Yardıma ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı konuyu daha öncede açmıştınız hatırlıyorum o zamanda size değişmez düzelmez kendinizi kurtarın demişti herkes
fırsatınız varsa tayin isteyip gidin en kısa zamanda :kahve:

Tayin isteyebiliyorum bu sene. Araştırıyorum şuan puanım çok değil ama karadenizden istediğim illeri araştırıyorum köy falan dinlemicen yazıcam bu halden iyi olur herhalde diye düşünüyorum.

Bırakın ne hali varsa görsün abiniz. Resmen sadece kendini düşünen, ve başkalarının hayatını mahveden bir tip.
Silin gitsin. sakın siz de o batağa kapılmayın. Uzaklaşın. Ne hali varsa görsün.
Tayin isteyin gidin,siz bu hayata abinizin pisliklerini temizlemek için mi geldiniz? Sizin kendi hayatınız olmayacak mı?
Bu tarz adamlar tedavi felan olmaz. Kendinizi kandırmayın. SAdece zora girdiklerinde acındırırlar. Sonra ilk fıorsatta devam ederler. Siz elinizden geleni yapmışsınız.

Teşekkür ederim desteğiniz için. 25 yaşındayım. Ortada krediyle aldığım arabadan başka bir şeu yok. Ne çeyizlik bişe var kenarda doğru düzgün ne birikmiş. O birikmişi de kaptırmayıp araba alabildim en azından ona şükrediyorum. Evlenmeye kalksam yapayalnızım o da var. Ne annemden ne abimden hayır var. Tek başımayım resmen. Kendi kendimi kurtarmak için daha güçlü durmam lazım. Önümde koca bi hayat var çünkü. Daha evlenicem nasipse. Ailem çocuklarım olacak. Anneme kalsa evlenmeye de acele etme bu halde nasıl düğün yapcaz diyor. Senin de kredin var diyor. Napayım dedim araba aldım diye 5 sene bekleyim mi evlenmeyim mi sevgilimle 😂 bizim borçlar öyle bir iki senede bitmez ki bekleyesin. Evlenince öderiz eşimle birlikte resmen evlenmemi bile istemiyorlar hepten koparım hiçbir katkım olmaz diye düşünerek zaten yok da olur diye bi umutları var demek ki. Ben anlamadım annem dost mu düşman mı bana

Cok uzuldum imtihanin gercekten agir ama sen allaha dua ederek ustesinden gelecegine eminim. Bu da gecer uzulme annenle guzelce konus zsten cok cekmis kadincagiz cok uzuldum abinize bir daha destek saglamayin onunla konusmayin bile sen de evlenmeyi dusunuyosan evlen kafan dagilir en azindan sakin bir daha da para verme babami affetmissin ben olsam affetmezdim iyi kalbinden iyi yapmissin kendini üzme

Kesinlikle haklısın. Uzak dur mesafeli dur. Arada ararsın sorarsın merhaba merhaba. Bahane bul birşey yap uzak tut kendini. Mümkünse annenin şifrelerini falan da sen al annene de söyleme. Annedir sonuçta onu yine etkileyebilir duygu sömürüsüyle. Ortak hesabınızın da kontrolünü alın alabilirseniz çünkü abiniz de para tükendikçe ona da gözünü dikecek ana parayı bile almak isteyecek. Böyle bir tanıdığımız vardı. Eşi maaşı dahil bütün hesaplarının kontrolünü eline aldı adam yine bir yerlerden bulup oynuyordu. Yani mümkün olduğunca para akışını kesin. Vermek çözüm olmayacak çünkü.
Kendinizi kurtarın bazen biraz bencil olmak gerekiyor maalesef çok üzülerek.

