Düşünmekten kafayı yiyeceğim..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kendi işi dediğiniz küçük bir cafe , yaşadığınız yer ufakmış. o cafe sizin hayat boyu nasıl geçindirecek. Bunun garantisi yok ama garson olsanız, doğalgaz teknikeri olsanız ufak yer bile olsa ekmek bulursunuz. Altın bilezik. Başkasının altında çalışmam ifadesi 31 yaşında bir adam için gerçekten kötü bir ifade. Hepimiz patronlar için veya devlet için çalışıyoruz. Para sahibi olam ve patron olan çok az insan var. Bunun nesi kötü nesi aşağılık anlamadım. Esrar konusu , babasının alkolik olması, arabamı satarım demesi, işten çık demesi, etrafın onun için iyi biri değil demesi... hepsini birleştirince bence herşey çok açık. siz ailenizi size maddi olarak destek olsunlar diye mi istiyorsanız ? Annenizin gönlü varmış, evlenin gitsin o halde. Yarın alkolik baba para istediğinde, küçük yerde cafe batıp parasız kaldığınızda , çok görgülü kv size dadandığında ağlaştığında, ben işsizim kimsenin altında çalışamam dediğinde bu güzel günlerinizi karnınızı tuta tuta güldüğünüzü aldığınız 15 kg düşünün. hayat flört döneminden ibaret olsaydı evlenin derdim. İntihar falan yazmışsınız sizde pek sağlıklı düşünemiyorsunuz. Bu kafayla hayati kararlar almayın.
Ne kadar acımasızca bir yorum..bir insanın üzüntüsüyle nasıl dalga geçmişsiniz..sanırım asgari ücretle çalışan yada memur tayfasındansınız ki bu kadar öfkelisiniz söylediğime.

Yazınız uzun olduğundan ancak okudum,diğer sayfalara bakamadım.

Benim takıldığım sevgiliniz hala o arkadaş grubuyla görüşüyor mu? Yoksa çoktan bağını kesmiş durumda mı? Hala görüşüyorsa o işten hayır çıkmaz.Sizin için zorla arkadaşlarından uzaklaşırsa gene olmaz, bu sefer de ilerde sizi suçlar, yine görüşmeye devam eder zaten.Önemli olan kendi isteğiyle çoktan uzaklaşmış durumda olması.Değilse sıkıntı.

İş konusuna gelirsek de size katılıyorum. Kafenin hiçbir garantisi yok.Yarın batsa işsiz güçsüz kalacak öyle. Başkasının emri altında çalışamam diyen adam diyelim ki kafe battı,napacak? Evde işsiz işsiz yatacak mı,yoksa başkasının emri altında çalışmak için iş arayacak mı? Ben taşı sıkar suyunu çıkarırım diyenlerdense amenna,ama iş beğenmeyip burun kıvıracaksa ideal eş kumaşı göremedim. Bence teknikerlik iyi meslek. Teknikerlik yapsa,kafeden de ek gelir gelmiş olsa daha iyi olurdu gibi.

Bilmiyorum sevgilinizde olmamış, oturmamış şeyler var gibi.O yüzden aşkınız uğruna her şeyi göze alın diyemeyeceğim.

Ne kadar acımasızca bir yorum..bir insanın üzüntüsüyle nasıl dalga geçmişsiniz..sanırım asgari ücretle çalışan yada memur tayfasındansınız ki bu kadar öfkelisiniz söylediğime.
hı hı pis fakirim o yüzden, sizin potansiyel eşinizin muhteşem kafesini ve doğal olarak sizi kıskandım.beni de mazur görün asla sizin hayatınız gibi bir hayat yaşayamam :KK14:

Benim aklıma şey takıldı. 31 yaşında adamın nasıl hayatındaki ikinci kişi olabilirsin?
Eski sevgilisi daha iyisini bulunca bırakmış diyorsun. Belki de başka sebepten bırakmıştır. Çevresindekiler de kişiyi pek onaylamamış herkesten kötü söz duymuşsun. Ben olsam annemi dinlerim.

