en kalc bulduunuz parfmler hangileri?

bir arkadaşım bana hangi parfümü (orjinal ya da değil) sıkarsa sıksın ,kokunun teninden yarım saat içinde hokus pokus olduğunu söyledi.ona öyle geldiğini ,kokuyu sürenin bir süre sonra bu kokuyu algılayamayabileceğini söyledim.karşı çıktı, hemen yakınlardaki ünlü bir kozmetik dükkanına soktu beni 'bak deneyelim sen de gör 'diye.benim seçtiğim bana göre kalıcı olan iki parfümü ikimiz de sağ ve sol bileğimize bolca sürdürdük.sonra yemek yemeye ve konuşmaya daldık.45 dk sonra ilk önce birbirimizin bileğini kokladık .ben gerçekten parfümün kokusunu pek alamıyordum ondan ama kendi bileğimdekiler buram buram kokuyordu.1 saat sonra bize katılan arkadaşlarımız. bendeki parfüm kokusunu daha bileğime bile yaklaşmadan duyuyorlar hatta ismini söyleyebiliyorlar arkadaşımın bileğine burunlarını dayayıp aşırı çaba sarfetseler de orada neredeyse var yok bir parfüm kokusu alabiliyorlardı.saçma bulmuştum bu durumu.ama gerçekti.
-bu olayın dışında diğer sebepler de parfümün bayat olması ya da sahte olması olabilir belki.parfümleri yazın özellikle buzdolabında tutmayı hatırlarsak tazeliklerini daha fazla koruyabilirler.son bir hatırlatma da;o parfümlerin banyo jellerini ve losyonlarını da birlikte kullanmak.
* bana göre kalıcı bir çok parfümden birisi gucci gucci (2 defa yazılıyor) diğeri de avon bond girl.

düzeltme ;gucci gucci ya da gucci by gucci ya da gucci II DEĞİL.sadece gucci .beyaz basık şeffaf kare şişedeki ıhlamur renkli parfüm.

jean paul gaultier classic - 15 senedir değiştirmedim asla da düşünmüyorum... duş almış olsam bile tenimden çıkmayan tek parfüm

Ben hypnotic poison derim başka da bir şey demem.Açığını bilmiyorum ama orjinali oldukça kalıcı.6-7 ay önce bir kozmetikçide bu parfümün testerını bileğime sıktım.O sırada üzerimde olan monta da sıkmışım ve tam 7 aydır bu montu giydiğimde başka parfüm sıkmıyorum.:KK1:Hala buram buram kokuyor.Montu giydiğimde bilek kısmını sürekli kokluyorum.1-2 fısla böyleyse şişenin üzerime döküldüğünü düşünemiyorum.Atmak zorunda kalırdım heralde.

Jean Paul Gaultier Classique ..

Açığını bilmem ama orijinalini kazağıma sıkmıştım 2 fıs sadece. Kazak yıkandıktan sonra bile koku duruyordu.
İnanılır gibi değil. Çok sevdiğim bir parfüm.

hipnotic poison, chanel allure, lancome hipnose, escada collection, ck euphoria , britney spears fantasy

X