Elti dedikodusu :D

yakın bir zamanda bende böyle birşey yaşadım. Kayınvalidem kızı için yaptı. Bana kalırsa aramayın. Ne münasebet. Ben aynısını yengem için yaptımda daha da fazlasını istedi. Sizde böylesiniz sizi böyle kabul etsinler.

Kaprisli insanların kaprisini beslemeyin. Kayinbiraderinize zorbalik yapıyorsa bu konuyu kb kendi cozsun, cozemiyorsa da prensesini siz avutmak zorunda degilsiniz.

Yok sadece abisiyle eşinin ego tatmini. Yazınca iyice netleştim aramayacağım. Adam evde boş boş oturup kısır yiyor yoğunluktan eşimle birbirimizi göremediğimiz bir süreçte bir de onu pohpohlayamam.
O değil de o arıyor mu mesela sizi sohbet için hal hatır sormak için ki zaten arasa mesafeli olmazdiniz. Beni aramayani ben de aramam.

Hasta olsa ya da bir telasesi olsa anlarım da aman aman kafalarinizin uyuşmadığı birini sırf eltiniz diye niye arayasiniz? Benim eltim de benden küçük ama hiç arasın diye beklemiyorum şahsen aramıyor diye de alınmıyorum 😂 yüz yüze sohbet muhabbetimiz iyidir ama extra görüşecek kadar ortak noktamız yok o yüzden gerek de yok 😅

Arkadaşlar, dedikodu yapasım var uzun yazdım o yüzden :)

Eşimin 2 abisi var. Her ikisi de farklı şehirlerde yaşıyorlar. Bayramlarda yaşadığımız şehre onlar geldikçe görüşüyoruz. Nadiren tatil vs denk gelirsek...

Bir abisi çok uzak olmayan bir vakitte boşandı. O eltimi severim. Saygı çerçevesinde boşandılar. Abla deriz eşimde görümcem de hala da görüşürüz. Eskiden de nadiren telefonlaşırdık şimdi de. Kafa yapımız daha yakın. Çok başarılı bir kadın ama komplekssiz bir insan. O yüzden severim samimi vakit geçirirdik evlerimizde rahatça kalır eğlenirdik.

Diğer büyük eltim ise kompleksli. Başarılı olmayan ama çok aşırı hırsından bir yerlere gelmeye çalışan yüksek lisans mezunu ancak ona bile torpil ile başlamış, eşinin işini kendisine havalanma sebebi sayan, sadece alışveriş, markalar konuşan ama ömründe bir kere bile para kazanmamış ama kendisi kazanıyormuş gibi harcadığını anlatan bir kadın.. Profil canlanmıştır gözünüzde. Açıkçası senede 10-20 gün bile bana mutsuzluk oluyor. Elimden geldiğince mesafeli duruyorum takmıyorum o da bunun farkında.

Kaç zamandır kayınvalidem telefonla bir ara sen küçüksün vs diyordu ben de duymamazlıktan geldim. Eşimin abisi kayınvalideme söylemiştir muhtemelen. Eşini herkes saysın istiyor biz biraz umursamaz davranınca da annesiyle yönlendiriyor. Eltim de ilk evlendiğimizde bir iki kez aradı ben önemli bir konu olmadığı sürece aramadığım için o da aramadı ama 5 sene oldu neredeyse.

Bugün kayınvalidem yine söyledi. Ben de beraberken arayım sözü bitsin dedim. Telefonu kapalıydı. Yarın ararsın dedi. Ben de anne çok yoğunum ev, okul, çocuk, gönüllü projelerim var denk gelirse ararım dedim ama halimi görüyorsun sen iletirsin dedim. Biliyorum sen onu biliyorsun çok kaprisli oğluma yapıyor işte sonra vs ısrarla çok kırılıyorlar sen yine de ara dedi. Gerçekten hoşuma gitmiyor istemediğim insanlarla iletişime geçmek.

