Bebek Beslenmesi ek gıdalara geçiş

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ay sizin kaynanaları yolmak lazım valla:)nev,biçim insanlar ya.bendee çok kızıyorum.böyle emziren anneleri strese sokanları

bende tek yalnızızm eşimin görevi dolayısıyla doğudayaız kayınvaldemle aramızda sorunlar var birde buna bebeğin kilossnu takmış durumda kilosu az diyor bir sürü sorun yani
acaba benimde sütüm ondan azaldı birde çok takıyorum kafaya yaaa
bir ay sonra memeleket gidecem inşallah ii olurz
muhtamelen ondandır süte stres yaramıyo Allahtan bebeğin 5 aylık olmuş bari ek gıda faLAN TOPLAR

ben dün akşam ülker hero baby nin gogly pirinç unu mamasını verdim, muzlu olandan... suyla pişiriliyo hazırlaması çok kolay, bizim kız bayıldı tadına... ben bile beğendim laf aramızda...
benim sorunum kızım gece çok uyanıyo emziriyorum göğsümde emip uyuyor, memeyi ağzından yavaşça çekiyorum hemen yine emmeye başlıyor, 3-5 çekip yine duruyor... memeyi çekip emziğini verip yerine yatırıyorum yarım saat sonra yine ağlıyor... doymuyo mu yoksa ağzında meme kucağımda mı uyumak istiyo anlayamadım valla....

arkadaşlar kızıma 30 ml suyla bir çay kaşığı pirinç unu ekleyerek muhallebi yaptım içine bir ölçel devam maamsı karıştırdım bir tanede muz püre si koydum ama önce muzun püresini sade verdim yuttu sonrada muhallebiyi verdim kasenin nin yarısın yedi daha fazla zorlamadım ama benim bir sorum olacak

şimdi bu yaptığım öçülerede yarısın yedi diğer yarsısnı dolapta saklayıp yarın vereyiimmi
dökeyimm mi tabi büydükçe bitirecek ama şimdi zorlamadım ne yapayım

dök verme sakın her öğün taze yap ii sevindim yediğine istersen elma rendele içine onun hazmı daha kolay olur yavaş yavaş daha fazla yemeye başlar

muz elmaya göre daha tatlı olduğu için onu sevdi yarında armutlu veericem bakalım birde yarın bebelacın çorbasını vericem öğleyin bu sabah en az 3 kaşık elmalı yoğurt vwerdim aakaşma doğu muhallbeiyide yedi 3 kaşıktan fazla inşallah bizde alırız ama sanki farketti gibi her gün bir kaşık artırarak kaseyi tam vericem herlade

başka sorum olursa yazarım çok teşekürler yardımlar için

rica ederim kolay gelsin benimkide muza bayılıyo ama korkuyorum fazla vermeye biraz kabızlık çekiyo çünkü inşallah seninkinde kabızlık olmaz insanı çok strese sokuyo gelişmeleri yaz gene..

arkadaşlar bu bilgiler için ek gıdaya yeni başlayan bi anne olarak çookk teşekkür ediyorumm..bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşarak bebişlerimizi daha da iyi besleyip büyütücez inşallahh..

bu arada benim de bi sorum olacak..yoğurdunuzun ilk mayasını hazır yoğurttan mı aldınız yoksa ev yoğurdu mu kullandınız? yarın ilk defa yoğurt vermeye başlıycam ben de inş..oğluşum 5 ayını yenibitirdi..

ha bir de kakaları nasıl oluyor bebeklerin bu ek gıdaları yeyince? ben havuç verdim ve turuncu oldu kakamız..hatta mnik minik turuncu noktolar gördüm..sanki havuç suyunu sindirememiş gibi..elma da vermeye başlayınca bu sefer de yeşil oldu renk..ama bu yeşil elmadan mı rahatsızlıktan mı onu bilemiyorum..sizlerde nasıl oldu?

ben ev yoğurdundan yaptım hazırlara güvenemiyorum katkısız falan yazıyo ama yaptığın yoğurttan mayalık alıp ikinciye süt mayalamaya kalkınca su gibi oluyo tutmuyo oysa ev yoğurdunda bu sorun yok aynı mayayı sonsuz kullanabiliyorsun katkısızsa neden böyle diye düşünüyorum yani???

yoğurt mayalamayı bi türlü beceremedim. tecrübeli anneler ne verebilirim bebeğime. yani bazı doktorlar evde mayalanmış olmalı hazır verme derken bazıları hazır yoğurtta verebilirsin diyo kafam karma karışık. hani beceremiyorum da. yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. ayrıca aranızda bu ilk günüm :))

bi yoğurt gördüm nette babymix diye bişi..bebişlere özel doğal olarak ahzırlanmış..ama iyice araştırmak lazım..ben şimdilik kendim mayalamayı daha doğru görüyorum..

yoğurt mayalamayı bi türlü beceremedim. tecrübeli anneler ne verebilirim bebeğime. yani bazı doktorlar evde mayalanmış olmalı hazır verme derken bazıları hazır yoğurtta verebilirsin diyo kafam karma karışık. hani beceremiyorum da. yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. ayrıca aranızda bu ilk günüm :))

hoşgeldin bence de hazır verme ya aslında öyle zor değil pastörize sütten yapacaksan günlük sütler tutuyor, pınarın günlük sütü tutuyor (bazı markalar tutumuyo ben hepsini denedim hemen hemen) şu anda sütçüm var tamiz bi insan, onu mayalıyorum, sıcaklığı serçe parmağınla bak hafif ten sıcaklığından daha sıcak olacak çok hafif yakacak gibi yani bu ısıda olunca mayayı sütle sulandırıp çırparak süte katıp saracaksın tutar bence bir iki kere daha dene istersen

ben süt kullanmıyorum bebelacın devam sütü diye toz şeklinde ürünü var onu aldım suyu kaynatıp içine bir ölçek atıyorum ılınınca içine 2 çay kaşığı ev yoğurtu koyup karıştıryorum üstünü kapatıp 5 saat olduğu yerde kalyor sonra buzdolabına koyuyurum ertesi gün meyvayla karışırp veriyorum buğun çok güzel yedi hazır yoğurtlardanmaya tutmuyor

diğer yoğurtlara göre biraz sulu oluyor bu yoğurt
isterseniz bebelacın sitesin de milupanın sitesinde bu tarif var bakabilirsiniz

kaka olayına geilnce
benim kız zaten 3 günde bir yapıyo doktor bebeklerde normladir dedi tabi sert yapmıyosa benim kız 3 günde bir sulul yapıyor demir vitaminin verdiğpimizden bu yanada yeşil gibi koy oluyo

ben mamayla yaptım beceremedim sulu sulu aynı ekşimik gibi oldu doktoruma sordum normal sütten yapabilirdin dedi, şimdi öyle yapıyorum köyden tanıdığım var taze taze getiriyo evde de onu kullanıyorum zaten, benimki 2 ay kabızlık çekti ama şimdi iyi düzeldi biraz bi ara haftada bi kere ancak yapıyodu

arkadaşlar sohbet çok güzel. bebişlerinizin kaç aylık lduğunu yazarsanız çok sevinirim. a.s

X