Yardıma ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

glmzyz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
888
459
Arkadaşlar ben artık napayım ne edeyim bilemedim. En azından içimi döküp sizlerden tavsiye alayım diye buraya yazayım dedim. Benim aile hayatım çok karışık çocukluktan beri. Annemle babam hep huzursuzdu hep kavga dövüş havada uçuşan bardaklar aldatma ne gelirse aklınıza. Hep yırttım kendimi boşanın hepimiz rahat edelim yok. Babam istedi annem hiç istemedi boşanmayı. Babam annemi defalarca aldattı evi terk etti annem gene de bekledi evde babamı. Temizlik yaparak çocuk bakarak geçindi. Annemin tarafını tuttuk biz de başka kadınla beraber yaşamaya başlayınca babamla küstük abim de ben de. Babam çok yalvardı ama çok üzdü bizi konuşmak istemedik. Konuştuğumuz zamanlarda ben üni okuyordum para göndermiyodu iyi bi maaşı varken üstelik. Biz de kadınla yiyip geziyor evlatlarına bakmıyor diye iyice kinlendik. Meğer olay farklıymış. Babamın hala oğlu babama kredi çektirmiş ödememiş. Adam bize yollayamıyomuş söylemiyo da. Babam en son üzüntüden kanser oldu. Duyunca dayanamadık gittik barıştık. BAktık hastanede. 1 sene sonra vefat etti kanserden. O arada abim atandı bizi benim okuduğum şehirde bıraktı gitti annem iki kadın burda bırakma bizi de götür dedi sizi mi sürükleyecem peşmden her yere dedi gitti. Sonra ben atandım. Atandığım yere annemi götürdüm. Abim karadenizde ben doğudaydım. Sonra abimin güney doğuya tayini çıktı bana 7-8 saatlik bi şehre geldi. Taşınırken ben yapayalnızdım. Tek başıma bilmediğim şehre geldim terör bölgesi geldiğim günü patlama oldu ev tuttum eşya taşıttım abim elini bile uzatmadı aramadı bile. Neyse sonra annem geldi. Ben yerleştikten sonra birlikte yaşamaya başladık. Bu süreçte bana hayatı dar etti desem yeridir. Aşırı baskıcı giydiğime gezdiğime görüştüğüm arkadaşa herşeye karışıyor. Kaç tane arkadaşımla aramı bozdu. Her gün dırdır her gün geçmişi açıp can sıkmalar sürekli negatif sürekli şikayet İyice uzaklaştım soğudum annemden davranışlarından dolayı. Kendimce hayatımı toplamaya çalıştım. Hayır işlerine girdim ekip kurdum bir sürü köy okulunu boyadım onardım engellilere kimsesizlere etkinlik düzenledim. Yaşadıklarımdan sonra psikolojimi toplamak İçin. Psikolojik destek de aldım. Annemle abime ne yaptıysam götüremedim psikoloğa. Neyse geçen yaz tatile gitmiştim. Sinoptaydım. Abim aradı. Biliyorum tatildesin keyfini bozmak istemem ama çok dardayım dedi anlat noldu o nasıl laf dedim. Kumar batağına girmiş. Bağımlı olmuş. 160 bin borca girmiş faizlerle. Niye daha önce söylemedin dedim. Psikiyatra yönlendirdim. Gitti. Patalojik kumar bağımlılığı demiş doktor. Neyse başta beraber aşmaya çalıştık. İlaç kullandı vs. Ama bırakmamış. Ben anneme söyleme zaten çileli üzülmesin dedim. Kendin çöz dedim. Olan olmuş. Tedavini olursun bırakırsın inşallah sonra borcunu zamanla ödersin maaşın iyi dedim. 5 milyarı geçik maaş alıyo. Devam etmese 3-4 yılda öderdi o borcu. Ama En son anneme de söyledi mecbur. saklancak tarafı kalmadı dedi. Neyse annem sık sık yanına gidip kalmaya başladı. Ben de işten fırsat bulursam tatil denk gelirse gittim birkaç kez. Annem sık sık gidip yanında kalarak maddi destek oldu evinin ihtiyaçlarını vs karşıladı. Babamın oyaktan bireysel emekliliği var ev parası orda. Üçümüzün adına. Çekmiyoruz 3 ayda bir iyi para getiriyo diye. O parayı da abim aldı borcunu ödesin diye. Abim annem ben konuştuk. Dedi borç bitene kadar ben alayım sonra sana vereceğim hep sende kalacak. Yeterki bıraksın bitirsin borcu gitsin dedik. Üç ayda bir olan parayı yaklaşık iki senedir o alıyor Ancak bu süreçte oynamayı bırakmamış. Bize bıraktım dedi. Yalan söyledi. Neyse bir ara bitlise geldiler annemle beraber. Bana dedi ki ben çok sıkıştım icra gelcek üç gün içinde ödemem gereken bazı borçlar var bana kredi çeksen o borcu ödesek 5 bin az oluyor ödemem hem faiz binmiyor hem de hacizden kurtulcam. Ben sonra sana öderim her ay maaştan. Kabul etmedim. Ben babama bile kredi çekmem. 