Bebek Beslenmesi Ek besin tarifleri (4.aydan itibaren)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
artık bende kızıma kahvaltı vermeye başladım kızm 5. ayını doldurdu fakat 2 sabah çok güzel yedi bu gün biraz zorlandım beslerken kahvaltısı nı ise şöyle hazırlıyorum 3 adet bebe bisküvüsi tussuz peynir bir çay kaşığı pekmez üzerinede ıhlamur döküp bulamaç haline getiriyorum . acaba aynı şeyi yemekten sıkılmış olabilirmi.

bence sıkılmıştır ,değiştirerek ver .mesela benim kahvaltılarımın içerikleri hep farklıdır..birgün ballı irmikli ,birgün tahıllı,birgün armutlu,sütlü pirinçli ,içine koyduklarım değişir sürekli ,yanında bebe yoğğurdu veririm değişik tat gelir ağzına ..bence sende öyle dene ..

bence sıkılmıştır ,değiştirerek ver .mesela benim kahvaltılarımın içerikleri hep farklıdır..birgün ballı irmikli ,birgün tahıllı,birgün armutlu,sütlü pirinçli ,içine koyduklarım değişir sürekli ,yanında bebe yoğğurdu veririm değişik tat gelir ağzına ..bence sende öyle dene ..

haklısın tatlım bizde yeni başlatık tabi 5 aylık olduğumuz için yediklerimizde kısıtlı ahh bi 6 aylık olsun prensesima neler yapıcam birde sürekli yedirirken oyalamam gerekiyor yani dikkatini dağıtmam gerekiyor yoksa yemiyor çok uğraşıyorum yani

bugün kızımın afiyetle yediği,atmasyon ve başarılı olan bir tarif daha :))
bir küçük kabağın yarısı
bir küçük domatesin yarısı
orta boy tatlı biberin 1/3 ü
1/8 soğan
3 tatlı kaşığı k.mercimek
2 tatlı kaşığı pirinç
az tuz az zeytinyağ
3 çay bardağı tavuk suyu
hepsini pişirdim.yağı en son ekledim.tadı çok güzel oldu.blendırdan geçirip yedirdim.bu ölçülerle benim bebeğim için 2 öğün çıktı.bir küçük kasenin 3/4 ünü yer benimkızım.o şekilde 2 kase oldu bu mama.kalanını da atmadım,küçük kavonazda buzdolabında sakladım.duruma göre yarında yedirebilirm

bende kızıma domates Çorbası yapmak ıstıyorum kızım Şu an 5,5 aylık acaba artık domates yeŞıl tatlı bıber birde tavuk yada et suyu verebılırmıyım Çorbasını yapıp

domates için biraz bekle canım ..şimdilik tarhana ,tavuk filan ver domates allerjik bir durum yaratabilir ,7. ayda filan başla..

benim minnoşun doktoru 4.5 aylıktan beri domates çorbası veriyor,bende yediriyorum.herhangi bir sorunyaşamadık.ama her bebeğin bnyesi farklı tabi

dün yaptım herhangi bir anormallik sezmedim açıkçası çokta iştahlı yedi sanki doğduğu ilk günden beri bu anı bekliyomuş gibi allerjik bi durum dışında bi zararrı yoktur heralde

yok yok bişey olmaz sevdiyse ne ala ama domatesin şimdi mevsimi değil..1-2 aya tam mevsimi hormonsuz hormonsuz yer minikler..

Muhallebi: 4-6. aydan itibaren başlanır. Genellikle akşam öğünlerinde yatmadan önce verilir.

Mama ile Muhallebi Hazırlanışı: İnek sütü 1 yaşına kadar önerilmediğinden mama ile hazırlanması önerilmektedir.

Malzemeler:
• 1 su bardağı su (200 ml)
• 3 silme tatlı kaşığı pirinç unu
• 6 ölçek Devam Biberon Maması*

Hazırlanışı:
1 su bardağı su ile 3 silme tatlı kaşığı pirinç unu pişirilir ve ocaktan indirdikten sonra içerisine 6 ölçek Devam Biberon Maması* ilave edilip, iyice karıştırılır.

