En İyi Sonuç ve Övgü Aldığımız Tarifleri Püf Noktaları ile Paylaşalım mı? (Resimli)

benim akıtma tarifim göz kararı ama içine şunları koyuyorum:
yumurta
un
süt
o kadar... tuz atmıyorum çünkü ben kahvaltıda akıtmanın içine reçel bal filan koyup rulo yapıp yemeyi seviyorum
karbonat filan kullanmıyorum süt kabartıyor zaten
kıvamı da kek kıvamından az daha sıvı oluyor öyle ayarlıyorum
umarım işinize yarar

Merhaba arkadaşlar yazdıklarınızın 200 . sayfasına kadar okuyabildim daha o kadar güzel tarifleriniz varki onları yapmaktan ve samimi muhabbetlerinize bağlanıp kalmaktan sizlere birşeyler yazamadım.umarım bundan sonra benim tariflerim de sizlerin beğenisin de olur.

YUMUŞACIK TAVUK
1 paket tavuk göğüs eti
un
galeta unu
1 -2 yemek kaşığı soya sosu

tavuk etini kuşbaşı doğruyoruz. yarım su bardağı un yarım su bardağı galeta ununu biryerde karıştırıp tavuk etiyle karıştırıyoruz. tavaya biraz sıvı yağ koyup unun içinden silkeleyerek aldığımız tavukları kavuruyoruz isteyen bu aşamada sarmısak da ekleyebilir.20 dk kavrulan tavukların içine soya sosunu döküp karıştırıyoruz 5 dk sonra kapatıyoruz . pilavın yanında yumuşacık tavuk

Kereviz pek sevilmez biliyorum ama benim gibi küçük çocuğu olanlar bu tarifi mutlaka denemeli.
1 adet kereviz
1 adet soğan
1 adet havuç
1 adet patates
3 su bardağı su
tuz

limon

1,5 yemek kaşığı un
1 su bardağı süt

kereviz ve biraz saplarından ,patates,havuç,soğan 3 bardak su ile kaynatılr blendrdan geçirilir. ayrı bir yerde un kavrulur süt eklenir karıştırılıp koyulaşmadan(hemen kalınlaşir dikkat) çorbanın içine dökürür. kraıştırılır ve sıcak su ile kıvamı ayarlanır tuzu eklenir kaynayınca içine 3-5 damla limon sıkılır. tereyağı eritilp rengi dönünce kapatılır karabiber eklenir isteğe göre nane de eklenir ve cos diye çorbaya dökülür :)

3 kaşık un
3 kaşık tereyağı
2 su bardağı süt
1 kutu konserve mısır
tuz

un pembeleşinceye kadar tereyağında kavrulur 2 bardak süt eklenir çırpma teliyle karıştırılır sıcak su ile kıvamı ayarlanır çok ince güzel olmuyor un da biraz kalınlaştırır ona göre ayarlayın. mısırlar eklenir tuzu ilave edilir kaynadıktan 5 dk sonra kapatılır birkaç dal maydanoz doğranıp içine eklenir

1 paket açılmış tavuk incik (5-6 adet)
1 paket krama
yarım su bardağı süt
1 paket toz halinde kremalı mantar çorbası

borcama tavuk etleri yerleştirilir (isterseniz altına halka şeklinde patates dilimleri sıralayabilirsiniz) krema süt ile karıştırılıp tavukların üzerine dökülür son olarak 1 paket toz halindeki kremalı mantar çorbası serpilip fırına verilir

Birkaç dal adaçayı bir tutam ıhlamur 4-5 adet karanfil 1 tane kabuk tarçın sıcak suyla biraz demlendikten sonra limon ve bal ile servis edilir .

Merhaba arkadaşlar yazdıklarınızın 200 . sayfasına kadar okuyabildim daha o kadar güzel tarifleriniz varki onları yapmaktan ve samimi muhabbetlerinize bağlanıp kalmaktan sizlere birşeyler yazamadım.umarım bundan sonra benim tariflerim de sizlerin beğenisin de olur.

YUMUŞACIK TAVUK
1 paket tavuk göğüs eti
un
galeta unu
1 -2 yemek kaşığı soya sosu

tavuk etini kuşbaşı doğruyoruz. yarım su bardağı un yarım su bardağı galeta ununu biryerde karıştırıp tavuk etiyle karıştırıyoruz. tavaya biraz sıvı yağ koyup unun içinden silkeleyerek aldığımız tavukları kavuruyoruz isteyen bu aşamada sarmısak da ekleyebilir.20 dk kavrulan tavukların içine soya sosunu döküp karıştırıyoruz 5 dk sonra kapatıyoruz . pilavın yanında yumuşacık tavuk

aramıza hoşgeldin arkadaşım,tariflerin doğrusu benim damağıma uyacak tarzdan..eline sağlık..

