Hamur İşleri En pratik Mantı nasıl yapılır?-Resimli

valla bravo,ellerine sağlık ne çok emek vermişsin bizler için.teşekkürler.iyi fikir,notumu aldım.

valla bravo,ellerine sağlık ne çok emek vermişsin bizler için.teşekkürler.iyi fikir,notumu aldım.
beğenmenize çok sevindim çok teşekkür ederimopuyorumnanaktan faydalı olabildiysem ne mutlu bana:kedi:
bilgiler paylaştıkça güzeldirbuyrunnnnnnnnn
umarım yapıncada memnun kalırsınız:lepi:

vaooouuuw süper görünüyorcokacimcoook
ellerine sağlık canıma.s.

mantı yapasım geldi valla helal olsun sana canım yaa
valla çok pratikkk

süper ya annem bana zorla büktürüyodu hic istemiyodum sonunda kurutulucam kaydirigubbakcemile2

bu kesme ruletinden burda bulamadim turkiyede heryerde varmi kizlar burdaki hep tek diskli...

eneee ne kadar kolaymis,bende var o ruletten, kesinliklen yapicam zemuszemus

hiiii bu neeee bilmiyorumkismile
ay canım da nasıl mantı çekiyor anlatamam. ay kalkıp yapıp yiyesim var. bizim de nuska hamurişi vardır içine lor konup üçgen kapatılır. o mantıya da biterim yaa. eline-tarifine sağlık.

bende eskiden bu yolla yapıyordum sonra kalıplarından aldım hem daha küçük hemde daha güzel çıkıyo denemekisteyenlerin aklındaolsunkaydirigubbakcemile5

[ımg]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:sxla9lh0rzlusm:http://www.alcamsatcam.com/r/manti-yapma-kalibi-pratik-yasam-urunu-mb_200955_r1.jpg[/ımg]

bende bu kalıptan aldım hiiç kullanışlı değil

..öncelikle un su ve tuzdan şu meşhur kulak memesi yumuşalıklığı kıvamında bir hamur hazırlıyoruz.(bir taraftan ısıtıcınızda da hemen mantımızın suyunu kaynatmaya başlayın:KK66:
diğer tarafta kıymamızın içine soğanı rendeleyiğ tuz ve baharıtını katıp hemencecik yoguruyoruz.
hamuru iki parçaya ayırıp elma büyüklüğünde bezeler yapıyoruz(benim ölçümden 2 tane beze çıkıyor).merdane yardımıyla fazla ince olmayan büyükce bir yufka açıyoruz
yarısından başlayarak resimlerde de görüldüğü gibi kıyma harcımızı simetrik bir biçimde sıra sıra hamurun üstüne diziyoruz.(eğer hamuru çok unlu açtıysanız kapatmadan önce yapışması için yufkanın üzerine su serpiştirin)
daha sonra hamurun boşta kalan diğer yarısını adeta poğaça gibi kapatıp kenarlarını elimzle sıkıştırarak yapıştırıyoruz, sonrada rulet yardımıyla önce uzun şeritler daha sonrada kareler kesip her iki bezeyide bu şekilde tamamlayıp kaynayan suya atıyoruz..mantımız kısa bir süre sonra pişince hemen servis tabağına alabilirsiniz üzerine hazırladığımız sarmısaklı yohurdu da döktükten sonra tereyağ salça ve pulbiberli kavrulmuş sosumuzuda iyice üzerine gezidirinki şöyle mis gibi koksun..mantımız bittiii.hepinize afiyet olsun..
ben artık çok alıştım en fazla 35 dkk da bu mantıyı hazırlayabiliyorum.(pişen mantılar büyükce bir salata tabağını dolduracak kadar oluyor)sizler isterseniz tek bezeylede süreyi dahada kısaltabilirsiniz.tabi miktarıda azalacaktır. fırınlayarakta deneyebilirsiniz.fında biraz kurutmak da hoş bir aroma veriyor haşlama süresi biraz daha uzayabilir ama oda ayrı bir tat oluyor kızlar tavsiye ederim..

elıne saglık cnm cok guzel gozukuyor

mantıya bayılırım sıkta yaparım.daha önce böle birşeyi denemiştim ama senin kadar sağlıklı sonuç alamadım.bu kadar net kesiklr olmamıştı.sendeki kesiciden bakmam ve bulmam lazım.teşekkürler :KK16:

çok güzel gözüküyor,ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum.ellerinize sağlık.

70962241.jpg

süpersin yarın deniycem umarım güzel olur hep bu şekilde yaparım çok güzel anlatmışssın emeğine sağlık

mantıya bayılırız bazı haftasonları yaparım benimkiler biraz büyük oluyor ama güzel...böyle çok pratik göründü gözüme denicem teşekkürler

X