Eltimin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum

Dilasare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
623
-122
Kızlar merhaba biz iki eltiyiz ..
Eltim 17 yıllık evli ben 8 yıllık küçük yaşta bir evlilik yapmış dört çocuğu var benim ise bir çocuğum var .
kendisi aile apart. oturuyor bizde nişanlıyken borç ile ev aldık ancak borcu bitmek üzere aynı semtteyiz ama ..
Eltim eşinden yana çok çekmiş her türlü iş batırma ,aldatılma vs .
Şuanda da eşinin ne yaptığı belli değil ama kv nin gözdesi eşimin işi çok ağır sırtından postu alıyorlar diye bir tabir varya o cinsten neyse önceden her hafta iki günde bir bana gelen eltim gelmeyi 6 aydır kesti .Çocukları bahane ediyor Kayınvalidem geçen gün eşime diyor ki sana çok dargın bir ara sor ,abin il dışına gitti hiç aramamışsın evine bir şeyler al diyor .Geçen sene çok büyük iş açtılar iyi paralar kazandılar 6 ay içinde battılar o zamanlar bizi kimse tanımıyordu sorun değil alırız çoğu kezde aldık ama biz borç içinde yüzerken kimse bizi düşünmedi ödersiniz biter vs dediler sadece şimdi nasıl oluyorsa eşime çok darılmış eltim ,neyse Mübarek ramazan ayındayız iftara çağırayım o benden büyük ama büyüklük bende kalsın dedim yazdım dün ,pazar günü için bekliyorum müsaitseniz diye oda ben sana dönerim dedi dönmedi .Eşime darıldıysa ben ne yaptım anlamıyorum .Dönerim ben sana mesaj atarım dediği içinde bişey yazmıyorum şuan .. sizce ne yapayım hiç bişey yazmayayım mı daha kendisine gelecekmişim falan diye …

Sen yapacağını yapmışsın bir kadının bir erkeğe niye kırgın olduğunu anlayamadim size kırgın olsa neyse de kayina kırgın olmak ne alaka ki daha da üstüne düşme boşver dönerim demiş dönmemiş ben yazdım aradık dönüş olmadı der geçersin

Para vermiyorsunuz diye dariliyorsa yapacaginiz birsey yok. Ikisi de yetiskin insanlar kendilerini idare etmeyi ögrenecekler. Birine darilacaksa donsuz esine darilsin
Ek not: Cocuklar darda olsa cocuklara yardim ederim ama..cünkü beyinsiz ebeveynlerin olmasi onlarin sucu degil
Şimdi yazmış evli kardeşleri var dışarı çıkıcaz yarın diye

Sen yapacağını yapmışsın bir kadının bir erkeğe niye kırgın olduğunu anlayamadim size kırgın olsa neyse de kayina kırgın olmak ne alaka ki daha da üstüne düşme boşver dönerim demiş dönmemiş ben yazdım aradık dönüş olmadı der geçersin
Bende anlamıyorum biz kimseye darılmadık yanımızda kimse yokken

Kadini surda bile gömüp kendinizi övmüşsünüz, ondan görüşmek istemiyordur.

Eltim 17 yıllık evli ben 8 yıllık küçük yaşta bir evlilik yapmış dört çocuğu var benim ise bir çocuğum var .
kendisi aile apart. oturuyor bizde nişanlıyken borç ile ev aldık ancak borcu bitmek üzere aynı semtteyiz ama ..
Şuanda da eşinin ne yaptığı belli değil ama kv nin gözdesi eşimin işi çok ağır sırtından postu alıyorlar diye bir tabir varya o cinsten neyse önceden her hafta iki günde bir bana gelen eltim gelmeyi 6 aydır kesti .Çocukları bahane ediyor Kayınvalidem geçen gün eşime diyor ki sana çok dargın bir ara sor ,abin il dışına gitti hiç aramamışsın evine bir şeyler al diyor .Geçen sene çok büyük iş açtılar iyi paralar kazandılar 6 ay içinde battılar o zamanlar bizi kimse tanımıyordu sorun değil alırız çoğu kezde aldık ama biz borç içinde yüzerken kimse bizi düşünmedi ödersiniz biter vs dediler sadece şimdi nasıl oluyorsa eşime çok darılmış eltim ,neyse Mübarek ramazan ayındayız iftara çağırayım o benden büyük ama büyüklük bende kalsın dedim yazdım dün ,pazar günü için bekliyorum müsaitseniz diye oda ben sana dönerim dedi dönmedi .Eşime darıldıysa ben ne yaptım anlamıyorum .Dönerim ben sana mesaj atarım dediği içinde bişey yazmıyorum şuan .. sizce ne yapayım hiç bişey yazmayayım mı daha kendisine gelecekmişim falan diye …
Siz ve eşiniz gibi becerikli, kendi işini kendi halledebilen insanlardan her türlü destek esirgenir, başkalarının sırtından geçinen, beceriksiz insanlara ise herzaman destek olurlar.. hayatın yazılı olmayan bi kuralıdır..

Eltiniz de kocaman kadın, açık açık desin neye kırıldığını, yalvaracak haliniz yok ya.. Davet ederek büyüklük göstermişsiniz zaten..

"Kayınvalidenin gözdesi..."
Hiç anlamıyorum sonradan sahip olunan aile için gelinlerin kendi arasında yarışa girme durumlarını.
Ailede hiç mi değer görmediler acaba diyorum kayınvalidenin gözüne girmek bu kadar metalaştırılınca.
Saygı çerçevesi içerisinde mesafe en güzel şeydir tadını bir bilseniz

Neden peşine düşüyorsunuz ki? Boşverin.
Kayınvalidenize, size laf taşımasına sizi uyarmasina gerek olmadığını söylesin eşiniz de. Siz de sınırınızı çekin olsun bitsin.

X