160 bin kumar borcu yapan adama güvenip hiç çekmem dedim. Epey uğraştı ikna etmeye çekmedim. Birikmiş 20 bin param vardı. Araba alcaktım. Neyse annemi araya sokup allem etti kallem etti üç gün sonra vercem kartı ödeyip tekrar karttan çekip hemen vercem dedi annem uğraştı benim hatrıma hiç mi annelik hatrım yok o ödemezse ben öderim hem öder faizi bankaya ödeyeceğine sana versin falan diyerek ikna ettiler annem üzülmesin diye verdim. Lakin Korktuğum oldu. 3 gün sonra yatırcaktın parayı diye mesaj attım hesabıma yatırdım kartı ödedim limit açılınca çektim parayı sana verceğim o parayla da kumar oynadım sana vercek limitim de yok artık napcam ben falan dedi. Demedik laf bırakmadım. Çıldırdım. Anneme de kızdım ben vermeyecektim senin yüzünden oldu diye abime dedim kendine gel yoksa beni de kaybedersin annemi de yanaştırmam bi başına bırakırız seni bu hayatta. Nasıl kardeşsin sen. Ben hasta halimde dağın başında terörün ortasında çalışarak 3 senede biriktirdim o parayı sen bi gece de kumara mı verdin hiç mi insafın yok senin dedim. Kendini yaktın bizi de mi yakacaksın sen dedim. Neyse sonra naptı nasıl yaptı bilmiyorum limit açıldı çektim yolladım dedi yolladı geri parayı. Ertesi gün baktım beni de batıracak bari borca gireyim isteyemesinler bana bulaşamasınlar dedim o paranın üstüne kredi çekip araba aldım. Neyse bayramda birlikte geldiler annem yanındaydı bir aydır. Geldiler ama dünya başıma yıkıldı. Annemi binlerce kez uyardım dikkat et sakin kredi faln çekme sana da çektirmeye çalışır beni mahvediyodu az daha krtlarına sahip ol uyanık ol diye ama gittiği günün sabahı kafasına vuruyormuş maaşıma haciz gelcek diye kadına 70 bin kredi çektirmiş. Oyaktakini imzam olmadan çekemiyo ya böyle bulmuş çözümü. Şimdi annem bin pişman ama ne fayda. Oldu olan. Kadıncağızın maaşı bu krediye gidiyo şimdi. O parayla borcunu ödedi mi emin misin dedim baktım internetten gösterdi diyo ama pek anlamaz annem o işlerden. Bilmiyorum. Neyse anneme bi de internet bankacılığı açtırmış şifresni annem bile bilmiyo. Maaşın yarısından çoğu krediye gidiyo zaten. Anne dedim sen ne kadar safsın. İnternet şubesinden her şeyi yapabilir eksi limitten çeker tekrar kredi çeker kredi kartı çıkartır ordan da çeker. Nitelik korktuğum oldu. Girdim baktım ki kredi kartına başvurmuş dört bin limitli. Eksi limiti de dört bin dört bin ayrı ayrı hesaplarda var toplam 16 bin daha çekebiliyor yani. Hemen şifresini değiştirdim. Kredi kartını kapattım. İnternet bankacılığı ve kart şifresini değiştirdim. Uzun uzun anlattım krediye başvurur eksiden çeker daha da borca sokar batırır seni önünü alamazsın Dedim kesinlikle kart şifreni vermiyorsun ne yaparsa yapsın söylemeyeceksin. Perişan halde beli tutulmuş kıpırdayamıyo doktor doktor gezdirdim yok masaj yapan bi kadın buldum ona götürüyorum biraz iyi geldi. Şimdi bana diyor benim tayin dönemim, abinin yanına tayin iste üçümüzün bir arada olması lazım. Kira tek olur boçlarımızı öderiz. Benimki araba borcu sizinki gibi saçma sapan borç değil. Zorlanırım ama ben başımın çaresine bakarım Dedim kusura bakma hakkariye giderim de sizle aynı evde yaşamam ben bi de aynı şehre tayin isticem hemi iyice ağzıma edin diye dedim. Batıya tayin isticem seni de götürmeyeceğim artık. Ben taviz verdikçe tepeme çıktın az beni de yakıyodun kredi çektirtiyodun o evlat da ben değilim sanki adam kumar oynayacak kredi çekip yardım etcem hemi nasıl annelik bu bunu yapmam için kafamın etinş yedin iyiki de sana uymadım sana 70 bin çektiren bana 100 bin çektirirdi. Dedim bitti. Ben gidicem yalnız başıma tayin isticem karadenize. Napıyorsanız yapın. Dersen ki ben bittim abinle işim yok kestim alakayı başımın üstünde yerin var annemsin. Ama kusura bakma bu herifi sen çekersin ama ben çekmem dedim ben sana da çok kırıldım ben sanki üvey evladım vicdanımdan vurdun ayılıp bayılıp kredi çektirtiyodun dedim. Tayin dönemi şuan karadeniz yazıcam hep açıkça da söyledim tek gideceğimi onu götürmeyeceğimi zaten bırakmıyo da abimi intihar etcem diye korkutmuş. Geçen gene yazmış intihar edecem en sonunda. Dedim bırakamıyosan hastaneye yatıralım. Tamam dersen elimden geleni yaparım yok dersen bi daha arama beni salak yok sen oynucan biz ödeyecez dedim. Tamam kabul dedi dayımı aradım anlattım durumu izinleri ayarlarsak götürcem bursaya hastaneye yatırtcam. İşin kötüsü ben borç içindeyim annemle abim de öyle bursa çok uzak. Devlete yatıramayız iş yerine yansır işinden olur özele yatırsak para yok. Baktım bana olan olacak beni delirtecekler ben kendimi sıyırdım artık tayin olup gidip uzaklaşmayı fazla da arayıp sormamayı düşünüyorum. Sevgilim var gelecek sene de evlenmeyi düşünüyoruz. Artık yalnızım sanırım gerçi hep yalnızmışım ben onu anladım. Anneme kıyamıyorum hiç de kıyamadım ama ben kıyamadıkça öz annem beni de abimin batağına çekiyor. O evlatsa ben değil miyim dedim en son niye ben o kumar oynayacak diye sıkıntıya gireyim nasıl vicdanın el veriyor dedim. yalnız bırakmak istemedim hep ama baktım bana yansıyor uzaklaşmaya çalışıyorum. Vicdan da yapıyorum. Bana bi tavsiye verin. Annedir sizce uzaklaşmak doğru mu tayin isteyip bırakıp gitmek. Siz olsanız ne yapardınız?

