Emrivaki yapan arkadaş

Belki sevgililerdir size orada söyleyip tanıştırmak istemiştir diyeceğim ama yine de mantıklı değil.
Sanki otele para vermeyelim, yiyip içip gezelim gibi bir planlama olmuş.
Bende bozulurdum açıkcası böyle bir şeye ama arkadaşıma da söylerdim. O zaman siz baş başa zaman geçirin bizde şu planı yaptık zaten diye.
Yok birlikte değiller o kısmından kesinlikle eminiz

Benim için sorun olmazdı. Evimde kalabilecek yakınlıkta olduğum arkadaşım oldukça az. Onlarla da yakınlığım böyle bir duruma izin verir. Ayrıca bu samimiyette olan bir arkadaşım bana “Ben bir arkadaşımla senin yaşadığın şehre geleceğim, otelde kalacağız.” dese ben “Ne gerek var ya, otele o kadar para vermeyin. Gelin bende kalın.” derim. Dostumun dostu dostum olmasa da arkadaşım olabilir. Ama dediğim gibi, benim zaten bu kadar samimi olduğum arkadaş sayım üçü geçmez. Bu arkadaşlarım da evimin temiz olup olmamasına takılmaz. Siz tabii ki böyle düşünmüyor olabilirsiniz. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa arkadaşınıza açıkça bir yabancıyla evinizde rahat edemeyeceğinizi söyleyin bence. Ona göre onlar da kalacak yer ayarlarlar geç olmadan.

Ya öğrenci evindeyken bizim ev de yol gecen hani gibiydi ama artık çok şey gördüm yaşadım bana yetti açıkçası, tanımadığım birini evimde yatılı alamam. Zaten de sizi görmeye gelmiyor baya bahanesi olmuş işin, hoş değil. Ben olsam konuşur planı iptal ederdim.

Haklisiniz bence, baya evinizi otel gibi kullanacaklar. Hos degil, bu durumdan hosnut olmadiginizi bir sekilde soyleyin ya da bir bahane ile iptal edin. Direkt sen gel yabanci birini evimde istemiyorum da diyebilirsiniz.

Ya öğrenci evindeyken bizim ev de yol gecen hani gibiydi ama artık çok şey gördüm yaşadım bana yetti açıkçası, tanımadığım birini evimde yatılı alamam. Zaten de sizi görmeye gelmiyor baya bahanesi olmuş işin, hoş değil. Ben olsam konuşur planı iptal ederdim.
Öğrenci evinde gerçektende öyleydi 🤣 güzeldi eğlenceliydi öyle düşününce abartıyor muyum diyorum ama sen zaten 2 günlüğüne geliyorsun. E planınıda kızla yapmışsın. Hem bize gerek yok hem de kızı sen bile o kadar tanımıyorsun. İlişkiniz var desem yok, arkadaşın desem o da değil.

Benim üni. de bir arkadaşım yurtta kalıyordu ara ara bizim eve gelirdi ders vs çalışmak için yatılı kalırdı. Bir keresinde erkek arkadaşının kız kardeşini ders çalıştırmak için bizim eve getirmişti mecbur kabul etmiştim ama diğer arkadaşlar bu durumu biraz saçma bulmuş olabilir 🥴 yani demem o ki sizinle tanıştırılma niyeti ile getirilmeyen birisini ağırlamak vs zorunda değilsiniz. İçinizden gelmiyorsa direkt bahane ile salıverin gitsin.

