Düşük beta hcg artışı rahimde kese var aynı durumu yaşayan varmı

Yanlış bilgi vermişsiniz. 2 ay önce dış gebelik geçirdim değerim en fazla 4600 oldu 2 doz mtx vuruldu. Değerim 183 e düştü tam süreç bitti derken tüpüm patladı ve iç kanama geçirdim. Şükür ki tüpüm alınmadı. Yani 5000 üstü olmasına gerek yok değerinin, her an herşey olabiliyor dış gebelikte.
Öncelikle çok gecmjs olsun ,bende 2 ay once dis gebelik gecirdim ve malesef bende iç kanama yaşamadım ameliyat edilmedim. Siz şu an nasılsıniz ,iç kanamadan dolayı herhangi bir sıkıntıniz oluştu mu

Öncelikle çok gecmjs olsun ,bende 2 ay once dis gebelik gecirdim ve malesef bende iç kanama yaşamadım ameliyat edilmedim. Siz şu an nasılsıniz ,iç kanamadan dolayı herhangi bir sıkıntıniz oluştu mu
Hayır 4 ay sonra hsg çekilecek ve tüplerin durumuma bakılacak 1 kez daha dış gebelik yaşarsam tüpü alacaklar. Bana doktor mtx vurulduğundan dolayı tüpün çok hasar almamış dedi o yüzden tüpü almamış. Bir problem yok şükür. İnşallah birdaha ki gebelikte sorun çıkmaz.

Hayır 4 ay sonra hsg çekilecek ve tüplerin durumuma bakılacak 1 kez daha dış gebelik yaşarsam tüpü alacaklar. Bana doktor mtx vurulduğundan dolayı tüpün çok hasar almamış dedi o yüzden tüpü almamış. Bir problem yok şükür. İnşallah birdaha ki gebelikte sorun çıkmaz.
Cok geçmiş olsun insallah, Allah bi daha yaşatmasın. Peki ameliyat oldunuz mu ,yoksa beklediniz mi sizde. Benim iç kanama rahim ve tüp arkadasinda birikmis malesef doktorlar hep olumsuz konusuyor

İç kanama gecirdim yanlış yazmışım

Cok geçmiş olsun insallah, Allah bi daha yaşatmasın. Peki ameliyat oldunuz mu ,yoksa beklediniz mi sizde. Benim iç kanama rahim ve tüp arkadasinda birikmis malesef doktorlar hep olumsuz konusuyor
Benim olaylar çok karışık ilerledi her aşamayı yaşadım. Gebeliğimi 35 beta hcg değerinde öğrendim ilk düzenli ilerledi 10 gün kadar sonra kahverengi kanama başladı. Bir doktora gittim düşük yapıyorsun dedi. Başka doktora gittim progesteron fitili verdi 1 hafta kullandım beta 900 e çıktı ve kırmızı kanamam olup 400 e düştü ve düşük yaptın dedi gönderdi. 15 gün sonra icimde bir şüphe oldu tekrar kan verdim 2500 gibi bir sonuçla karşılaştım başka doktora gittim yine önce kürtaj yaptı belki parça kalmıştır diye sonra mtx vuruldu 4500 lere geldi 2. Doz vuruldu ve hızlı bir şekilde düştü 183 oldu ve 1 gün sonra çok ağrım oldu batma tarzında 1 gün daha bekledim gitmedim ama iç kanama geciriyormusum. Ertesi ağrım yoktu ama gittim yine de ultrasonda kanama alanı gözüktü aynı gün laparoskopik ameliyata girdim tüpü almadı bebekte bilye kadarmış alındı ve beta 0 oldu tüp temizlenip kapatıldı şuan bekleme surecindeyim olaylar bundan ibaret herhangi bir ağrım kanamam birseyim yok ve düzenli regl görüyorum yine ( 15 yaşımda yumurtalık kist ameliyatı olmuştum ben ondan dolayı olduğunu düşünüyorum)

Benim olaylar çok karışık ilerledi her aşamayı yaşadım. Gebeliğimi 35 beta hcg değerinde öğrendim ilk düzenli ilerledi 10 gün kadar sonra kahverengi kanama başladı. Bir doktora gittim düşük yapıyorsun dedi. Başka doktora gittim progesteron fitili verdi 1 hafta kullandım beta 900 e çıktı ve kırmızı kanamam olup 400 e düştü ve düşük yaptın dedi gönderdi. 15 gün sonra icimde bir şüphe oldu tekrar kan verdim 2500 gibi bir sonuçla karşılaştım başka doktora gittim yine önce kürtaj yaptı belki parça kalmıştır diye sonra mtx vuruldu 4500 lere geldi 2. Doz vuruldu ve hızlı bir şekilde düştü 183 oldu ve 1 gün sonra çok ağrım oldu batma tarzında 1 gün daha bekledim gitmedim ama iç kanama geciriyormusum. Ertesi ağrım yoktu ama gittim yine de ultrasonda kanama alanı gözüktü aynı gün laparoskopik ameliyata girdim tüpü almadı bebekte bilye kadarmış alındı ve beta 0 oldu tüp temizlenip kapatıldı şuan bekleme surecindeyim olaylar bundan ibaret herhangi bir ağrım kanamam birseyim yok ve düzenli regl görüyorum yine ( 15 yaşımda yumurtalık kist ameliyatı olmuştum ben ondan dolayı olduğunu düşünüyorum)
Cok zorlu bi sürec ama insallah bununla son olsun . Umarım bu yasadiklarimizi unuttugumuz günler görürüz

Uzunca anlattım belki böyle yaşayan varsa diye bende kendim gibi birsey yaşayan görmedim ve her doktor farklı konuşuyordu sonunda kurtuldum ama ameliyat olduğumda 2 buçuk aylık hamileydim

Bu değerle kese görünmesine çok şaşırdım. Diyelimki gördü, kesenin nerede göründüğü bellidir, rahim duvarındaysa zaten dış gebelik olmuyor , döllenen yumurta kanaldan geçemeyip yolda bir yere tutunuyorsa dış gebelik gerçekleşiyor . Ya eksik yada yanlış bilgi verdiniz bize şuan . Özel hastanede mi yatış istediler?
Ben yaşadım. Beta en fazla 900 oldu ve çok yavaş arttı. Aynı şekilde dış gebelik olabilir denirdi iğne vuralım dediler ama istemedim. Kürtaj oldum. Bebek rahimdeymiş
Bir de beni gereksiz korkuttular eğer tüpte ise tüpün alınır falan. 5000 i geçmeden zaten tüp patlamazmıs rahimdeysede zaten görünürmüş. İğne vurulmayın. Normal yolla düşmesini bekleyin ve artısı takip edin ya da kürtaj olun. İğne vurulursanız 6 ay korunmanız gerekir.
Bir de bende 1298C homozigot pıhtılaşmanın bir türü varmış. İğneye gerek yok demişlerdi ama yeni bir gebelikte bizim durumumuzda olanların vurulması gerekiyor
Ne iğnesi acaba soyleyebilirmisiniz ben kürtaj olurkene vurdular ama öule bir şey anlamadım bir de alti ay korun dediler

İğne ismini hatırlamıyorum ama dış gebelik ise bir iğne vurup kürtaja almıyorlar diye biliyorum. Doktor dış gebelik ise iğne vururuz ama 6 ay korunman gerekir demişti. Muhtemelen 6 ay korun dediklerine göre size o iğne vuruldu sanırım.
Yinede yanıltmak istemem dr verdiği bilgi bu sekildeydi

X