Arkadaşlar ben artık napayım ne edeyim bilemedim. En azından içimi döküp sizlerden tavsiye alayım diye buraya yazayım dedim. Benim aile hayatım çok karışık çocukluktan beri. Annemle babam hep huzursuzdu hep kavga dövüş havada uçuşan bardaklar aldatma ne gelirse aklınıza. Hep yırttım kendimi boşanın hepimiz rahat edelim yok. Babam istedi annem hiç istemedi boşanmayı. Babam annemi defalarca aldattı evi terk etti annem gene de bekledi evde babamı. Temizlik yaparak çocuk bakarak geçindi. Annemin tarafını tuttuk biz de başka kadınla beraber yaşamaya başlayınca babamla küstük abim de ben de. Babam çok yalvardı ama çok üzdü bizi konuşmak istemedik. Konuştuğumuz zamanlarda ben üni okuyordum para göndermiyodu iyi bi maaşı varken üstelik. Biz de kadınla yiyip geziyor evlatlarına bakmıyor diye iyice kinlendik. Meğer olay farklıymış. Babamın hala oğlu babama kredi çektirmiş ödememiş. Adam bize yollayamıyomuş söylemiyo da. Babam en son üzüntüden kanser oldu. Duyunca dayanamadık gittik barıştık. BAktık hastanede. 1 sene sonra vefat etti kanserden. O arada abim atandı bizi benim okuduğum şehirde bıraktı gitti annem iki kadın burda bırakma bizi de götür dedi sizi mi sürükleyecem peşmden her yere dedi gitti. Sonra ben atandım. Atandığım yere annemi götürdüm. Abim karadenizde ben doğudaydım. Sonra abimin güney doğuya tayini çıktı bana 7-8 saatlik bi şehre geldi. Taşınırken ben yapayalnızdım. Tek başıma bilmediğim şehre geldim terör bölgesi geldiğim günü patlama oldu ev tuttum eşya taşıttım abim elini bile uzatmadı aramadı bile. Neyse sonra annem geldi. Ben yerleştikten sonra birlikte yaşamaya başladık. Bu süreçte bana hayatı dar etti desem yeridir. Aşırı baskıcı giydiğime gezdiğime görüştüğüm arkadaşa herşeye karışıyor. Kaç tane arkadaşımla aramı bozdu. Her gün dırdır her gün geçmişi açıp can sıkmalar sürekli negatif sürekli şikayet İyice uzaklaştım soğudum annemden davranışlarından dolayı. Kendimce hayatımı toplamaya çalıştım. Hayır işlerine girdim ekip kurdum bir sürü köy okulunu boyadım onardım engellilere kimsesizlere etkinlik düzenledim. Yaşadıklarımdan sonra psikolojimi toplamak İçin. Psikolojik destek de aldım. Annemle abime ne yaptıysam götüremedim psikoloğa. Neyse geçen yaz tatile gitmiştim. Sinoptaydım. Abim aradı. Biliyorum tatildesin keyfini bozmak istemem ama çok dardayım dedi anlat noldu o nasıl laf dedim. Kumar batağına girmiş. Bağımlı olmuş. 160 bin borca girmiş faizlerle. Niye daha önce söylemedin dedim. Psikiyatra yönlendirdim. Gitti. Patalojik kumar bağımlılığı demiş doktor. Neyse başta beraber aşmaya çalıştık. İlaç kullandı vs. Ama bırakmamış. Ben anneme söyleme zaten çileli üzülmesin dedim. Kendin çöz dedim. Olan olmuş. Tedavini olursun bırakırsın inşallah sonra borcunu zamanla ödersin maaşın iyi dedim. 5 milyarı geçik maaş alıyo. Devam etmese 3-4 yılda öderdi o borcu. Ama En son anneme de söyledi mecbur. saklancak tarafı kalmadı dedi. Neyse annem sık sık yanına gidip kalmaya başladı. Ben de işten fırsat bulursam tatil denk gelirse gittim birkaç kez. Annem sık sık gidip yanında kalarak maddi destek oldu evinin ihtiyaçlarını vs karşıladı. Babamın oyaktan bireysel emekliliği var ev parası orda. Üçümüzün adına. Çekmiyoruz 3 ayda bir iyi para getiriyo diye. O parayı da abim aldı borcunu ödesin diye. Abim annem ben konuştuk. Dedi borç bitene kadar ben alayım sonra sana vereceğim hep sende kalacak. Yeterki bıraksın bitirsin borcu gitsin dedik. Üç ayda bir olan parayı yaklaşık iki senedir o alıyor Ancak bu süreçte oynamayı bırakmamış. Bize bıraktım dedi. Yalan söyledi. Neyse bir ara bitlise geldiler annemle beraber. Bana dedi ki ben çok sıkıştım icra gelcek üç gün içinde ödemem gereken bazı borçlar var bana kredi çeksen o borcu ödesek 5 bin az oluyor ödemem hem faiz binmiyor hem de hacizden kurtulcam. Ben sonra sana öderim her ay maaştan. Kabul etmedim. Ben babama bile kredi çekmem. 160 bin kumar borcu yapan adama güvenip hiç çekmem dedim. Epey uğraştı ikna etmeye çekmedim. Birikmiş 20 bin param vardı. Araba alcaktım. Neyse annemi araya sokup allem etti kallem etti üç gün sonra vercem kartı ödeyip tekrar karttan çekip hemen vercem dedi annem uğraştı benim hatrıma hiç mi annelik hatrım yok o ödemezse ben öderim hem öder faizi bankaya ödeyeceğine sana versin falan diyerek ikna ettiler annem üzülmesin diye verdim. Lakin Korktuğum oldu. 3 gün sonra yatırcaktın parayı diye mesaj attım hesabıma yatırdım kartı ödedim limit açılınca çektim parayı sana verceğim o parayla da kumar oynadım sana vercek limitim de yok artık napcam ben falan dedi. Demedik laf bırakmadım. Çıldırdım. Anneme de kızdım ben vermeyecektim senin yüzünden oldu diye abime dedim kendine gel yoksa beni de kaybedersin annemi de yanaştırmam bi başına bırakırız seni bu hayatta. Nasıl