Elhan ile MasterFit katilimcilarinin örnek öğün ve tarifleri

Disaridan algimiz ekmekler ne zaman tam bugday olmuyor malesef. Bu yuzden katkisiz saglikli bir ekmek tarifi paylasmak istedim.
malzemeler
4 su bardagi tam bugday unu
1 tatli k. seker
1 tatli kasigi tuz
1 tatli kasigi zeytinyagi
1 paket maya
ilik su
butun malzemeleri karistirip yumsak bir hamur elde ediyoruz. en az 3 saat mayalanmali. sekil verdikten sonra tepside de 30 dk mayalandirin. ben ustune cia tohumu ve birazcik yulaf serptim goruntusu guzel olsun diye. afiyet olsun :halay::kk77:
Elhan Elhan Cordelia Cordelia Mthn83 Mthn83

Eki Görüntüle 3391098
Emeğine sağlık canım uğraştın bizim için 😘

Disaridan algimiz ekmekler ne zaman tam bugday olmuyor malesef. Bu yuzden katkisiz saglikli bir ekmek tarifi paylasmak istedim.
malzemeler
4 su bardagi tam bugday unu
1 tatli k. seker
1 tatli kasigi tuz
1 tatli kasigi zeytinyagi
1 paket maya
ilik su
butun malzemeleri karistirip yumsak bir hamur elde ediyoruz. en az 3 saat mayalanmali. sekil verdikten sonra tepside de 30 dk mayalandirin. ben ustune cia tohumu ve birazcik yulaf serptim goruntusu guzel olsun diye. afiyet olsun :halay::kk77:
Elhan Elhan Cordelia Cordelia Mthn83 Mthn83

Eki Görüntüle 3391098
Ellerine sağlık Serapcim . :super: :KK68: :KK68:
Çok güzel olmuş. :kk77:

Çok güzel, çok tatlılar bir tarifle geldim 😋

Kaşar mantolu brüksel lahanası

Brüksel lahanalarını tuzlu suda bikaç dakika kaynatıyoruz
Fırın tepsisine alıp bardakla üzerlerine bastırıyoruz
Kaşar peynirini ince ince kesip lahanaların altına ve üstüne yerleştirip fırınlıyoruz, aynı işlemi brokoli ile de yapmıştım, o da çok güzel olmuştu, deneyeceklere afiyet olsun 🥰🥰

Eki Görüntüle 3380774
Şunu yapayım yarın diyorum ama brokoli şişkinlik yapar mı?

Neredeyse her haftasonu ilk öğün keyfim diyebilirim bu krebe 🌸 yarisini 1 yk labne ve yesilliklerle(hindi fumede koyabilirsiniz)rulo yapip cay esliginde,diger yarisinida yarım muz ve 1 tk tahin pekmez ile rulo yapıp sütlü filtre kahve esliginde mideye indiriyorum🤤😋
Hem gözüm,ruhum hem midem doyuyor Ve sadece 280 kcal almis oluyorum daha ne isterim🧘🏻‍♀️

Krep klasik tarif biz aile boyu yapiyoruz sanirim bi 15 tane falan cikiyor onemli olan kendinde bitiyor bir tane ile dur diyebildigin anda harika🌸 tabi ben 50-60 kg arasinda olarak bir adet yiyorum kiloya göre porsiyon artabilir 🥰

Eki Görüntüle 3361038 Eki Görüntüle 3361037 Eki Görüntüle 3361039
Şu menüde kediyi yesem ben bir ısırık alırım 😍🤣

10-12 tane hurmanın çekirdeklerini çıkarıp biraz sıcak suda bekletiyorum sonra alıp robota atıyorum 1 yemek kaşığı yulaf, 1 yemek kaşığı kakao,10-15 fındığı da ekleyip bızlatıyorum. Elimle ceviz büyüklüğünde toplar yapıp dolaba koyuyorum. Sonra istersen hindistan cevizine bula,istersen bitter şekersiz çikolatalar var eritip bula harika oluyor inan 1 top yetiyor kahve yanına
bu tarifi de buraya alalım

MEDIA=youtube]F4qlh8JXlJU[/MEDIA

Ben tarifi böyle yaptım

DİYET Pırasa böreği
500 gram pırasa

2 adet havuç

2 adet yumurta

2 yemek kaşığı un

2 yemek kaşığı mıs
baharatlar

4 yemek kaşığı yağ

100 gram kaşar peyniri