Ana parayı çekemiyor benim imzam olmadan neyseki. Miras olduğu için babadan herkesin imzası lazım. Söyledi daha önce öldürsen kessen ben o parayı çektirmem dedim. O para annemin anneme ev alınacak yarın bi gün biz evlenince ortada mı kalacak kadın dedim. Senin benim için elinden geleni fazlasıyla yaptı okuttu meslek sahibi yaptı maaş sahibi yaptı yeter. O para sadece onun. Emeklerini napsak ödeyemeyiz ama en azından babamla doğuda orda burda süründü çocuklarını büyüttü karşılığı olamaz ama hiç değilse bi hediyesi olsun. İstediği ilden ev alınacak ona o prayla. Onun dışında hiçbir şey için imza atmam ben dedim. Benim imzam olmadan çekemiyor üçümüzün de imzası gerekiyor. Çekemedi sustu oturdu. Ama bu sefer de gitti anneme kredi çektirdi aynı hesap oldu :KK43:

Cok uzuldum imtihanin gercekten agir ama sen allaha dua ederek ustesinden gelecegine eminim. Bu da gecer uzulme annenle guzelce konus zsten cok cekmis kadincagiz cok uzuldum abinize bir daha destek saglamayin onunla konusmayin bile sen de evlenmeyi dusunuyosan evlen kafan dagilir en azindan sakin bir daha da para verme babami affetmissin ben olsam affetmezdim iyi kalbinden iyi yapmissin kendini üzme

Ne güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim. Moral oldu söyledikleriniz. Çok yalnız hissediyorum kendimi. Tutunacak dal arıyor bulamıyorum kendime tutunuyorum sadece

Gülüm çok sıkıntıdasın evet ama koca konuda ne bir paragraf ne doğru dürüst bir noktalama. Bu şekilde okunmuyor. Konuyu düzenle.

Ben de bi yere kadar okuyabildim. Ama abin olacak adamın beynine bi şey olduğu konusunda annene katılıyorum.

Valla o kadar bunaldım o kadar kötüyüm ki aklıma bile gelmedi noktalama paragraf falan. Çok dardayım. Kimse yok elimden tutan. İkisi de birbirinden mantıksız dengesiz. İkisiyle bi başıma savaşıyorum resmen. 😔

Ne güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim. Moral oldu söyledikleriniz. Çok yalnız hissediyorum kendimi. Tutunacak dal arıyor bulamıyorum kendime tutunuyorum sadece
Allah karsiniza hayirli bir es cikarsin insAllah güzel kalbinizi yormayin fazla Annenizi de kirmayin sarilin opün benimde kiyafrtlerime cok karışırdi annem dar pantolona bile kızar ben de kavga ederim ama sonra uzulur yanina giderim siz de oyle yapin bu hayyatta aglarsa bir anamiz aglar :KK43:

Maalesef abinize kendi çabası olmadıkça sizin yapabileceğiniz bir şey yok..Abinizden dolayı da hayatınızı ertelemeyin..
Annenizde onca şeye rağmen abinizin peşinde sürüklenmek istiyorsa kendi tercihidir..Annedir lafım yok..Nereye giderseniz gidin annenize eğer gelmek isterse kapınızın açık olduğunu belirtin yeter..

Asalak bi hayat yasayan abiniz bol vicdanlı saf anneniz Allah size kuvvet versin
Oyak banktaki parayıda artık vermeyin annenizin kredisini ordan ödeyin derim
Ve onlardan uzakta bi yere gidip gerekirse numaranızı bile değiştirin resmen maddi manevi sömürüyorlar

Biraz gamsız olup kendini düşünmeyi öğrenmek lazım sanırım artık kardeş de aile de bir yere kadar annemi batırdı kendimi kurtarmazsam beni de batırcaklar
Anneni sen al yine yanına kıyamam onunda içi yanıyordur ama senden bi talepte bulunduklarında geri çevirirsin.

Anneni sen al yine yanına kıyamam onunda içi yanıyordur ama senden bi talepte bulunduklarında geri çevirirsin.

