eltim yüzünden her seyden vazgeçmek üzereyim,fikirlere ihtiyacım var!!!

sanırım anlaşılmadım.ben eltim konusunda vicdanen çok rahatım çünkü ben sadece eşimle iyi olayım gerisi umrumda değil diyen bi insan değilim yada değildim artık.o yüzden bırakın kayınvalide kayınpederi ona bile (ki kimse tarafından tasvip edilen bi aile değiller )o kadar iyi davrandım ki.bu bir kaçkere dile getirilmiş madem eğitimcisin kültürlüsün falan niye uğraşıyorsun gibilerinden.ben de öyle olduğum için çok candan davrandım kendi ailem falan tepki gösterdi ama dinlemedim madem akraba olacağız iyiylik en güzeli dedim.ama aldığım karşılıkları siz yaşasaydınız siz de mecburen mesafe koyardınız.sonrasında asla kötü davranmadım ve uğraşmadım.sadece mesafemi koydum.
ve yine anlaşılmadığım nokta şu eltim beni ilgilendirmiyor.benim için önemli olan nişanlımın ailesi ben onlara çok değer verdim onların yaptıkları korkak gibi çark etmeleri beni üzüyor.ve bu konmda onlara nasıl davranacağımı bilemiyorum.içimden kızarken rol yapamıyorum.onlarla kötü olmak da istemiyorum.daha ben nişanlıyken benimle uğraşılıyorsa evlenince neler yaşarım diye korkuyorum.ve ne bileyim ben kavgadan gürültüden korkan bi insanım o yüzden her seyi bırakmak bile geçebiliyor içimden .
öyle işte korkuyorum .buraya yazdım çünkü bu konumda nişanlımın ailesine nasıl yaklaşmalıyım nişanlımla bunları paylaşmalı mıyım paylaşmamalıyım gibi.
kafam karıştı.
mesajlar için teşekkürler...........................:eek:

ben zaten evlenince ayrı yerde olacağım sorun bu değil. sorun nişanlımın ailesinin bu haksızlığa göz yumması ne yapacağımı bilmiyorum.evet somut olarak bana bi zararları yok ama her daim bana dert yanan insanların böyle bi hakszılığa ortak olmaları.ben bunu kabul edemiyorum.nasıl davranacağımı bilemiyorum.ki beni bulutların üstüne bile çıkarsalar bile okadının tüm yaptıklarına rağmen hiçbir sey olamaış gibi yaşaması beni yine de sinir ederdi.aynı mahalle hususunda da ben gideceğim ama ailem ve her seyim annem kalacak.şöle söyleyeyim biz annem de dahil eltimin ve ailesinin neler yaptığnı çok iyi bildiğimiz halde ki tahmin değil kayınvalidem gelir ağlar ağlar anlatırdı annem daha kimseye onların hakkında bildiklerini anlatmadı. ama onlar bana iftira bile atabilirler zaten durmadan konuşuyorlar ben karşılığını veriyorum ama annem benim yüzümden üzülecek diye çok korkuyorum.

Ayy ayyy bende de var aynıları eğer nişanlını seviyorsan evlenene kadar kendini ezdirmeden geçiştir..Sonra başlarsın yaaavaş yavaaş eşini İŞLEMEye ailesinden uzaklaştırırsın ailesi de hooop ne oluyor bunlar neden böyle oldu dedikleri zaman da imalı imalı konuşursun öbür gelininiz size yeter diye.Eğer değişirlerse ne ala yoksa yool veeer oğullarını soğut yavaş yvaş gözden ırak gönülden ırak biliyorsun kötüler daha çok seviliyor ama bak ne diyorum evlenene kadar bişey belli etme nişanlına söyle ama bıktırma adamı yeri zamanı gelince söylekötükedihüso ..(çok mu kötüüyüm ya)