kardeşsin sen. Ben hasta halimde dağın başında terörün ortasında çalışarak 3 senede biriktirdim o parayı sen bi gece de kumara mı verdin hiç mi insafın yok senin dedim. Kendini yaktın bizi de mi yakacaksın sen dedim. Neyse sonra naptı nasıl yaptı bilmiyorum limit açıldı çektim yolladım dedi yolladı geri parayı. Ertesi gün baktım beni de batıracak bari borca gireyim isteyemesinler bana bulaşamasınlar dedim o paranın üstüne kredi çekip araba aldım. Neyse bayramda birlikte geldiler annem yanındaydı bir aydır. Geldiler ama dünya başıma yıkıldı. Annemi binlerce kez uyardım dikkat et sakin kredi faln çekme sana da çektirmeye çalışır beni mahvediyodu az daha krtlarına sahip ol uyanık ol diye ama gittiği günün sabahı kafasına vuruyormuş maaşıma haciz gelcek diye kadına 70 bin kredi çektirmiş. Oyaktakini imzam olmadan çekemiyo ya böyle bulmuş çözümü. Şimdi annem bin pişman ama ne fayda. Oldu olan. Kadıncağızın maaşı bu krediye gidiyo şimdi. O parayla borcunu ödedi mi emin misin dedim baktım internetten gösterdi diyo ama pek anlamaz annem o işlerden. Bilmiyorum. Neyse anneme bi de internet bankacılığı açtırmış şifresni annem bile bilmiyo. Maaşın yarısından çoğu krediye gidiyo zaten. Anne dedim sen ne kadar safsın. İnternet şubesinden her şeyi yapabilir eksi limitten çeker tekrar kredi çeker kredi kartı çıkartır ordan da çeker. Nitelik korktuğum oldu. Girdim baktım ki kredi kartına başvurmuş dört bin limitli. Eksi limiti de dört bin dört bin ayrı ayrı hesaplarda var toplam 16 bin daha çekebiliyor yani. Hemen şifresini değiştirdim. Kredi kartını kapattım. İnternet bankacılığı ve kart şifresini değiştirdim. Uzun uzun anlattım krediye başvurur eksiden çeker daha da borca sokar batırır seni önünü alamazsın Dedim kesinlikle kart şifreni vermiyorsun ne yaparsa yapsın söylemeyeceksin. Perişan halde beli tutulmuş kıpırdayamıyo doktor doktor gezdirdim yok masaj yapan bi kadın buldum ona götürüyorum biraz iyi geldi. Şimdi bana diyor benim tayin dönemim, abinin yanına tayin iste üçümüzün bir arada olması lazım. Kira tek olur boçlarımızı öderiz. Benimki araba borcu sizinki gibi saçma sapan borç değil. Zorlanırım ama ben başımın çaresine bakarım Dedim kusura bakma hakkariye giderim de sizle aynı evde yaşamam ben bi de aynı şehre tayin isticem hemi iyice ağzıma edin diye dedim. Batıya tayin isticem seni de götürmeyeceğim artık. Ben taviz verdikçe tepeme çıktın az beni de yakıyodun kredi çektirtiyodun o evlat da ben değilim sanki adam kumar oynayacak kredi çekip yardım etcem hemi nasıl annelik bu bunu yapmam için kafamın etinş yedin iyiki de sana uymadım sana 70 bin çektiren bana 100 bin çektirirdi. Dedim bitti. Ben gidicem yalnız başıma tayin isticem karadenize. Napıyorsanız yapın. Dersen ki ben bittim abinle işim yok kestim alakayı başımın üstünde yerin var annemsin. Ama kusura bakma bu herifi sen çekersin ama ben çekmem dedim ben sana da çok kırıldım ben sanki üvey evladım vicdanımdan vurdun ayılıp bayılıp kredi çektirtiyodun dedim. Tayin dönemi şuan karadeniz yazıcam hep açıkça da söyledim tek gideceğimi onu götürmeyeceğimi zaten bırakmıyo da abimi intihar etcem diye korkutmuş. Geçen gene yazmış intihar edecem en sonunda. Dedim bırakamıyosan hastaneye yatıralım. Tamam dersen elimden geleni yaparım yok dersen bi daha arama beni salak yok sen oynucan biz ödeyecez dedim. Tamam kabul dedi dayımı aradım anlattım durumu izinleri ayarlarsak götürcem bursaya hastaneye yatırtcam. İşin kötüsü ben borç içindeyim annemle abim de öyle bursa çok uzak. Devlete yatıramayız iş yerine yansır işinden olur özele yatırsak para yok. Baktım bana olan olacak beni delirtecekler ben kendimi sıyırdım artık tayin olup gidip uzaklaşmayı fazla da arayıp sormamayı düşünüyorum. Sevgilim var gelecek sene de evlenmeyi düşünüyoruz. Artık yalnızım sanırım gerçi hep yalnızmışım ben onu anladım. Anneme kıyamıyorum hiç de kıyamadım ama ben kıyamadıkça öz annem beni de abimin batağına çekiyor. Annem habire çocuk çok sıkıntı çekti baban çok dövdü beynine bişe mi oldu ondan elinde değil diyip duruyor. Elinde değilse hastaneye yatıralım diyorum 70 bin kredi çktin verdin kurtardın mı? Hayır. O ailede ben de yaşamadım mı onun yaşadıklarını ben de yaşamadım mı? Ben niye kumarbaz olmadım? Aksine bunca çile çekti annem kardeşim diyip erkek olarak sorumluluk alması gerekirken yaptığına bak o evlatsa ben değil miyim dedim en son niye ben o kumar oynayacak diye sıkıntıya gireyim nasıl vicdanın el veriyor dedim. yalnız bırakmak istemedim hep ama baktım bana yansıyor uzaklaşmaya çalışıyorum. Vicdan da yapıyorum. Bana bi tavsiye verin. Annedir sizce uzaklaşmak doğru mu tayin isteyip bırakıp gitmek. Siz olsanız ne yapardınız?
Bu kadar akılsız bir abiye tek diyeceğim olurdu ne halin varsa gör.... Sende öyle yap kurtul

