Jinekoloji Ella? Adet gecikmesi?

eowkdoq

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2023
4
0
26
Hepinize merhaba hemcinslerim kafamı çok kurcalayan bir şeyler geldim. En son adetim 21 Kasım'da oldum. 4 Aralık ilişkiden sonra 12 13 saat sonra Ella aldım. Korumalı bir ilişkiydi aslında ama korumasız girmeleri olunca ve hap kullan demesi beni tedirginliğe düşürdü. İçime boşalmadığını söyledi. Normalde adetlerim 2- 3 gün oynar. Neyse 28 günde bir gözüyle bakıldığında 19 Aralık'ta adet olmam gerekiyordu. Olmadım. Olmadıkça stres yaptım geceleri uykudan bir anda uyanıp bunu düşünmeye başladım. Hapı da ilk kullanışımdı. 2 Ocak idrar testi yaptım negatif çıktı. (14 gün gecikmeden sonra) bi de 4 Ocak'ta tekrar yaptım. Sabah idrarı ile negatif çıktı. Max 25 gün geciktiriyor diyorlar ama. Ya benimkisi daha çok uzarsa diye korkuyorum. Şu an her iki göğsümde ağrı var internetten baktım adetten önce 2-3 gün olabiliyormuş bu ağrı . Şu an 20 gün oldu. Aranızda bana yol gösterecekler var mı? Bu hapı kullanıp🙏🏻

Merhabalar,
Ben ella kullanıp hamile kaldım(Doktorun söylediğine göre erken yumurtlamışım)Ama araştırmalarıma göre ella hormon dengesini alt üst ettiği için gecikmeler olabiliyor. Daha önce bir kere daha kullandım, o zaman da reglim 5 gün geciktirmişti ve regl olmadan 2 gün önce çok ciddi göğüs ağrım olmuştu..

Merhabalar,
Ben ella kullanıp hamile kaldım(Doktorun söylediğine göre erken yumurtlamışım)Ama araştırmalarıma göre ella hormon dengesini alt üst ettiği için gecikmeler olabiliyor. Daha önce bir kere daha kullandım, o zaman da reglim 5 gün geciktirmişti ve regl olmadan 2 gün önce çok ciddi göğüs ağrım olmuştu..
Ella içtikten sonra regl olmuş muydunuz peki

Ella içtikten sonra regl olmuş muydunuz peki
Hamileliğimi öğrenmeden önce 10 gün gecikme süresini ( araştırmıştım bayağı)normal bulmuştum. Sonra test yapınca direkt pozitif çıktı.

Daha önceki seferde ella içtikten sonra reglim 5 gün gecikti.

Bildiğim kadarıyla ella yılda max 2-3 defa kullanılmalıymış. Acaba siz sık mı kullandınız da bu kadar gecikti? Dr a görünmenizde fayda var.

Ella'yı 2 veya 3 kere kullandım. Sadece 1 hafta kadar geciktirmiştir yanlış hatırlamıyorsam. Herkeste etkisi farklı oluyor tabi. Sonuçta makine değiliz

Hamileliğimi öğrenmeden önce 10 gün gecikme süresini ( araştırmıştım bayağı)normal bulmuştum. Sonra test yapınca direkt pozitif çıktı.

Daha önceki seferde ella içtikten sonra reglim 5 gün gecikti.

Bildiğim kadarıyla ella yılda max 2-3 defa kullanılmalıymış. Acaba siz sık mı kullandınız da bu kadar gecikti? Dr a görünmenizde fayda var.
Yok ben konu sahibi değilim, sadece gebeliginizde regl gördünüz mü diye sordum size

Ben kullandım ve evet regl dönemini aksatiyor. O yüzde sık kullanmayın. Ben hayatım boyunca üç kere kullandım ve hepsinde de pişman oldum. Bu arada ben de hamilelik gibi bir durum olmadı. Yani mümkün olduğunca o hapı kullanmamaya çalışın.

Ben kullandım ve evet regl dönemini aksatiyor. O yüzde sık kullanmayın. Ben hayatım boyunca üç kere kullandım ve hepsinde de pişman oldum. Bu arada ben de hamilelik gibi bir durum olmadı. Yani mümkün olduğunca o hapı kullanmamaya çalışın.
Siz kaç gün gecikme yaşadınız?

Merhabalar,
Bende içe boşalma olmadı galiba kendisi öyle söyledi. Gecikmemden 14. Gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı. 2 gün sonra tekrar yaptım sabah idrarı ile gene negatif çıktı. 23 gün gecikme yaşayanlar bile olmuş buradan.. Hamile olduğumu düşünmüyorum.

27 aralıkta reglime 3 gün kala prezervatif içimde patladı. Ben de korkup ella aldım. Sonrasında tam gününde adet oldum o Ay. Ama bu ay 3 gün gecikti.. Yüksek doğurgan dönemimde eşimle prezervatifli ilişkiye girdik ve herhangi bir yırtılma olmadı. Çok korkuyorum, ellanın etkisi olabilir mi hala?

Merhaba, bende yuksek yumurtlama doneminde 15 ocakta iliskiye girdim ve tam 19 saat sonra ella kullandim. Hicbir belirtisi yan etkisi olmadi fakat kullandiktan sonra adet hic gormedim. Adet gunum tam 6 gun gecikti. Bel agrim ve gogus hassasiyetim cok var. Acaba cidden ise yaramamis olma ihtimali varmidir

Merhaba, bende yuksek yumurtlama doneminde 15 ocakta iliskiye girdim ve tam 19 saat sonra ella kullandim. Hicbir belirtisi yan etkisi olmadi fakat kullandiktan sonra adet hic gormedim. Adet gunum tam 6 gun gecikti. Bel agrim ve gogus hassasiyetim cok var. Acaba cidden ise yaramamis olma ihtimali varmidir
Merhaba ben de yumurtalama dönemimde bir ilişki yaşadım.İçime boşalıp bosalmadigindan emin değiliz.Ancak reglim 8 gün gecikti dün test yaptım negatif.Göğüs ağrım var.Daha önce kullandığımda gecikme vs olmamıstı gerginim o yüzden.Siz ne zaman regl oldunuz?

Merhaba ben de yumurtalama dönemimde bir ilişki yaşadım.İçime boşalıp bosalmadigindan emin değiliz.Ancak reglim 8 gün gecikti dün test yaptım negatif.Göğüs ağrım var.Daha önce kullandığımda gecikme vs olmamıstı gerginim o yüzden.Siz ne zaman

Merhabalar,
Merhaba baya süre geçmiş fakat. Tam olarak yumurtlamanız ne kadar erken olmuş. Yani adetinizden tahminen kaç gün sonra yumurtlamışsınız. Ve ellayı ne kadar süre içinde kullanmıştınız

Sonuç ne

X