sanırım anlaşılmadım.ben eltim konusunda vicdanen çok rahatım çünkü ben sadece eşimle iyi olayım gerisi umrumda değil diyen bi insan değilim yada değildim artık.o yüzden bırakın kayınvalide kayınpederi ona bile (ki kimse tarafından tasvip edilen bi aile değiller )o kadar iyi davrandım ki.bu bir kaçkere dile getirilmiş madem eğitimcisin kültürlüsün falan niye uğraşıyorsun gibilerinden.ben de öyle olduğum için çok candan davrandım kendi ailem falan tepki gösterdi ama dinlemedim madem akraba olacağız iyiylik en güzeli dedim.ama aldığım karşılıkları siz yaşasaydınız siz de mecburen mesafe koyardınız.sonrasında asla kötü davranmadım ve uğraşmadım.sadece mesafemi koydum.
ve yine anlaşılmadığım nokta şu eltim beni ilgilendirmiyor.benim için önemli olan nişanlımın ailesi ben onlara çok değer verdim onların yaptıkları korkak gibi çark etmeleri beni üzüyor.ve bu konmda onlara nasıl davranacağımı bilemiyorum.içimden kızarken rol yapamıyorum.onlarla kötü olmak da istemiyorum.daha ben nişanlıyken benimle uğraşılıyorsa evlenince neler yaşarım diye korkuyorum.ve ne bileyim ben kavgadan gürültüden korkan bi insanım o yüzden her seyi bırakmak bile geçebiliyor içimden .
öyle işte korkuyorum .buraya yazdım çünkü bu konumda nişanlımın ailesine nasıl yaklaşmalıyım nişanlımla bunları paylaşmalı mıyım paylaşmamalıyım gibi.
kafam karıştı.

Sen kendin gibi ol arkadasim...kimseye ne fazlasini nede eksini yap olur biter...:nazar:

Nisanlinla iyi ol....büyüklerine saygili ol...eltinle görüsme cok mutlu ve huzurlu olacaksin isnallah.....lakin sunu söylemeden edemicem...

Bir elti nasil bu kadar önemsenir be güzelim...benneyaptımki

belli ki seninle birebir bi problemi olmamış henüz ama sana tavsiyem uzak dur bu tarz insanlar rahat durmaz onun için mesafeni koru hatta meraba meraba ol kendinide olayların içine atma şimdilik senlik bi durum yok.....

zaten ayrı şehirde yaşıyacakmışsın eltinle mesafeli ol.mümkün olduğunca az görüş
eşinde senin yanında olursa herşeyin üstesinden gelirsiniz
nişanlının ailesinide yargılama.onlarda oğullarının yuvası yıkılmasın diye fedekarlık yapıyolar.onlara alınacak bir durum görmedim ben
sen herzaman saygılı ol eltinin seviyesine düşme

bende ayni durumdayim senin gibi dusunuyorum ikiyuzluluge tamulum yok kimseye yaranmak icinde ikiyuzluluk yapamam

kafam karıştı.
kuzu sakin ol diyoruz hepsi bu
dünyanın çivisi çıkmış zaten kimsenin hayatı laylaylom değil
sen nişanlısında dalmadın bu işlerin işene :nazar:
takma diyoruz kuzu ya takma :nazar:

eğer gerçekten hasta değilse çünkü;bu tip ruhsal bozukluklar olabiliyor...
onu alcaksın evire çevire senin derdin ne deyip bi güzel dövceksin sordukları zaman aaa hatırlamıyorum kendimde değildin diceksin bak bidaha yapıyorumu manyak...töbe ya neyse sen yinede bana uyma
Konuşmayı dene biraz kızarak biraz tehdit ederek biraz öğüt verirmiş gibi çünkü;sana somut birşey yok şuanda yapabilceğin en mantıklı şey bu olur kanımca....

Biz 2 eltiyiz az görüşürüzyoruz ama iyi anlaşıyoruz allaha şükür
Böyle insandan korkulur Allah korusun herşey yapar AMAN UZAK DURR

Evlenince ne yap et başka bir şehre yerleşin
Nişanlınla sorunun yokmuş, o yanında olsa onlada girersiniz birbirinize
Bu olaylar yenip yutulacak cinsten değil
Bazı insanlar edepsizliğin adını hastayım koymuşlar
Tek çare evlendiğinde o ilçede asla oturmaman gerek
Gözün görüyor canım kullağında duyuyor
Şimdi sabret görüşme sende onlarla
Ama evlenince orayı terket ben bunu derim bunu söylerim sana
Bütün uğraşın o ilçede oturmamk için olsun
Orda oturma sakın sakın sakınnnn.!!!

