Eleriniz kfr eder mi? Benim eim ok kfr ediyor:(

Hep söylüyorum ve söylemeyede devam edeceğim, küfür eden erkekle işim olmaz küfür eden erkekde insan olamaz. Kim ne düşünürse düşünsün ama bu benim için böyle
Alışkanlık lafını asla kabul etmiyorum. Heleki bir erkek tarafından bir bayana her ne olursa olsun edilen küfün ayıbında ötesindedir. Bir başka adam size öyle küfürler söylese eşiniz ne düşünürdü bir sorun bakalım ona.

+1000

a.s.

esım hemen hemen hıc kufur etmez.en son ne zaman duydugumu bıle hatırlamıyorum.belkıde sakın bır yapısı oldugu ıcındır

Ya bu erkeklerin doğasında var heralde. benim sevdiceğim normalde cok tatlı bi insandır. Konusurken her kelimesini sanki özenle seciyormus gibi bi hali vardır. Ama birşeye sinirlenince Sanki içine seytan girmiş gibi oluyor.
Baskasına küfür ederken bide bana dönüp kusura bakma hayatım desemi yokmuuuu
Ama bana da küfür ettiği zamanlar oluyor. Şu anda rahatsızlıgımı dile getirme asamasındayım.
çözümlerim sert tepkili olur bu yüzden şimdilik beklemedeyim.
ama cıkmaz bir hal alırsa bana yönelen küfürleri,bigün elimin tersiyle sapp diye cakacam agzının ortasına. o zamn görecek saygısızlıgın alağsını:kızgın:

Küfür acizliktir bana göre aciz olan erkeklede benim hiç bir şekilde işim olmaz

Ayyyy nefret ederim kufurdennn...Cok sukur esiminde boyle bir kotu aliskanligi yok..

insaAllah vazgecer zamanla...

Daha bu sabah sevgilimle telefonda konuşuyorduk sevgilim işe gidiyordu arabadaydı sonra neyse aniden bağırmaya başladı küfürleri sıraladı ayy çok şaşırdım.Sadece sana hiç yakıştıramadım diyebildim :mymeka:
Neymiş efendim kırmızı ışıkta durduğu için adam buna el kol hareketleri yapmış :dilcikar:
En nefret ettiğim şey küfür ama ağzından kaçırıyo sanırım buna bi çözüm yok:uhm:

nasıl buna bir çözüm yok diyorsunuz arkadaşlar.
bu saygısızlıktır.

eşinizin hiç hoşlanmadığı bir şeyi siz yapsanız (bu toplum kurallarınca da yanlış olsa); eşleriniz de napalım huyu böyle bu kadının der susar mı? eminim ki hayır.

erkeğin kadının yanındaki konuşma tarzı, davrnışları ve hareketleri ona saygısının ölçüsüdür benim için. bunu hiçbir şey değiştiremez.

adam küfür mü etti sizin yanınızda; mesela trafikte adama bilmem napıyım mı dedi. hadi git yap derim ben olsam. madem yapabileceğini iddia ediyorsun git yap; yok yapamayacaksan da söyleme derim.

ben de nefret ederdim.benim eşim de aynı.7 yıl oldu.ben de alıştım onunla birlikte ben de küfür ediyorum.trafikte ya da birilerine sinirlenince.artık doğal bişi oldu bizim evde.bazen boyutunu aşmıyo değil ama o zaman ben de aşıyorum boyutu.o zaman susuyo.

bu saygısızlıktır.

eşinizin hiç hoşlanmadığı bir şeyi siz yapsanız (bu toplum kurallarınca da yanlış olsa); eşleriniz de napalım huyu böyle bu kadının der susar mı? eminim ki hayır.

erkeğin kadının yanındaki konuşma tarzı, davrnışları ve hareketleri ona saygısının ölçüsüdür benim için. bunu hiçbir şey değiştiremez.

adam küfür mü etti sizin yanınızda; mesela trafikte adama bilmem napıyım mı dedi. hadi git yap derim ben olsam. madem yapabileceğini iddia ediyorsun git yap; yok yapamayacaksan da söyleme derim.