Canım yanlış anlama ama alkolik bir babasi ve uyuşturucu geçmişi olan bir adamla evlenmeyi gerçekten ciddi cidi düşünüyorsan , önce sağlam bir tedavi ve terapi sürecinden geçmeni öneririm.Ilerde çok ihtiyacin olacak çünkü

Merhaba,bir derdim var lütfen birilerinin yorum tecrübelerini duymak istiyorum çünkü etrafımdaki herkes beni eleştiriyor.tükenmek üzereyim 😞

Ben 27 yaşında kendi halinde uysal bir kızım sevgilim 31 yaşında..2 yıllık bir ilişkim var,sevgilimle aynı yerde çalışırken tanıştık.çok iyi anlaştık evlenmek istedik.ben anneme konuyu açtım(babam sizlere ömür), annem karşı çıktı ilk başta nedeni de okumamış iyi mesleği olmamasıydı.ben 4 yıllık muhasebe mezunuyum muhasebeci olarak çalıştım ama çevremdeki tüm akrabalar beni sanki doktormuşum gibi görüyor halbuki asgari ücretli çalışan biriyim😫nedeni de ailede çok fazla okumuş genç yok o yüzden herkes bana büyük gözle bakıyor halbuki şu zamanda üniversitede bitirmek bence çokta büyük bir şey değil..her neyse herkes doktor mühendis öğretmen tarzı birine layık olduğumu söyledi..neyse bir şekilde aşık olduğumu söyledim annem dayılarıma amcama söyledi onlarda sevgilimi araştırmaya koyuldu ,birçok kişi olumsuz şey söyledi kızınızı vermeyin falan..şoka uğradım resmen.sevgilime neden böyle söylediklerini sorunca önceden alkol içtiğini ,arkadaşlarıyla çok takıldığını arkadaşlarının sağlam olmadığını falan söyledi bu da çevrede işe yaramaz biri gibi izlemim bırakmış dedi.çok kızdım ona beynini yedim bu konulardan resmen..ama o defteri kapattığını evlenip baba olmak yuva kurmak isteiğini söyledi hep..bende yalan yok o tarz birşeyine rastlamadım sadece birkaç arkadaşının düğününde alkol almıştı ondada olay çıkardım tövbe etti tamam dedi artık ondan sonrada görmedim birşeyini...benden önce 5 yıllık ilişkisi vardı kız mesleği iyi biri bulunca sevgilimi aniden bırakıp evlenmiş hayatındaki 2.kişiyim yani bunları ondan öğrenmediğim için kadınla kızla işi olmaz yani..zaten birçok kez denedim hatta bi arkadasımı sosyal medyadan eklettirdim tanışmak istiyorum falan dedik hiç umursamadı engelledi direk..sevgilim 2 yıllık doğalgaz teknikerliğinden mezun birçok yerde çalışmış ,küçük cafe tarzı dükkanları var şuanda orayı işletiyor babası emekli ayrıca uzun yol şöforu evde durmaz.doğalgaz teknikerliği üzerinde çalış kendini geliştir diyorum kendi işim var neden başkalarının emri altına gireyim diyor.küçük bir yerde yaşıyoruz burda çalışanı köle gibi sömürürler bende işten çıktım zaten çalışma bosver güzel devlet işi bulursan istersen çalışırsın diyor.Dükkanları zaten evinin altında orda ufak tefek kavgaları olmuş haksızlık karşısında susmaz,acaba diyorum ondan dolayımı etrafında böyle konuştular bilmiyorum..

Toparlamak gerekirse babam olmadığı için dayım amcalarım kimse istemiyor biz vermeyiz ,sorduk 3 kişi kötü dediyse bu iş bizim için bitmiştir naparsanız yapın dedi.ne kadar dil döktürsem anneme ,ikna et dediysem hepsi inatçı çıktı nasıl olacak isteme falan annem üzgün sevgilime kanı ısınmış beğeniyor ama korkuyor ,daha önce bir ilişkim olmuştu dışarıdan mükemmel görünen adamdı herkes beğenmişti kendisi mühendisti işi arabası yakışıklılığı 10 numara herkese göre ama bana kötü davranırdı laf arası beni aşağılardı,kendisi mükemmeldi benimde mükemmel olmamı beklerdi yanında yaptığım hareketlere dikkat ederdim acaba yanlış mı yaptım ,gözünde düştüm mü diye şizofren bir kız olmuştum resmen.😔herşeyime dikkat ederdim kiloma saçıma giyimime çünkü bir salsam gözünde küçük düşerim diyordum ,malesef bu narsiste aşıktım..sürekli zaten seni hayatıma aldım benim gibi birinin kıymetini bil diye kafama kakalardı.ben herkesle olmam falan derdi...zaten bir anda senden ayrılıyorum ve sana ayrılık dışında seçenek sunmuyorum diyerek terketmişti beni..herkes şok olmuştu hani neden elinde tutamadın gibilerinden..bense hiç kimseye açıklama yapmadım çünkü konuşması bile beni yıpratıyordu..ama şuanki sevgilim oylemi yanında öyle rahatımki hiç karışmaz gülmekten karnımıza ağrılar girer.☺mesela bu 2 yıllık ilişkimizde o kadar yedik içtik eğlendikki ben 15 kilo aldım bakımsızlaştım ama birkere bu halin ne demedi..kendin nasıl mutluysan oyle kal sadece sağlığın için dikkat et derim dedi..değer verir bana bebek gibi bakar yedirir..bazen utanırım derim millet bakıyor bebek gibi tabağımı hazırlıyor falan..her işime koşar,bu konulardan dolayı sinirleri gerildi sinirli biri olmaya başladı evlenelim bitsin şu işkence dayanamıyorum diyor..herkesi karşısına alır bizim için ama ben alamıyorum...ne istedin de yapmadım kırıcı bir lafım mı oldu da bana boyle yapıyorsun diyor,arabamı satalım gidelim çatalından halısına mobilyasına herşeyi alalım 5 kuruş istemem senden oturalım evimizde diyor.. Buarada annesi kardeşleriyle tanıştım mükemmel görgülü insanlar..babası zaten uzak yol şoförü evde durmaz malesef alkolik..zaten babasından bile vuruyorlar beni