Talep değil sadece problem. Psikolojimi bozuyorlar. Hayat abimden ibaret değil. Napayım kumar oynayıp borca giriyorsa canımı mı vereyim napayım Yani konu hep bu. Hayatımız bu eksende. Gezdiriyorum ediyorum yok. Hayatı burnumdan getiriyor. Arkadaşlarıma karışıyor çevreme karışıyor. Sosyalleşsin diye bi yerlere götürüyorum arkadaşlarım sırf onlar için etkinlik düzenledi kahvaltı üstüne piknik ve gezi. Arkadaşlardan bi tanesi o an dalgınlıkla arabada öne oturdu sonra annemi hatırlayıp ay teyze çok özür dilerim unuttum sen geç öne dedi bu olayın bile 3 gün lafını yaptı. Nasıl arkadaşlar seçiyomuşum onla görüşme bunla görüşme. Ellerinden gelse beni yapaylnız bırakıp kendilerine muhtaç edecekler. Kaç tane arkadaşımla annem sebep oldu aram bozuldu. Bir olur iki olur hepsi mi kötü arkadaş. Herkese bi kulp buluyo, ne var yani öne oturduysa özür dilemiş unuttum demiş napsın daha adam 3 gün dırdırınu yapcak ne var bunun? Bütün hayatımız böyle düşünün. Sürwkli negatiflik saçıyor napıyorum ediyorum mutlu edemiyorum. Gezdiyorum tüm gün mis gibi eve geliyoruz ben gezecek adam mıyım ahım gitti vahım kaldı gezdiğimden de bişe anlamıyorum diyip ordan abime bağlıyor gene haydiii. Abimin çocuklukta çektiklerinden giriyor kumar oynamakta haklıya kadar getiriyor nerdeyse. Her gün aynı tantana. İşten gelince yorgun argın hoş sohbet istiyo insan. Gereksiz can sıkıcı saçma sapan konularla kafasının şişirilmesini değil. Ben tam 7 senedir annemi peşimden sürüklüyorum. Üniye gittim yalnız kalmasın dedim götürdüm zindan etti hayatı kısa kol tişöry giydim diye koluma vuruyordu düşünün. Hep sabrettim. Atandım kıyamadım getirdim ben evde yokum gibi davranıyo kirayı ödeyen benim evi tutan benim ama hiçbir haltta sözüm geçmiyor şunu şuraya koydundan kavga çıkarıyor. Kusura bakmasın da 25 yaşına gelmişim öğretmen olmuşum öğretmen arkadaşlarımla buluşunca kaçta döneceğime annem karar vermeyecek bu yaştan sonra. Ona ancak ben karar veririm. Bi insanın izlediği yabancı diziye kadar karışılmaz ki her şeyin bi sınırı olur. Resmen annem burdayken sırf kafamı Ağrıtmasın diye odamdan çıkmıyorum ya kapanıyorum odaya öyle geçiyo günler. Yanında oturunca mutlaka can sıkcak moral bozcak bişe buluyo yani. Hiçbişe bulamasa geçmişi açıyo taaa kaç sene önce babamın yaptıklarından kaynanasından giriyo yahu ne faydası var bunların diyorum anlatma hepsini ezberledim üzülüyorum stres iyi gelmiyo hastalığımı tetikliyor diyorum ertesi gün gene aynı. Tam 7 sene oldu. Annedir çok çekti dedim sabrettim ama yok dayanamıyorum artık doldum ben de yetti canıma. Gözüm bişe görmüyo artık. Kendimi kurtarmazsam beni de delirtecekler onu anladım ben

valla allah sana sabır versin canım ya okurken bile ben darlandım yani. bence sen sonuna kadar haklısın ve her yaptığın her söylediğinde çok yerinde hareketler. abinde kumarı bırakmak için oturduğu şehirden taşınabilir tayin isteyebilir. o çevreden ayrılmadıkça sürekli devam edecek. bence sen kendi yolunu çiz belki evlenirsin belki evlenmezsin ama uzaklaş. annende ne zaman gelmek kalmak isterse gelsin. ama maddi olaylara hiç karışma. aslında anneninde yapması gereken onu yalnız bırakmak ama yapamıyor ana yüreği işte.

Sakın ama sakın aynı yere tayin istemeyin bütün evin yükü size kalır abinizde tüm maasiyla kumar oynar .kendi kurtulmak istemeyen insanı napsanız kurtaramazsiniz hapse girmeden aklı başına gelmez abinizin. Siz kendinizi düşünün annenizede pes diyorum sadece evlat atılmaz tabi ama ne bileyim fazla olmuş sanki bu kadarı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X