Şu satten sonra nasıl değiştirebilirz ki ben de hiç hoşlanmam küfürden ama ediyo.
Malesef değiştiremiyorsunuz.Hangi bayan ister ki eşinin yada sevgilisinin yanında küfür etmesini.Erkekleri bırak bazı bayanlar dahi küfür ediyo:a015:

Şu satten sonra nasıl değiştirebilirz ki ben de hiç hoşlanmam küfürden ama ediyo.
Malesef değiştiremiyorsunuz.Hangi bayan ister ki eşinin yada sevgilisinin yanında küfür etmesini.Erkekleri bırak bazı bayanlar dahi küfür ediyo:a015:

en baştan önlem alınacaktı tavır koyulacaktı zaten.
bu kadar seneden sonra biraz zor.

bazı kadınlarda küfür ediyor tabi; hatta ben de kız kızayken ederim ama kocamın yanında ağzımdan kaçmasının imkanı yok.
aynı şekilde kocam da öyledir mutlaka..

ben ısrarla söylüyorum ki karşılıklı saygıdır bu. saygısızlığın hiçbir şekline tahammülüm yok benim..

Eşimle boşanma sebeplerimden en başta geleniydi bu küfür olayı.. Yok yok ne yaptıysam değişmedi bu alışkanlığı..:dilcikar:yerlere yatıp tepinirdim doğru konuş ulenn küfür etme diye ama olmadı. Birsürü yeni icad edilmiş küfürler ondan çıkardı ıyhh:mymeka: ne diyim inşallah bu alışkanlığından vazgecer eşin... ama temelden bu küfür girmişse kanına çok zor canım...

hemen birkac gun once yasadigim birseyi ankatmak istiyorum
ben urdunde yasiyorum
esimle hastaneye gitmistik,zaten canimiz sIkkIn.
isiklarda beklerken birkac tane genc cocuk yanimizda tuhaf tuhaf hareketler yapmaya basladilar
daha sonra arapca konusup gulusmeler falan
beni isaret edip konusuyorlar
bakin arkadaslar ;
ben bile kufur etmemek icin kendimi zor tuttum
bir kadina hicbir zaman yakistiramam
ama esim arabadan inip hem arapca hem turkce kufur etti
ne esimden sogudum nede saygisizlik olarak nitelendirdim
nihayetinde hepimiz insaniz
morelimiz bozuk olabiliyor
ve aslinda istemedigimiz seyler bazen agzimizdan cikabiliyor.
ben "ne var bunda amannnn"demiyorum
tabiki kufur hos degil.
agiz aliskanligi olmussa eger.iki lafindan biri kufur olan insanlarla konusmak sinir bozucu oluyor.
ama kimse kusura bakmasin
herkesin bir sabir siniri var.bazen hakeden olabiliyor.

bu saygısızlıktır.

cnm sana katılıyorum küfür hiç kabul edilebilir birşey değil ,çok çirkin...Hele benim gibi ağzına "salak, manyak" gibi lafları bile alamayan biri için düşün yani ...

Ama olaya bi de şu açıdan bak; şimdi küfür eden erkekler zaten sinirlendiklerinde ediyorlar ,zaten erkekler sinirlerince kendilerini de kaybediyorlar...Bi de işin bu tarafı var...Adam sinirliyken , kırmızı ışıkta başkasına küfretmişken " ben ;git yap "desem bu sefer siniri direk yön değiştirecek ve bu sefer başlıcaz biz kavga etmeye :mymeka:

Hep demiyor muyuz erkeklerin sinirliyken üstüne gidilmez ,sakinleşince konuşulur diye !

İşte sakinleşince de konuşuluyo hem de her türlü , önce tatlı dille ,olmadı daha sert , olmadı her türlü acı söz...

Ama sonuç; yine aynı olayda küfür...:sm_confused:

Son düzenleme:
cnm sana katılıyorum küfür hiç kabul edilebilir birşey değil ,çok çirkin...Hele benim gibi ağzına "salak, manyak" gibi lafları bile alamayan biri için düşün yani ...

Ama olaya bi de şu açıdan bak; şimdi küfür eden erkekler zaten sinirlendiklerinde ediyorlar ,zaten erkekler sinirlerince kendilerini de kaybediyorlar...Bi de işin bu tarafı var...Adam sinirliyken , kırmızı ışıkta başkasına küfretmişken " ben ;git yap "desem bu sefer siniri direk yön değiştirecek ve bu sefer başlıcaz biz kavga etmeye :mymeka:

Hep demiyor muyuz erkeklerin sinirliyken üstüne gidilmez ,sakinleşince konuşulur diye !

İşte sakinleşince de konuşuluyo hem de her türlü , önce tatlı dille ,olmadı daha sert , olmadı her türlü acı söz...

