Elhan ile MasterFit katilimcilarinin örnek öğün ve tarifleri

Deneyeceğim canım. :rapci:Gecen sene aldığım tahin sertleşmişti ne yaptıysam kıvam kazandıramadim. Yenisini alıp yapacağım inşallah 🙏 Tarif için teşekkür ederim. Çok pratikmiş. :KK5:
sana bir yöntem yazacağım. eski tahinin içine mikser sok ve çırp. ama kavanozu tutman lazım. eşin yardım etsin. biriniz kavanozu tutar diğeri de mikseri.
eğer kavanoz ağzına kadar doluysa üstündeki fazla yağın birazını bardağa dök. çevreye sıçrar sonra. mikserle çırptıkça yağdan yavaş yavaş ekle. iyice çırpınca kıvamı çok güzel sıvılaşıyor. daha birkaç saat önce evdeki 2 kavanoz tahine aynısını yaptık mis gibi oldular 😘

sana bir yöntem yazacağım. eski tahinin içine mikser sok ve çırp. ama kavanozu tutman lazım. eşin yardım etsin. biriniz kavanozu tutar diğeri de mikseri.
eğer kavanoz ağzına kadar doluysa üstündeki fazla yağın birazını bardağa dök. çevreye sıçrar sonra. mikserle çırptıkça yağdan yavaş yavaş ekle. iyice çırpınca kıvamı çok güzel sıvılaşıyor. daha birkaç saat önce evdeki 2 kavanoz tahine aynısını yaptık mis gibi oldular 😘
Tatlım eşimin yardım etme kısmını ve yağı başka bir yere almayı düşünemedim. Dediğini yapmıştım kavanoz elimden kaydı gitti.(Beton gibiydi mübarek) . Mutfakta yağ degmedik yer kalmadı. Her yer bir güzel cilalandi anlayacağın . :KK14:Kizdim attım tahini.

Tatlım eşimin yardım etme kısmını ve yağı başka bir yere almayı düşünemedim. Dediğini yapmıştım kavanoz elimden kaydı gitti.(Beton gibiydi mübarek) . Mutfakta yağ degmedik yer kalmadı. Her yer bir güzel cilalandi anlayacağın . :KK14:Kizdim attım tahini.
hımmm kötü olmuş canım üzüldüm. hem ziyan olmuş hem de o yağı temizlemek çok zor. yağ kusar durur.

Çok güzel, çok tatlılar bir tarifle geldim 😋

Kaşar mantolu brüksel lahanası

Brüksel lahanalarını tuzlu suda bikaç dakika kaynatıyoruz
Fırın tepsisine alıp bardakla üzerlerine bastırıyoruz
Kaşar peynirini ince ince kesip lahanaların altına ve üstüne yerleştirip fırınlıyoruz, aynı işlemi brokoli ile de yapmıştım, o da çok güzel olmuştu, deneyeceklere afiyet olsun 🥰🥰

IMG_6180.jpeg

Kaşar peynirini ince ince kesip lahanaların altına ve üstüne yerleştirip fırınlıyoruz, aynı işlemi brokoli ile de yapmıştım, o da çok güzel olmuştu, deneyeceklere afiyet olsun 🥰🥰

Eki Görüntüle 3380774
Fezocum bu güzelliklerin tarifi için çok teşekkürler. Brokoliden sonra senin sayende bir sağlıklı tarifimiz daha oldu :KK60: Uzaktan börek gibi görünüyor. :super:

Eki Görüntüle 3380774
Bunu da yapacağım haftaya😘

Disaridan algimiz ekmekler ne zaman tam bugday olmuyor malesef. Bu yuzden katkisiz saglikli bir ekmek tarifi paylasmak istedim.
malzemeler
4 su bardagi tam bugday unu
1 tatli k. seker
1 tatli kasigi tuz
1 tatli kasigi zeytinyagi
1 paket maya
ilik su
butun malzemeleri karistirip yumsak bir hamur elde ediyoruz. en az 3 saat mayalanmali. sekil verdikten sonra tepside de 30 dk mayalandirin. ben ustune cia tohumu ve birazcik yulaf serptim goruntusu guzel olsun diye. afiyet olsun :halay::kk77:
Elhan Elhan Cordelia Cordelia Mthn83 Mthn83

IMG_20240221_230142.jpg

Eline sağlık canım yapacağım bunu inşallah 🙏❤️
Disaridan algimiz ekmekler ne zaman tam bugday olmuyor malesef. Bu yuzden katkisiz saglikli bir ekmek tarifi paylasmak istedim.
malzemeler
1 tatli k. seker
1 tatli kasigi tuz
1 paket maya
ilik su
butun malzemeleri karistirip yumsak bir hamur elde ediyoruz. en az 3 saat mayalanmali. sekil verdikten sonra tepside de 30 dk mayalandirin. ben ustune cia tohumu ve birazcik yulaf serptim goruntusu guzel olsun diye. afiyet olsun :halay::kk77:

Eki Görüntüle 3380774
Nasıl güzel olmuş ellerine sağlık canım 🥰
Oy oy oy nasıl güzel yaparmış kaptanım 💙ellerine sağlık balım😘
malzemeler
1 tatli k. seker
1 tatli kasigi tuz
1 paket maya
ilik su

Eki Görüntüle 3391098
Tarif süper ellerine sağlık canım çok güzel olmuş💙🧿

X