Tedavi zorla olmaz. Adamın niyeti yok. Ayrıca borcundan dolayı canını alacak halleri yok hapse girer cikar, bu da ona ders olur. Ben olsam parmağımı oynatmam ne hali varsa görsün.

Off çok uzun yazmışsın benzer cümleleri kullanarak
Yaz batıya git bunlar para koparamasa bile psikolojini iyice yerle bir ederler
Çek git yeni bir düzen kur
Annen de sana kredi lafı yapmayacaksa gelsin yanına
Tedavi ol diyorsun olmuyor intihar edicem diye blöf yapıyor koskoca adam maaşı da var atanmış vs
Allah kimseyi şaşırtmasın
Bence ne kadar uzak o kadar iyi

Arkadaşlar ben artık napayım ne edeyim bilemedim. En azından içimi döküp sizlerden tavsiye alayım diye buraya yazayım dedim. Benim aile hayatım çok karışık çocukluktan beri. Annemle babam hep huzursuzdu hep kavga dövüş havada uçuşan bardaklar aldatma ne gelirse aklınıza. Hep yırttım kendimi boşanın hepimiz rahat edelim yok. Babam istedi annem hiç istemedi boşanmayı. Babam annemi defalarca aldattı evi terk etti annem gene de bekledi evde babamı. Temizlik yaparak çocuk bakarak geçindi. Annemin tarafını tuttuk biz de başka kadınla beraber yaşamaya başlayınca babamla küstük abim de ben de. Babam çok yalvardı ama çok üzdü bizi konuşmak istemedik. Konuştuğumuz zamanlarda ben üni okuyordum para göndermiyodu iyi bi maaşı varken üstelik. Biz de kadınla yiyip geziyor evlatlarına bakmıyor diye iyice kinlendik. Meğer olay farklıymış. Babamın hala oğlu babama kredi çektirmiş ödememiş. Adam bize yollayamıyomuş söylemiyo da. Babam en son üzüntüden kanser oldu. Duyunca dayanamadık gittik barıştık. BAktık hastanede. 1 sene sonra vefat etti kanserden. O arada abim atandı bizi benim okuduğum şehirde bıraktı gitti annem iki kadın burda bırakma bizi de götür dedi sizi mi sürükleyecem peşmden her yere dedi gitti. Sonra ben atandım. Atandığım yere annemi götürdüm. Abim karadenizde ben doğudaydım. Sonra abimin güney doğuya tayini çıktı bana 7-8 saatlik bi şehre geldi. Taşınırken ben yapayalnızdım. Tek başıma bilmediğim şehre geldim terör bölgesi geldiğim günü patlama oldu ev tuttum eşya taşıttım abim elini bile uzatmadı aramadı bile. Neyse sonra annem geldi. Ben yerleştikten sonra birlikte yaşamaya başladık. Bu süreçte bana hayatı dar etti desem yeridir. Aşırı baskıcı giydiğime gezdiğime görüştüğüm arkadaşa herşeye karışıyor. Kaç tane arkadaşımla aramı bozdu. Her gün dırdır her gün geçmişi açıp can sıkmalar sürekli negatif sürekli şikayet İyice uzaklaştım soğudum annemden davranışlarından dolayı. Kendimce hayatımı toplamaya çalıştım. Hayır işlerine girdim ekip kurdum bir sürü köy okulunu boyadım onardım engellilere kimsesizlere etkinlik düzenledim. Yaşadıklarımdan sonra psikolojimi toplamak İçin. Psikolojik destek de aldım. Annemle abime ne yaptıysam götüremedim psikoloğa. Neyse geçen yaz tatile gitmiştim. Sinoptaydım. Abim aradı. Biliyorum tatildesin keyfini bozmak istemem ama çok dardayım dedi anlat noldu o nasıl laf dedim. Kumar batağına girmiş. Bağımlı olmuş. 160 bin borca girmiş faizlerle. Niye daha önce söylemedin dedim. Psikiyatra yönlendirdim. Gitti. Patalojik kumar bağımlılığı demiş doktor. Neyse başta beraber aşmaya çalıştık. İlaç kullandı vs. Ama bırakmamış. Ben anneme söyleme zaten çileli üzülmesin dedim. Kendin çöz dedim. Olan olmuş. Tedavini olursun bırakırsın inşallah sonra borcunu zamanla ödersin maaşın iyi dedim. 5 milyarı geçik maaş alıyo. Devam etmese 3-4 yılda öderdi o borcu. Ama En son anneme de söyledi mecbur. saklancak tarafı kalmadı dedi. Neyse annem sık sık yanına gidip kalmaya başladı. Ben de işten fırsat bulursam tatil denk gelirse gittim birkaç kez. Annem sık sık gidip yanında kalarak maddi destek oldu evinin ihtiyaçlarını vs karşıladı. Babamın oyaktan bireysel emekliliği var ev parası orda. Üçümüzün adına. Çekmiyoruz 3 ayda bir iyi para getiriyo diye. O parayı da abim aldı borcunu ödesin diye. Abim annem ben konuştuk. Dedi borç bitene kadar ben alayım sonra sana vereceğim hep sende kalacak. Yeterki bıraksın bitirsin borcu gitsin dedik. Üç ayda bir olan parayı yaklaşık iki senedir o alıyor Ancak bu süreçte oynamayı bırakmamış. Bize bıraktım dedi. Yalan söyledi. Neyse bir ara bitlise geldiler annemle beraber. Bana dedi ki ben çok sıkıştım icra gelcek üç gün içinde ödemem gereken bazı borçlar var bana kredi çeksen o borcu ödesek 5 bin az oluyor ödemem hem faiz binmiyor hem de hacizden kurtulcam. Ben sonra sana öderim her ay maaştan. Kabul etmedim. Ben babama bile kredi çekmem. 