Ekonomiden anlayanların desteğine ihtiyacım var

Tadilat için altın yada döviz borcuna girmeyi düşünmezdim bile bu ortamda.
Yani hayati bir durum olmalı ancak o şekilde.
Tamamına kredi çekemiyorsanız bence borclanmayın.

İ
Tadilat için altın yada döviz borcuna girmeyi düşünmezdim bile bu ortamda.
Yani hayati bir durum olmalı ancak o şekilde.
Tamamına kredi çekemiyorsanız bence borclanmayın.
Aracımızın segmentini düşürüp borcu kapatacaktık fakat satamadık. O nedenle mecbur kaldık. Tadilat işi halloldu çünkü.

İ

Aracımızın segmentini düşürüp borcu kapatacaktık fakat satamadık. O nedenle mecbur kaldık. Tadilat işi halloldu çünkü.
Anladım en başında ufak ufak ödeme yaparak devam ettirseydiniz tadilatı keşke,borc hafiflerdi sizin açinızdan,kredi çeker kapatırdınız.
Elinizde uygun miktar bulunmadan tadilat işine girmemekte bir secenekti tabi ama olan olmuş. Yerinizde olsam kredi konusunda meblağ yükseltmeye bakardım yinede.
Öte yandan arac kredisi çıkmıyor mu,atıyorum arabayı satıp yada takasa verip borcu kapatıp yeni alınacak araba icin belki 100bin liradan fazla kredi çekme şansınız olabilir (emin degilim bundan tabi bankaya sormak gerek) Her türlü kredi diyorum ben sorunuza yanıt olarak zira eriyor taksitler siz ödeyene kadar ama döviz altın yerinde pek durmuyor yukarı ivmeleniyor genelde.

Tadilat borcu. Şahsa ödeyeceğiz. O nedenle taksitlendirme şansımız yok.
Şuan 100k kredi ve üstüne Euro ve altın daha mı mantıklı olur acaba ?
Yani borcu 3e bölerek her 3 gruptan da borçlanmak
İlk secenek tl ile bırclanma olan kredi, ikinci kağıt paralar yani euro. Sonuncu ise altın.

Tadilat yaptırmanızda iyi olmus keza artan maliyetler ile alacagınız borcun artan maliyetini geçecekti zaten.

O zaman cekebildiginiz kadar kredi, kalani euro olarak borclanin.
Altin daha cok cikar cunku
Borcun yarısını birikim ve biraz kredi ile kapatmıştık. Bu kalan 300 bin için çare arıyoruz maalesef. 240 bin TL kredi ödememiz var zaten. Bunun kalanında da 20 bin kadar bu 300 bin borcuna ayırabiliriz. Sadece eşim kredi çekebilir gözüküyor onda da 2 yıl İçin 100k ancak veriyorlar. Kalanı mecbur altın veya döviz olacak

Yapikredi skylimit arastirin normalde 100 bin çıkan kredi arkadaşıma 300 çıktı (tabii hepsi kredi başlığı altında değil ama işi görüldü sonuçta nakit avans vsvs)

Akbank yeni musterilere 30 Bin veriyor 0 faiz bunu da arastirin

(Faiz hassasiyetiniz olmadığı için bu öneride bulunuyorum)
Araç kredisi alabilirsiniz elinizdeki arabayı satın yeni bir araç için kredi başvurusu yapın. Elinizdeki parayı hem borcunuzu kapatır hem de kredinin üstünü tamamlayıp yeni bir araç alırsınız.
Bu devirde altın döviz borçlanmak büyük risk

X