En İyi Sonuç ve Övgü Aldığımız Tarifleri Püf Noktaları ile Paylaşalım mı? (Resimli)

yıllardır yaptığım kolay krep tarifi: 1 bardak süt, 5 yemek kaşığı un, 1 yumurta. hepinize afiyet olsun:)

İrem85 teşekkürler,ben de artık senin tarifinle yapıyorum,süper.Fazla yapacaksam malzemeyi 2 katına çıkarıyorum ve ben ayrıca kabartma tozuda ekliyorum.Teşekkürler canım...Ben de eğer fırsatım olursa öğleden sonra tarif defterimden güzel bir tatlı tarifi eklemek istiyorum.

Malzemeler:2yumurta,1fincan yoğurt,1fincan sıvı yağ,1paket kabartma tozu,aldığı kadar un,1paket krem şanti,1yemek kaşığı kakao Şerbeti:3bardak şeker,3bardak su(şerbet soğuk olacak)

Malzemelerin hepsi karıştırılır,kulak memesi kıvamında bir hamur elde edilir.Ceviz büyüklüğünde parçalar koparılır,şekil verilir(istediğiniz şekil olabilir.Ben iki elimle hamuru uzatıp daha sonra atkı şeklinde birbirinin üzerine atıyorum.)Fırın tepsisi hafif yağlanır,fırından çıkartıldığı gibi üzerine soğuk şerbet dökülür.Bir süre sonra terslerini çevirip tatlının tamamının şerbeti alması sağlanır.Soğuduktan sonra üzerine krem şanti paylaştırılır,onun üzerine de eritilmiş kakao konulur.(2çorba kaşığı kakaoyu bir çorba kaşığı şekerle az suda eritiyorsunuz.)
Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir tatlı,tavsiye ederim.Teknoloji özürlü olduğum için resim ekleyemiyorum,kusura bakmayın.

Malzemeler:10 tane biber,3 tane domates,2 kaşık un,1/4 çay bardağı sirke,5 diş sarımsak

Biberler bütün olarak yağda kızartılır.Ayrı bir tavada un kavrulur,hafif kahverengileşince üzerine rendelenen domatesler eklenir.Domateslerle un sürekli karıştırılır, kaynayınca 1/4 çay bardağı sirke,5 diş ezilmiş sarımsak ve tuz eklenir.Daha sonra bu karışıma biberler eklenir,karıştırılıp kapatılır.

$yvwb.jpg
TAHİNLİ KURABİYE
1 yumurta sarısı
1 su bardağı şeker
1 su bardağı tahin
2 çay bardağı sıvıyağ
1 çay bardağı ceviz
4 su bardağı un
kabartma tozu vanilya
ÜZERİNE
1 yumurta akı
180 derecede ısıtılmış fırında pembeleşene kadar pişiriyoruz.çok gevrek ve güzel bi kurabiye..tahin sevenlere:)

Eki Görüntüle 303066
TAHİNLİ KURABİYE
1 yumurta sarısı
1 su bardağı şeker
1 su bardağı tahin
2 çay bardağı sıvıyağ
1 çay bardağı ceviz
4 su bardağı un
kabartma tozu vanilya
ÜZERİNE
1 yumurta akı
180 derecede ısıtılmış fırında pembeleşene kadar pişiriyoruz.çok gevrek ve güzel bi kurabiye..tahin sevenlere:)

öyle muhteşem bi kurabiye ki bu yiyip de beğenmeyeni görmedim desem yeridir. annem yapar ben de yerim :)

tarifini bilmiyordum teşekkür ederim ezine...