160 bin kumar borcu yapan adama güvenip hiç çekmem dedim. Epey uğraştı ikna etmeye çekmedim. Birikmiş 20 bin param vardı. Araba alcaktım. Neyse annemi araya sokup allem etti kallem etti üç gün sonra vercem kartı ödeyip tekrar karttan çekip hemen vercem dedi annem uğraştı benim hatrıma hiç mi annelik hatrım yok o ödemezse ben öderim hem öder faizi bankaya ödeyeceğine sana versin falan diyerek ikna ettiler annem üzülmesin diye verdim. Lakin Korktuğum oldu. 3 gün sonra yatırcaktın parayı diye mesaj attım hesabıma yatırdım kartı ödedim limit açılınca çektim parayı sana verceğim o parayla da kumar oynadım sana vercek limitim de yok artık napcam ben falan dedi. Demedik laf bırakmadım. Çıldırdım. Anneme de kızdım ben vermeyecektim senin yüzünden oldu diye abime dedim kendine gel yoksa beni de kaybedersin annemi de yanaştırmam bi başına bırakırız seni bu hayatta. Nasıl kardeşsin sen. Ben hasta halimde dağın başında terörün ortasında çalışarak 3 senede biriktirdim o parayı sen bi gece de kumara mı verdin hiç mi insafın yok senin dedim. Kendini yaktın bizi de mi yakacaksın sen dedim. Neyse sonra naptı nasıl yaptı bilmiyorum limit açıldı çektim yolladım dedi yolladı geri parayı. Ertesi gün baktım beni de batıracak bari borca gireyim isteyemesinler bana bulaşamasınlar dedim o paranın üstüne kredi çekip araba aldım. Neyse bayramda birlikte geldiler annem yanındaydı bir aydır. Geldiler ama dünya başıma yıkıldı. Annemi binlerce kez uyardım dikkat et sakin kredi faln çekme sana da çektirmeye çalışır beni mahvediyodu az daha krtlarına sahip ol uyanık ol diye ama gittiği günün sabahı kafasına vuruyormuş maaşıma haciz gelcek diye kadına 70 bin kredi çektirmiş. Oyaktakini imzam olmadan çekemiyo ya böyle bulmuş çözümü. Şimdi annem bin pişman ama ne fayda. Oldu olan. Kadıncağızın maaşı bu krediye gidiyo şimdi. O parayla borcunu ödedi mi emin misin dedim baktım internetten gösterdi diyo ama pek anlamaz annem o işlerden. Bilmiyorum. Neyse anneme bi de internet bankacılığı açtırmış şifresni annem bile bilmiyo. Maaşın yarısından çoğu krediye gidiyo zaten. Anne dedim sen ne kadar safsın. İnternet şubesinden her şeyi yapabilir eksi limitten çeker tekrar kredi çeker kredi kartı çıkartır ordan da çeker. Nitelik korktuğum oldu. Girdim baktım ki kredi kartına başvurmuş dört bin limitli. Eksi limiti de dört bin dört bin ayrı ayrı hesaplarda var toplam 16 bin daha çekebiliyor yani. Hemen şifresini değiştirdim. Kredi kartını kapattım. İnternet bankacılığı ve kart şifresini değiştirdim. Uzun uzun anlattım krediye başvurur eksiden çeker daha da borca sokar batırır seni önünü alamazsın Dedim kesinlikle kart şifreni vermiyorsun ne yaparsa yapsın söylemeyeceksin. Perişan halde beli tutulmuş kıpırdayamıyo doktor doktor gezdirdim yok masaj yapan bi kadın buldum ona götürüyorum biraz iyi geldi. Şimdi bana diyor benim tayin dönemim, abinin yanına tayin iste üçümüzün bir arada olması lazım. Kira tek olur boçlarımızı öderiz. Benimki araba borcu sizinki gibi saçma sapan borç değil. Zorlanırım ama ben başımın çaresine bakarım Dedim kusura bakma hakkariye giderim de sizle aynı evde yaşamam ben bi de aynı şehre tayin isticem hemi iyice ağzıma edin diye dedim. Batıya tayin isticem seni de götürmeyeceğim artık. Ben taviz verdikçe tepeme çıktın az beni de yakıyodun kredi çektirtiyodun o evlat da ben değilim sanki adam kumar oynayacak kredi çekip yardım etcem hemi nasıl annelik bu bunu yapmam için kafamın etinş yedin iyiki de sana uymadım sana 70 bin çektiren bana 100 bin çektirirdi. Dedim bitti. Ben gidicem yalnız başıma tayin isticem karadenize. Napıyorsanız yapın. Dersen ki ben bittim abinle işim yok kestim alakayı başımın üstünde yerin var annemsin. Ama kusura bakma bu herifi sen çekersin ama ben çekmem dedim ben sana da çok kırıldım ben sanki üvey evladım vicdanımdan vurdun ayılıp bayılıp kredi çektirtiyodun dedim. Tayin dönemi şuan karadeniz yazıcam hep açıkça da söyledim tek gideceğimi onu götürmeyeceğimi zaten bırakmıyo da abimi intihar etcem diye korkutmuş. Geçen gene yazmış intihar edecem en sonunda. Dedim bırakamıyosan hastaneye yatıralım. Tamam dersen elimden geleni yaparım yok dersen bi daha arama beni salak yok sen oynucan biz ödeyecez dedim. Tamam kabul dedi dayımı aradım anlattım durumu izinleri ayarlarsak götürcem bursaya hastaneye yatırtcam. İşin kötüsü ben borç içindeyim annemle abim de öyle bursa çok uzak. Devlete yatıramayız iş yerine yansır işinden olur özele yatırsak para yok. Baktım bana olan olacak beni delirtecekler ben kendimi sıyırdım artık tayin olup gidip uzaklaşmayı fazla da arayıp sormamayı düşünüyorum. Sevgilim var gelecek sene de evlenmeyi düşünüyoruz. Artık yalnızım sanırım gerçi hep yalnızmışım ben onu anladım. Anneme kıyamıyorum hiç de kıyamadım ama ben kıyamadıkça öz annem beni de abimin batağına çekiyor. Annem habire çocuk çok sıkıntı çekti baban çok dövdü beynine bişe mi oldu ondan elinde değil diyip duruyor. Elinde değilse hastaneye yatıralım diyorum 70 bin kredi çktin verdin kurtardın mı? Hayır. O ailede ben de yaşamadım mı onun yaşadıklarını ben de yaşamadım mı? Ben niye kumarbaz olmadım? Aksine bunca çile çekti annem kardeşim diyip erkek olarak sorumluluk alması gerekirken yaptığına bak o evlatsa ben değil miyim dedim en son niye ben o kumar oynayacak diye sıkıntıya gireyim nasıl vicdanın el veriyor dedim. yalnız bırakmak istemedim hep ama baktım bana yansıyor uzaklaşmaya çalışıyorum. Vicdan da yapıyorum. Bana bi tavsiye verin. Annedir sizce uzaklaşmak doğru mu tayin isteyip bırakıp gitmek. Siz olsanız ne yapardınız?
Çok haklısınız. Olabildiğince uzaklaşmanız lazım. Hayır yani bi kere yapmış olsa aile olarak kapatılır ama battıkça batmış abiniz.