Etrafın baskısıyla o kadar yıprandım ki bunu sevgilime yansıttım onu da yıprattım buna hakkım yok ,artık düşünmekten ne iyi ne kötü ayırt edemiyorum ..bazen diyorum millet sussun istedikleriyle evleneyim ne olacaksa olsun..babam olmadıgı için herkes çok üzerime düşmüş amcalarım dayılarım okadar baskıcı ki..en kötüsüde kuzenlerime kadar herkes onunla evlenip napıcaksın diye diye beynimi kemirdi..sanki kendileri mükemmel evliliği varmış gibi...artık beynim o kadar yıkandıki sevgilimi onların baktığı gibi görmeye başladım halbuki o hiç değişmedi..bu beynimi yıkayanlarda birkere oturup konuşmamıştır sevgilimle insan yargılamak ne kadar kolay...napıcagımı bilmez haldeyim çok yıprattım ilişkimi ben herkesin dediğini kafaya çok takan biriyim nefret ediyorum kendimden ,hayatıma herkes karışır zaten herkes bana saf der.. annem herkese her derdini anlattığı için komşularımız bile biliyor ve bana acıyan gözlerle bakıyor hani yazık ediyorsun kendıne gibilerinden ve ben ağzımı açıp karşı çıkamayan konusamayan biriyim..sevdiğimin kız arkadaşıyla dertleşmiştim bana oyle bir erkeğe sahip oldugun için çok şanslısın kıymetini bilmiyorsun dedi..günlerce ağladım güzel ilişkimi yıprattım diye...artık bir piskolog ihtiyacım oldugunu düşünüyorum..okuduğunuz için tşk ederim içimi döktüm tecrübeleri olan bana bir fikir verecek kişiler belki bir psikolog durumumu
Özetler çnkü artık düşünmekten hafızamı kaybetmekten intihar etmekten korkuyorum bazen dalıp gidiyorum uzaklara sanki dünya başıma yıkılmış napayım işte bende boyle takıntılıyım lütfen yorum yapın..
evlenip başını yakma bu adamla. Ama sen kesin evlenir seneye bu zamanlar keşke sizi dinleseydim diye başlık açarsın...

Yakın zamanda benzer bir hadise yaşadık.
Soranların kötü dediği bir adamla evleneceğim diye tutturdu kızımız. Şimdi sayılı günleri kaldı ve sorumsuz, alkolik, tuhaf bir tip olduğu gayet bariz. Umarım son dakika da olsa bu yoldan döner de kurtarır kendini.

Çok farklı düşünmüş herkes,işyeri sahibi olması sorumsuz demek mi oluyor,her sabah kalkıp işyerini açması biton insanla uğraşması temizliğine kadar kendi uğraşması çalışmaz sorumsuz olduğunu mu göstertiyor,hadi diyelim başka iş buldu emir altına girdi kendi dükkanı bos bos kapalı dursun o zaman.ben sadece bu tarz durumda olan yada çevresinde evlilik yapan sonradan ailede nasıl karşılanıyor yani herkes sesini kesiyor mu çünkü şuanda her ağızdan bir ses çıkıyor.esrar olayısa herkes düzenli kullandığını falan anlamış üniversite zamanlarında arkasas ortamında biriki kullanımdan bahsediyorum bağımlı değil yani
Yorumları okudum da kimse dükkanını kapatsın bir işe girsin çalışsın dememiş ki...

Kimsenin emri altında çalışamam düşüncesi eleştirilmiş. Aile kurup bu sorumluluğu almak bunu gerektirebilir.

