En Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Elma_armut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
212
156
Kızlar selam, herkes gibi ben de heyecanla regl tarihimi bekliyorum fakat aklımda da bir soru var. Sizler yumurtlamadan itibaren en erken gebelik testini yumurtlamadan kaç gün sonra yapıp sonucu gördünüz? Reglime 11 gün var ama yumurtlamamın üstünden 7 gün geçti.

Yaşadıklarınızı tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim :anneadayı:

Reglinize 11 gün varsa 7 gün geçemez yumurtlama üstünden ☺️ yumurtlamanın 14. Günün sonunda regl gelir. Mesela ben yumurtlayalı 11 gün oldu reglime 3-4 gün var :)

11 gün varsa 7 gün geçemez yumurtlama üstünden ☺️ yumurtlamanın 14. G
Yumurtlamamı ovulasyon testleri ile takip ettim ve regl bittikten sonra 4. gün yumurtladım aslında :) yani çok erken yumurtlamam oldu bu yüzden 7 gün geçti. Reglim uzun sürüyor yumurtlamam çabuk oluyor sanırım bundan dolayı :)

Tamam o zaman regline 7 gün vardır. Yumurtlama ne zaman olursa olsun her zaman 14. Gün sonrası regl gelir :) inşallah bu ay o aydır da kucağına alırsın bebeğini🙏🏼

Tamam o zaman regline 7 gün vardır. Yumurtlama ne zaman olursa olsun her zaman 14. Gün sonrası regl gelir :) inşallah bu ay o aydır da kucağına alırsın bebeğini🙏🏼
Ama benim reglimi tuttuğum uygulama takvimimde 11 gün yazıyor :/ o yüzden mi her ay 2 gün öne gelmeye başladı reglim, hiç böyle düşünmemiştim. Yani yumurtlama ayın herhangi bir gününde olabilir bu regli etkilemez diye düşünmüştüm. amiin inşallah, isteyen herkes en kısa zamanda sağlıkla alır kucağına 🙏🏼

Yok kuzucum dediğim gibi mesela benim de takvimde 3 gün geçti gösteriyor ama değil daha var reglime :) İnşallah ramazan ayı hürmetine güzel haberler alırız🙏🏼

Kızlar sanırım yok gibi

Eklentiler

• IMG_1748.jpeg
    IMG_1748.jpeg
    44,9 KB · Görüntüleme: 79
Kızlar selam, herkes gibi ben de heyecanla regl tarihimi bekliyorum fakat aklımda da bir soru var. Sizler yumurtlamadan itibaren en erken gebelik testini yumurtlamadan kaç gün sonra yapıp sonucu gördünüz? Reglime 11 gün var ama yumurtlamamın üstünden 7 gün geçti.

Yapmayın ben yumurtlamanın 8. Gün yaptım negatif çıktı moralim bozuldu bugün 11. Günü regle 3 gün kaldı bekliyorum geciksin öyle yapacağım

Yok kuzucum dediğim gibi mesela benim de takvimde 3 gün geçti gösteriyor ama değil daha var reglime :) İnşallah ramazan ayı hürmetine güzel haberler alırız🙏🏼
Şimdi dr banu çiftçi'yi dinledim o da söyledi, yumurtlamadan sonraki süre sabittir ve 14 gündür diye :) çok teşekkür ederim çok iyi bir bilgi öğrendim sayenizde :) amiin amin inşallahh 🙏🏼

en erken yumurtlamadan 14 gün sonra 😂 artıl böyledir ben uygulamadan yumurtlamamış işaretleyerek hcg ne zaman artmaya başlar görebiliyorum. ama 14 gün 😂 kanda ise yumurtlamadan 7-8 gün sonra artış gösterir.

Eklentiler

• IMG_1873.jpeg
    IMG_1873.jpeg
    44,8 KB · Görüntüleme: 75
bekleyelim bence de negatif daha insanı yıpratıyor çünkü. inşallah hayırlı haberi alırsın canım benim 🙏🏼
Ya ben zor tutuyordum kendimi o günde bi siddetli baş ağrısı vardı adet gunumden 1 gün önce bende baş ağrısı muhakkak olur korktum test yaptım eğer yoksa bile kendimi alıştırayım dedim keşke de yapmasaymışım 😔 inşallah güzel haber alalım 🤲🏼

Ya ben zor tutuyordum kendimi o günde bi siddetli baş ağrısı vardı adet gunumden 1 gün önce bende baş ağrısı muhakkak olur korktum test yaptım eğer yoksa bile kendimi alıştırayım dedim keşke de yapmasaymışım 😔 inşallah güzel haber alalım 🤲🏼
Ben ilk hamileliğimi bat'a 1 gün kala öğrenmiştim :) bence bekle daha 3 günün varmış, Rabbim sağlıklı sıhhatli doldurur inşallah kucaklarımızı 🤲🏼

en erken yumurtlamadan 14 gün sonra 😂 artıl böyledir ben uygulamadan yumurtlamamış işaretleyerek hcg ne zaman artmaya başlar görebiliyorum. ama 14 gün 😂 kanda ise yumurtlamadan 7-8 gün sonra artış gösterir.
yumurtlamadan 14 gün sonra regl oluyoruz bugün öğrendiğim bir bilgi bu hemen satayım :KK70: o yüzden aslında olması gereken o 14 gün sonra yani :KK70:

Ay o kadar kişiden kişiye değişiyor ki çok ilginç yaa. Ben 11. Gün yaptım negatifti 12. Gün çoook silik pozitif çıkmıştı😁😁

X