amme hizmeti özet

annem ve babam evliliği yolunda gitmeyen bir çiftti.
sonra babam evi terk etti. zor bir çocukluk geçirdik.
abim de ben de memur olduk.
abim memur olduğunda bizden kaçarcasına gitti.
sonra kumar borcu yaptı.
babamdan bir gelirimiz daha var, onu verdik iki yıl boyunca.
oynamıyorum dedi oynuyormuş.
benden 20bin istedi, verdim, söz verdiği tarihte vermeyince zorlamak durumunda kaldım ve aldım.
annem onun yanına gitti, 70 bin de ona kredi çektirmiş.
şimdi tayin zamanım geldi, annem aynı evde olmaya ısrar ediyor ama ben o batağa girmemek ve ısrarlarından kaçmak için batı’da bir yeri yazıp görüşmemeyi düşünüyorum.

sizce sürekli abimi kayıran ve ona kıyamayıp bana kıyan anneme haksızlık mı yapmış olurum?

konuya gelince, hiç para kaptırmamışsınız abinize, bu kadar kinlenmeyin.
tayininizi aynı yere aldırmayın, ama irtibatı da kesmeyin.
babanızdan gelen gelirinizi de tedavisi için yetiyorsa ona kullanın.
ama ona elden vermeyin.
kendiniz gidin hastane ile konulun, ödemeyi yapın.

Bırakın ne hali varsa görsün abiniz. Resmen sadece kendini düşünen, ve başkalarının hayatını mahveden bir tip.
Silin gitsin. sakın siz de o batağa kapılmayın. Uzaklaşın. Ne hali varsa görsün.
Tayin isteyin gidin,siz bu hayata abinizin pisliklerini temizlemek için mi geldiniz? Sizin kendi hayatınız olmayacak mı?
Bu tarz adamlar tedavi felan olmaz. Kendinizi kandırmayın. SAdece zora girdiklerinde acındırırlar. Sonra ilk fıorsatta devam ederler. Siz elinizden geleni yapmışsınız.

