Elmas'ın 2016 Kpss Çalışma Günlüğü (GK-GY)

Nasıl gidiyor calışmaların?
Fena değil her geçen gün performansımı arttırıyorum. Senin nasıl gidiyor?

Nasil yapalım peki bi fikrn varmi :)
Ben şöyle bi plan yapmıştım kendime. Önce bir dersi bitirip diğer derse geçerek çalışayım dedim aynı dersten sıkıldım dedim her derse biraz biraz çalışayım dedim o da çok verimsiz oldu. Hem işte çalıştığım için az vaktim var verimli çalışmak zorundayım. Bu şekilde de olmadı. En son yine bir dersi bitireyim diğer derslere geçeyim sırayla dedim. Bu şekilde bende daha verimli oldu. En kötü olduğum ders de coğrafya o yüzden en zorlandığım dersten başlamanın daha mantıklı olacağını düşündüm. Dün coğrafi konumu çalışıp bitirdim. Test çözüp elimdeki mevcut kitaplardan da çalışıp bitircem. Bu şekilde her konudan en az 200-300 soru çözmüş olcam.

Senin çalışma şeklin nasıl? Benim gibi çalışırsan haftalık şu şu konular bitecek gibisinden hedef koyabiliriz. Ya da sen farklı şekilde çalışacaksan da haftalık şu kadar soru çözümü olacak gibisinden bir hedef de koyabiliriz kendimize.

Ben şöyle bi plan yapmıştım kendime. Önce bir dersi bitirip diğer derse geçerek çalışayım dedim aynı dersten sıkıldım dedim her derse biraz biraz çalışayım dedim o da çok verimsiz oldu. Hem işte çalıştığım için az vaktim var verimli çalışmak zorundayım. Bu şekilde de olmadı. En son yine bir dersi bitireyim diğer derslere geçeyim sırayla dedim. Bu şekilde bende daha verimli oldu. En kötü olduğum ders de coğrafya o yüzden en zorlandığım dersten başlamanın daha mantıklı olacağını düşündüm. Dün coğrafi konumu çalışıp bitirdim. Test çözüp elimdeki mevcut kitaplardan da çalışıp bitircem. Bu şekilde her konudan en az 200-300 soru çözmüş olcam.

Senin çalışma şeklin nasıl? Benim gibi çalışırsan haftalık şu şu konular bitecek gibisinden hedef koyabiliriz. Ya da sen farklı şekilde çalışacaksan da haftalık şu kadar soru çözümü olacak gibisinden bir hedef de koyabiliriz kendimize.
Sevindim senin adına. Ne yazık ki hala başlamadım. Bu akşam nişanlım ve kendim için program yapıp yarın başlıyorum. Nişanlımıda işin içine katarak gaza getirdim kendimi.

Bende bi dersi bitirp digerine gecmekten yanayım benim henüz bi calisma seklim yok ama seninle bi düşen belirleyip haftalık konu ve soru hedefi koyup ona Gore calismak isterm birlikte daha mecburi olur hem :)

Bende bi dersi bitirp digerine gecmekten yanayım benim henüz bi calisma seklim yok ama seninle bi düşen belirleyip haftalık konu ve soru hedefi koyup ona Gore calismak isterm birlikte daha mecburi olur hem :)
Şimdi 100 gün de tüm konuları bitirme hedefimiz olsun o zaman.En çok konusu olan 2 ders tarih ve matematik. Onlara daha çok vakit ayırmak gerekir. Sana da uyarsa coğrafyadan başlayalım sonra tarih ve anayasayı halledelim. Türkçe Matematiği de en son halledelim. Genel Kültür sözel olduğu için çok çabuk unutuluyor. O yüzden onları önce bitirip sürekli test çözüp konu tekrarı yaparsak iyice pekişmiş olur diye düşünüyorum.Türkçe ve matematiğe bir kere çalışmak yetiyor akılda kalıyor.
Şimdi bende birkaç kitap var. Kaç soru çıkar o kitaplardan tam bilemiyorum. Coğrafyadan Uzmanın konu anlatımı, x yayıncılığın ve yargının özet konuları var. Soru bankası olarak da yargının yaprak testi, x yayıncılığın soru defteri ve dejavu soru bankası var ihtiyacın.
Bu haftanın sonuna geldik nerdeyse o yüzden sadece coğrafyadan coğrafi konumu bitirip elimizdeki tüm testleri çözebiliriz. Her konudan 500 soru çözelim bence iyice pekişmiş olur. Benim elimdeki kaynaklar yeter mi bilmiyorum ama yetmezse alırım.