Ama sonuç; yine aynı olayda küfür...:sm_confused:

pespembecim iyi güzel diyorsun da; sinirlenince kendini kaybeden adam beni de kaybeder zaten.

adam sakinleşince özür dileyecek, bir daha yapmayacağım haklısın diyecek. sonra sinirlenince kendini gene tutamayacak gene özürler, pişmanlıklar...
aynı şey için defalarca özürler, tutulmayan sözler...

tabiki de kimseye yap demiyorum; ama ben bunu yapardım.
bir kere kavga eder tam ederdim, yapamayacağın lafı etme derdim, belki de söyleyip cevabını beklemeden arabadan inerdim.

pespembecim iyi güzel diyorsun da; sinirlenince kendini kaybeden adam beni de kaybeder zaten.

adam sakinleşince özür dileyecek, bir daha yapmayacağım haklısın diyecek. sonra sinirlenince kendini gene tutamayacak gene özürler, pişmanlıklar...
aynı şey için defalarca özürler, tutulmayan sözler...

tabiki de kimseye yap demiyorum; ama ben bunu yapardım.
bir kere kavga eder tam ederdim, yapamayacağın lafı etme derdim, belki de söyleyip cevabını beklemeden arabadan inerdim.

Özür dilemesini istemem çünkü bi daha yapacağını bilirim (en azından erkek arkadaşlarıyla)...

Ama kendi yanımdayken söylemesine her seferinde tepkilenirim:
"Benim yanımda söyleme şunu !" diye...

Çok yumuşak dilli olduğum için eşime bu lafım gayet sert gelir ve accık tırsar o zamankaydirigubbakcemile3

Keşke hiç konuşmasa ama bu sanırım mümkün değil bizim için...İşi de çok etkili diye düşünüyorum...Stresli veya sorunlu işte çalışanlar malesef dilinden düşürmüyo...

kötü bi durum ya, alışkanlıklar böle.. vazgeçmesi çok zor heralde kocan için..
devamlı aynı şeyi yapıp yaptıkça özür dilemesi de ayrı bi sinirbozuculuk (özellikle senin için)..
benim sevgilim bi kere sünepe demişti birisi için, nası bozulmuştum anlatamam.. senin halini tahmin edebiliyorum o okkalı küfürlerin karşısında!
öfke kontrolü ile ilgili bişeyler yaparsa belki faydası olur diye düşünüyorum..

çok şükür eşimin öyle huyları hiç yoktur çok terbiyelidir canım benim
ama babamda var malesef
en ufak bişeyde başlar saymaya
mesela tv de hoşuna gitmeyen birini yada bişey görsün ona bile küfür eder ona noluyorsa artık
babamı nekadar sevsemde bu huyundan resmen nefret ediyorum
annem nekadar kızar nekadar üzülür
sen hacı adamsın beş vakit namazındasın diye diye dilinde tüy biter annemin ama yok huylu huyundan vazgeçmez
benim eşimde böyle bişey olmadığı için allah'ıma nekadar şükür etsem azdır

benim eşimden hiçbir kötü söz işitmedim allah razı olsun ama işitsemde çocuklara kötü örnek olma acısından kızarım...

bi ara eşimde her kelimenin arasına a.k derdi herkese şefine müdürüne bana patronuma annesine anneme babama iş yerinde çok bunalıyordu önceleri ona bağladım sonra baktım nasılsın a.k iyiyim a.k işler nasıl ak.
baktım olacak gibi değil uyardım dikkat et diye olmadı kavga eetim olmadı sonra o konuşurken her kelimesinin ardından ben a.k demeye başladım onu taklit ettim başbaşayken ama sürekli şimdi kullanmıyor:)

valla kötü bi durum . allaha şükür eşimdenhiç böyle şey duymadım. sadece geçenlerde eve okadar sinirli geldiki ozaman bi küfür etti oda kendine etti. sonra dönüp benden özür diledi. ama benimde abimde vardı hatta o sinirliyken değil sadece knuşurken laf arasında bile ediyodu küfür. ama ettiğinin farkında bile olmuyodu yanı kızkardeşleri annesi yyanında o dümdüz sayıyo. hani farkında olsa insada birazda utanma olur susar belki senin eşinde farkına varmıyodur. yanı normal konuşma gibi geliyodur ona.. eğer kabul ederse psikolojik destek alın dicem ama buda lafta kalıyo sadece helede erkekler hiç böle bişeyi kabul etmezler. valla düzelmezse yaşıcan artık böle

X