$524k.jpg
Malzemeler
TARİF CAHİDE VEJİBEK ADLI SİTEDEN ALINTI.FOTOĞRAF BENİM YAPTIĞIM..
•2 su bardağı süt
•1 su bardağı yoğurt
•1 su bardağı zeytinyağı
•2 adet yumurta (birinin sarısı ayrılacak)
•1 tatlı kaşığı instant maya
•2 yemek kaşığı şeker
•2 silme tatlı kaşığı tuz
•8 su bardağı un
Patatesli iç malzemesi

•4 adet haşlanmış patates
•100 gr. beyaz peynir
•Yarım demet maydanoz
•Karabiber, kimyon, kırmızı biber
Nasıl yapılır?
•Hamur malzemeleriyle yumaşacık bir hamur yoğurun.
•Üzerini örtüp mayalanmaya bırakın.
•Mayalanan hamuru ikiye bölün. Önce birini çok ince olmayacak şekilde açın.
•Üzerine erimiş tereyağından bolca sürün ve zarf gibi katlayın.
•Diğer hamurada aynı işlemi uygulayın.
•İkinci hamuru açarken ilk hamuru buzlukta bekletin. İkinci bitince ilk hamuru çıkarıp, diğerini buzluğa koyun.
•İlk açtığınız hamurun altına ve üzerine hafif un serperek merdaneyle dikdörtgen şekilinde açın.
•Üzerine tereyağından sürüp patatesli içten her yerine gelecek şekilde yayın.
•Uzun kenarından başlayarak rulo yapın ve yağlı kağıt üzerinde rulonun uçlarını birleştirerek simit şekli verin.
•Kağıdın üzerinde simit şeklini bozmadan dilim dilim kesin. Kağıtla beraber tepsinin içine alın ki şekli bozulmasın.
•Üzerine yumurta sarısı ve yoğurt karışımından sürüp çörekotu serpin. Kapalı bir yerde, mayalanması için 1 saat kadar bekletin.
•200 derecelik fırına sürün. Kızarmaya başlayınca ısıyı 170 dereceye düşürün ki içini çeksin. Hızlı pişerse içi hamur kalabilir.
•Nar gibi kızaran böreği fırından alın ve en az 20 dakika dinlendirdikten sonra dilimleyerek servis edin.

Eki Görüntüle 279233
Malzemeler
•2 su bardağı süt
•1 su bardağı yoğurt
•1 su bardağı zeytinyağı
•2 yemek kaşığı şeker
•8 su bardağı un
Patatesli iç malzemesi

•100 gr. beyaz peynir
•Yarım demet maydanoz
Nasıl yapılır?
•İkinci hamuru açarken ilk hamuru buzlukta bekletin. İkinci bitince ilk hamuru çıkarıp, diğerini buzluğa koyun.
•İlk açtığınız hamurun altına ve üzerine hafif un serperek merdaneyle dikdörtgen şekilinde açın.
•Uzun kenarından başlayarak rulo yapın ve yağlı kağıt üzerinde rulonun uçlarını birleştirerek simit şekli verin.
•Kağıdın üzerinde simit şeklini bozmadan dilim dilim kesin. Kağıtla beraber tepsinin içine alın ki şekli bozulmasın.
•Üzerine yumurta sarısı ve yoğurt karışımından sürüp çörekotu serpin. Kapalı bir yerde, mayalanması için 1 saat kadar bekletin.
•200 derecelik fırına sürün. Kızarmaya başlayınca ısıyı 170 dereceye düşürün ki içini çeksin. Hızlı pişerse içi hamur kalabilir.
•Nar gibi kızaran böreği fırından alın ve en az 20 dakika dinlendirdikten sonra dilimleyerek servis edin.

vavvv enfes görünüyor:)))

lor kurabiyesi

Malzemeler:
500 gram tatlı lor
14 yemek kaşığı un
4 adet yumurta
4 paket kabartma tozu
1,5 su bardağı toz şeker
Sıvıyağ
Yapılışı:
Bir kaba 500 gram tatlı lor, 4 adet yumurtanın(2 adet yumurta bütün, 2 adet yumurtanın da sadece sarısı konulur) ve yoğrulur. Yumurta ile bütünleşen lor peynirine toz şeker eklenerek yeniden yoğrulur. 14-15 kaşık un, 4 paket kabartma tozu da eklenerek yeniden yoğrulur. Çok yumuşak kıvamda olması gerekmektedir. Fırın önceden 15 dakika 180 derecede ısıtılır. Yarım çay bardağı ayçiçek yağı hamurun üzerinde gezdirilerek dökülür ve yeniden yoğrulur. Akışkan ve kıvamlı olması gerekir. 1kaseye toz şeker, diğer kaseye de 4 adet yumurtadan kalan beyazları da bir kaseye alınarak hamurdan alınan ceviz büyüklüğündeki parça önceden yumurta beyazına ardından da şekere bulanarak fırın tepsisine yerleştirilir. Eğer hamur elinize yapışır ise avuç içi zeytinyağı ile ıslatılmalıdır. Sadece 15 dakika pişmesi yeterli
annemin fix tarifi tadı da enfes

yıllardır yaptığım kolay krep tarifi: 1 bardak süt, 5 yemek kaşığı un, 1 yumurta. hepinize afiyet olsun:)