Tamam yarın cografi konum bitsin o zaman :) gün gün yazsak napcagmizi buraya aslında düzen olur

Tamam yarın cografi konum bitsin o zaman :) gün gün yazsak napcagmizi buraya aslında düzen olur
Evde internetim yok o yüzden haftasonu bağlanamam ben ama diğer günler yazabilirim. Haftaya da işten izin alıp memlekete gitcez o yüzden internete giremem. Ama bi plan yapalım kitaplarımı da götürcem orda çalışırım.Bu önümüzdeki hafta için toplu plan yapalım. Ondan sonra haftalık günlük olarak da yaparız olur mu?
Bugün coğrafi konumu bitiririm. Coğrafyadan video da izleyeceğim ben. Haftaiçi akşam 6 ya kadar işteyim. Ama ara ara fırsatım oluyor videoları o zamanlarda izlerim. Eve sadeece konu çalışma ve test çözümünü bırakırım.

Ben ayın 28inde döncem 10 gün var bu sürede:
*Coğrafi Konum
*Fiziki Özellikler
*İklim ve Bitki Örtüsü
*Nüfus ve Yerleşme
*Tarım+Hayvancılık+Ormancılık
Konularını bitirip elimizdeki tüm testleri çözelim olur mu?

28 Aralık-6 Ocak Arasında da
*Maden + enerji Kaynakları
*Sanayi+ulaşım+ turizm
*Ticaret + Çevre Sorunları
*Bölgeler
konularını bitiririz. Eksik kitap soru konu kalırsa bir de onları tamamlarız bu sürede.

Böylece Coğrafyaya 20 Gün ayırmış olacağız. 100 günde konuları bitirelim dedim ama yetişmez gibi geldi Ben de 120 gün ayırmanın daha iyi olacağını düşündüm geriye sınava 36 gün kalıyor. 36 günü de full tekrar deneme çözümüne ayırırız.

120 günü de şu şekilde kullanabiliriz:

20 gün coğrafya
30 gün tarih
20 gün vatandaşlık
30 gün matematik
20 gün türkçe

Süper hadi bakalim bize guveniyorm arada haberleselim :)
ebruaydın, nasıl gidiyor çalışmalar yetiştirebildin mi?
Benim yetişmedi. Önce video izliyorum sonra elimdeki kitapları tarıyarak gidiyorum vakit alıyor baya ama çok iyi öğreniyorum. Daha iklim ve bitki örtüsündeyim maalesef. Olmadı kitap sayısını azaltıp yetiştirmeye çalışacağım ve tarihe başlamadan bitirmiş olcam coğrafyayı. Senin nasıl gidiyor?

Ben coğrafyayi bıraktım tarihten gidiyorm islam öncesi, ıslam tarihi, ve osmanlı kültür med.bitti elimdeki sorularida çözdüm kitap sipariş verdim. İnkılap tarihini önceleri bitirmiştm notlardan tekrar ederim bi osmanlı dönemleri ile dış politika ve çağdaş dünya kaldi amacim ocakta bunları tamamen bitirip testlere geçmek:) şubattada cog ve vat bakmayı düşünüyorum mart nisanda tekrar ve teste ayirirsam baya ilerlemis olucam bakalim kısmet

Ben coğrafyayi bıraktım tarihten gidiyorm islam öncesi, ıslam tarihi, ve osmanlı kültür med.bitti elimdeki sorularida çözdüm kitap sipariş verdim. İnkılap tarihini önceleri bitirmiştm notlardan tekrar ederim bi osmanlı dönemleri ile dış politika ve çağdaş dünya kaldi amacim ocakta bunları tamamen bitirip testlere geçmek:) şubattada cog ve vat bakmayı düşünüyorum mart nisanda tekrar ve teste ayirirsam baya ilerlemis olucam bakalim kısmet
Bende ocakta tarihle coğrafyayı halletmeyi planlıyorum.Sonra anayasaya geçerim. Coğrafyada nereye kadar gelmiştin?

Bende ocakta tarihle coğrafyayı halletmeyi planlıyorum.Sonra anayasaya geçerim. Coğrafyada nereye kadar gelmiştin?
Ben her derste en çok soru hangi konudan gelirse ilk ona bakiyorm mesel tarihte inkılap daha fazla geliyo, coğrafyada nüfus ve ekonomik özellikler. Nüfus bitti ma ekonomik öz yarisindaym

Merhaba Günlüğüm,
2-3 haftadır çalışmayı bırakınca seni de unutum ama artık tekrar başlıyorum inşallah.
Yeni bir plan yaptım YDS ye de az vakit kaldığından İngilizceye de kpss derslerinden biri olarak çalışmaya karar verdim.
Bugün ingilizceden 1 konu çalışmaya başlayacağım o bitince matematikle devam etcem. Kendime de hedef olarak bu hafta 500 soru koydum.

X