Düşük beta hcg artışı rahimde kese var aynı durumu yaşayan varmı

bebisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2024
6
0
27
2 Nisan 430
5 Nisan 619
7 Nisan 746
Beta Hcg testlerim çok yavaş yükseliyor ama doktor rahimde çok küçük bı kese gördü hastaneye yatışım yapıldı dış gebelikten şüpheleniyor acil durumda müdahale edilecekmis.Normal gebelikte olabilir dış gebelikte diyorlar bu durumu yaşayan var mı

Bu değerle kese görünmesine çok şaşırdım. Diyelimki gördü, kesenin nerede göründüğü bellidir, rahim duvarındaysa zaten dış gebelik olmuyor , döllenen yumurta kanaldan geçemeyip yolda bir yere tutunuyorsa dış gebelik gerçekleşiyor . Ya eksik yada yanlış bilgi verdiniz bize şuan . Özel hastanede mi yatış istediler?

Bu değerle kese görünmesine çok şaşırdım. Diyelimki gördü, kesenin nerede göründüğü bellidir, rahim duvarındaysa zaten dış gebelik olmuyor , döllenen yumurta kanaldan geçemeyip yolda bir yere tutunuyorsa dış gebelik gerçekleşiyor . Ya eksik yada yanlış bilgi

Devlet Hastanesi'nde yatıyorum alttan baktı çok küçük bir kese var dış gebelikte olabilir normal gebelikte beklememiz gerekiyor dedi iç kanama riski olduğu içinde hastaneye yatırdılar sağlıksız gibi duruyor ama ilk gebelik olduğu için bekleyelim dedi doktor

Devlet Hastanesi'nde yatıyorum alttan baktı çok küçük bir kese var dış gebelikte olabilir normal gebelikte beklememiz gerekiyor dedi iç kanama riski olduğu içinde hastaneye yatırdılar sağlıksız gibi duruyor ama ilk gebelik olduğu için bekleyelim dedi doktor
Anlıyorum Rabbim şifa versin inşallah bir problem yoktur 🙏

2 Nisan 430
5 Nisan 619
7 Nisan 746
Beta Hcg testlerim çok yavaş yükseliyor ama doktor rahimde çok küçük bı kese gördü hastaneye yatışım yapıldı dış gebelikten şüpheleniyor acil durumda müdahale edilecekmis.Normal gebelikte olabilir dış gebelikte diyorlar bu durumu yaşayan var mı
Kese aşağıda gibi bişey dediler mi benim de ilk gebelikte düzenli artış yoktu 500 de görmüştük keseyi alttan

Düşük yaptım sonra daha sonra da dış gebelik geçirdim asla kese görünmedi kanama vardı sürekli ağrı vardı

Kese aşağıda gibi bişey dediler mi benim de ilk gebelikte düzenli artış yoktu 500 de görmüştük keseyi alttan
Yok canım zaten doğru düzgün de bilgilendirme yapılmıyor hepsi olabilir dedi sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi ama bebeğin demi

Gördüklerinde demişlerdi zaten %90 düşer diye
Anladım canım çok geçmiş olsun banada kürtaj dediler ama ne muayane ettiler alttan ne birşey sadece kan tahliliyle akşam 9 da kürtaj yapcaklar. kabul etmesem 1 hafta bekleyip özele mı gitsem diye düşünüyorum sonuçta kese göründü alttan bakmaları gerekmez mi çok moralim bozuldu neden kürtaj olcagımı bile söyleyen yok burda sadece beta Hcg ye göre kürtaj yapmaları saçma değil mi

Anladım canım çok geçmiş olsun banada kürtaj dediler ama ne muayane ettiler alttan ne birşey sadece kan tahliliyle akşam 9 da kürtaj yapcaklar. kabul etmesem 1 hafta bekleyip özele mı gitsem diye düşünüyorum sonuçta kese göründü alttan bakmaları gerekmez mi çok moralim bozuldu neden kürtaj olcagımı bile söyleyen yok burda sadece beta Hcg ye göre kürtaj yapmaları saçma değil mi
Bence bekle sonra çok pişmanlık duyarsın

2 Nisan 430
5 Nisan 619
7 Nisan 746
merhabalar bende benzer sürecten geciyorum gebeliğiniz devam edıyor mu kese görüntüsü netleşti mi