Bu hikayede yanan neden ben olayım 😑 çok sıkışık bir anımda arayıp zaten çok yoğunum vs deyip arayıp hızlıca kapatayım mı yoksa ısrarla ödün vermeyip aramayım mı?
O zaman sizde eltiniz gibi yapıp kocanıza havale edeceksiniz. Kocanız annenizi arayacak ve Anne bir oğlun için başka oğlunun evinin huzurunu bozma, benim karım kimsenin emir eri değil, talimatla kendini aratmak ne demek, sende büyük olarak abime akıl vereceğine ona uyuyorsun, abimin olduğu gibi benimde eşim kıymetli, sana bir saygısızlığı kusuru olmadığı sürece başkaları için eşime böyle emrivaki yapma diyecek. En kızdığım şey çocuk gibi tembihlenmek. Ara dediği aile büyüğü falan olsa elti yani. Bir hastalık gibi mazeret olsa neyse, millet egosunu tatmin edecek diye kimse için uğraşmayacaksın. Sevseniz zaten araraınız.

Sizin anneniz eşinizi arayıp oğlum şunla bunla konuş diyor mu, diyebiliyor mu? Belki de eltinin haberi bile yok, umurunda değil kim aramış kim aramamış? Kocası annesini arıyor, o da diğer gelini arıyor, belki de bu ikili kendi kendine yalakalık peşinde.

Profil canlandı gözümde de kime ne? Çok fazla gömmüşsünüz kadını. Eşinin işiyle havalanıyor demişsiniz, eşiye gurur duymasının mutlu olmasının nesi kötü? Parası varsa alışveriş yapsın marka konuşsun, karı koca anlaşıyorsa sorun yok ki. Yüksek lisans yapacak kadar eğitim hayatı olmuş birinin evde oturup çalışmaması iyi bir şey değil tabi ama kime ne. Ömründe bir kez bile para kazanıp kazanmaması sizi ilgilendirmiyor. Eltiniz örnek biri değil ve ben de görüşmek istemem böylesiyle ama öyle fena şöyle fena da demem.

Aramak istemiyorsanız kimseyi aramayın, kayınvalide ısrar ederse de tersleyin, bahaneler saymayın çünkü gerek yok. Karı-koca toparlayıcı olmak zorunda değilsiniz.

Yaşadığınız takdirde daha iyi anlardınız gömmek istesem daha çok şey söylerdim yüzeysel anlattım :KK70: bir de senelerdir doldum ya hoşlanmıyorum gerçekten.

Anne oğul yaptıkları bir şey değil eltimi biliyorum daha önce de diğer eltimiz için yapıyordu ben büyüğüm beni aramıyor, önemsemiyor beni sevmiyor diye 🙈

Elti kötü karakterde olabilir evet , kaynana size arayın demiş olabilir ,haksız. İSTEMİYORSANİZ RİCA UZERİNE ARAMAMALISINIZ COK DA HAKLİ BİR GEREKÇE.( ki ilk mesafeyi de siz koymussunuz. ilk baslarda o aramış siz kesmissiniz, kendinizce de çok haklısınız) ama bana sizin gibi insanlar da çok vavv gelmiyor. Hoş bir insan canlanmiyor gozumde.Bir yorumunuzda onun kocası evde kısır yiyiyor, ben kocamı goremiyorum vs demişsiniz. Bu sizin sorununuz gecinebiliyor ki evde oturacak vakti var. Kıyas yapmanız bir nebze de olsa kiskandiginizi gösteriyor ya da sinir olma diyelim.

Asla kıskandığım bir tip değil. Kadın kocasının ünvanı iyi diye resmen takıldı evlendi kocasının ünvanı gidecek olsa bir gün durmaz yanında. Sinir olduğum kısım bizler emek vererek elde ettiklerimizi kimsenin gözüne sokuyoruz. Kompleksli davranıp normal iki insanın muhabbeti yerine üstün davranma çabaları beni rahatsız ediyor.

"Diğer büyük eltim ise kompleksli. Başarılı olmayan ama çok aşırı hırsından bir yerlere gelmeye çalışan yüksek lisans mezunu ancak ona bile torpil ile başlamış, eşinin işini kendisine havalanma sebebi sayan, sadece alışveriş, markalar konuşan ama ömründe bir kere bile para kazanmamış ama kendisi kazanıyormuş gibi harcadığını anlatan bir kadın.. Profil canlanmıştır gözünüzde. Açıkçası senede 10-20 gün bile bana mutsuzluk oluyor. Elimden geldiğince mesafeli duruyorum takmıyorum o da bunun farkında."

