En iyi kış parfüm önerileri

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Parfüm kadınların ayakkabı gibi tutkuları arasındadır. Kadınların parfüm tutkusu nedeniyle artık yurt dışında en popüler olan kokular da ülkemize anında geliyor. Kış aylarına daha çok yakışan kokular için fikir arayanlara bazı parfüm önerilerimiz olacak. Kadınlara özel kış ayları için parfüm listesi hazırladık? Kadınlar İçin Kış Parfüm önerilerimiz şunlar:

Burbery Classic:birçok yıldızın da tercihi olan parfümün üst notaları şeftali, kayısı, mandalin, orta ve alt notaları gül, nektarin , misk ve sandal ağacından oluşur. Odunsu-floral bir kokudur, burberry weekend'de pek çok kişinin gece kokusu tercihidir.

Lady Million:İlk noktaları neroli, frambuaz, orta, gardenya, yasemin, portakal çiçeği ve dip noktalarında ise paçuli ve bal kokusunun etkin olduğu tam bir kış parfümüdür. Açılışı en güzel olan parfümlerden biri olan parfüm, sıktığınız andan itibaren tatlı mı tatlı bir koku bulutu ile çevrenizi kaplıyor .

Reem Acra: Moda dünyasının popüler isimlerinden olan Reem Acra, kendi hikayesini anlatan parfümü kış için idealdir. Amber evinin kokusudur ve en sevdiği çiçek şakayık, en sevdiği tatlar da armut, bergamot, portakal ve zencefildir. Acra bu kombinasyona çok sevdiği amber, patculi, musk kokularını da ilave ederek bu hoş kokuyu yaratmıştır.

Chanel Coco Noir: Parfüm deyince akla gelen Channel?den eşsiz bir koku! Bu parfümün üst notalarında gül, bergamot ve yasmin barındıran koku alt notalarda da vanilya ve meşe ağacıyla buluşuyor.

Roberto Cavalli: Sıra dışı tasarımlarıyla adını duyurmuş İtalyan modacı Roberto Cavalli'nin ismini taşıyan markanın parfümleri de oldukça iddialı. Kadınsı hatlarıyla dikkat çeken şişe tasarımları ile sunulan parfüm kış için ideal kokular arasında bulunuyor. Bağımlılık yapan parfümün tepe notası Pembe biber tanesi Yeşil italyan mandarinası, tensel kalp notası portakal çiçeği absolütü, mirabelle eriği, dip noktası ise kavrulmuş tonka tanesi kokularıyla baş döndürüyor.

Kenzo: Çekici, zarif ve şehvetli bir kokudur. Portakal çiçeği parfümün üst notalarında, güneş çiçeği ve gül orta notalarında, sedir ağacı ve vanilya da alt notalarında bulunur.

Givenchy Dahlia Noir: Kokusu olmayan bir çiçekten Givenchy?in kreatif direktörü Riccardo Tısci?nin etkilenerek yarattığı bir kokudur. Feminen, duygusal ve çarpıcı bu koku kış günlerinde içinizi ısıtır. Mimoza, gül ve zambak gibi çiçeksi notaların bulunduğu, tonka fasulyesiyle kombine edilen paçuli ve sandal ağacı gibi odunsu kokularla zenginleştirilen bu parfümü Mariacarla Buscono tanıttı.

Lancome La Vie Est Belle: Fransızca ?Hayat güzeldir? anlamını taşıyan koku, kış günlerinin ideal parfümüdür. Parfümün yüzü de koku gibi büyüleyici bir kadın olan Julia Reberts. Parfüm, yasemin, iris çiçeği kansantresi, portakal çiçeği özü ve Paçuli esansından oluşuyor.

Gucci Premiere: Balke Lively, eşsiz güzelliği ve farklı tarzıyla markanın reklam yüzü oldu. Portakal çiçeği, bergamot, balsamik, beyaz çiçekler ve odunsu notalarla sıcacık bir parfüm olan bu parfüm kışın daha çok tercih ediliyor.

Jo Malone Blackberry & Bay: Masumiyetin ve saflığın en mükemmel kokusunda, Frenk üzümü, böğürtlen akoru, Frank üzümü tomurcuğu ve bukko ağacının esansı kullanıldı. Kış aylarında kullanılacak muhteşem bir parfümdür.

paylaşım için çok çok teşekkürler şuaralar ne alsam diye düşünüyordum:)

İçinde tarçın karanfil vanılya olan parfümlerin cogu guzel

Guerlain samsara edp chanel allure sensuelle edp guerlain insolence edp candir

benim önereceğim parfümleri mutlaka denemelisiniz. Çünkü hiç kimse bu kokulara kayıtsız kalamıyor. tecrübe ile sabittir.
:)
Givenchy Play For Her EDP intense ( bayan için , mor renk olan ) inanılmaz kalıcı ve hoş bir kokusu var. etraftakiler size dönüp dönüp bakacaktır. yanınıza gelip hangi parfüm bu diye soranlar bile olacaktır. benden söylemesi :) kış kokusu ama aklınızda olsun..
DOLCE GABBANA POUR HOMME INTENSO EDP ( erkek için ) bu da inanılmaz kalıcı ve hoş bir parfüm. ilk sıktığınızda omo ile yıkanmış çamaşır kokusu gibi geliyor burnunuza koku :) ama 1 saat falan geçtikten sonra vaaaoooovv diyebileceğiniz bir parfüm. fresh ve çokta ağır değil. kızlar eğer eşlerinize sevgililerinize almak isterseniz gözünüz kapalı alın derim. :) ben aldım çünkü ve çokta memnunuz :))

Cacharel Gloria mükemmel bir kış parfümü benim için mükemmel duruyor ağır bir parfüm olduğundan kesinlikle yazın kullanılmamalı

gloria üretımden kalkmasa zaten baska parfüm kullanmazdım ne yazık ki artık yok

Givenchy Hot Couture
Bvlgari Jasmin Noir
Versace Crystal Noir
Shiseido Zen
Jean Paul Gaultier Classique
Avon Far Away
Chopard Casmir
Naomi Campbell

bu sene dönüşümlü olarak kullandığım kış parfümlerim.
- chopard wish( bebek gibi miss miss )
-escada magnetism
-lancome la vie est belle
-oriflame amber elixir
-lancome hypnose
- cacharel lou lou ( ki 1 numaralı kokumdur) nasıl unutup sona yazmışım.
- chanel coco mademoiselle ( bence baharda da kullanılabilir çok ağır bulmuyorum)

X