde 27 28 yaşında, işi gücü belli biri sanmıştım. Ama daha büyük ihtimal yaşı küçük birisi. Sizin profil bilgilerinizde yaşınız 24 yazıyor bu çocukta 23 24tür. Biraz geç kalmamış mı meslek belirlemek için? Asker olmak isteyen daha öncr başvuru yapardı, birde heyetten onay vs almak gerekir öyle kolay değil ben asker olmak istiyorum diye bu işe girmek. Diyelim asker olamazsa ne yapacak.
23 yas meslek tercihi için gec bir yaş değil ki. 27 yasında bile üniversite okumaya başlayanlar var. Herkesin hayat zaman çizelgesi aynı olmak zorunda değil.

Bu yazılanları okuyunca kardeşim geldi gözümün önüne:)
30 yasına kadar yatmış bosver hele biriktirsin 40 ona kadar sonra evlensin

29 yaşında kendisi, muhasebe mesleğine sahip ama annesine bakacak kimsesi olmadığı için iş hayatına atılmamış ve bence biraz da evde oturmayı sevmiş çalışmaya çalışmaya. yani benim düşüncem bu şekilde o öyle söylemedi tabiki ama, bilmiyorum aile kurmak diyince daha büyük atılımlar yapmak istiyor sanırım
Ee asker olunca annesini napıcakmış? Sizi bakıcı arıyor annesine. Bu yaşına kadar düzenini kuramamış adamdan bir cacık olmaz

23 yas meslek tercihi için gec bir yaş değil ki. 27 yasında bile üniversite okumaya başlayanlar var. Herkesin hayat zaman çizelgesi aynı olmak zorunda değil.
O zaman işini, gücünü bulsun da sonra karı kız ayaklarına başlasın beyefendi.kuru bahanelerle elin kadınını sömüreceğine.siz inanıyor musunuz bu serserinin iyi niyetine şimdi 😏

O zaman işini, gücünü bulsun da sonra karı kız ayaklarına başlasın beyefendi.kuru bahanelerle elin kadınını sömüreceğine.siz inanıyor musunuz bu serserinin iyi niyetine şimdi 😏
Aşk hayatlarıyla ilgili hiçbir şey yazmamışım fark ettiyseniz. Sadece o şekilde bir yaklaşımda olmanın yanlış olduğunu söyledim. Yanlış çünkü. Herkes 18 20 yaşında hayat kararlarını vermek zorunda değil.

Aşk hayatlarıyla ilgili hiçbir şey yazmamışım fark ettiyseniz. Sadece o şekilde bir yaklaşımda olmanın yanlış olduğunu söyledim. Yanlış çünkü. Herkes 18 20 yaşında hayat kararlarını vermek zorunda değil.
Eee evleneceğim diye gelmiş adam çulsuz hâliyle.yoksa kendi hâlinde çulsuz çulsuz yaşasın bize ne 😀😀

Eee evleneceğim diye gelmiş adam çulsuz hâliyle.yoksa kendi hâlinde çulsuz çulsuz yaşasın bize ne 😀😀
Benim alintiladigim mesajda 23 24 yaşında meslek seçmek için geç kalmamış mi yazıyor. Ben de diyorum ki insanlar 27 yaşında bile meslek seçiyor 23 24 geç değil. İnsanların o yaşta meslek seçmesi cok normal. Aklı olan insan zaten mesleğini eline almadan evlenmez hanımefendi.

Benim alintiladigim mesajda 23 24 yaşında meslek seçmek için geç kalmamış mi yazıyor. Ben de diyorum ki insanlar 27 yaşında bile meslek seçiyor 23 24 geç değil. İnsanların o yaşta meslek seçmesi cok normal. Aklı olan insan zaten mesleğini eline almadan evlenmez hanımefendi.
Tamam o zaman ona göre yorum yapayım.bence geç kalmış ama yine de toparlanabilecek bir yaş.daha çok devlet işiyle toparlanabiliyor o yaşlardan sonra.yani atanarak.akıllıca bir bölüm lâzım.yoksa zor.

çok sert eleştirileriniz var belki kendi tecrübelerinize bakarak söylüyosunuzdur bilmiyorum ama yer yer haklılık payınız var ben de o bir şey elde etmeden tamam demedim her şey olacağına varır hayırlısı :)

X