Çok özet geçeceğim.
Nişanlımla çok sevdiğimiz ortak bir arkadaşımız var. Bu arkadaşın adı Ali olsun. Ali bayram tatilinin 2 günü yanımıza gelecekti. ( ayrı şehirlerde yaşıyoruz )
Konuştuk anlaştık plan yaptık derken Ali nişanlımı arayıp bir kız arkadaşımda geliyor benimle ve biz birlikte bir akşam bir aktiviteye katılacağız demiş. (Sevgili değiller ama ali kızdan hoşlanıyor).
(Kız hakkında zamanında bahsettikleri çok hoş şeyler değildi. Oldukları yerde iyi anılmayan bir kızmış.)
Şimdi ben hiç tanımadığım bir kızla niye aynı evde bulunayım ? Bu kız bu çocuğun sevgilisi olsa anlarım ama o da yok ? Neden hiç tanımadığım birini ağırlayayım ve stres altına gireyim ? Üstelik sen bizim için geliyor gibi görünsende ortak hiçbir şey yapamayacağız gibi gözüküyor. Bize sormadan neden hiç tanımadığımız bir kızı çağırıyorsun ?
Madem senin kızla farklı şehirde etkinlik planlayasın geldi, o zaman konunun bizimle bir alakası yok ki. Hiç geliyorum demeden sessiz sedasız gelin gidin.
Konu hakkında ne düşünüyorsunuz hanımlar ? Ben mi abartıyorum acaba ? Ya da bir bahane mi uydursak ? Düşünüyorum düşünüyorum, ben asla arkadaşlarımın evine giderken peşime hiç tanımadıkları birini takmazdım. Utanırdım yani birini arkadaşımın evine davet edip arkadaşımada haberin olsun biri daha geliyor demeye.
Haklısınız bende sizin gibi düşünüyorum, eğer istemezseniz de sinir küpü olacağınıza bizimde planlar değişti diyin

Hadi bir iki saat olsa neyse de ne gerek var tanımadığıniz kişiyi yatili agirlamaya? Arkadasinizin gözü hiçbir şey gormuyordur simdi kızı tavlayana kadar mantık devre dışı onda.

Bilemedim Ali dediğiniz kişi sizin için degerliiyse ve kızdan çok hoslaniyorsa neden olmasın ki....Aliye verdigim öneme bakarım arkadaşı olarak kız hakkında önyargıli olmam o onu demiş bu bunu demiş millete bakarsan millete torba lazım ağzına takılacak lafı boşa çıkmış bir laf değil....Belki çok kafa dengi bir kız hoşunuza gidecek iyiki diyeceksiniz.Onyarginin her türlüsüne karşıyım ben kendi adıma hep zikrimiz var fikrimiz olmasada......Ha evini kullanma amaçlı ise konu ben değilsem sanırım istemezdim.Aliyi çok sevmiyor değer vermiyor sam idare edecek kadar arkadaş olamadiysak herşey görüntüde ise....evet istemezdim

Eğer arkadaşıma güveniyorsam bu benim için onun getirdiği kişiye de referans olur ve kabul ederim. Ne biliyim, arkadaşımın nazı o kadar da geçer bana. Bana biraz abartıyorsunuz gibi geldi.

Çok özet geçeceğim.
Nişanlımla çok sevdiğimiz ortak bir arkadaşımız var. Bu arkadaşın adı Ali olsun. Ali bayram tatilinin 2 günü yanımıza gelecekti. ( ayrı şehirlerde yaşıyoruz )
Konuştuk anlaştık plan yaptık derken Ali nişanlımı arayıp bir kız arkadaşımda geliyor benimle ve biz birlikte bir akşam bir aktiviteye katılacağız demiş. (Sevgili değiller ama ali kızdan hoşlanıyor).
(Kız hakkında zamanında bahsettikleri çok hoş şeyler değildi. Oldukları yerde iyi anılmayan bir kızmış.)
Şimdi ben hiç tanımadığım bir kızla niye aynı evde bulunayım ? Bu kız bu çocuğun sevgilisi olsa anlarım ama o da yok ? Neden hiç tanımadığım birini ağırlayayım ve stres altına gireyim ? Üstelik sen bizim için geliyor gibi görünsende ortak hiçbir şey yapamayacağız gibi gözüküyor. Bize sormadan neden hiç tanımadığımız bir kızı çağırıyorsun ?
Madem senin kızla farklı şehirde etkinlik planlayasın geldi, o zaman konunun bizimle bir alakası yok ki. Hiç geliyorum demeden sessiz sedasız gelin gidin.
Konu hakkında ne düşünüyorsunuz hanımlar ? Ben mi abartıyorum acaba ? Ya da bir bahane mi uydursak ? Düşünüyorum düşünüyorum, ben asla arkadaşlarımın evine giderken peşime hiç tanımadıkları birini takmazdım. Utanırdım yani birini arkadaşımın evine davet edip arkadaşımada haberin olsun biri daha geliyor demeye.
Bu kadar uzun yazmanıza gerek yoktu. Direk nişanlımı ADI YAŞADIĞI YERDE KÖTÜ ANILAN O KIZDAN KISKANACAĞIM demeniz yeterliydi aslında

X