Bir de bu sen devlet işi olursa çalış yoksa ben sana bakarım olayı da hiç doğru değil.

"şu zamanda üniversite bitirmek çok da büyük birşey değil"den ötesini zor okudum. bu zamanda üniversite okumayı küçümseyen birinin eş seçiminin de mantıklı olmayacağını düşünüyorum.
umarım bir şekilde ailenizin dediklerini dinlersiniz yoksa böyle bir adamla anca harcanır, 5 sene sonra nasıl kurtulurum diye konular açarsınız.

10 yıl önce içmiş uyuşturucu diyorsunuz da. Bu kötü diyen çevresi 10 yıl evveli olan şeyden dolayı mı hayır diyor sizce, şimdiye kadar çoktan unuturlardı. Bu içme mevzuları da sandığınız kadar eski değil bence

Başta baba olmayınca karışan çok olur.
Biz demiştik diyecekler, cesaret edememem çok normal.
Evlenmeden böyleydi diye senin gibi bahseden çok insan var. Evlendikten sonra çok değişti tanıyamadım diyen. Öyle olursa cicim ayları geçince sıkılır bunalır eski arkadaşlarıyla takılmaya başlarsa ne yapacaksın? Şaşırmazsın çünkü bilerek evlendin.
böyle adam öldürmez ama süründürür. Mutsuz olmazsın ama mutlu da olmazsın. Alkolu arada alır. Baba alkolik çünkü onu görerek büyümüş. Kucağında çocukla geri dönsem mi diye bakarsın. Bunlar uzak ihtimaller değil.

"şu zamanda üniversite bitirmek çok da büyük birşey değil"den ötesini zor okudum. bu zamanda üniversite okumayı küçümseyen birinin eş seçiminin de mantıklı olmayacağını düşünüyorum.
umarım bir şekilde ailenizin dediklerini dinlersiniz yoksa böyle bir adamla anca harcanır, 5 sene sonra nasıl kurtulurum diye konular açarsınız.
Konu sahibine katılıyorum. Eskiden üni bitirenin işi hazırdı. Çünkü üni kazanmak zaten asıl olaydı, odtü, boğaziçi ankaradaki istanbuldaki üni lerdi. Şimdi il olarak kendine yetemeyen bir yerde bile ilçesinde kampüs var. İstanbul desen apartmanlara kurulmuş özel üni lerle dolu. Mezun olana zaten iş yok. Üni bitirmenin ne manası var? iş yoksa.

Konu sahibine katılıyorum. Eskiden üni bitirenin işi hazırdı. Çünkü üni kazanmak zaten asıl olaydı, odtü, boğaziçi ankaradaki istanbuldaki üni lerdi. Şimdi il olarak kendine yetemeyen bir yerde bile ilçesinde kampüs var. İstanbul desen apartmanlara kurulmuş özel üni lerle dolu. Mezun olana zaten iş yok. Üni bitirmenin ne manası var? iş yoksa.
Üni mezunluğuna sadece iş odaklı bakmamak gerekli. Belirli bir kültürel birikim, tecrübe aynı zamanda

Üni mezunluğuna sadece iş odaklı bakmamak gerekli. Belirli bir kültürel birikim, tecrübe aynı zamanda
Çok haklısınız işte saydığım değerli ünilere gidenler gerçekten entelektüel birikimle, bir dille mezun olmuş. Şuanda kıyıda köşede açılmış bilmem ne bilmem ne ünileri.. kadrolarına bakın, prof bile yok. Çocuklar öğretim görevlilerinden ders alarak -ki onlar da geçen yıl önce ki yıl mezun olmuş, öğtencilerden iki üç yaş büyük- mezun oluyor. Bırakın bilgi birikimini alanında uzman bile olamıyorlar. Dil desen zaten yok, iş deneyimi yok.. hayat deneyimi yok.. üni okuyup da evde oturana mana veremiyoruz milletçe. İş aramaya kalksa iş yok. Bir kişi alınacaksa odtü işletme mezunu mu alınır kütahya, yozgat, tokat mezunu mu.. eskiden ankara üniversitesi siyasal bilgiler bitiren konsolos oluyormuş, kaymakam vali, ateşe bakanlıklarda.. şimdi her ilde siyasal bölümü var..

Bencede bir psikologa ihtiyacin var..
Biri gelir sevgilini kötüler sende onun üzerine gidersin sonra baskasi gelir sevgilinin iyi yanlarini anlatir pismanlik duyarsin.. gelen giden vurmus sana sende sevgiline..

Evlenme. Normal düsünemiyorsun ve daha bebesin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X