Düşük sonrası gebelik ne zaman?

Corpuss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
409
177
35
Merhaba, 1 ağustosta düşük yaptım (6. Haftadaydı), kalp sesi duyulmadı hiç boş gebelikti. Doktorum beta hcg sıfırlanmadan ilişkiye ve hamileliğe izin vermedi. En son 10 gün önce 34 geldi ama ben randevu alıp gidemedim tekrar. Bu arada adet de gördüm. Doktora sorduğumda beta 0 olduğunda tekrar hamile kalabilirsin, gebelik haftan düşüktü zaten demişti. Ama ben etraftan sürekli 3 ay bekleyenleri duyunca bi acaba mı oluyorum. Açıkçası aynı şeyleri tekrar yaşamaktan da korkuyorum. Ama yaşım 35 çok uzatmak da istemiyorum. Eşimle hala hiç ilişkiye girmedim korkudan. Artık biraz rahat mı bıraksam, yoksa sıfırı görmeyi beklesem mi? ( bu arada sıfırlanmıştır dimi?? Adet de gördüm. Tatile gidiyorum baktıramayacağım) Ya da bir ay daha en azından ihtiyaten beklesem mi? Bilemedim ya bana bi akıl verin hanımlar

Merhaba, boş gebeliği bilmiyorum ama kalp durması sonucu kürtaj oldum ve doktorum (perinatolog) regl olduktan sonra hemen çocuk çalışmalarına başlayabilirsiniz sorun yok demişti. Adet görmüşsünüz bence beklemenize gerek yok. Ben beklemedim ilk ay olmadı ikinci ayda hamile kaldım. İnşallah siz de sağlıklı bir gebeliğe hayırlı zamanda hamile kalırsınız 💕

Bende boş gebelik yaşadım. Kirtaşla sonlandı. Doktorumuz rahimin toplanması için 3 ay korummamızı önermişti.

Merhaba, boş gebeliği bilmiyorum ama kalp durması sonucu kürtaj oldum ve doktorum (perinatolog) regl olduktan sonra hemen çocuk çalışmalarına başlayabilirsiniz sorun yok demişti. Adet görmüşsünüz bence beklemenize gerek yok. Ben beklemedim ilk ay olmadı ikinci ayda hamile kaldım. İnşallah siz de sağlıklı bir gebeliğe hayırlı zamanda hamile kalırsınız 💕
Teşekkür ederim 🙏

Merhaba bende mayis ayi 7 haftalik kanamayla giitim Dr bos gebelik dedi 8 haftada düştü. Haziran ayi ilk adetimi gordum. Son adetim oldu simdi hamileyim. 10+4. Ben beklemedim. Bilmiyorum haftanda kucuk beklemesende olur diye dusunuyorum. Ztn adet olmussun sifirlanmistir degerlerin.

Kızlar kürtaj sonrası 2-3 aylık sürede doğum kontrol hapı ile korunmanın bir sakıncası olur mu sizce doktorlarınız ne önerdi ?

X