Ben yaşadım. Beta en fazla 900 oldu ve çok yavaş arttı. Aynı şekilde dış gebelik olabilir denirdi iğne vuralım dediler ama istemedim. Kürtaj oldum. Bebek rahimdeymiş
Bir de beni gereksiz korkuttular eğer tüpte ise tüpün alınır falan. 5000 i geçmeden zaten tüp patlamazmıs rahimdeysede zaten görünürmüş. İğne vurulmayın. Normal yolla düşmesini bekleyin ve artısı takip edin ya da kürtaj olun. İğne vurulursanız 6 ay korunmanız gerekir.
Bir de bende 1298C homozigot pıhtılaşmanın bir türü varmış. İğneye gerek yok demişlerdi ama yeni bir gebelikte bizim durumumuzda olanların vurulması gerekiyor

2 Nisan 430
5 Nisan 619
7 Nisan 746
Canım bende dıs gebelikle alakalı zorlu bi sürecten geciyorum benim betam 3000 e kadar yükseldi sonra kesen degere gore coo kücük dediler sagliksiz gebelik dediler kürtaj oldum kürtajdan sonra degerim yükseldi icerde baska kese daha olabilir demekki diye dis gebelikten süphelendiler ki ozamana kadar ne agrim ne kanamam vardi gecen hafta o metotreksat denilen igneyi vuruldum 4 gun yattm 7günden sonra betam dusmeye basladi tabi o surece kadar degerim 8000 e cikmisti simdi 5000 lerde kanamamda basladi pihtili atiyorum doktor dusuyor demekki dedi 2 gunde bir kan verip takip edilecek ama agrilar devam ediyor suan Allah yardimcimiz olsun

Ben de benzer bir süreçteyim. Geçen cumartesi betam 900 çıktı. Bir daha baktırmadım bu cumartesi sata göre 5+2 doktora gittim. Doktor sata göre kese karından gözükür gel bakalım dedi ve gözüktü de. Beta istedi bakalım kese ile uyumlu mu değer dedi. Ne olduysa o zaman oldu, betam 1700lü değerlerde çıktı🥲🥲 Doktor pazartesi yine test yapıp vajinal muayene edelim dedi.
Aklımda çok soru var, beta 1700lerde karından kese net görünür mü? Dış gebelik olsa doktor farketmez miydi? Bir de ilk betayı farklı bir hastanede yaptırmıştım. İlk gebelikte böyle şeyler yaşamak çok stresli ve üzücü.

Ben yaşadım. Beta en fazla 900 oldu ve çok yavaş arttı. Aynı şekilde dış gebelik olabilir denirdi iğne vuralım dediler ama istemedim. Kürtaj oldum. Bebek rahimdeymiş
Bir de beni gereksiz korkuttular eğer tüpte ise tüpün alınır falan. 5000 i geçmeden zaten tüp patlamazmıs rahimdeysede zaten görünürmüş. İğne vurulmayın. Normal yolla düşmesini bekleyin ve artısı takip edin ya da kürtaj olun. İğne vurulursanız 6 ay korunmanız gerekir.
Bir de bende 1298C homozigot pıhtılaşmanın bir türü varmış. İğneye gerek yok demişlerdi ama yeni bir gebelikte bizim durumumuzda olanların vurulması gerekiyor
Yanlış bilgi vermişsiniz. 2 ay önce dış gebelik geçirdim değerim en fazla 4600 oldu 2 doz mtx vuruldu. Değerim 183 e düştü tam süreç bitti derken tüpüm patladı ve iç kanama geçirdim. Şükür ki tüpüm alınmadı. Yani 5000 üstü olmasına gerek yok değerinin, her an herşey olabiliyor dış gebelikte.

Ben dış gebelik geçirdiğimi düşünmüştüm tüp patlaması vs yaşar mıyım diye çok korkmustum doktorum bu şekilde bilgi verdi bana 5000lerde vs riskli dedi ama her doktor ayrı bişey dediği için artık ne doğru ne yanlış bilmiyorum.
Bu forumda betası doğru artış göstermemiş geç döllenme olup sağlıklı artışı olan biri vardı o bana umut olmuştu ama maalesef benim 900 ü geçmedi. Sıkı takip ve iki doktor ile ilerlemek lazım en az.
İnşallah dağlıkla herkes bebeğini kucağına alır hiç böyle olumsuz şeyler yaşamayız 🙏🏻

X