Malzemeler:10 tane biber,3 tane domates,2 kaşık un,1/4 çay bardağı sirke,5 diş sarımsak

Biberler bütün olarak yağda kızartılır.Ayrı bir tavada un kavrulur,hafif kahverengileşince üzerine rendelenen domatesler eklenir.Domateslerle un sürekli karıştırılır, kaynayınca 1/4 çay bardağı sirke,5 diş ezilmiş sarımsak ve tuz eklenir.Daha sonra bu karışıma biberler eklenir,karıştırılıp kapatılır.

aydoğu bu sos çok leziz duruyor,denemek istiyorum. sen yaptığında nelerle servis ediyorsun?

Topiğinize sağlık kızlar...O kadar güzel tarifler var ki baştan sona tüm sayfaları okudum (çıldırdığımı düşünebilirsiniz ama öyle). Bir de o tariflerin fotoları yok muu ahhh ah hamile bi bayana bu yapılır mı? :KK43:(

Eki Görüntüle 279233
Malzemeler
TARİF CAHİDE VEJİBEK ADLI SİTEDEN ALINTI.FOTOĞRAF BENİM YAPTIĞIM..
•2 su bardağı süt
•1 su bardağı yoğurt
•1 su bardağı zeytinyağı
•2 adet yumurta (birinin sarısı ayrılacak)
•1 tatlı kaşığı instant maya
•2 yemek kaşığı şeker
•2 silme tatlı kaşığı tuz
•8 su bardağı un
Patatesli iç malzemesi

•4 adet haşlanmış patates
•100 gr. beyaz peynir
•Yarım demet maydanoz
•Karabiber, kimyon, kırmızı biber
Nasıl yapılır?
•Hamur malzemeleriyle yumaşacık bir hamur yoğurun.
•Üzerini örtüp mayalanmaya bırakın.
•Mayalanan hamuru ikiye bölün. Önce birini çok ince olmayacak şekilde açın.
•Üzerine erimiş tereyağından bolca sürün ve zarf gibi katlayın.
•Diğer hamurada aynı işlemi uygulayın.
•İkinci hamuru açarken ilk hamuru buzlukta bekletin. İkinci bitince ilk hamuru çıkarıp, diğerini buzluğa koyun.
•İlk açtığınız hamurun altına ve üzerine hafif un serperek merdaneyle dikdörtgen şekilinde açın.
•Üzerine tereyağından sürüp patatesli içten her yerine gelecek şekilde yayın.
•Uzun kenarından başlayarak rulo yapın ve yağlı kağıt üzerinde rulonun uçlarını birleştirerek simit şekli verin.
•Kağıdın üzerinde simit şeklini bozmadan dilim dilim kesin. Kağıtla beraber tepsinin içine alın ki şekli bozulmasın.
•Üzerine yumurta sarısı ve yoğurt karışımından sürüp çörekotu serpin. Kapalı bir yerde, mayalanması için 1 saat kadar bekletin.
•Diğer hamurada aynı işlemi uygulayın.
•200 derecelik fırına sürün. Kızarmaya başlayınca ısıyı 170 dereceye düşürün ki içini çeksin. Hızlı pişerse içi hamur kalabilir.
•Nar gibi kızaran böreği fırından alın ve en az 20 dakika dinlendirdikten sonra dilimleyerek servis edin.
ellerine sağlık nefis görünüyor...ben de yapmak isterim ama zor galiba ...emek vermek lazım...

nasılsın canım ...çok önceleri tanışmıştık seninle ..bilmem hatırlarmısın..ben o zamanlar biga daydım..

arkadaşlar meraba hepinize,artık pek girmiyorum ben topiğe..yaptıklarımı kendime saklamaya başladım galiba:))
yani bilmiyorum nedense içimden hiç gelmiyor,girsem de yazmıyorum.. bir de malum bizim çocuk isteği meşgalemiz hala devam ediyor..bu arada ,beni yazdıklarımdan,fotoğrafladıklarımdan:) tanıyıp tanımayan herkesten hazır girmişken buraya:)dua istiyeyim,çünkü yine yeni bir tedavi içindeyiz..umarım Allah izin verir de hayırlısıyla bu kez olur..

X