MERABA EYLÜLCÜM BENİM KIZIM 3,5 AYYLIK VE BEN DANONE VE KAVANOZ MEYVE PÜRESİ YEDİRİYORUM SÜTÜM YOK ZATEN MAMA VERİYORUM DÜŞÜNÜYORUMDA MAMA YERİNE MUHALLEBİ YAPIP YEDİRSEM DAHA DOYURUCU OLMAZMI HEM TADI İÇİN HEMDE KİLO BAKIMINDAN İİ OLMAZMI SENCE NEDERSİN.kaydirigubbakcemile3

MERABA EYLÜLCÜM BENİM KIZIM 3,5 AYYLIK VE BEN DANONE VE KAVANOZ MEYVE PÜRESİ YEDİRİYORUM SÜTÜM YOK ZATEN MAMA VERİYORUM DÜŞÜNÜYORUMDA MAMA YERİNE MUHALLEBİ YAPIP YEDİRSEM DAHA DOYURUCU OLMAZMI HEM TADI İÇİN HEMDE KİLO BAKIMINDAN İİ OLMAZMI SENCE NEDERSİN.kaydirigubbakcemile3

eylüle sormuşsun ama canım çekti,cevaplayayım dedim zemuszemus bence kesinlikle doktoruna sormadan katı gıdaya başlama.doktorum gerek görürse başlarsın.anne sütü veremiyorsan da bebek sütü veriyorsun sonuçta dimi,eğer doktorun gerekli görmezse 6 ay dolana kadar ek gıdaya başlatmaz.bence 3,5 aylıkbebek için çook erken.hem de muahllebi.tabi bu benim fikrim,gene sen daha iyi bilrsin

durum cum bence erken canım ek gıda için neden bu kadar erken başladın anlamadım ama şöyle bir durum var ,sütün yoksa devam maması veriyorsun o anne sütü yerine geçiyor her ne kadar tam olarak karşılamasada ,sakın onu kesip te muhallebi ye geçme muhallebi bir ek gıdadır ana besin değil,sen mamaya devam et ,danino tarzı şeyleri de sürekli verme ,onun yerine evde kendi mayaladığın yoğurdu verebilirsin.6.aydan sonra muhallebi ,çorba ve diğer gıdalara başlarsın artık..

bir tarif daha vereyim ,
ilikli kuzu kemiği düdüklüde kaynatılır ,etleri didiklenirir,suyu ve eti bir tencereye alınır ,içine biraz arpa veya tel şehriye konularak şehriyeler yumuşayana kadar pişirilir ..istenirse blender dan geçirilir biraz tuz ve zeytinyağı konulur ,işte size kemik suyuna çorba..

ben kemikleri kaynatıp buz kalıplarına döküp buzluğa atıyorum,istediğim çorbaya bir iki tane katıyorum ..sizde öyle yapabilirsiniz..

yaaa ben büütn gün mutfaktan çıkmıyorum yaa nolcak böle kızlar 6 aylık bi kızım var sabah kahvaltıyla başlıyoruzz akşam 9 da hala kızım için mutfakta oluyorum bunu hafifleticek bi önerisi olan hiç olmazsa çorbayı hergün değilde birgün yapı birgünde dünden kalanı versek olmaz mı yaa

yaaa ben büütn gün mutfaktan çıkmıyorum yaa nolcak böle kızlar 6 aylık bi kızım var sabah kahvaltıyla başlıyoruzz akşam 9 da hala kızım için mutfakta oluyorum bunu hafifleticek bi önerisi olan hiç olmazsa çorbayı hergün değilde birgün yapı birgünde dünden kalanı versek olmaz mı yaa

çorbayı da yoğurdu da iki günlük yapıyorum, zaten ne kadar az yapsam da bitiremiyor bir günde....

iki günde bir yapın tabi,
ama neden vaktin mutfakta geçiyoki mesela ben anlatayım ,sabah kahvaltı yapıyo kızım ,öğlen çorbasını veya yemeğini yapıyorum,akşamüstü yoğurt meyve,gece muhallebi ,yani bunlar için bütün gün mutfakta olmaya gerek yokki ..

ben günlük yapıyorum mamalarını.bazen benimde baya zamanımı alıyo özellikle öğlen yemeği ama yinede tüm gün mutfaktayım diyemem.yine evimide derleyip topluyorum,tozumu alıyorum,akşam yemeğimi hazırlıyorum.sende yapabilrisn cnm,çok çeşit mi yapıyorsun acaba

X