Bebek Beslenmesi Ek gıdaya ilk geçiş

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Kızlar artık ek gıdaya başlıyorum doktorumuz öğlen sebze püresi ikindide ise meyve püresi ver dedi sebze püresini nasıl yapacağımı biliyorum ama meyve püresini bilemedim internette baktım hep irmikli nişastalı tarifler var ilk etapta bebeğe öyle ağır gelir diye düşünüyorum sade meyve püresi nasıl yapıcam sadece meyveyi cam rendede rendelicek miyim bilemedim... bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bugün başlıcam çünkü...

Kızlar artık ek gıdaya başlıyorum doktorumuz öğlen sebze püresi ikindide ise meyve püresi ver dedi sebze püresini nasıl yapacağımı biliyorum ama meyve püresini bilemedim internette baktım hep irmikli nişastalı tarifler var ilk etapta bebeğe öyle ağır gelir diye düşünüyorum sade meyve püresi nasıl yapıcam sadece meyveyi cam rendede rendelicek miyim bilemedim... bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bugün başlıcam çünkü...
Elma yi falan sert olanları buharda yada suda pişir catalla ezerek ver sebze gibi. Seftali armut gibi olanları pisirmeden ezerek ver

Elma yi falan sert olanları buharda yada suda pişir catalla ezerek ver sebze gibi. Seftali armut gibi olanları pisirmeden ezerek ver
Doktor ilk elma armuttan başla dedi elimde de tatlı elma yok armuttan başlamayı düşünüyorum hem biraz yumuşak şimdi onu cam rendede güzelce rendelicem direk öyle mi yediricem bu kadar kolay mı😅

Arkadaş da söylemiş sert meyveler buharda haşlanıp eziliyor, muz gibi yumuşak olanları pişirmeye gerek yok tabi. Doktor püre demiş ama blw de bir yöntem. Bebeğim çatalla ezilmiş hatta cam rendeyle rendelenmiş şeyleri kabul etmeyince çay süzgecinden geçirdim, bazen sırf tadını alsın diye bir iki kaşık suyunu içirdim. Yani kıvam konusunda bebek neyi kabul ederse öyle hareket etmek ve ara ara daha pütürlü halini yer mi diye denemek gerekiyor. Bir de tarçın ekerdim bazen azıcık. Elmaya yakışıyor bence :) Kolaylıklar.

X