Emzirme

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.294
2.367
35
Kızlar merhaba. 2.5 aylık bebeğim var. Malesef besin alerjisi çıktı ve alerjiye bağlı reflü de başladı. Normalde hep tek meme emziriyodum zaten uyuyordu devamını istemiyordu ama şimdi çoğu zaman uyumuyor ve sürekli emmek istiyor. Çok emmesin kusar diye meme degistirmiyordum ama bu sefer de hem benim canım acımaya başladı hem de bebeğim bazen süt gelmediği için huysuzlaniyor. Doktor reflü nedeniyle emzirme aralarını 3-4 saat olcak şekilde açmamı istedi bu arada. Sizce tek meme ideal mi yoksa her seferinde çift meme mi emzirmeliyim?

Doktoru değiştirin bence. Bebek istediği zaman emmesi lazım. Reflü benim bebeğimde de vardı. 1 yaş civarı geçti. Bebeğiniz ne zaman isterse emzirin. Reflü zamanla geçiyor.

Benim bebeğimde reflü ve alerji sebeplidir dedi doktor ben ne zaman isterse emzirdim cok gaz cıkarıyor eğer bir anda ağlıyorsa gaz gelmiştir aklınızda olsun. Doktor bana kanlı kaka sürekli huzursuzluk vs olmadığı için diyet vermedi gaviscon yazdı bebek için. Suan 6 aylık 1 aydır kusması baya azaldı bazı yediğim şeylerde sık kusuyor ama eskiye göre cok iyi suan. Zaten kilo alımını yavaşlatıyor reflü az emzirmekte iyice yavaşlatabilir

Çift emzirdigimde emdikten sonra uyursa ne âlâ uyumazsa mutlaka çok kusuyor
Benim bebeğim de 3 ay sürekli emdi.gunde 12 saat mememde emdi.Anliyorum sizi .İkilemde kalmak ,karar vermek zor.

Şöyle yapsanız.Bwbekler memede süt olmayinca ağzını çıkarıp aranır gibi yapıyor, böyle didiyormus gibi.sut istiyor.sadece o hareketi gördüğünüzde çift meme yapın.aksi gibi tek meme.Belki etrafınızda o hareketi bilen vadir.Bana tesadüfen kuzenimin eşi gördüğünde söylemişti.Bak sut bitmiş ,diğerini istiyor diye.Ben anlamamıştım bu zamana kadar diye baya ağlamıştım

Benim bebeğim de 3 ay sürekli emdi.gunde 12 saat mememde emdi.Anliyorum sizi .İkilemde kalmak ,karar vermek zor.

Şöyle yapsanız.Bwbekler memede süt olmayinca ağzını çıkarıp aranır gibi yapıyor, böyle didiyormus gibi.sut istiyor.sadece o hareketi gördüğünüzde çift meme yapın.aksi gibi tek meme.Belki etrafınızda o hareketi bilen vadir.Bana tesadüfen kuzenimin eşi gördüğünde söylemişti.Bak sut bitmiş ,diğerini istiyor diye.Ben anlamamıştım bu zamana kadar diye baya ağlamıştım
Biliyorum o hareketi benimki de sık sık yapıyor 😂 o zaman mecbur çift veriyorum. Bir de çift verince daha uzun uyuyor aslında ama kusma işi sıkıntı 😐

Biliyorum o hareketi benimki de sık sık yapıyor 😂 o zaman mecbur çift veriyorum. Bir de çift verince daha uzun uyuyor aslında ama kusma işi sıkıntı 😐
İşte o acıktım memeyi değiştir demek zaten.ben geç öğrendim hala yaradır içimde.

Reflüsu var diye bebeği az beslemek de başka sıkıntı.Eger Antalya da yaşıyorsanız iyi bir doktor onerebilirim.ama muayene ücreti ne olmuştur bilmiyorum

İşte o acıktım memeyi değiştir demek zaten.ben geç öğrendim hala yaradır içimde.

Reflüsu var diye bebeği az beslemek de başka sıkıntı.Eger Antalya da yaşıyorsanız iyi bir doktor onerebilirim.ama muayene ücreti ne olmuştur bilmiyorum
Aa evet antalyadayim. Nedir doktorun adı?

Gökhan Acar .Anadolu Hastanesi'nde idi
Sanırım şimdi Memorial a geçti.anne sütünü de sonuna kadar destekleyen bir doktor

X