Kesinlikle haklısın. Uzak dur mesafeli dur. Arada ararsın sorarsın merhaba merhaba. Bahane bul birşey yap uzak tut kendini. Mümkünse annenin şifrelerini falan da sen al annene de söyleme. Annedir sonuçta onu yine etkileyebilir duygu sömürüsüyle. Ortak hesabınızın da kontrolünü alın alabilirseniz çünkü abiniz de para tükendikçe ona da gözünü dikecek ana parayı bile almak isteyecek. Böyle bir tanıdığımız vardı. Eşi maaşı dahil bütün hesaplarının kontrolünü eline aldı adam yine bir yerlerden bulup oynuyordu. Yani mümkün olduğunca para akışını kesin. Vermek çözüm olmayacak çünkü.
Kendinizi kurtarın bazen biraz bencil olmak gerekiyor maalesef çok üzülerek.

Aynı konuyu daha öncede açmıştınız hatırlıyorum o zamanda size değişmez düzelmez kendinizi kurtarın demişti herkes
fırsatınız varsa tayin isteyip gidin en kısa zamanda :kahve:

Daha önce de yazmıştınız. İnsan ailesini seçemiyor ama onlarla olan mesafenizi ilişkinizi siz belirleyeceksiniz. Ne yazık ki bazı insanlar anne baba kavramlarının içini doldurabilecek tıynette olmayabiliyorlar. Nitekim annenizin kardeşinizi kurtarmak için sizi feda etmesi üzgünüm ama resmen düşmanlık.Siz elinizden geleni yapmış ve seçenekleri sunmuşsunuz. Sorumluluk sizden gitmiş. Her şeyi unutup hayata sıfırdan başlayın

Ne hali varsa görsün diceksin , düzelmeyi kendi isticek sizin söylemenizle çok zor

Hiç vicdan azabı duymayı. Mümkünse en uzak şehire tayin isteyin kurtarın kendinizi.Kumar bağımlılığı öyle birşey ki insani hiç yapamayacağı sahtekarliklara yönlendirir.Bir tanidigimizin oğlu bu illete düşmüstü .Annesinin telefonundan annesiymis gibi tanıdık akraba kimi bulduysa para istiyordu. olmadık yalanlar uyduruyordu.100 lira için neler yapıyordu.Artik kendi hayatınıza bakın ama annenizi ikna edebilirseniz onu da yanınıza alın.Allah korusun annenizin başına birşey gelmesin.Cunku abiniz tefecilerle falan da iş yapabilir bu gidişle.O tip insanlar da pek tekin değillerdir.Herturlu pislik gelebilir başlarına.

Hiç vicdan azabı duymayı. Mümkünse en uzak şehire tayin isteyin kurtarın kendinizi.Kumar bağımlılığı öyle birşey ki insani hiç yapamayacağı sahtekarliklara yönlendirir.Bir tanidigimizin oğlu bu illete düşmüstü .Annesinin telefonundan annesiymis gibi tanıdık akraba kimi bulduysa para istiyordu. olmadık yalanlar uyduruyordu.100 lira için neler yapıyordu.Artik kendi hayatınıza bakın ama annenizi ikna edebilirseniz onu da yanınıza alın.Allah korusun annenizin başına birşey gelmesin.Cunku abiniz tefecilerle falan da iş yapabilir bu gidişle.O tip insanlar da pek tekin değillerdir.Herturlu pislik gelebilir başlarına.

Annemi uzak tutmaya çalıştım ama anne yüreği dayanamayıp gidiyor yanına. Zorla tutamam ki koca kadını. Ancak ben artık annemden de vazgeçtim son olaydan sonra. Vicdan azabım da bundan dolayı. Annem abim uğruna beni de batağa çekiyordu. 10 gündür yanımda anneme mesaj atıyor gene oynuyorum intihar ediyim kurtulalım napcam ben hastaneye yatırın falanZ ağlıyor üzülüyor hastalanıyor olay bi şekilde bana da yansıyor. O yirmi bini sırf annem üzülmesin diye verdim ağladı önğmde ayıldı bayıldı kıyamadım sonra zor kurtardım. Sürekli bu konu sürekli dert yanıyo beni de bitirdi diyerek. Ben seni uyarmadım mı diyorum. Ben napyım bu saatten sonra olmuş olan. Psikolojimi bozdular. Hastaneye yatıralım o zaman dedim. Para da yok annemi de borca soktu kendi borç içinde ben araba aldım borç içindeyim devlet hastanesine gidemiyor işine yansıyacak diye. Bunca zaman ben kendimi yırtmadım mı niye yatmadın hastaneye ta en başta. Ben anneme dedim anne ödemeyle olmaz. Önce tedavi olsun. Doktora gidiyo patalojik kumar bağımlılığı diyip ilaç veriyo adam ilaçlar iyi gelmiyo diyip ilaçlarınbırakıyo annem de destek diyor kendi kendinin doktoru olcan. Olmuyor işte. Gerekirse ilaç kullanacak var ki bi bildiği yazmış ilacı doktor beni canımdan bezdirdiler öyle diyorum yok böyle diyorum yok nereye kaçacam dedirttiler artık dünyanın öteki ucuna kaçasım var imkanım olsa dakka durmam inanın

Daha önce de yazmıştınız. İnsan ailesini seçemiyor ama onlarla olan mesafenizi ilişkinizi siz belirleyeceksiniz. Ne yazık ki bazı insanlar anne baba kavramlarının içini doldurabilecek tıynette olmayabiliyorlar. Nitekim annenizin kardeşinizi kurtarmak için sizi feda etmesi üzgünüm ama resmen düşmanlık.Siz elinizden geleni yapmış ve seçenekleri sunmuşsunuz. Sorumluluk sizden gitmiş. Her şeyi unutup hayata sıfırdan başlayın

İnşallah çok teşekkür ederim güzel mesajınız için umarım tayinim çıkar güzel bir hayat kurup sıfırdan başlar kurtarırım kendimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X