ELEVİT ve FERRUM FORT Aynı Anda Alınır mı?

neonita

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
135
18
Merhaba, 15 haftalık gebeyim,Doktorum 2 hafta evvel folik asiti bırakmamı istedi ve elevit ile ferrum fort içiyorum. Ancak çay süt vs derken demir emilimine dikkat etmek için gece 3'de ikisini birden başlamaya başladım.Almaya başladıktan sonra karnımda ağrılar başladı.Beraber almayla mı ilgili veya başka bir sorun mu karar veremedim.Beraber alım konusunda bilgisi olan varsa cevaplarsa çok memnun olurum.
Sevgiler.

benim doktorumda aynı iki ilacı verdi, ben de 13+5 günlük gebeyim, aynı öğünde alma dedi, biri sabahsa biri akşam.

benim doktorumda aynı iki ilacı verdi, ben de 13+5 günlük gebeyim, aynı öğünde alma dedi, biri sabahsa biri akşam.

Elevit iştah açtıgı için gece içiyordum:KK43:
sabah çay,gece yatmadan süt içince insan demir ilacını ne zaman içeceğini şaşırıyor:KK43:

Son düzenleme:
Elevit iştah açtıgı için gece içiyordum:KK43:
sabah çay,gece yatmadan süt içince insan demir ilacını ne zaman içeceğini şaşırıyor:KK43:

Sabah çay,öğleden sonra süt,vitamin hapı,kalsiyum+magnezyum+çinko+omega3 ve gece de demir ilacı alıyorum.Bu şekilde deneyebilirsin.Bende vitamin çok iştah artışı yapmadı.Aslında hiç çay içmemek en iyisi.Kahvaltı sütle de yapılabilir.

ben de iştah açmadı elevit, ayrıca sabah sütle kahvaltı yap bence.

bende iştah açtı, iki günden beri sabah alıyordum dün baya acıktım iştahım açıldı, akşam yatmadan elevit gece 3 gibi Ferrum alacağım artık mecburen.

ELEVİT'i sanıyorum süt ve çaya yakın zamanda almanın bir zararı yok.

bende 12 haftada bıraktım folik asiti. zaten çok ta kullandığım söylenemezdi

elevit verdi. ama oldu bitti ilaca karşı bir antipatim vardır. İlaç kullanmaktan nefret ederim.

birde vitamin haplarının malum kokusu :KK43:

bana doktorum ayrıca mide bulantılarım için ki 3,5 ay oldu hala geçmedi.

Dramamine verdi.

Ama elevitin iştah açtığını sizden duydum. Gerçi kullanmadım 2 tane kullanmışım. bugünden itibaren bende

düzenli kullanmaya başlayayım inşallah. Kuzucuğuma iyi gelsinde.

bende ikisini birlikte kullanıyorum canım ama elevit iştahımı bi açıyoki her dk yicek bişiler arıyorum qece içince qece uykudan uyanıp yicek bişiler arıyorum hiç tavsiye etmem en qüzeli qündüz belirli aralıklarla al ilaçlarını

ben 2 sini beraber akşam yemekten sonra veya unutursam yatmaya doğru alıyorum, elevitin iştah açtığını farketmedim, iştahım değişkendi çünkü, kimi zaman çok yedim kimi zaman yemek istemedim, acıkmadım (bulantıdan falan değil, hamileliğimin ilerleyen zamanlarında özellikle)

Ben de 12+2yim benim neredeyse 25 gün olacak elevit ve ferruma başlayalı. Zaten elevitin için de folik asit olduğunu okuyunca gönül rahatlığı ile kullandım. Sabah kahvaltıdan 1 /1,5 saat önce ferrum alıyorum öğlen meyvemi yedikden sonra 2/3 gibi de eleviti içiyorum ki akşam yemeğinden önce olsun diye. İştah açıcı özelliğini vurguşamışsınız ama bende öyle bir etkisi olmadı ki hamilelik başlangıcından bu yana 4 kilo verdim daha. Yemekle çok aram yok mide bulantılarım azaldı ama hem azıcık bir şeyle doyuyorum hem de uzunca zamanda tokluk hissediyorum. Buralar çok sıcak oldugundan 3 Lt yakın su içiyorum. Ben doktoruma sormayı unutmuştum size şunu soracaktım: daha ne kadar ferrum ve elevit almaya devam edeceğiz ? İlerleyen dönemde kan ilacı da almamız gerekecekmiş sanırım. Bilgisi olan biri cvplrsa sevinirim :KK66:

Bende iki hafta boyunca aynı öğünde aldım akşam yatmadan arka arkaya bol su ile içtim ilaçları
daha sonra birini akşam birini sabah içmeye başladım
aklıma takıldı ilaçları aynı öğünde almamın bebeğime bir zararı olmuş mudur??? :KK43:(((

Merhaba, 15 haftalık gebeyim,Doktorum 2 hafta evvel folik asiti bırakmamı istedi ve elevit ile ferrum fort içiyorum. Ancak çay süt vs derken demir emilimine dikkat etmek için gece 3'de ikisini birden başlamaya başladım.Almaya başladıktan sonra karnımda ağrılar başladı.Beraber almayla mı ilgili veya başka bir sorun mu karar veremedim.Beraber alım konusunda bilgisi olan varsa cevaplarsa çok memnun olurum.
Sevgiler.

ferrum fortu sabah aç karna önerdi doktorum. eleviti de sabah ve öğle yemeği arasında alabilirsin. beraber alma.

X