bence boşver herkesi
sevmek ve herkesle anlaşmak gibi bir zaruriyetin yok
herkesinde seni sevmesi gerekmiyor
senin için rahatsa sorun yok
bence boşverr

ya benimkinden daha fesat eltilerde varmış. canım baştan araya mesafeni koy herkez kendi hayatını yaşar.hiç birşeye canını sıkmana deymez.mümkün olduguncada görüşmemeye çalış.bende arkadaşlara katılıyorum bencede boşver.hihoyyyt

canım ne kadar ekmek o kadar köfte demişler eşinin ailesi senle ne kadar ilgilenirse sen de onlarla o kadar ilgilen onlar da diğeriyle başa çıkabilmek için senden uzak duruyorlar muhtemelen nişanlına açıkla durumu gidip gelme fazla ailesine özelgünlerde felan görüşürsün zaten eşin başka yerde olacağına göre siz de başka yerde oturacaksınız
beni de sevmiyor eşimin ailesi valla hiç derdim değil kocam beni seviyor bu bana yetiyor valla ki seni sevmiyor değller sadece eltin yüzünden yanaşamıyorlar elti sornun bi şekilde çözülünce eminim hakettiğin gibidagvranırlar sana bu geçici bi dönem öyle düşün

benc kayınvalıdenler kork korkmazdan utan utanmazdan taktigini uyguluyo.....bu kadarı terbiyesizlik ama şöylede bi gercek var azcık dişini gösterirsen senden iyisi yok kımse uzulmesın diye yada saygıda kusur etmemeye calışırsan kotu olursun...malesef boyle gelmiş böyle gidiyoo

Ya adamlar bikmislar iyice nefret etmisler, ruh hastasi bir gelinleri var
baksana, kayinbabasinin uzerine yurumus ne hayir gelir boyle bir insandan ??
Onlarda hazar diyorlardir, aman bu seytan uyanmasin bize uylamasinda fazla gidecegimiz yerde az gidelim kiskançligi tuttumu her yeri yakiyor, kesiyor, falan filan...
korkuyorlardir yoksa seni bugune kadar seven bir aile niye boyle davransin.
Hem kayinvalidenle iyi anlasiyorsun anladigim kadariyla, telefon aç konus bence..anlat derdini, anne boyle boyle hissediyorum falan filan...anlat içini dok bakalim ne dicek
ailede bir tane deli var diye sevdiginden mi vazgeçeceksin ? ki olaylar direk sana baglanmiyor zaten
seni isirmayan yilan bin yil yasasin
sen mesafeni koyduktan sonra eltin sana dokunamaz diye dusunuyorum
dokunursada haddini bildirmesini bilirsin

Konu, kayınvalidesinin , eltisine rest çekip, ne halin varsa gör deyip onla araya mesafe koyması gerekirken, eltisie uyup bizimkiyle arasına mesafe koyması..

Anlıyorum seni evet insanı çileden çıkarabilecek bir durum belki ama yapacak hiçbirşeyin yok..

Evet kayınvalidenin hiçbirşey olmamış gibi eltinle iyi olması ve faturanın sana kesilmesi..

Arkadaşım kayınvaliden bunu, kendi oğlunun mutluluğu için yapıyor eminim..
Yoksa eltinden hoşlandığını sanmıyorum ama ortada bir çocuk var..
Çocuğun ve kaynının hatırına, sorunlu olan eltinin suyuna gidiyorlar ve onun istediği gibi sana mesafeli davranıyorlar..Çünkü eltini rahatsız eden konu zaten senin farklı olman..

Sen işine bak..Kayınvalideni eltini boşver, biraz mesafe her ilişkide iyidir, bunu unutma..Bırak onlar can ciğer olsun sen yine farklı ol..

Dediğim gibi kayınvaliden bence çaresizlikten böyle davranıyor, bu şekilde düşünerek kendini rahatlat..Senin nişanlınla aran iyi olduğuna göre sakın bu mevzulara girme..

ılerde belki sen mesafe koymak isteyecek ama yapamayacaktın, şimdi onlar koymuş bırak böyle kalsın..Mesafeyi severim sen de sev, pişman olmazsın..

kafam karıştı.

Eltinin şu an nikah önceliği var sana göre.Sen henüz nişanlısın.Evlilikleri bozulmasın diye huyuna giden kayınvaliden,yeri gelince de seni koruyacaktır bence.Bu kadar problemli gelinlerini bile kırmaktan çekinecek kadar anlayışlı insanlarsa,kim doğru kim yanlış onu da ayırabilecek yeteneğe sahiptirler sanırımyerimseniben Yani kötü bile olsa gelinleri,arada çocuk var diye olgun davranmaya çalışmaları mı korkak yapar onları:1shok:bu da tartışılır be canım.Bence sen bir süre kafanı boşalt,nişanlınla konuşacağın daha tatlı şeyler vardır eminim,çocuğu da daraltıp haklıyken haksız konuma düşme:sm_confused:.

X