Bence kadını kıskanıyorsunuz. Bu saydıklarınızın hiçbirinin size doğrudan etkisi yok. Ok kafanız uymuyor olabilir, ama size bir saygısızlık yapmıyorsa nasıl bu kadar mutsuz oluyorsunuz 10-20 gün. Ömründe bir kez para kazanmamış olabilir ihtiyaç duymamıştır. Biriyle olan ilişkimde son kriterimdir yani kendi mi kazanıyor kira geliri mi var ya da kocası mı veriyor. Banane yani. Kendim de çift yüksek lisans yapmış biri olarak, torpil dediğiniz ne bilmiyorum ama kabul edilen hemen hemen herkesin referansı oluyor ve isteniyor da. Ki sürekli alışveriş konuştuğundan şikayet ettiğiniz kadın demek ki başka ilgi alanlarına da sahip ki yüksek lisans düşünmüş.

Takmıyorum demişsiniz aşırı takmışsınız. Ben biriyle gecirdiğim günün işkence olması için gerçekten beni davranış ve sözleriyle rahatsız etmesi gerekir, kadın olduğu gibi yaşıyor bence siz ona fazla "anlam" yüklüyorsunuz.

Gerçekten kıskanmıyorum. Hayatımda onun gibi bir insan olmak asla istemem. Rahatsız edici bir muhabbeti var. Emek verdiğimiz işlerimiz, başarılarımız var çok şükür. Kıskanacağım bir durum yok. Sadece 10-20 günlük süreç bile çok rahatsız ediyor. Tabiri caizse çok sonradan görme. Kendini başkalarından üstün görmeye çalışan garip bir kişiliği var. Senelerdir de hiç kimseye anlatmam ama dedikodum birikti haliyle.

O değil de o arıyor mu mesela sizi sohbet için hal hatır sormak için ki zaten arasa mesafeli olmazdiniz. Beni aramayani ben de aramam.

O ilk zamanlar aradı Allah var. Ama ben hep mesafeli davrandım. Uzak durdum.

Ben ilk evlendiğimiz zamanlarda konuştuk sanıyordum geçen yıl deprem olduğunda aramıştı. Ayrılan eltimin ailesinin yıkım yaşayan şehirlerden birinde evleri var, kayınvalidem yurtdışındaydı ondan öğrenemeyeceği için beni aramıştı. Eltime arayıp geçmiş olsun demek yerine merakını benden aldığı bilgilerle gidermişti. Öyle yani.

Eşimin 2 abisi var. Her ikisi de farklı şehirlerde yaşıyorlar. Bayramlarda yaşadığımız şehre onlar geldikçe görüşüyoruz. Nadiren tatil vs denk gelirsek...

Bir abisi çok uzak olmayan bir vakitte boşandı. O eltimi severim. Saygı çerçevesinde boşandılar. Abla deriz eşimde görümcem de hala da görüşürüz. Eskiden de nadiren telefonlaşırdık şimdi de. Kafa yapımız daha yakın. Çok başarılı bir kadın ama komplekssiz bir insan. O yüzden severim samimi vakit geçirirdik evlerimizde rahatça kalır eğlenirdik.

Diğer büyük eltim ise kompleksli. Başarılı olmayan ama çok aşırı hırsından bir yerlere gelmeye çalışan yüksek lisans mezunu ancak ona bile torpil ile başlamış, eşinin işini kendisine havalanma sebebi sayan, sadece alışveriş, markalar konuşan ama ömründe bir kere bile para kazanmamış ama kendisi kazanıyormuş gibi harcadığını anlatan bir kadın.. Profil canlanmıştır gözünüzde. Açıkçası senede 10-20 gün bile bana mutsuzluk oluyor. Elimden geldiğince mesafeli duruyorum takmıyorum o da bunun farkında.

Kaç zamandır kayınvalidem telefonla bir ara sen küçüksün vs diyordu ben de duymamazlıktan geldim. Eşimin abisi kayınvalideme söylemiştir muhtemelen. Eşini herkes saysın istiyor biz biraz umursamaz davranınca da annesiyle yönlendiriyor. Eltim de ilk evlendiğimizde bir iki kez aradı ben önemli bir konu olmadığı sürece aramadığım için o da aramadı ama 5 sene oldu neredeyse.