Eki Görüntüle 279233
Malzemeler
•2 su bardağı süt
•1 su bardağı yoğurt
•1 su bardağı zeytinyağı
•2 yemek kaşığı şeker
•8 su bardağı un
Patatesli iç malzemesi

•100 gr. beyaz peynir
•Yarım demet maydanoz
Nasıl yapılır?

bu tarifte açılan yufkanın her iki taraftan rulo yapılıp ruloların ortada birleştirilip tepsiye alınmasını daha iyi pişmesi açısından tavsiye ediyorum...benimkinde iyice orta kısımlarında hamur kalmış yerler vardı...

Ezine merhaba,öncelikle konu için teşekkür ederim.Sayfaları teker teker okudum,yararlandığım o kadar çok şey oldu ki..Yalnız okurken bölüpte tarif vermek istemedim,inşallah bundan sonra.Ayrıca seni merak ettiğim içinde yazmak istedim.Allahım en kısa zamanda seni bebeğine kavuştursun.Dualarım seninle canım..

oğlumun 19 kasımda doğum günü var. akraba ve çocuklarının gelecekleri bir doğum günü olacak. sofra konusunda tecrübeli hanımlardan yardım bekliyorum..menü de neler olmalı?

oğlumun 19 kasımda doğum günü var. akraba ve çocuklarının gelecekleri bir doğum günü olacak. sofra konusunda tecrübeli hanımlardan yardım bekliyorum..menü de neler olmalı?

canım benimde 17 kasımda kızımın doğum günü var ama cumartesi günü yapacam :)) benim menüm.

1-havuçlu cezerye
2-Sodalı börek
3-minik pizzalar
4-katmer poğaça (Yukarıda var tarifi)
5-mercimek köftesi
6-etimek tatlısı
7-mini kumpirler
ve son olarakta doğumgünü pastamız:))

canım benimde 17 kasımda kızımın doğum günü var ama cumartesi günü yapacam :)) benim menüm.

1-havuçlu cezerye
2-Sodalı börek
3-minik pizzalar
4-katmer poğaça (Yukarıda var tarifi)
5-mercimek köftesi
6-etimek tatlısı
7-mini kumpirler
ve son olarakta doğumgünü pastamız:))

ay ne güzel:) çok güzel bir menü olmuş canım .teşekkür ederim. ben de mercimek köftesi ve börek düşünüyordum. havuçlu cezerye iyi fikir. diğerlerini hiç denemedim. bir araştırayayım bakayım:)))

herkese merhaba...

ben uzun süredir akıtma tarifi arıyorum.akıtma şimdilerde krep olduğu için krep adı altında yapmayada razı oldum ama istediğim gibi olmuyor.
eşimin babaannesi harika yapardı ama vefat etti ve tarifi istemekte aklıma gelmemişti.
eğer akıtma yapıp tarifinden memnun kaldıysanız ne olur yazın

pembetoka canım nasılsın???
seni burada buldum hehe:KK52:
ben akıtmaya bayılırım bazıları cizleme diyor....hani şu üstü delik delik olandan krep değil yaniii
çok sık yaparım kızımla bana yetip artıyo 1 ölçüüü
yazayım hemen
1.5 su bard un
1 adet yumurta
1.5 su bardağı ılık süt
çeyrek paket maya 1/4 yani
2 çay kaşığı tuz.
1 çay kaşığı şeker
tavayı yağlamak için sıvı yağ yada margarin......

mayalandırıp yağsız tavada pişiriyorum hmmmm canım çekti...

annem süt koymaz su ile yapar mesela.ben su süt karışık koyuyorum bazen sadece sütlede çok güzel oluyor....:KK56:

Merhaba arkadaşlar tariflere sayfa 187 den ulaşabılıyorduk orda her tarifin sayfa numaraları da vardı. Fakat sayfalar karısmıs heralde bulamıyorum sayfa 1 deki linklerde aktif degıl ordan da ulasamıyorum .ezogelin corbanın tarifini alcam ve dıger tariflere ulasmak ıstıyorum sız nasıl ulasıyorsunuz yardımcı olurmusunuz

Merhaba arkadaşlar tariflere sayfa 187 den ulaşabılıyorduk orda her tarifin sayfa numaraları da vardı. Fakat sayfalar karısmıs heralde bulamıyorum sayfa 1 deki linklerde aktif degıl ordan da ulasamıyorum .ezogelin corbanın tarifini alcam ve dıger tariflere ulasmak ıstıyorum sız nasıl ulasıyorsunuz yardımcı olurmusunuz

İlk sayfada en üste bir link var, tam Tarif Link Listesi yazısının üzerinde, ordan erişmeyi deneyin isterseniz.

Canım sayfa 286 da linkler var,oradan ulaşabilirsin.

X