Bugün kayınvalidem yine söyledi. Ben de beraberken arayım sözü bitsin dedim. Telefonu kapalıydı. Yarın ararsın dedi. Ben de anne çok yoğunum ev, okul, çocuk, gönüllü projelerim var denk gelirse ararım dedim ama halimi görüyorsun sen iletirsin dedim. Biliyorum sen onu biliyorsun çok kaprisli oğluma yapıyor işte sonra vs ısrarla çok kırılıyorlar sen yine de ara dedi. Gerçekten hoşuma gitmiyor istemediğim insanlarla iletişime geçmek.

Bu hikayede yanan neden ben olayım 😑 çok sıkışık bir anımda arayıp zaten çok yoğunum vs deyip arayıp hızlıca kapatayım mı yoksa ısrarla ödün vermeyip aramayım mı?
Aramazdım ama bi msj döşerdim ona. İnsanları kukla gibi yönlendiremezler.

Gerçekten kıskanmıyorum. Hayatımda onun gibi bir insan olmak asla istemem. Rahatsız edici bir muhabbeti var. Emek verdiğimiz işlerimiz, başarılarımız var çok şükür. Kıskanacağım bir durum yok. Sadece 10-20 günlük süreç bile çok rahatsız ediyor. Tabiri caizse çok sonradan görme. Kendini başkalarından üstün görmeye çalışan garip bir kişiliği var. Senelerdir de hiç kimseye anlatmam ama dedikodum birikti haliyle.
E peki anlıyorum kıskançlık değilse ben aşırı rahatsız olma durumunu anlamıyorum. Şöyle söyleyeyim bu tarz akraba ilişkilerinde sevmediğimiz, kafamızın uyuşmadığı çok insan oluyor. Ben de öyle sabır taşı, herkese bayılan ve diyalog kuran bir insan değilim, mesafeliyimdir de. Fakat rahatsızlık derseniz, benim aklıma genellikle bir şey sormadığın halde senin özel meselelerinle ilgili konuşan, öğüt veren, mesafeyi bilmeyen aile büyükleri ya da yaşıtlardan yine hadsizlik yapan, misafirlikte surat yapan ya da gerçekten size davranış olarak zarar veren insanlar geliyor.

Yoksa biri boş boş konuşsun teneke gibi tıngırdasın tabi ki oturup can atmam onun boş muhabbetini dinlemek için fakat rahatsız olacak kadar bir insanı kafaya takmak bana ilginç geliyor. Herkes sizinle aynı değer yargılarında olamaz ki. Siz de aynı şekilde sırf olduğunuz kişi yüzünden bir başkasına çok irite edici gelebilirsiniz, sizinle samimiyet kurmasa anlayış gösterirsiniz.

Fakat size olan hislerini bir başkasına "rahatsızlık" olarak ifade etse ne düşünürdünüz?

Ben sadece bu kadar kafaya takacağınız bir durum yok demek istiyorum, salın yani eğer size karşı ölçüsünü biliyorsa.

Asla kıskandığım bir tip değil. Kadın kocasının ünvanı iyi diye resmen takıldı evlendi kocasının ünvanı gidecek olsa bir gün durmaz yanında. Sinir olduğum kısım bizler emek vererek elde ettiklerimizi kimsenin gözüne sokuyoruz. Kompleksli davranıp normal iki insanın muhabbeti yerine üstün davranma çabaları beni rahatsız ediyor.
Bu bahsettiğiniz her şey kocasını ilgilendirir. Mesafeyi koymuşsunuz zaten sabaha kadar konuşsa ne olacak. Şahsen hiç umursamam sinir de olmam , rahatsız da. Ünvan için evlendiyse kocası düşünsün banane. Ben kendimi bildikten sonra kompleksli olsa banane. Sen emek vererek elde ediyorsun bundan da ona ne ! Onu bağlamaz :) Yani eltinize siz de aşağılayıcı konuşuyorsunuz , şahsen yakıştıramadım. benim açımdan böyle sizin acinizdan da öyle. Siz de bana sanane diyebilirsiniz:)

Diğer konu bos da kv sizi neden darlayabiliyor ara diye onu anlamadım.

X